Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Siz de ceza yiyor musunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Hanımefendi akşam akşam bütün moralimi bozdunuz.

Neden mi?
    Trafik cezamın fotosunu atayım diye e devlete girdim. 5 bin vergi borcum vardı onu biliyordum, 2 bin trafik vardı şimdi 9.icra gözüküyor bide. Sahibiden.com kurumsal üyelik 8.500 tl borc.

Bütün moralim bozuldu. :(:(
    EldekiDebryj ve MrMud bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mudanya yolunda 82 , cumalıkızıka gıderken gursu kestel kı yol 82 çok sinir oldum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:29 ----------

Yeni degıl bır suru eskı ama cok eskı degıl. Dıkkat edıyoruz artık ama çok sıkıldım bu durumdan ben nereye kadar böyle. Mıllet plakasız dolasıyor bız yapsak yakalanır bırde ceza yerız.
    Bir konuda yanlışınız var. Bahsettiğiniz yollardaki 82 km olan hız sınırı Motosiklet için değil, arabalar için
    82 km olmasındaki amaç ise : %10 toleransla birlikte 90 km ye çıkmasıdır.
    Yanılmıyorsam motosiklet ve kamyonlar için o bölgede hız sınırı 70 km olması lazım. %10 ilave edersek : 77 km.
    Yıllardan beri sürekli Mudanya ya gidip gelirim. Çok şükür daha hiç radara girmedim.
    Kısacası o yollarda 78 km ile giderseniz radardan ceza yeme ihtimaliniz büyük. Tabi ki bununda gezici radar olması lazım. Yoksa diğerlerinden radar cezası gelmiyor bildiğiniz gibi.
    schumacher__ bunu beğendi.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Katlanır plakalığı katlamadan kullanmak da yasak mı? Yani plaka normal bir şekilde duracak ama istediğim an katlanabilir halde. Polis hala ceza yazabiliyor mu? Sonuçta çevirmeye gelmeden hemen önce düzeltmiş olabilirim. Yada sadece gişelerde kapatıyor olabilirim. Plakalığın katlanabilir olması başlı başına bir suç mu?

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir konuda yanlışınız var. Bahsettiğiniz yollardaki 82 km olan hız sınırı Motosiklet için değil, arabalar için
    82 km olmasındaki amaç ise : %10 toleransla birlikte 90 km ye çıkmasıdır.
    Yanılmıyorsam motosiklet ve kamyonlar için o bölgede hız sınırı 70 km olması lazım. %10 ilave edersek : 77 km.
    Yıllardan beri sürekli Mudanya ya gidip gelirim. Çok şükür daha hiç radara girmedim.
    Kısacası o yollarda 78 km ile giderseniz radardan ceza yeme ihtimaliniz büyük. Tabi ki bununda gezici radar olması lazım. Yoksa diğerlerinden radar cezası gelmiyor bildiğiniz gibi.
    O tabelalara bakan kim. 78 ile ceza yemek degıl O yolda 200e kadar çıkıyorduk genelde ve ceza fılanda gelmiyordu önceden hiç. Artık boyle olması canımı sıktı.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı nuwanda324 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katlanır plakalığı katlamadan kullanmak da yasak mı? Yani plaka normal bir şekilde duracak ama istediğim an katlanabilir halde. Polis hala ceza yazabiliyor mu? Sonuçta çevirmeye gelmeden hemen önce düzeltmiş olabilirim. Yada sadece gişelerde kapatıyor olabilirim. Plakalığın katlanabilir olması başlı başına bir suç mu?
    Suç değil. Suç üstü yapamadığı sürece hiçbir problem yok. Aksesuar sonuçta.
    nuwanda324 ve EldekiDebryj bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    otoyolda bile 70'i geçmediğim için yemiyorum bu yüzden ne zaman yola çıksam önce selektör sonra küfür yiyorum. hatta dün akşam yine aynı mevzu oldu ama alışık olduğum için hiç tepki vermedim yavaş gitmeyi, daha uzun süre yolda kalmayı, sürmeyi çok seviyorum
    EldekiDebryj ve bursalıali bunu beğendiler.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Benlik bişey yok ki hep kendisi yapıyor. Benım motordakı cezada onun yuzunden zaten, o kadar özendıgım cızık olmayan motorumu yere deviren de o zaten. Hep zarar hep zarar. ır caresını bulacagız, bulmalıyız.
    Doğrudan kusur olmasından dolayı boşanma nedeni.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrudan kusur olmasından dolayı boşanma nedeni.
    Off off hatırladıkca sinir basıyor zaten adamın basını yedımde gerı gelır mı. O kadar aman düşmesın, çizilmesın vay şöyle böyle bı bakııyotum manet yamulmuş,çizikleeeeerrr.... Kendım düşürmüş olsam bu kadar üzülmezdım heralde. Zaten o nasıl böyle bişey yapabılıyor onada ınanamıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otoyolda bile 70'i geçmediğim için yemiyorum bu yüzden ne zaman yola çıksam önce selektör sonra küfür yiyorum. hatta dün akşam yine aynı mevzu oldu ama alışık olduğum için hiç tepki vermedim yavaş gitmeyi, daha uzun süre yolda kalmayı, sürmeyi çok seviyorum
    Canım sıkılıyor benım hep öyle gıtmekten kucuk motor kendım surerken tamamda. :D 600rr artcı olunca sürekli sabit 70 gıtmek ezıyet olur. Motor at daha ıyı

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canım sıkılıyor benım hep öyle gıtmekten, kucuk motoru kendım surerken tamamda 600rr artcı olunca sürekli sabit 70 gıtmek ezıyet olur. Motoru atıp koşası gelır ınsanın :D

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Bakın bu işler bizim memlekette şöyle oluyor;

Birileri bir yolda kaza yapar. Bu kaza esnasında birilerinin yakınına zarar gelir.
    Bu söz konusu birileri gider bakan, vekil bir yakınını bulur.
    O muhterem şahıs da orasının kavşak, yerleşim yeri veya herhangi bir başka sebep ile şehirler arası duble yol statüsünden çıkarılıp şehir içi yol statütüsüne geçmesini sağlar ve bizde bol bol ceza yemeye başlarız.

