Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

R25 İLE İSTEDİKLERİMİ YAPAMAZMIYIM? İLLA CRF Mİ LAZIM?

Motovento
    REKLAM ALANI

ego o ne yok bende havası umrumda değil, ama ille havasına bakılacaksa bence Enduro daha havalı, koca motor, çantalar falan, dünyayı geziyorsun, adam gibi enduro kullanmak ekstra eğitimde ister, bunu görenler ve bilenler daha bir farklı bakar insana, enduro kullanan daha bir usturuplu daha teknik ve yumuşak sürer, zırt pırt hızlanıp frene gaza asılmaz, yumuşak ve akıcı sürer, daha meceracı daha özgürlüğüne düşkün daha doğayla baş başa kalmak isteyen tiplerdir genelde, millet bunu bilir enduroya ss gibi bakmazlar....

benimde gönlümde enduro var, her şartın motoru enduro

ss le çıktın yola tip o biçim ses kulak sağır eder durumda, basıp hız yapan deli cesaretli tip derler geçerler, pekte iyi bakılmaz bu insanlara aslında, ne yazıkki böyle, serseri gibi kullananlar sayesinde tabiii... (söz meclisten dışarı)

motorun olayı özgürlük, doğayı rüzgarı hissetmek bunları hissederken yumuşak tınılı motorunda sesini duyarak uzun yollar boyu gezmek bence, motor yavaş gidince zevkli bence, kısaca bu tanıma ne uyuyor Enduro

ss kullanmadımmı kullandım, bastımda 200 üstüde gittim, ne zevk aldım, sıfır, bana göre değil, motorda hızı sevmiyorum, deli bir hız ve sadece dar çerveden önünü görmek, anlık bir bakış hatası pert sin, nerede kaldı zevkle gitmek etrafı seyretmek falan, yok aga bana göre değil...

gerçi buna adam gibide binilmezki, pist yarışı için yapılan acaip yüksek hızlara anında çıkan bu motoru alıp 110 la giden pek olmaz sanırım, hep derim bu ss lerin satışı yasak olmalı ama sektör böyle ne yazıkki...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Düldül
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağzın bal yesin +1

Ve ek olarak senin gönlünde tüyü bitmemiş bir Enduro'cu var ama, egon Enduro'cu adamın racingciden daha az havalı olduğunu düşünüp seni reyzing almaya itiyor.

Hayir hocam hayır, bizim terekli kasklarımız hepsinden daha havalı.

Bi laf var
    Racing ile yol varsa hızlı gidersin,
    Enduro ile yol yoksada gidersin.
    Hatta bi laf daha var
    Racing öldürür, Enduro güldürür.
    Bide
    Hadi bakalım, demet akalın var ama bu başka bi konu.
    Enduro ruhum da var doğru ama CRF mi onu bilemiyorum. Daha çok tenere gibi motor lazım bana ama bütçe ve 250 cc alıcağımdan dolayı seçenekler azalıyor. Tr de istediğin sevdiğin motoru alamassın malesef :D İlla karşına engel çıkıyor

evet senin motor bu ama imkan meselesi tabiii...

https://www.yamaha-motor.eu/tr/produ...re/xt660z.aspx

crf falan geç bunları, o motor dediğim gibi karma birşey, cross motora biraz ondan biraz bundan katmış salmışlar, daha çok cross özellikte üstüne biraz enduronun suyundan katılmış birşey, enduro değil bence, kurtarmaz seni

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Aslında benim kafadansın, tek farkımız, ben karda kışta bile sürmeye devam etmek istiyorum, hatta uzun yola çıkmak istiyorum. :D

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Motor bir tutkudur. Endurosu,racing'i,bobber'ı , chopper'ı. Motor herşeyden önce sizi görüntüsüyle,sesiyle heyecanlandırmalı mutlu etmeli. Mantıktan önce duygu işi. Tamda bu yüzden ben bir SS sever olarak,enduro alanı da ,chopper alanıda anlıyorum. Uzun yolda 150 ile giderken yanımdan fişek gibi gecen bmw gs de gördüm. Racing demek sürekli 299+ gitmek demek değildir. Elinizin altında o güç vardır bilirsiniz,açarsanız sizi yarı yolda bırakmayacak utandırmayacaktir. Bazen düz cizgide 500 metrede hızlanmak ve o sesi duymak için gaza basarsınız. Park ettiğinizde bakarsınız,agresif suratına kaslı grenaja yapısına. O yüzdendir ki ss neden satılıyor, sadece pist motorudur,başka yerde kullanmayı anlamıyorum gibi sözleride ben anlamıyorum. Tankla trafiğe çıkmak gibi birşey degil ki bu,ne kadar abartılıyor.

