Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

R25 İLE İSTEDİKLERİMİ YAPAMAZMIYIM? İLLA CRF Mİ LAZIM?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Düldül
    Tarzlar farklı farkındayım ama bi yandan crf istiyorum bi yandanda r25 ben burdayım diyor.
    Ben kesinlikle (ağır) araziye girmeyi düşünmüyorum. Exc olsa girerdikte Crf ile girmeyi düşünmüyorum. Motoru alınca yapıcaklarım bunlar.
    Benim için yaz kış farketmiyor, kar olmadığı sürece motora biniyorum. Ama crf alırsam kar yağınca köye gitme fantezim var. O ortamda çok sürmek istiyorum.
    Kışın okul iş ev filan, birde kışın ayda gidiş geliş 1 kere 700 km uzun yol yapıcam. Yazında aynı ama bu uzun yol iki haftada bire düşebilir. İstanbul Balıkesir arası. Şimdi diceksiniz bana arazide kullanmicaksan neden crf alıyosun. Bizim yazlığın oraya gidince son 20 km toprak çakıl yol. Ve birde köyden şelaleye giden yol çok bozuk çukurlu mukurlu. Crf almassam eski günlerdeki gibi 30 dakka yürüyücem. Kötü bişey mi değil? Ormanın içinden güzel güzel yürüyosun.

R25 i de çoğunlukla yazdım zaten şehir içi ve uzun yolda kullanıcam zaten yukarıda da yazdım.
    Çok motor eledim buraya gelene kadar sadece bu ikisi kaldı. Lütfen yeni motor tavsiye etmeyin. Benim şartlarıma göre bu iki motordan hangisini almalıyım. Esmer de seviyorum sarışın da birini alınca diğerini aratırmı acaba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:12 ----------

Ayrıca kamp yapmak istiyorum. Hafta sonu ufak kaçamaklarla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aaa sana söylemediler mi Yamaha kazıkçı... R25 o kadar etmez sen şahin al

Şaka bir yana süre bazında senin için en işlevsel olanı hangisi olacaksa ona yönelmen en mantıklısı. Sadece köydeki sürüşün için yol boyu daha fazla rüzgar almayı göze alabiliyorsan R25 i eleyebilirsin.

Ben senin yerinde olsam R25 alırdım.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Forumda az çok beni tanıyanlar R25'im olduğunu ve bolca yorum yazdığımı bilirler. R25'le arazi sürüşü veya bozuk yol,toprak çakıl yol sürüşünü yapmaya çalışırsan motoru harab edersin. O yollara r25 sokulmaz. Şelale yolu örneğin. Ama diğer tüm söylediğin kullanımlara uygun,okul ev şehirici, otoban uzunyol.

İstediğin iki motor tarz olarak birbirinden çok farklı,birini alınca diğerinde kesinlikle aklın kalacak. Seçimini yaparken hangi şekilde kullanımın hayatında daha fazla yer alacağını düşünerek yapman uygun olacaktır.
    sdt, ...garip... ve efendy06 bunu beğendiler.

aslında sana enduro lazım, her şartın her mevsimin motoru, crf uzun yol için pekte uygun olmadı gibi, motor önerme dediğin için birşey demiyorum, r25 al o zaman, ama unutma bubir ss motor, yarış motoru yani, arazi çok çok hafifse dediğin yere gider, 20 km. idare eder sanırım, ama altını falan vuracak kadar kötüyse işin sakat, bence asfalttan dışarı adım atmamalı o motor....

bana kalsa 2 sinide alma derdim, senin ilacın belli, Enduro motor, crf yi endurodan saymam, o cross enduro şehir içi karışık çorba, neyse karar senin, zaten 250 cc de tam enduro yok, yapacak birşeyde yok... r25 al dikkatli git, karayolundada 110-120 yi geçme, biliyorsun ss ler aslında pist motorudur, karayolunda deli gibi basma motoru değil...

