Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Yamaha'nın Türkiye'deki Fiyat politikası! Artık dur de!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 188likAdam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz onlara sömürgeci ülkeler diyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

İnanın dünyanın neresinde olursa olsun israf yapacak olan tek varlık devletin kendisidir. Tüm devlet memurlarına Mercedes Benz son model araç verseler yıllık bütçe gelirlerindeki vergiden %1 i anca harcanmış olur.
    2.500.000 memur çarpı son model araç fiyatı şeklinde hesaplayalım. Owww %1 yapmıyormuş. Örnek yanlışmış.

2016 Yılı savunma bütçesi 56 Milyar lira.
    2016 Yılı devletin milletten aldığı ÖTV miktarı yaklaşık 110 milyar lira. (Kesin rakamı bulabilen yazsın lütfen)

Bilinsin yani...

Ekleme:
    T.C. son yıllarda küresel ekonomide çok gerilemiş gibi görünüyor olsa da dışa bağımlılığı azaltmak için birçok farklı kaynağa yatırım yapmakta ve bu yatırımların en büyük finansmanı da bizim vergilerimiz.
    Mesela? Beton... Evet... Duble yol, köprü... yok yahu köprüyü de başkası yaptı di mi? Hani şu günlük bilmemkaç milyon zarar eden köprüler.

Lakin medya bunları yansıtmakla yükümlü olmadığı için çoğu devlet içinde kalıyor,
    Doğru söze ne denir? Medyanın yansıtmakla YÜKÜMLÜ olduğu şeyler var. Açın kanalları şöyle bir gezin, bol bol karşılaşırsınız yükümlülüklerle. 7/24 Ordalar zaten o yükümlülükler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun verginin varlığı değil. Sorun verginin olması gerektiğinden çok daha fazla hemde adaletsiz bir şekilde alınıp muazzam bir israfla çarçur edilmesidir. Bütün medeni ülkeler vergi toplayıp vatandaşlarına hizmet veriyor ama bizimkiler vergi toplayıp mersedes filosu kuruyor.
    Haksizlik etmeyin ama... Bir suru yazar, gazete, TV, hakim, savci satin alindi. Buyuk para... Hele yurt disi lobicilere giden para astronomik...

İnanın dünyanın neresinde olursa olsun israf yapacak olan tek varlık devletin kendisidir. Tüm devlet memurlarına Mercedes Benz son model araç verseler yıllık bütçe gelirlerindeki vergiden %1 i anca harcanmış olur. Son dönemde maalesef üzülerek söylüyorum ki vergilerin büyük bir kısmı savunma harcamalarına gitmekte hatta ben de yazacağım ekonomi tezini '' Türkiye'de Gelişen Sanayii ve Harcamaları '' üzerine almıştım. En küçük adını bilmediğimiz bir ülke bile savunma için ufacık bir harcama yapsa milyar dolarlar yatırım yapmak zorunda kalıyor ve bu ithal ürünlerden oluşuyorsa vay haline. T.C. son yıllarda küresel ekonomide çok gerilemiş gibi görünüyor olsa da dışa bağımlılığı azaltmak için birçok farklı kaynağa yatırım yapmakta ve bu yatırımların en büyük finansmanı da bizim vergilerimiz. Lakin medya bunları yansıtmakla yükümlü olmadığı için çoğu devlet içinde kalıyor, hepinize önerim birazcık sabredin, inanın ve yaşamdan kopup pes edenlerden olmayın.
    Son sözüm olsun ;
    Çocuklar inanın inanın çocuklar
    Güzel günler göreceğiz güneşli günler
    Motorları maviliklere süreceğiz..
    Tiyatro bolumundesiniz galiba. Guzel bir mizah olacak gibi geliyor kulaga. Tez savunma performansiniza katilmak isterim...
    crxforever, Osm@n, exteras ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayni seyden muzdaripiz iste.. Benim benelli almamin ise maddiyat ile ilgisi yok 150 den 250 ye gececektim. Boyum 195 Benelliden baskasi olmadi altimda yoksa bende kawasaki alirdim allaha sukur alim gucum var.. bundan sonra ducatti monster alacagim allah izin verirse.. ama burda konu ne benim ne sensin. Ulkemizde sadece motosiklet degil her konu boyle. İnsanlarimiz kandirilmaya aliskin. Ben son nefesime kadar yanlis gordugumu soylemeye devam edecegim. Buyuk bolumu bana katilmasada devam edecegim. Cogunluklarin soyledikleri dogru olsaydi ulke bu durumda olmazdi.
    bende diyorum da az kaldı kovacaklar işten :D bugün bir tane şef ve işçilerle beraber sigara odasındayız çay içiyoruz. adamlar ekonomi iyi diyorlar ama orada millet sigaradan tütüne geçti parasızlıktan :D

