Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İstanbul trafiği, scooter/maxi scooter seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba.
    Günlük 40+40 toplam 80 km yol yapacağım. Ayda toplam 1500 km civarı olacak toplamda. Scooter veya maxi scooter alacağım. Bütçe sıkıntım yok ama 16 bini geçmezse iyi olur. Önceliğim konfor, güvenlik ve ekonomi. Toplamda +50 Bin KM binmeyi planlıyorum. İstanbul'da hiç motosiklet kullanmadım ama binlerce km araba kullandım. Az çok biliyorum yani ne illet olduğunu. Sizce orada en iyisi hangisi olur?

Seçeneklerim şunlar:

1-)Yamaha Nmax 155
    Bu motor ABS'li ve az yakmasıyla ön planda. Ama biraz iri yarı bir insanım. Daha önce PCX kullandım, memnundum. Ama arkama benim gibi bir kişi bindiğinde amortisörler yetersiz kalıyordu. Yokuşlarda 40 km hızlara kadar düşüyordu ve bu can sıkıyordu. NMax'de böyle olacak gibi. Ayrıca amörtisörleri sert olduğu için konforsuz deniliyor.
    Yakıt, kaliteli lastik, servis ucuzluğu/kalitesi ve ABS en büyük artıları.

100 km'de kaç lt yakar bilen var mıdır?

2-) Yamaha Xmax 250
    Olursa sıfır ABS'siz modelini alacağım. Amörtisörleri sert olduğu için buna da konforsuz diyorlar. Yamaha kalitesi sebebiyle bu model de beni kendine çekiyor. Sizce her gün o yolda konforsuz mu kalır? Bakım masrafı Joymax'den fazla mıdır?

3-) SYM Joymax 250i
    Olursa 2. el düşünüyorum. Çok temizleri güzel fiyatlara alınabiliyor. Oldukça konforlu deniliyor. Servis konusu da muamma. Malum Japon değil ve servislerine daha önce hiç gitmedim. Bagajı büyük, artçı için de rahat.

Ne diyorsunuz, ne yapayım, hangisini alayım? Her gün bayağı yol yapacağım. Hem ekonomik olsun, hem rahat olsun. Ne alayım dostlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Benim de evle iş arası 45km. Her gün işe gidip gelirken bir de laptop çantası taşımak zorunda kaldığım için bagajı büyük olanı seçtim, xmax 250 aldım. Sele altı bagajına içinde laptop olan çantam rahat sığıyor.

Ben daha önce motor kullanmadığım için acemilikle ne olur ne olmaz diyerek ABS'Li versiyonunu almıştım. Bence bütçeyi zorlayın ne yapın ne edin ABS'Li alın derim. Ben Aralık ayı başında lamıştım, nasıl olsa zam gelecek zam gelmeden alayım demiştim iyi ki almışım.
    Mexico ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    X-Max ABS almak lazım. 3.5lt/100 km yakar ortalama.Servis ve parça sıkıntısı az olur, satarken kolay satılır ve daha sağlam bir makinadır, seleye de biraz takviye ile sertlik işi çözülür.
    weirdo1, Mexico ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Motosikleti
    -
    150cc olursa piaggio medleyde bak yok yok motorda gayet guzel
    Mexico bunu beğendi.

ABS için +3 bin tl koymak gerek. Buda biraz fazla geliyor bana.
    Acaba Nmax mi alsam ABS 'li?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    İstanbul trafiğinde her gün 80km yol yapılacaksa ABS olmasında çok büyük avantaj var tabii.
    Bu kısmı son derece kişisel, ama ben oldum olası şu maxi scooter'lara ısınamadım. O lastik aralığı aklıma yatmıyor. Bagaj büyük gereklilik değilse, nmax falan yettiği müddetçe küçükten yana benim oyum. Ben de geçen yaz scooter bakıyordum bi ara, Suzuki Address alacaktım alsaydım. Ifak tefek mis gibi, sele altına da AGV gibi çenesi koca kasklar olmasa da Arai gibi yımırta ufak kasklar sığıyor, sanırım sele altına kask alabilen tek ufak scooter idi. Yalnız onda ABS yok diye biliyorum, ama Nisan'a geldik heralde ABS'lisi geliyordur artık?
    Mexico bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...14304430/detay
    virajlara girerken hızımı ayarlarım, yolda da takip mesafesine dikkat ederim derseniz yukarıdaki size göre.