Motosikleti
    Düldül
    Alıntı Ali Cihangir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında sana enduro lazım, her şartın her mevsimin motoru, crf uzun yol için pekte uygun olmadı gibi, motor önerme dediğin için birşey demiyorum, r25 al o zaman, ama unutma bubir ss motor, yarış motoru yani, arazi çok çok hafifse dediğin yere gider, 20 km. idare eder sanırım, ama altını falan vuracak kadar kötüyse işin sakat, bence asfalttan dışarı adım atmamalı o motor....

bana kalsa 2 sinide alma derdim, senin ilacın belli, Enduro motor, crf yi endurodan saymam, o cross enduro şehir içi karışık çorba, neyse karar senin, zaten 250 cc de tam enduro yok, yapacak birşeyde yok... r25 al dikkatli git, karayolundada 110-120 yi geçme, biliyorsun ss ler aslında pist motorudur, karayolunda deli gibi basma motoru değil...
    250 cc dede enduro yokki. Gidipte 10 bin mondiale vermem şahsen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda az çok beni tanıyanlar R25'im olduğunu ve bolca yorum yazdığımı bilirler. R25'le arazi sürüşü veya bozuk yol,toprak çakıl yol sürüşünü yapmaya çalışırsan motoru harab edersin. O yollara r25 sokulmaz. Şelale yolu örneğin. Ama diğer tüm söylediğin kullanımlara uygun,okul ev şehirici, otoban uzunyol.

İstediğin iki motor tarz olarak birbirinden çok farklı,birini alınca diğerinde kesinlikle aklın kalacak. Seçimini yaparken hangi şekilde kullanımın hayatında daha fazla yer alacağını düşünerek yapman uygun olacaktır.
    Doğru dedin hangisini alsam aklımda biri kalıcak ama r25 alsam aklımda crf daha az kalıcak. Ama sahibindene bakıyorum çoğu r25 ler kazalı ve apaçilerin elinde. Kel bi amcadan bulamiyicaz galba.

Alıntı Yusuf -_- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc dede enduro yokki. Gidipte 10 bin mondiale vermem şahsen.
    zaten yok diyorumya arkadaşım, senin için seçenek çok az, r25 al bari ne diyim, ilerde inşallah sende bir enduro alırsın nasılsa...

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Ben kel değilim yaş 35, mutlaka bir vakit motorumu satacağım . Geçen sene yaklaşık 1 ay sahibinde.com koymuştum ve hatta bizim.foruma ilan vermiştim. Sonra vazgeçtim.. Sanırım satışı düşünürsem, yeni motorumu alacağım bayiye vericem,son kararım bu sekildeydi. Temiz r25 bulmak zor ,varsa tanıdığın birinden al veya biraz daha koy sıfır al.

Motosikleti
    CBR 250R 2016 (S) - NC 750X 2017
    Alıntı Yusuf -_- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tarzlar farklı farkındayım ama bi yandan crf istiyorum bi yandanda r25 ben burdayım diyor.
    Ben kesinlikle (ağır) araziye girmeyi düşünmüyorum. Exc olsa girerdikte Crf ile girmeyi düşünmüyorum. Motoru alınca yapıcaklarım bunlar.
    Benim için yaz kış farketmiyor, kar olmadığı sürece motora biniyorum. Ama crf alırsam kar yağınca köye gitme fantezim var. O ortamda çok sürmek istiyorum.
    Kışın okul iş ev filan, birde kışın ayda gidiş geliş 1 kere 700 km uzun yol yapıcam. Yazında aynı ama bu uzun yol iki haftada bire düşebilir. İstanbul Balıkesir arası. Şimdi diceksiniz bana arazide kullanmicaksan neden crf alıyosun. Bizim yazlığın oraya gidince son 20 km toprak çakıl yol. Ve birde köyden şelaleye giden yol çok bozuk çukurlu mukurlu. Crf almassam eski günlerdeki gibi 30 dakka yürüyücem. Kötü bişey mi değil? Ormanın içinden güzel güzel yürüyosun.

R25 i de çoğunlukla yazdım zaten şehir içi ve uzun yolda kullanıcam zaten yukarıda da yazdım.
    Çok motor eledim buraya gelene kadar sadece bu ikisi kaldı. Lütfen yeni motor tavsiye etmeyin. Benim şartlarıma göre bu iki motordan hangisini almalıyım. Esmer de seviyorum sarışın da birini alınca diğerini aratırmı acaba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:12 ----------

Ayrıca kamp yapmak istiyorum. Hafta sonu ufak kaçamaklarla.
    Hocam yazdıklarınızdan daha fazlasını yapan R25 sahibi arkadaşlarım var. Beraber yapıyoruz hatta. Bence düşünmen gereken konu yakıt.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Arazide kullanılmış bir ikinci el R25 alır mısın? Ne dersin Yusuf ?

