Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bomonti-dolmabahçe tüneli radar?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar.işe gidip gelirken bu tüneli kullanıyorum tünelde hız sınırı 70 ancak bakıyorumda ben 70 le giderken diger motorlar yanımdan vızır vızır geçiyor ve plakalarıda açık.acaba tünellerdeki radarlar motorların plakalarını okuyamıyormu?birde emniyet şeridinde motorsikleti ile eds cezası yiyin oldumu.malum yogun trafikde emniyet şeridi kullanmak zorunda kalıyoruz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    BEN ORDA OTUROYUM SABAH AKSAM KULLANIYORUM PLAKAMDA TAKILI OLSADA OLMASADA YINEDE 70 USTUNDE GECIYORUM HER HANGI BIR CEZA GELMEDI DAHA

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Emniyet şeridinde motosiklet ise ceza gelmiyor diyorlar.
    Yol üstü radarlar içinde şerit çizgisinden geçildiğinde kamera göremiyor vs denir.

Alıntı screamaykut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BEN ORDA OTUROYUM SABAH AKSAM KULLANIYORUM PLAKAMDA TAKILI OLSADA OLMASADA YINEDE 70 USTUNDE GECIYORUM HER HANGI BIR CEZA GELMEDI DAHA
    Bende halide edip adıvar mahallesinde oturuyorum hızı pek sevmem ama dikkatimi çekti bu olay

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Benim bildiğim tünelin sonuna doğru var radar, her 100 metrede bir radar yok.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    ilk taksim tüneli açıldığında herkes vızır vızır gidiyordu, 3 ay sonra toplu ceza yolladılar.
    komşumuz 4 tane yedi, mahallenin taksicisi 13 tane yemişti.
    yani çok güvenmeyin gelmiyor diye bir gün kalın bir zarf alabilirsiniz.
    genelde yeni tünellerde hem kamera hem radar bulunuyor hatta bazılarında tam kancıklık söz konusu geneli 70, giriş çıkışı 50 oluyor.

Araç için radar var o kesin ama motor için yok herhalde.ayrıca radar olarak da koridor sistemi var.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Şu konuyu birdaha hortlatayım. Aynı durumdan ben de tedirginim aslında, şeritte hız ihlali yapıp ceza yiyen var mıdır?

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Elektronik denetleme sistemi (EDS)(TEDES) tarzı sistemlerde belirli bir koridorda yol katetme süresi hesaplanarak hız denetleniyor. İlk kameraya girdiğinde bir kayıt alınıyor. Sonra da ikinci kameradan geçiş zamanına göre aradaki yolun uzunluğu ile orantılanarak hız tespit ediliyor. Bu sistemlerdeki kameralar aracın önündeki plakayı okuyabiliyor. Bizim aletlerde plaka sadece arkada olduğu için bu sistemlerde motosiklet değerlendirmesi yapılamıyor. Konya TEDES sistemlerinde motosikletli araçların hepsi çok rahat geçiş yapıyorlar. Zira Konya sistemlerinde demin belirttiğim gibi belirli aralıktaki geçiş süresinden hız hesaplaması ile değerlendirme yapılıyor. Ayrıca burada anlık değerlendirme yapan sistem yok. Ben de kamera ile takip yapılan sistemlerde anlık hız değerlendirmesi yapıldığına şahit olmadım hiç. Dediğiniz yerdeki değerlendirmenin mantığı öğrenilip ona göre tedbirli davranmakta fayda var.
    selsa bunu beğendi.

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Bende kameraların ön plakayı okuyabildiğini duymuştum günlük o yolu kullanıyorum şu ana kadar ceza yemedim, zaten plakanın son 2 hanesi de kapalı
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Alıntı selsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu konuyu birdaha hortlatayım. Aynı durumdan ben de tedirginim aslında, şeritte hız ihlali yapıp ceza yiyen var mıdır?
    Bu sanırım büyük bir şehir efsanesi olsa gerek. Dahası bu boyalı şerit kısımları motosiklet için kaymaya zemin hazırlayan riskli bir bölge diye biliyorum ben. Radar dan kurtarabilmek adına kendimizi riske atmaya gerek yok. Varsın ceza gelsin ama size birşey olmasın üstad. Allah korusun.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    45 bin km'lik istanbul içi tecrübemde bir kez emniyet şeridi cezası yedim eds den.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sanırım büyük bir şehir efsanesi olsa gerek. Dahası bu boyalı şerit kısımları motosiklet için kaymaya zemin hazırlayan riskli bir bölge diye biliyorum ben. Radar dan kurtarabilmek adına kendimizi riske atmaya gerek yok. Varsın ceza gelsin ama size birşey olmasın üstad. Allah korusun.
    Bahsettiğim şerit emniyet şeridi değil, trafik durma noktasında değilse çok kullanmıyorum zaten orayı. Araçların kullandığı şeritte ceza yeme ihtimali için sormuştum zaten soruyu da

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)