Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kış kullanımı için motor tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

merhabalar. deneyim sahibi usta motorcuların fikrine ihtiyacım var. 40 yaşında arabadan kurtulup motora ve atv ye atladım. rks 250 cruiser kullanıyorum. yeni motorcuyum acemiyim yani. 180 boyunda 100 kilo bi adamım chopper tarzı tam benlik aslında ama kışın da kullanmayı düşünüyorum şehir içi. atv çok zevkli fakat otobüs gibi yakan bir makina. kışın cruiser/chopper dan daha mantıklı bir motor almak istiyorum düşük maliyetli. kötü hava ve yol şartları için. asfalt dışı kullanımım yok. 150 lik bir kros mu alsam küçük bir scooter mi ya da başka birşey mi yardıma ihtiyacım var. düşüncem mantıklı mı ondan da emin değilim. kış şartlarında daha kolay kullanışlı motor diye bişey var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Kışın zaten kaygan olan yollarda küçük scooterin küçük lastikleri dert olabilir.

Motosikleti
    R25
    Usta motorcu değiliz ama bi önerim var abi, yaşını almış birisin şekil şukulla işin olmaz diye düşünüyorum, kışın kullanacağın içinde sudan çamurdan uzak olman gerekiyor, yeni başlamışsın ve güvenlik ön planda olmalı ; yamaha tricity veya xmax olabilir..

efendy06 ve sdt bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Mecburen scooter kullanacaksınız, yoksa ayaklar ve pantalon sudan çıkmaz,bazı modellerde petek havasını ayaklara yönlendirip ısıtan sistemler var, bir de yüksek cam ve elcik gerekir, epeyce koruma olur bu şekilde.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    bana kalırsa skuter daha mantıklı. Elllerini korumalık taraksın bacaklara örtü gibi bişey var.üzerinede yağmurlıkla gidip gelirsin

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    dostum kışın şunları dene;

gerçekten kışın motor kullanmak çok zorlu bir iş. soğuk yağmur çamur çok sağlam ekipman lazım.

kışın kullanmak için bence maxi scooter bakılabilir. şundan dolayı. düşünün yoldasınız, yağmur yağıyor, hava soğuk, parmaklar donmuş, siz donmuşsunuz (genelde böyle oluyor kışın motor kullanırken çünkü) bir de vitesle uğraşmak trafiğe odaklanmak ayak sürekli frende, kaydırmamak için ne kadar basmam lazım arka frene felan bir sürü iş. alın bi xmax 250 abs, yada pcx yola trafiğe konsantre olun. kullanımı çok kolay çünkü, vitesle uğraşmıyorsun, kademeli fren yapıyor ihtiyaç anında çünkü.

tabi ben yılların eskitemediği usta bir motorcu değilim sadece kışın istanbulda her gün köprü geçerek işe motorla gidip gelen bir kişiyim. benim şahsi görüşüm bu.

kolay gelsin.
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    cbr 1000 rr ve fjr 1300
    şunlar olsun ;

- rüzgar koruması
    - elcik ısıtma
    - paran çoksa abd den ısıtmalı sele

cavaplarınız için çok teşekkür ederim. kışlık ekipmanım oldukça sağlam atv üstünde geçirdim bütük kışı bursada.. bir öğretmen maaşı verdim güvenlik ve iklim için o konuda endişem yok aslında havadan ziyade zemin açısından düşünüyorum en uygun motor ne olur diye. tabii ikinci motor sahibi olmanın ekonomik yönü de var pahalı olmayan seçenekler daha kolay olacaktır ya da cruiser le devam etmek mi mantıklı ,ikinci bir motor avantaj sağlar mı bilmiyorum

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    hocam 1 aldığın gün çok sevinirsin, 1 de sattığın gün

2. motor sigortası mtv si bakımı, durduk yerde akü şarjı bilmemnesi. bence tek motor iyidir. şu an kullandığınız motor da bence gayet işinizi görür. böyle devam edin. fiyatların, sigortaların ne olacağı bile belli değil hala. 1 motor daha alıp ta 1 motor kadar parayı vergiye sigortaya vermek akıl karı değil hele ki şu zamanda.

kolay gelsin.
    reberemo bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Tricity 155 ilaç olur.
    reberemo bunu beğendi.

Ayaklarını ve dizlerini kapatan en iyi scooteri al gerisi zülum olur benden tavsiye.
    reberemo bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Scooter ya da renault twizy. Hangisi olduğu size bağlı.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    scooter veya maxi scooter başka bişey bakma,,ben yaz kış yağmur çamur devamlı kullanıyorum,sadece kar yağıp yerler buz olduğu zaman mecburen kullanamıyorum ,ozamanda karın erimesini 4 gözle bekliyorum,,buz eriyip teker yeri tutmaya başladımı tekrar devamm

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    scooter candır gerisi heycandır yamurda çamurda tertemiz mis mis

Atv çok yakıyor dediğine göre çin malı almış sın ve çok fazla yakıyor sanırım

Kymco 150cc atv si scooter kadar yakıyor ve canavar deniyor ama plakalı 13 bin tl plakasız 8 9 bin tl cik

Amaç pratiklikse rahatlıksa scooter
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    bajaj qute
    Pistonlar bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Süleymantnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bajaj qute
    Beklenen cevap

Keşke dominar 400 deki motor olsa qute
    Tadından yenmez

Merhaba. Dört mevsim motosiklet kullanmak mümkün ama her gün motosiklet kullanmak mümkün olmayabilir. Eğer direkt şehir içinde yaşıyorsanız belki çok sıkıntı olmayabilir fakat şehir dışında bir yerde yaşadığınızı düşünelim, eğer sabah kalktığınızda sıcaklık sıfırın altında ve gece yerler ıslanmış ise motorla dışarı çıkmamanızı tavsiye ederim. Çünkü muhtemelen yerde gizli buzlanma vardır. Düz yolda gidiyorsanız ve yavaş gidiyorsanız ve fren yapmıyorsanız sıkıntı olmaz. Fakat yokuş aşağı scooterla indiğinizi farz edelim. Kayıp düşme ihtimaliniz %99. Oysa o sabah arabayla yola çıkmış olsaydınız herhangi bir sorun yaşamayacaktınız. Gizli buzlanmanın farkına bile varmayacaktınız.

Yani yerde kalın kar tabakası ve buzlanma olmadığı müddetçe her durumda scooter sürebilirsiniz. Bir scooter arabaya oranla çok daha kolay kayma eğilimi gösterir buzun üzerinde.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Hemşerim, hiç cup motor düşündünüz, ben şehir içi bursa da yaz kış crypton kullanıyorum birde wintergrip grip lastik taktığın zaman süper. Hafif, az yakar, aralara iyi girer, kaldırımlara kolay çıkar, kendileri benim üçüncü motorum olup namı diğer zaman makinesidir, diğer iki motorum bir cruzer ve bir naked.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Yol tutuş vs. öncelikli ise cross, kıyafetler ve üşümek vs. öncelikli ise tricity155 abs öneririm.
    Hangisi olursa olsun, aliexpress'ten yada usa'den elcik ısıtma, elcik koruma, sele ısıtma aksesuarları olsun. (350-400TL'ye tamamı alınabiliyor.)

Cub önerilmiş, bir kış kullandım. Oluyor ancak önermiyorum.
    İkinci motorun maddi külfetlerinin sıkıcılığından bahsedilmiş, katılıyorum.

bi inceleyeyim bunu

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:29 ----------

tricity güzel seçenek gibi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)