Motosikleti
    Düldül
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arazide kullanılmış bir ikinci el R25 alır mısın? Ne dersin Yusuf ?
    Almam mı.. Arkadaşlarla her hafta sonu cross a gideriz bide. R25 le daha zevkli oluyomuş :D
    Salurbey bunu beğendi.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    crf ile hataydan istanbula gelen arkadaşım var. hemde 1 günde durmadan. crf alırsan tüm işlerde kulanırsın crf al.

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Çoğunlukla şehir içi okul iş ev vs kullanımın var ise R25 daha mantıklı olacaktır.
    Az bir şekilde köy yolu için de çok dikkatli ve yavaş olman lazım.
    İşin o kısmı motosikletin DNA'sını bozabilir çünkü.
    Kararını vermeden önce ikisini de deneme şansın olsa çok güzel olurdu. Sana yakın olan arkadaşlardan yardım iste ve makineleri dene bence.
    Kazasız belasız alacağın motoru kullanman dileği ile.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şaka bir yana süre bazında senin için en işlevsel olanı hangisi olacaksa ona yönelmen en mantıklısı. Sadece köydeki sürüşün için yol boyu daha fazla rüzgar almayı göze alabiliyorsan R25 i eleyebilirsin.

arakadaş yeni motorcu mağzur görün yediği kazığı hala çıkaramadı. crf ne desen motorun tarzının ne olduğunu dahi bilemeyeceğine eminim. gel gör ki 2 aylık motorcu forumda herkese akıl veriyor. bu arkadaşın r25 yazan her yerde tek tavsiyesi r25dir. ciddiye alma. diğer r25 diyenleri ciddiye alabilirisin bu arkadaşın herşeye tek cevabı var o yüzden ciddiye alınmaz.
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşa katılıyorum r25 almak çok zekice olacaktır. birde arkaya 2 adet chopper çantası takıp extra yük çantanızı da artçı koltuğuna bağladınız mı tamamdır. TR de yaşamak için beyninizi kenara koymalısınız yoksa olanı da harcatırlar..

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Crf rally diye bi model üretti honda ona da bakabilirsin. Yaz ortalarına doğru suzuki v strom 250 geliyor bunlar seçenek olabilir. Retro düşünürsen suzuki van van 200 var .Ama super sport la toprağa girme mecbur değilsen. R25 olmaz asfalt dışında.
    Capitao_3 bunu beğendi.

Motosikleti
    Düldül
    Alıntı LostRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Crf rally diye bi model üretti honda ona da bakabilirsin. Yaz ortalarına doğru suzuki v strom 250 geliyor bunlar seçenek olabilir. Retro düşünürsen suzuki van van 200 var .Ama super sport la toprağa girme mecbur değilsen. R25 olmaz asfalt dışında.
    Rally çok süper bir motor olmuş. Param olsaydı alıcağım bir motor olurdu açık ve net. Vstorm ise yine bütçe meselesi. Vanvan da sıkıntı yaşarım. Artçılı sürüşlerde uzun yolda vs.. Ama çok sevdiğim bi motor vanvan. Hastasıyım hatta

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Senin için mantıklı olan kesinlikle CRF ancak dediğin gibi onu aldığında R25 aklından hiç çıkmayacak.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Ali Cihangir adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ağzın bal yesin +1

Ve ek olarak senin gönlünde tüyü bitmemiş bir Enduro'cu var ama, egon Enduro'cu adamın racingciden daha az havalı olduğunu düşünüp seni reyzing almaya itiyor.

Hayir hocam hayır, bizim terekli kasklarımız hepsinden daha havalı.

Bi laf var
    Racing ile yol varsa hızlı gidersin,
    Enduro ile yol yoksada gidersin.
    Hatta bi laf daha var
    Racing öldürür, Enduro güldürür.
    Bide
    Hadi bakalım, demet akalın var ama bu başka bi konu.
    mombohunter bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Ben pislik yapıp yeni motor önermeye geldim. CRF250RAlly.

Motosikleti
    Düldül
    İstediğin pisliği yap Ona para yok zaten :(

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)