Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Yamaha'nın Türkiye'deki Fiyat politikası! Artık dur de!

Motovento
    REKLAM ALANI
    erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Arkadaslar dusununki bi eviniz bir arabaniz bir qrsaniz var. Arabyi ve rvi kiraya veriyorsunuz, arsandan da hasat topluyorsunuz. Geliriniz bunlar. Yeni bir is alanina acilmiyorsunuz. Kredi borclariniz da var. Dedinizki ben artizlikbyapayim sunlari satip kredi borclarimi odeyeyim. Hepsini sattiniz borclarinizi kapadiniz aferim. Simdi soyleyin gelirinizi nereden elde edeceksiniz!! Battiniz kisaca. Bu devlet herseyi satti. Yerli sermayenin anasini aglattilar. Simdi de kafayi ulkere takmislar. Bre cahil bi ulker kaldi sana ihracat yapan yuzde yuz yerli onu da bitir!! Bunlar iyi gunler emin olun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ortalık cehalet kokuyor cümleri çok yanlış bazı arkadaşlar dolar 1 lira olsaydı nasıl olurdu demiş bu muhabbetler olur muydu demiş Dolar 1 lira olsaydı fiyatlar tabi aşağı çekilirdi 2 sene önce sıfır skoda octavia aldık bugün 2.ele satsam kar ediyoruz Sebep ülkenin kendini geç-indiremeyip halktan beslenmesi buda zamanla dolara böyle etki etki her şeyi satarsan ülkede yabancıların elinde olur. Vergiler cabası satın aldığımız motorun 250cc ve üstü için %37 ötv %18 kdv var %55 yapar damga vs. bunları koyarsan işin içine sıfır aldığın motora ödediğin paranın %60'ı devlete gidiyor. Yani 10.000 TL'ye aldığımız TNT 25'in 6.000 TLsi devlete gidiyor. Saygılar ve sevgilerle.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Boşver kardeş, git benim gibi kullanıcı dostu bajaj al yedirme paranı ille de capon diye tutturmaya çalışan şu salak firmalara. 125 cc motoru 13-15 bin TL fiyatlara satmak nedir allahaşkına?!?! Ben aldım pulsar 200 ns 7500'e 5000 km'de mis gibi kullanıyorum ve servise işim düştüğünde de düdüklenmiyorum az da yakıyor daha ne olsun? Başkasının ne dediği yada yarın ne olur mantığı bizi hep bu noktalara getiriyor maalesef. Ben bundan önce discover 150 kullandım ve geçenlerde 3950 tl'ye sattım ki geçen yıl 2015 model olarak 4700'e almıştım. Biraz zarar ettik ama şu durgunlukta normal. Ayrıca hiç sorun yaşamadan bindim ve çok memnundum. Şimdi pulsar kullanıyorum 1.5 aydır, ondan da memnunum. Km'de 16 kuruş yaktım ilk depomda. Daha ne olsun? Geçenlerde bmw gs aynası benzerini taktım 40 tl'ye, kendi aynalarını da bir gün sonra 30 tl'ye verdim 10 tl'ye geldi bana mis gibi oldu.
    Capitao_3 ve mete_han bunu beğendiler.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşver kardeş, git benim gibi kullanıcı dostu bajaj al yedirme paranı ille de capon diye tutturmaya çalışan şu salak firmalara. 125 cc motoru 13-15 bin TL fiyatlara satmak nedir allahaşkına?!?! Ben aldım pulsar 200 ns 7500'e 5000 km'de mis gibi kullanıyorum ve servise işim düştüğünde de düdüklenmiyorum az da yakıyor daha ne olsun? Başkasının ne dediği yada yarın ne olur mantığı bizi hep bu noktalara getiriyor maalesef. Ben bundan önce discover 150 kullandım ve geçenlerde 3950 tl'ye sattım ki geçen yıl 2015 model olarak 4700'e almıştım. Biraz zarar ettik ama şu durgunlukta normal. Ayrıca hiç sorun yaşamadan bindim ve çok memnundum. Şimdi pulsar kullanıyorum 1.5 aydır, ondan da memnunum. Km'de 16 kuruş yaktım ilk depomda. Daha ne olsun? Geçenlerde bmw gs aynası benzerini taktım 40 tl'ye, kendi aynalarını da bir gün sonra 30 tl'ye verdim 10 tl'ye geldi bana mis gibi oldu.
    http://i.hizliresim.com/NpnP0Y.jpg
    bajaj yamahaya en büyük darbeyi vurdu zaten son 2 yılda satışları oldukça düştü bu cclerde. fakat kalite konusunda yamahanın hala çok gerisinde.
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