2023 geldiğinde lozanın biteceğini söylüyorlar ben gülüyorum, yer altı kaynaklarını kullanacağız diyorlar ve bende onu kim uydurdu diyorum. ak partinin kendi web sitesinde bile yok öyle bir şey diyorum ama adamlar nuh diyor peygamber demiyorlar.

bugün biraz hazırlamışlar kendilerini ve yine müzakere yapmak istediler ve ben yer altı maden ocaklarını sayınca cevap veremediler, lozanın biteceğiyle ilgili bir şeyin olmadığını söyledim hatta lozan ile ilgili 2 saat 23 dakika konuşma programı yapıldı "a haber" kanalında izlemediniz mi? dedim. ne desem boş adamlar tayyibin boyuna posuna hasta olmuşlar

dünkü müzakerede ben "eskiyi karıştırmayın, eskinin şimdiye faydası yok" diyordum ve onlar var diyordu.

bugünde ben tayyibin büyük orta projisinin başkanıyız lafını söylediğimde bu sefer "onlar eskidendi" diyorlar. o zamanda taviz vermesi gerekiyordu diyorlar ve geçiştiriyorlar.

bilemiyorum, şef farklı düşündüğünü söyleyip gitti sonradan ve sağlam bir kanıtın olmadıkça beni inandıramazsın dedi.

işten kovma ihtimalleri var

benim korkum şu ki; bir gün işler iyice sarpa sarmaya başladığı zaman halk ayaklanmaya ve hükumeti indirmeye yeltenebilir ve o zaman iç karışıklık çıkar.
    crxforever bunu beğendi.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bașlık "Yamaha'nın Türkiye'deki Fiyat politikası! Artık dur de!" olarak atılmıș. Bilinçli yada bilinçsiz öbürleri unutulmuş.
    Öbürlerine ne diyeceğiz.
    "Sen devam et." mi?

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bașlık "Yamaha'nın Türkiye'deki Fiyat politikası! Artık dur de!" olarak atılmıș. Bilinçli yada bilinçsiz öbürleri unutulmuş.
    Öbürlerine ne diyeceğiz.
    "Sen devam et." mi?
    oran olarak yamaha ile yarışabilecek olan yok...
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    hmm..
    e diyelim madem,
    dur
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Biz onlara sömürgeci ülkeler diyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

İnanın dünyanın neresinde olursa olsun israf yapacak olan tek varlık devletin kendisidir. Tüm devlet memurlarına Mercedes Benz son model araç verseler yıllık bütçe gelirlerindeki vergiden %1 i anca harcanmış olur. Son dönemde maalesef üzülerek söylüyorum ki vergilerin büyük bir kısmı savunma harcamalarına gitmekte hatta ben de yazacağım ekonomi tezini '' Türkiye'de Gelişen Sanayii ve Harcamaları '' üzerine almıştım. En küçük adını bilmediğimiz bir ülke bile savunma için ufacık bir harcama yapsa milyar dolarlar yatırım yapmak zorunda kalıyor ve bu ithal ürünlerden oluşuyorsa vay haline. T.C. son yıllarda küresel ekonomide çok gerilemiş gibi görünüyor olsa da dışa bağımlılığı azaltmak için birçok farklı kaynağa yatırım yapmakta ve bu yatırımların en büyük finansmanı da bizim vergilerimiz. Lakin medya bunları yansıtmakla yükümlü olmadığı için çoğu devlet içinde kalıyor, hepinize önerim birazcık sabredin, inanın ve yaşamdan kopup pes edenlerden olmayın.
    Son sözüm olsun ;
    Çocuklar inanın inanın çocuklar
    Güzel günler göreceğiz güneşli günler
    Motorları maviliklere süreceğiz..
    Havuz dışında medya kalmış gibi konuşuyorsun hocam , ha onlar okunuyor dersende okunacak haber yapsalar okunur , darbe şifresi diye oyun şifresi haberi yapan gerzekleri neden izleyelim ki ?
    Emin ol gidiş gidiş değil maviye inşaat yapar bu kafa ancak.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 TL= 1 USD veya 1 EURO olsa idi, acaba bugün bunları tartışıyor olacak mıydık?
    Veya hiç araştırdınız mı, bizdeki gümrük vergisi ile diğer ülkelerin oranlarını.
    Düşünsenize, bir asgari ücretli 4 maaşa bir R25 alabilirdi o zaman.

