Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İstanbul trafiği, scooter/maxi scooter seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660ZA
    Üçü de iyi motorlar. Hem piyasası olan, ikinci elde kolay satabileceğin, binicilerin de tercihi olan modeller. Tercih senindir. Ama İstanbul trafiğinde motor kullanma tecrüben yoksa, Nmax ile başlamanı tavsiye ederim. Fare gibi aralardan çıkar, abs var, yakıt perfomansı da iyidir(Bir depo ile 200-250 KM)..
    Mustaphalanx ve Mexico bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hocam yeni xmax 250 abs almış bir kişiyim. Eski motorum R25 di. Xmax her açıdan iyi güzel hoşda aralara derelere girmek için motor biraz fazla geniş geldi bana R25den sonra.

R25 le şehir içinde duran veya yavaş akan trafikte aralardan yılan gibi kıvrıla kıvrıla gidebilirken Xmaxle bu o kadar rahat olmuyor maalesef

İşin içinde şehir içi ağırlıklı kullanım varsa daha ince olan Nmax abs li önereceğim sizlere. Yani ben şehir içi ağırlıklı kullanacak olsam xmax yerine absli nmax bakardım kesinlikle.

Abs gerekli mi düşünüyor insan motoru almadan önce ama o tuğralı doblo aniden önünüze kırdığında, taksici bomboş yolda zınkk diye önünüzde ani fren yaptığında iyi ki absli almışım diyorsunuz. Hele ki ülkemizin müthiş asfaltında bence aşırı gerekli. Aynadan daha parlak asfaltta limon, portakal, karpuz sıkma teknikleri de pek bir işe yaramıyor maalesef panik frenlemede Almışken Abs'li alın hocam.
    Mustaphalanx, espresso ve Mexico bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660ZA
    hayırlı olsun
    Mexico bunu beğendi.

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yeni xmax 250 abs almış bir kişiyim. Eski motorum R25 di. Xmax her açıdan iyi güzel hoşda aralara derelere girmek için motor biraz fazla geniş geldi bana R25den sonra.

R25 le şehir içinde duran veya yavaş akan trafikte aralardan yılan gibi kıvrıla kıvrıla gidebilirken Xmaxle bu o kadar rahat olmuyor maalesef

İşin içinde şehir içi ağırlıklı kullanım varsa daha ince olan Nmax abs li önereceğim sizlere. Yani ben şehir içi ağırlıklı kullanacak olsam xmax yerine absli nmax bakardım kesinlikle.

Abs gerekli mi düşünüyor insan motoru almadan önce ama o tuğralı doblo aniden önünüze kırdığında, taksici bomboş yolda zınkk diye önünüzde ani fren yaptığında iyi ki absli almışım diyorsunuz. Hele ki ülkemizin müthiş asfaltında bence aşırı gerekli. Aynadan daha parlak asfaltta limon, portakal, karpuz sıkma teknikleri de pek bir işe yaramıyor maalesef panik frenlemede Almışken Abs'li alın hocam.
    Çok haklısınız hocam, kesinlikle doğru söylüyorsunuz. O sebeple alıyorum Nmax'i
    Mustaphalanx bunu beğendi.

ernaltnts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx
    Bence yanlış bir tercihte bulunuyorsunuz. Bende Git gel 60 km yol yapıyorum pcx ile ama ilk fırsatta motorumu değiştirmeyi düşünüyorum.
    En az 250 lik ve abs li bir model size 80 kmlik yolculuğunuzda keyif verecek unsurlar olur anca 125 lik nmax sizi maxiscooterdan çok daha fazla yorar. Gider gelirsiniz işinizi görür ancak emin olum kısa süre sonra acaba hangi 250 liği alsam diye düşünmeye başlayacaksınız.
    Mexico, YERUÇAĞI ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Alıntı ernaltnts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence yanlış bir tercihte bulunuyorsunuz. Bende Git gel 60 km yol yapıyorum pcx ile ama ilk fırsatta motorumu değiştirmeyi düşünüyorum.
    En az 250 lik ve abs li bir model size 80 kmlik yolculuğunuzda keyif verecek unsurlar olur anca 125 lik nmax sizi maxiscooterdan çok daha fazla yorar. Gider gelirsiniz işinizi görür ancak emin olum kısa süre sonra acaba hangi 250 liği alsam diye düşünmeye başlayacaksınız.
    Hocam hızla çok işim yok. Ön camı takıp, en önemlisi çok trafiğe takılmadan dolaşmak istiyorum. Ben PCX'i yıllar önce, binlerce km kullandım ve evet çok memnun olsamda değiştirmek istiyordum. Ama bazı şeylere doydum artık. Istanbul'da zevk için değil de, trafik için motor kullanacağım.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Tekrar ediyorum XENTER
    Mustaphalanx ve Mexico bunu beğendiler.

