Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Petrol Ofisi 'inde hava ve su bölümündeki suyu kullanmak yasak !

Motovento
    REKLAM ALANI
    shiroyasha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Petrol ofisi 'inde hava ve su bölümündeki su ile sadece arabanızın sileceklerinin suyunu felan doldurabiliyormuşsunuz.

Bunu nasıl öğrendim : Hava ve su ünitesinde sıra olmamasına hatta bomboş olmasına rağmen lastiklerime hava bastıktan sonra motorun çamurluklarındaki çamurlar vs aksın diye su tutarken (elimde herhangi bir bez de yok) yanıma gelen görevlinin beni uyarmasıyla :(

Ayrıca tüm petrol ofislerinde de durum böyleymiş.

Gerekçe olarak sıra bekletmemek deselerde bir sıra olmadığından, tam anlamıyla bir motor yıkama bile olmadığından anladığım kadarıyla amaçları "suyu fazla kullanmasınlar yıkatmak isteyen parasıyla yıkatabilir bu hizmetimiz mevcuttur" demek.

Bu zamana kadar motoru bırakıp arabanın deposunu doldurmaya koşan pombacıları çok görmüştüm ama suyun hesabını yapanı ilk defa görüyorum.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    doğru söylemiş. oto yıkama yerine dönerdi yoksa
    gibigibi1985, birbilent ve fearlesboyy bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    oradaki su çok az akıyor. motoru yıkamak mümkün değil zaten.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    orada zaten yıkamak saçma bişey 1 tl ye foşur foşur akan yer vardır benzinliğin orda

Zaten o kadar az akan bir suyla oranın oto yıkamaya dönmesi mümkün değil. Hoş motoruda yıkamıyordum zaten benim hoşuma gitmeyen sıra yok, elimde bez vs olmamasından anlaşılacağı üzere fiili bir yıkama zaten yok.
    Buna rağmen görevlinin gelip uyarması.
    İstasyonlar benzin alırken motorlara zaten 2.sınıf muhamele gösteriyorlar birde üzerine bu eklenince gerçekten sinirlendim.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Oradaki suyun, lastiğe hava bastıktan sonra el yıkama amaçlı olduğunu düşünmüştüm hep. Ben hep el yıkadım o suyla çünkü.
    YERUÇAĞI, espresso ve birbilent bunu beğendiler.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Günaydın .

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    herkes orda çamur akıtsa? biraz düşün her işin yeri ayrı.

orada ki su lastiklere hava bastıktan sonra elinde oluşan pisliği gidermek,aracınızın fışkıyesini doldurmak, kask vizörü yıkamak vs gibi acil ve çok su gerektirmeyen işler için.
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Suyun ziyan olması gibi bir durum yok da motoru o suyla yıkamak hakikaten çok ters ve sygısızlık, motorun çamurunu akıtınca senin gibi herkes yaparsa orası çamur olur, kuruyuncada toz toprak olur, senizkide görgüsüzlük kardeşım, kusura bakma yazman bile abes.
    MotorKafa ve birbilent bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    bir kere başlık yanlış olmuş suyu kullanmak değil araba, motosiklet vs yıkamak yasak sebebi yıkama sonucu akan çamurların yeri kirletmesi. O suyun amacı silecek deposuna su doldurmak. pardon ben yazarken aynı şeyi iki arkadaşta yazmış benim ki tekrar oldu.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    yahu bos konusmayın
    4 tekerler sadece ısı ıcın kullanıyor zaten o suyu
    adam camuru akıtmıs
    akıtabilir hakkıdır, orayı kullanıyor para kazandırıyor dolayısıyla camuru akıtmak ısteyebiilir bu gibi seyler ıcın yanında mazgal vardır su oradan akar gıder
    camurun ortada kalacagını dusunenlere lafım

orada ki su gusul abdesi almak için

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben orada araba yıkayan Şahinci de gördüm.Yıkama bölümü boşuna var sanki benzinlikte.

Mazgal diye birşey var arkadaşlar zaten herkesin söylediği gibi muhtemelen yıkama amaçlı kullanılabileceğini düşündükleri için su az akıyor.
    Eğer lastıklerini şişirmek için arkanızda bekleyen yoksa pek tabi elinizi yıkarken motorun çamurlu gördüğünüz alt kısımlarına, çamurluklara su tutabilirsiniz
    Burda asıl sorun ettiğim görevlinin tutumu. Üstüne yıkamıyorum dememe bu tutumun çok saçma olmasını söylememe rağmen bunda ısrar etmesi.

Bilmiyorum motorlara 2.sınıf muhamele hep bana mı denk geliyor ama benzin alırken bile bu tutum genelde böyle. Hep arabalar öncelikli sanki tek acelesi olanlar onlar.

Ufakta olsa bu tarz şeylere karşı tepki gösterilmeli ki motorlara karşı bu tutum değişsın.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gin san katanan yanında yok muydu

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Burada karışan yok arada arabayı bile yıkıyorum :D
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gin san katanan yanında yok muydu

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı shiroyasha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Petrol ofisi 'inde hava ve su bölümündeki su ile sadece arabanızın sileceklerinin suyunu felan doldurabiliyormuşsunuz.

Bunu nasıl öğrendim : Hava ve su ünitesinde sıra olmamasına hatta bomboş olmasına rağmen lastiklerime hava bastıktan sonra motorun çamurluklarındaki çamurlar vs aksın diye su tutarken (elimde herhangi bir bez de yok) yanıma gelen görevlinin beni uyarmasıyla :(

Ayrıca tüm petrol ofislerinde de durum böyleymiş.

Gerekçe olarak sıra bekletmemek deselerde bir sıra olmadığından, tam anlamıyla bir motor yıkama bile olmadığından anladığım kadarıyla amaçları "suyu fazla kullanmasınlar yıkatmak isteyen parasıyla yıkatabilir bu hizmetimiz mevcuttur" demek.

Bu zamana kadar motoru bırakıp arabanın deposunu doldurmaya koşan pombacıları çok görmüştüm ama suyun hesabını yapanı ilk defa görüyorum.
    Shell Deli2Go'ya gidiyorum. İstersen Airbus A380 getir, kimse kimseyi bırakıp bir yere koşmuyor. Aşırı kibarlar. Hatta benzin aldıktan sonra ücreti ödeyip, motoru pompadan kaldırıp, az ilerde sigara içiyorum. Bu güne kadar 1 kişi geldi görevlilerden, o da motorla fotoğraf çekinmek istedi

Kalite'ye yönelin. Hiç değilse "pilaka kaç bilader?" diye sormak yerine, lütfedip bakıyorlar plakaya.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Aynen bugün sırf denemek için aynı şeyi shell de yaptım üstelik benzinde almadım ve su tutma olayını inatla abarttım ama kimse sıkıntı çıkartmadı.Sonuç olarak Shell > Petrol Ofisi ;)

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    opette iyidir
    po'da motorumu cekerken cızmıslerdı depodan ortalıgı yıkmıstım
    gıtmeyın po'ya

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)