Bajaj kalite olarak yamaha'nın gerisinde Yamaha bugüne kadar yapmış olduğu ismi kullanıyor şuan birilerinin Yamaha'dan Honda'dan vazgeçip Bajaj Benelli gibi markalara güvenmesi gerekiyor bajaj ve benelli'nin fiyat politikalarını şuan için çok beğeniyorum. Umarım her iki firmada bu yolla devam ederler. Kampanya yapmalarıda çok güzel tabi Benelli'nin son kampanyası bajaj'ı devirdi.
    Capitao_3 bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://i.hizliresim.com/NpnP0Y.jpg
    güzelmiş bu hikaye.. sigortaya ne verdiniz

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Balc10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortalık cehalet kokuyor cümleri çok yanlış bazı arkadaşlar dolar 1 lira olsaydı nasıl olurdu demiş bu muhabbetler olur muydu demiş Dolar 1 lira olsaydı fiyatlar tabi aşağı çekilirdi 2 sene önce sıfır skoda octavia aldık bugün 2.ele satsam kar ediyoruz Sebep ülkenin kendini geç-indiremeyip halktan beslenmesi buda zamanla dolara böyle etki etki her şeyi satarsan ülkede yabancıların elinde olur. Vergiler cabası satın aldığımız motorun 250cc ve üstü için %37 ötv %18 kdv var %55 yapar damga vs. bunları koyarsan işin içine sıfır aldığın motora ödediğin paranın %60'ı devlete gidiyor. Yani 10.000 TL'ye aldığımız TNT 25'in 6.000 TLsi devlete gidiyor. Saygılar ve sevgilerle.
    Aslında "kar ediyoruz" diyebilmek için, bugün satınca elde ettiğiniz daha fazla paranın, alırken verdiğiniz daha az paradan, daha fazla alım gücü olması gerekiyor. Ama durum bu değil tabii ki. Yani bayağı zarar etmiş oluyorsunuz aslında, her ne kadar elinize daha fazla para geçmiş olsa da, çünkü şimdiki aynı para, 2 sene öncekinden çok daha değersizleşmiş halde...

İleride düzelir demek istiyorum ama hiç öyle durmuyor, en azından yakın zaman için konuşacak olursak... Bakalım n'olacak?

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    4 yüz küsür lira verdim ama benim yaş 45. Performans çok güzel ama motorda. Çok çabuk 120'li hızlara çıkıyor. Sonrasını denemedim. Bu arada arka fren çabuk kızaklıyor ama üstündeki lastikleri de dandik tabii. İleride mitas mc50 almayı düşünüyorum.

Motosikleti
    4 yüz küsür lira verdim ama benim yaş 45. Performans çok güzel ama motorda. Çok çabuk 120'li hızlara çıkıyor. Sonrasını denemedim. Bu arada arka fren çabuk kızaklıyor ama üstündeki lastikleri de dandik tabii. İleride mitas mc50 almayı düşünüyorum.
    lastiklere ktm dışında önem veren bir firma görmedim. bizi 0 motor alınca bile lastik almaya zorluyorlar. aynı firmalar avrupada rosso 2 takıyorlar motorlara. hepsinde abs var. iş türkiyeye gelince insanın önemi yok ne gerek var rosso 2 takmaya falan.
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında "kar ediyoruz" diyebilmek için, bugün satınca elde ettiğiniz daha fazla paranın, alırken verdiğiniz daha az paradan, daha fazla alım gücü olması gerekiyor. Ama durum bu değil tabii ki. Yani bayağı zarar etmiş oluyorsunuz aslında, her ne kadar elinize daha fazla para geçmiş olsa da, çünkü şimdiki aynı para, 2 sene öncekinden çok daha değersizleşmiş halde...

İleride düzelir demek istiyorum ama hiç öyle durmuyor, en azından yakın zaman için konuşacak olursak... Bakalım n'olacak?
    Hasmet allah aşkına bu yazdığından sen bir şey anladın mı?

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son olarak.

Yamaha MT 125 ABS fiyatı – 16.750 TL
    Yamaha MT 25 fiyatı – 17.099 TL
    Yamaha MT 07 fiyatı – xx TL
    Yamaha MT 07 ABS fiyatı – 29.499 TL
    Yamaha MT 09 ABS fiyatı – 39.699 TL
    Yamaha MT 10 DX fiyatı – 74.000 TL
    Yamaha Tracer 900 fiyatı – 45.900 TL
    Yamaha Tracer 700 fiyatı – 37.599 TL
    Yamaha YZF-R125 ABS fiyatı -19.250 TL
    Yamaha YZF-R25 fiyatı – 18.099 TL
    Yamaha YZF-R6 fiyatı – 64.000 TL
    Yamaha YZF-R1 fiyatı – 88.000 TL
    Yamaha YZF-R1M fiyatı – 122.000 TL
    Yamaha YBR125 fiyatı – 7.099 TL
    Yamaha YS125 fiyatı – 9.950 TL

oy oyy oyyy Aziz Nesin'e selam olsun...
    Benim gibo fuar oncesi alirsan mt 07 26 500 alirsin kafan rahat edersin saf saf beklemiceksin

Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte kanıtıyla Yamaha'nın TR de ki fiyat politikası ve Türk insanını nasıl kandırdığının kanıtı!
    Özellikle fiyatlara değil motosikletler arasındaki fiyat farkının Türkiye'de nasıl açıldığına dikkat etmenizi istiyorum.
    Fiyatlar Hindistan fiyatları. Yani ekonomik olarak Türk ekonomisi ile aynı grupta ülke (gelişmekte olan ülkeler), zaten ülke ismi şu bu önemli değil, başka ülkeler de de tr deki gibi yamahanın çok pahalı olduğu ülkeler de olabilir.
    burada önemli olan Hintliler bu motorlara benzer fiyatlarda binerken, bizim ülkemizde neden biz yamaha alırken argo tabirle kazık yiyoruz.

http://smtp.barem.com.tr:8080/map.ns...B/$FILE/Image1
    gelişmekte olan ülkeleri bu haritada kırmızı ile görebilirsiniz.

Buna bir dur demenin vakti gelmedi mi YS 125 gibi arkasında disk bile olmayan! motosikleti neden bize 9000 tl ye satacaklar!

http://i.hizliresim.com/W0DvG4.jpg

Resimimde görüldüğü gibi fiyat farkları ortada.

Mesela GT250R ve R3 arasındaki fiyat farkına bakın biri 250 biri 300 cc olamsına rağmen fiyat farkı sadece 1500 TL!

Ülkemizde ikiside 250 cc olmasına rağmen fark 3600 TL!

Yani Yamaha bizleri kazıklıyor arkadaşlar. Durum apaçık ortada bunun gibi yüzlerce örnek bulabilirim. Bu motor dünyanın hiçbir ülkesinde diğer rakiplerinde bu kadar pahalıya satılmıyor!
    Arkadaşa kesinlikle katılıyorum.Honda da zam yaptı ama öyle 350 Tl değil..

Valla bi ara dedim r25 250 arasında en kralı en iyisi ikinci el fiyatları hatta sıfır fiyatları bile gayet makul geldi ama şuan sıfırdan yana umudum yok!

İkinci ellerde yavaş yavaş fiyat attırdı gibi sanki eğer gidişat böyle olursa kesinlikle sıfır hyosung gt 250r düşünüyorum.Sonuçta ikisi de çift silindir.Ha ön lamları kötü ama gövde olarak en kaslısı o ayrıca arka lastik ebatı r25 e göre büyük..

Bakalım şuan merakla piyasayı merak ediyorum ve takip ediyorum.
    Capitao_3 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Mesele firmanın "hedef kitlesi" arasında yer almamanız.

Yani, zaten size satmayı düşünmüyorlar.

Sattığına satıyor zaten; alan alıyor.

Muhatabı olduğunu düşündüğünüz birilerini bulabilirseniz ülkedeki gelir dağılımını konuşmanızı tavsiye edebilirim.

Şimdiden hayırlı sohbetler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bilal erdoğan ada satın almış doğru mu?

yüksek olsa bile biz vergilerden ne zaman razı geliriz? cevabını vereyim; başımızdakiler padişah torunu gibi ceplerini doldurmayı kesip adaletli bir şekilde yaşamaya başladıkları zaman biz ödediğimiz yüksek vergilerden gocunmayacağız.

fakat birilerinin çocuğu askerlik yapmıyorsa, birilerinin çocuğu hiç bir teste tabi tutulmadan kadrolu iş sahibi oluyorsa, birilerinin çocuğu başkalarının paralarıyla krallar gibi yaşıyorsa ve mülk sahibi oluyorsa, birilerinin çocuğu ciddi suçlar işlemesine rağmen torpilli bir şekilde aklanıyorsa işte o zaman bu kavga bitmez.
    sarpgray bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim gibo fuar oncesi alirsan mt 07 26 500 alirsin kafan rahat edersin saf saf beklemiceksin
    26500 ederi zaten siz normal almissiniz bu ustteki fiyata alanlar kazik yiyor..

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz 2017 model mi? Zira bahsettiğiniz fiyat çok iyi 2017 ise. 28900 ilk açıklanan fiyat 2017 mt-07 için. Fuar öncesi 2400 lira güzel indirim olmuş.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakin kafayla bi kaç kere daha okuyun bence.
    Olmadı, bi bilene sorun. Yine olmazsa boş verin.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen o aracın alım satımında kar etmiş gibi görünüyorsun ama genel olarak ülkece fakirleştiğin için toplamda zarar etmiş oluyorsun demek istedi.
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ys 125 almayın aldırmayın direk r6-r1 alıp bu fiyat politikasını bir daha görmemek lazım
    Capitao_3 bunu beğendi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Polis bizim yamaha diğeri bajaj vs..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)