yok abs li olsun illa derseniz de aşağıdaki olabilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...13183957/detay
    Mexico bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...14304430/detay
    virajlara girerken hızımı ayarlarım, yolda da takip mesafesine dikkat ederim derseniz yukarıdaki size göre.

yok abs li olsun illa derseniz de aşağıdaki olabilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...13183957/detay
    Daelim'e ısınamadım hocam. Niyeyse yarın bir gün Türkiye'den çekilecekmiş gibi geliyor bana.

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul trafiğinde her gün 80km yol yapılacaksa ABS olmasında çok büyük avantaj var tabii.
    Bu kısmı son derece kişisel, ama ben oldum olası şu maxi scooter'lara ısınamadım. O lastik aralığı aklıma yatmıyor. Bagaj büyük gereklilik değilse, nmax falan yettiği müddetçe küçükten yana benim oyum. Ben de geçen yaz scooter bakıyordum bi ara, Suzuki Address alacaktım alsaydım. Ifak tefek mis gibi, sele altına da AGV gibi çenesi koca kasklar olmasa da Arai gibi yımırta ufak kasklar sığıyor, sanırım sele altına kask alabilen tek ufak scooter idi. Yalnız onda ABS yok diye biliyorum, ama Nisan'a geldik heralde ABS'lisi geliyordur artık?
    Hocam bana da maxi scooterla rahat edemem gibi geliyor. Nmax fare gibi aralara daha rahat girer gibi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daelim'e ısınamadım hocam. Niyeyse yarın bir gün Türkiye'den çekilecekmiş gibi geliyor bana.
    valla ben önerdim, bu fiyata bi daha bulunmaz. bi de 250cc benellinin scooter ı var 10 bin küsura satılıyor şuan ama servis, parça durumu nasıldır bilemem.

konfor pcx 150, abs ve performans için nmax 150, yamaha xenter (amortisorlerinin çok güzel olduğunu söylerler, aprilla scarebo, yamaha xcity.

ben de her gün toplamda 40-45 km işe gidip geliyorum. yolun yarısı temde yarısı kağıthane - dolmabahçe tünelinde geçiyor. 125cc tem için az kalıyor. 90-110 km/h hızlarında yorulmadan giden bi motor lazım bence. eğer tem vb bi yolda gidecekseniz yamaha xcity iyi bi seçenek olabilir. çok basılmazsa benzin tüketimi de yüksek çıkmayacaktır.
    Mustaphalanx bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben önerdim, bu fiyata bi daha bulunmaz. bi de 250cc benellinin scooter ı var 10 bin küsura satılıyor şuan ama servis, parça durumu nasıldır bilemem.

konfor pcx 150, abs ve performans için nmax 150, yamaha xenter (amortisorlerinin çok güzel olduğunu söylerler, aprilla scarebo, yamaha xcity.

ben de her gün toplamda 40-45 km işe gidip geliyorum. yolun yarısı temde yarısı kağıthane - dolmabahçe tünelinde geçiyor. 125cc tem için az kalıyor. 90-110 km/h hızlarında yorulmadan giden bi motor lazım bence. eğer tem vb bi yolda gidecekseniz yamaha xcity iyi bi seçenek olabilir. çok basılmazsa benzin tüketimi de yüksek çıkmayacaktır.
    2016 model Nmax 125 ABS 10 bin TL. Eğer 2016 kalmamışsa, 2017 Nmax 155 alacağım 12 bin TL 'ye. Aksesuar seçeneğide bol hocam. Birde bluetooth interkom ayarlarım, açar müziği giderim. Inşallah pişman olmam.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de evle iş arası 45km. Her gün işe gidip gelirken bir de laptop çantası taşımak zorunda kaldığım için bagajı büyük olanı seçtim, xmax 250 aldım. Sele altı bagajına içinde laptop olan çantam rahat sığıyor.