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150 Street
    Anlattıklarınıza göre crf size daha uygun. R25 ile gidip de crf ile gidemeyeceğiniz yer yok ama CRF ile gidip de R25 ile zorlanacağınız ya da gidemeyeceğiniz yerler olacaktır.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Yazinizi okuyunca icinizde gizlenmis veya surekli bastirdiginiz bir endurocu ruhu farkettim.
    "Ben" sizin yerinizde olsam hiz, viraj ve adrenalin sevdigim icin SS makine disinda motosikletlere bakmam.
    Crf alin ve icinizde ki endurocuyu salin disari gitsin.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yola bi asfalt dökseler bütün matematik yalan olacak ;)

hız sınırına uymayanın ehliyetine sonsuza dek el konsa sorun kalmayacak, bunuda diyebiliriz, bu durumda 200 basıp salakça hız yapan motorculardanda millet kurtulmuş olurda diyebiliriz yalnız...

hız viraj adrenalin isteyeni piste alalım, yok öyle karayolunda basmak, kimse kusura bakmasın, buna tüm taşıtlar dahil, sadece motorcular değil...

CRF Güzel motosiklet ben olsam CRF alırdım. Avantajları kişiden kişiye göre değişir.

İstanbul'da yaşıyorsun sanırım, mesele hız ise CRF ile R25 in gittiğinden 2 kat hızlı gidersin her yere.
    İstediğin her yere girer çıkarsın kaldım kalırım motora bişey olur yan yatar düz çıkar düşüncen olmaz.
    CRF daha özelleştirilebilir bi motosiklet.
    Az buz toprak gördükten sonra enduro ruhun hepten alevlenir belki. Keyifli işler.

hukukihayat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r25 monster
    crf iyi güzel ancak selesi ciddi rahatsız; 2 saatten fazla dayanabildiğimi hatırlamıyorum.

Diğer yandan 90km den sonra ciddi rüzgar yiyor; Yani şehir içi ve arazide iyi ancak 90km sabit hızda otobanda pek rahat vermiyor.

2000km kadar kullanıp satmıştım

Hocam konu ile alakasız ama depo üstü çanta marka-model alabilir miyim? Birde mıknatıslı olanlardan mı? Yüksek hızlarda sorun çıkartıyor mu?

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı DreamTheater adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hız sınırına uymayanın ehliyetine sonsuza dek el konsa sorun kalmayacak, bunuda diyebiliriz, bu durumda 200 basıp salakça hız yapan motorculardanda millet kurtulmuş olurda diyebiliriz yalnız...

hız viraj adrenalin isteyeni piste alalım, yok öyle karayolunda basmak, kimse kusura bakmasın, buna tüm taşıtlar dahil, sadece motorcular değil...
    Hiz yapmak salaklik degildir bunu salaklik olarak nitelendirmek yanlis. Ya hayatinizda hic 16-17k devir ceviren bir motosiklete binmediniz yada hiz yapma konusunda korkulariniz var.

Motosiklette sartlara bagli olarak 60-70kmh hizlarda bile duserek kolayca biryerinizi kirabilirsiniz. Bu yuzden herkesin motosiklete binmeye totosu yemez. motosiklete binmek risklerinden dolayi cesaret isidir. herkes o risklere goz yumup motosiklete binemez.
    Supersporta binip surekli 260 ve uzeri gitmek ise cesaretten ote biraz tutku isidir.

Siz sakin sakin surun 80 beygirlik motosikletinizi. Hiz yapmaya cekindiginiz icin diger insanlara salak diye hakaret etmenize gerek yok.

Hiz viraj adrenalin isteyenleri piste alalim demenizde turkiye sartlarinda cok farkli bir ironi olmus. Turkiyede pist olarak adlandirabilecegimiz yerleri sayacak olsak İki elin parmaklarini gecermi merak ettim.

Tekrarliyorum, hiz salaklik degil tutkudur.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)