Hocam bende işe git gelde joyride 200 kullanıyorum hiç sorun yasamıyorum aralardan gecerken sadece bazı arabaların aynaları cok dengesiz yükseklikte durup dikkatle gecmem icap ediyor ama söylim joyride 200 de debriyaj problemi var.Kronik düzeltemediler uzak dur yani sym den.Bakımları en uzun olan motoru tercih et.
    Mexico bunu beğendi.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    2.el konusunda sıkıntı yok ise ben Honda SH300 öneririm. Sıfır dersenizde Yamaha X-city. Büyük teker skuterin tadını alan bir daha küçük tekere bakamaz, imkanı yok.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsine bindim uzun süre sürdüm. Büyük jantları, yakıt ekonomisi, kombine frenleri, mono amortisörü, taş gibi şasisi, viraj ve şehir içi kullanım zevki nedeni ile 10.000 km kullandığım YAMAHA XENTER 155 derim ve kaçarım.
    Dahası da var. NMAX'dan 1000 TL daha ucuz. Ben de XENTER diyorum. Şehir içi kullanımda her türlü yeter. Ben XCITY ile uzun yol yapıyorum. Sadece şehir içi kullanacak olsaydım XENTER düşünürdüm.
    Bir tek eksisi var. Sele altı bagajı yok gibi. O da topcase ile hallolur.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

2016 model, sıfır km, kırmızı Nmax 125 ABS aldım bugün. Sabah Antalya bayisinde test sürüşü yaptım. Uzun zamandır 17" jant kullanırken 13" jant biraz tuhaf geldi. Ama motor kararlı ve dengeli. Scooter rahatlığını özlemişim. Bagajı büyük, beğendim.
    Istanbul bayisine havale yaptım, faturayı kestiler. 07 plaka çıkarıyorum dönmeden, sigortada ucuz olur. Belki bir sonraki yaza Tmax veya Nc750 alırım. Küçük scooter olduğu iyi oldu.
    Cevap veren herkese çok teşekkür ederim

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 model, sıfır km, kırmızı Nmax 125 ABS aldım bugün. Sabah Antalya bayisinde test sürüşü yaptım. Uzun zamandır 17" jant kullanırken 13" jant biraz tuhaf geldi. Ama motor kararlı ve dengeli. Scooter rahatlığını özlemişim. Bagajı büyük, beğendim.
    Istanbul bayisine havale yaptım, faturayı kestiler. 07 plaka çıkarıyorum dönmeden, sigortada ucuz olur. Belki bir sonraki yaza Tmax veya Nc750 alırım. Küçük scooter olduğu iyi oldu.
    hocam çukurlara dikkat et, küçük teker çok hoplatıyor düşürebilir. tek soyleyebilceğim bu :D

hayırlı olsun buarada.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    Güzel Günlerde kullan .. Ayırlı Olsun

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Güle güle kullanın. Tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    hayırlı olsun ama bidahaki yaza kalmazsın ,demedi deme,o motor sana asla yetmeyecek
    espresso bunu beğendi.

Hayırlı olsun.

ernaltnts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx
    Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    "A be kırmızı olsun 10 kuruş fazla olsun beyaa" derler bizim Trakya'da.
    Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Kırmızı iyidir.

Hepinize çok teşekkür ederim.
    @espresso
    Hocam beyazını alacaktım ama kırmızıyı canlı görünce daha çok beğendim
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)