Ben daha önce motor kullanmadığım için acemilikle ne olur ne olmaz diyerek ABS'Li versiyonunu almıştım. Bence bütçeyi zorlayın ne yapın ne edin ABS'Li alın derim. Ben Aralık ayı başında lamıştım, nasıl olsa zam gelecek zam gelmeden alayım demiştim iyi ki almışım.
    joymax 250 nin bagajı daha geniş xmaxtan

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:27 ----------

sym joyride 200 evo abs diyorum hem yakıt hem ekonomik.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 model Nmax 125 ABS 10 bin TL. Eğer 2016 kalmamışsa, 2017 Nmax 155 alacağım 12 bin TL 'ye. Aksesuar seçeneğide bol hocam. Birde bluetooth interkom ayarlarım, açar müziği giderim. Inşallah pişman olmam.
    Hepsine bindim uzun süre sürdüm. Büyük jantları, yakıt ekonomisi, kombine frenleri, mono amortisörü, taş gibi şasisi, viraj ve şehir içi kullanım zevki nedeni ile 10.000 km kullandığım YAMAHA XENTER 155 derim ve kaçarım.
    acemi60 ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

gadd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skuter
    Yamaha nmax 6.6 litre yakıt alıyor sürekli benzinciye gitmek zulüm olur iki günde bir.. En mantıklısın xmax250abs

Sym'nin parçası çok pahalı deniyor. Xmax alsam, Nmax'e göre bakımları daha pahalı olur. Malum sürekli km yapacağım. Kafam allak bullak.

@sazman
    Hocam bagajı olmayan scooter istemiyorum.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    XMax bagajı güzel.Ben laptop veya 2 tam kask veya 1 kask-1mont sığdırabiliyorum.

Parçası pahalı olsun ki parcası ucuz olmayan motor yok.O zaman honda pcx e gecmeni tavsiye ederim daha mantıklı bir motor.Her açıdan ekonomik motor olarak kaliteli.Sen bence söyle arastırma yap alıcağın motor kac km de bakıma giriyor, ve 100 km de kac lt yakıt yakıyor bunlardan hangisi uygunsa onu al her motorun kronik bir ne sorunu vardır illaki.Birinin bakımları kısadır ve pahalıdır diğerinin bakımları uzundur ama cok benzin içer

Alıntı c3y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parçası pahalı olsun ki parcası ucuz olmayan motor yok.O zaman honda pcx e gecmeni tavsiye ederim daha mantıklı bir motor.Her açıdan ekonomik motor olarak kaliteli.Sen bence söyle arastırma yap alıcağın motor kac km de bakıma giriyor, ve 100 km de kac lt yakıt yakıyor bunlardan hangisi uygunsa onu al her motorun kronik bir ne sorunu vardır illaki.Birinin bakımları kısadır ve pahalıdır diğerinin bakımları uzundur ama cok benzin içer
    PCX kullandım hocam birkaç yıl önce. Farklı bir şey almak istiyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Senin seçenekler arasından xmax'ı çıkartıp, xCITY alman lazım. 1 inc büyük jantlar, şehiriçi kullanımının olmazsa olmazı topcase ve 1 beygir daha güçlü motorla xcity, xmaxtan daha iyi bir seçenek. Orjinal ön camı da cabası. Xmax biraz uzun yol motoru. Geniş. Aralara derelere giremezsin.

Xcity

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660ZA
    Üçü de iyi motorlar. Hem piyasası olan, ikinci elde kolay satabileceğin, binicilerin de tercihi olan modeller. Tercih senindir. Ama İstanbul trafiğinde motor kullanma tecrüben yoksa, Nmax ile başlamanı tavsiye ederim. Fare gibi aralardan çıkar, abs var, yakıt perfomansı da iyidir(Bir depo ile 200-250 KM)..

Dostlar şimdi şehir içi Nmax alırsam, 1-2 yıl sonra Nc 750 tarzı bir motosiklet alabilirim.
    2016 model için yolluyorum kaporayı, hadi hayırlısı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)