82 yine iyi. Örneğin hergün geçtiğim Gemlik-Bursa arasındaki Dürdane-Kurtul bölgesinde hız sınırı 70.
    Dürdane'den Kurtul'a gelirken bırakın otomobili kamyonlar dahi 100'den aşağı gitmiyor.

Bunun tek çaresi radar yerlerini öğrenip ezberlemek.
    Başka yolu yok
    bursalıali bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hanımefendi akşam akşam bütün moralimi bozdunuz.

Neden mi?
    Trafik cezamın fotosunu atayım diye e devlete girdim. 5 bin vergi borcum vardı onu biliyordum, 2 bin trafik vardı şimdi 9.icra gözüküyor bide. Sahibiden.com kurumsal üyelik 8.500 tl borc.

Bütün moralim bozuldu. :(:(
    La dayıoğlu senin ağzın ne diyo git işine, benden uzak dur.

Asfaltta ceza yemek mi ?
    Nö madamé, nö
    Halkımı protesto için ormanlara, çamurlara davet ediyorum.
    Arazide kac km hız ile gidecegimizi sizden öğrenecek değiliz.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    La dayıoğlu senin ağzın ne diyo git işine, benden uzak dur.

Asfaltta ceza yemek mi ?
    Nö madamé, nö
    Halkımı protesto için ormanlara, çamurlara davet ediyorum.
    Arazide kac km hız ile gidecegimizi sizden öğrenecek değiliz.
    La halaoğlu hiç sorma.

O kadar ceza üstüne bide sahibin.comdan 8.500 geldi.

Kuzen sizin aile beni üstüne alsın burda beni didiklediler perişan oldum.

Arazi olayı uzun bi süre çoook zor. Bu ayaktaki çiviler izin vermiyor malesef.
    Atlamadıktan sonra, arazide düşmedikten sonra napıyım ben araziyi. Tay tay toprak yoldamı gezcez. :(:(

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Hafiften plakanın üzerine doğru sallanan bir kilit candır ( polis plakayı kapatmışsın diyor sende yukarı bağladım düşmüş diyorsun düzeltip devam ediyorsun.) böyle bir sistemde yapılan her şark kurnazlığı bence mübahtır.
    bursalıali ve ssates bunu beğendiler.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    La halaoğlu hiç sorma.

O kadar ceza üstüne bide sahibin.comdan 8.500 geldi.

Kuzen sizin aile beni üstüne alsın burda beni didiklediler perişan oldum.

Arazi olayı uzun bi süre çoook zor. Bu ayaktaki çiviler izin vermiyor malesef.
    Atlamadıktan sonra, arazide düşmedikten sonra napıyım ben araziyi. Tay tay toprak yoldamı gezcez. :(:(
    Bizimkiler beni nufustan çıkarma peşinde, seni kapıya yaklastirmazlar :D

Nispet gibi olması ama dışarda mis gibi çamurlu hava var suan, akşam üzeri eküri bulursam dogru osmangazi korusuna
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Plakayı ayakla itilebilen şekilde yapacaksınız kuyruk altına. Baktın ilerde polis var ayağınla o plakayı rahatlıkla düzgün hale getirebileceksin. Bunu uygulamak aşırı basit ama bizim Duke lerde plakayı kuyruk altına alamıyorsun o yüzden biraz zor bizde. Böyle bir durumda ben şahsen plakasız gezerdim.
    EldekiDebryj bunu beğendi.

Özel boya geliştiricem plakayı boyayacaksın gözle farkedilmeyecek, kamerada görüntüyü bozacak miss ne para kaldırırım ha

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özel boya geliştiricem plakayı boyayacaksın gözle farkedilmeyecek, kamerada görüntüyü bozacak miss ne para kaldırırım ha
    var zaten.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Önceden pek ceza gelmiyordu. Bursada da İstanbulda da. Son zamanlarda cezalar doldu onları ödüyoruz. Hız cezası hepsi bilmiyırum bıze mı denk geldı üst üste ve bursada önceden radar olmayan yerlere radarlar koymuşlar. Moralım çok bozuk. Bıkac seferdır plakasız motorları cok goruyorum millet bıktı bence ceza yemekten ne olacak böyle? Kossskoca yolda 82 sınır diyor hayır sehır içi filanda degıl ıyıce sacmalık olmaya başladı bu iş.
    motoru nasıl alıyor ki radar önden çekmiyor mu?
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    var zaten.
    Polarize gözlük takmış polis, boyalı plakayı yazısız görünce, nasıl bi açıklama yaparsınız? baştan düşünün.

İyi fikirmiş diyenlere uyarı olarak kalsın ((:
    crxforever bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Çok eskiden bir video seyretmiştim.Plakaya şeffaf bir film yapıştırıyorlardı.Plakaya karşıdan baktığında normal biraz yukarıdan açılı bakınca plaka okunmuyordu.Polis için olmasada kameralar için yapmışlardı.Ama nedir ne değildir hatırlamıyorum.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    O tabelalara bakan kim. 78 ile ceza yemek degıl O yolda 200e kadar çıkıyorduk genelde ve ceza fılanda gelmiyordu önceden hiç. Artık boyle olması canımı sıktı.
    Gülü seven, dikenine katlanır.

Yapacak bir şey yok.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)