Yani demem o ki, Yamaha dan, Honda dan, Kawa dan önce 'DUR' denmesi gereken başka yerler var.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Konuyu açan tnt li arkadaş nickni değişmiş.
    Nasıl oluyor bu herkes değişebilirmi?
    Yada bu konudan sonra niye değişti?
    Çok merek ettim..

Motosikleti
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu açan tnt li arkadaş nickni değişmiş.
    Nasıl oluyor bu herkes değişebilirmi?
    Yada bu konudan sonra niye değişti?
    Çok merek ettim..
    Nickimi degismemle konunun ne alasi var 93 dogumlu guzel kardesim. Nickim eski olsa ne oluyor yeni olsa ne oluyor 😉 Fikrim hala ayni. Nicki degisince bu konuyu ben acmamis mi oluyorum. Anlayamadim neyi ima ettigini?

Güzelim memleketi fakirlik kokan Hindistan ile bir tuttun ya... aç Yunan ve Bulgar daki R3 fiyat ları 6000 euro larda. Ona göre mukayese edilmeli. Yamaha Türkiye, Yamaha Europe a Bağlı çünkü...

Bir de Hindistan'dan örnek verdiğin sana ucuz gelen rakam orta sınıf bi hintliye bile makul gelmeyebilir. Pulsar 800 dolar Hindistan'da ve hiç de ucuz bi motor değil hintliler için...

Motosikleti
    Alıntı enderbilgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzelim memleketi fakirlik kokan Hindistan ile bir tuttun ya... aç Yunan ve Bulgar daki R3 fiyat ları 6000 euro larda. Ona göre mukayese edilmeli. Yamaha Türkiye, Yamaha Europe a Bağlı çünkü...

Bir de Hindistan'dan örnek verdiğin sana ucuz gelen rakam orta sınıf bi hintliye bile makul gelmeyebilir. Pulsar 800 dolar Hindistan'da ve hiç de ucuz bi motor değil hintliler için...
    Konu fiyatlar degil tamamen yanlis anlamissin konu aradaki farklar..

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Yorumlar da konular da buram buram cehalet kokuyor. Ne vergi usul kanunu bilirsiniz ne ticaret hukuku ne de ekonomi. Böyle boktan boktan yorum yaparsınız. Cahiller.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlar da konular da buram buram cehalet kokuyor. Ne vergi usul kanunu bilirsiniz ne ticaret hukuku ne de ekonomi. Böyle boktan boktan yorum yaparsınız. Cahiller.
    Yuruyus yapiyoken bi ev var, onunden gecerken bahcedeki kopek mutlaka gelip deli gibi havliyo. Ben de kizip geri havliyorum ona... Saka saka. Havlamiyorum. Cok sacma olur cunku.
    Osm@n ve exteras bunu beğendiler.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı enderbilgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Fakir Hindistan mı? Aç bir araştır istersen..
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    -Motorun vergisiz fiyatının hesaplanması
    -Türkiye fiyatının hesaplanması
    -vergilerden şikayet edilmesi
    -Ülkede üretimin olmadığına dair vurgunun yapılması
    -Burası siyaset yeri değil diyenlerin teşrifi
    -küfürleşmeler
    -Az daha koy ybr al tavsiyelerinin ARTIK VERİLEMEYİŞİNDEN DEM VURULMASI
    -Tekrar küfürleşmeler
    -Kapanış
    crxforever ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Motorun vergisiz fiyatının hesaplanması
    -Türkiye fiyatının hesaplanması
    -vergilerden şikayet edilmesi
    -Ülkede üretimin olmadığına dair vurgunun yapılması
    -Burası siyaset yeri değil diyenlerin teşrifi
    -küfürleşmeler
    -Az daha koy ybr al tavsiyelerinin ARTIK VERİLEMEYİŞİNDEN DEM VURULMASI
    -Tekrar küfürleşmeler
    -Kapanış
    Dolar durgun bu ara...

Önümüzdeki hafta bi sıkıntı çıkmasın da...

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dolar durgun bu ara...

Önümüzdeki hafta bi sıkıntı çıkmasın da...
    Yok yok merak etme tekrar 3.70 lere vurdu dolar bu sabahki Esedi fuzeleme olayından mütevellit.
    Düşmüyor yani korkmayın, euro dolar taşş*k gibi maşallah.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nickimi degismemle konunun ne alasi var 93 dogumlu guzel kardesim. Nickim eski olsa ne oluyor yeni olsa ne oluyor 😉 Fikrim hala ayni. Nicki degisince bu konuyu ben acmamis mi oluyorum. Anlayamadim neyi ima ettigini?
    Merak işte. He şimdi sakın insanın başına merak filan gibi espiri yapma yaşına uygun değil.

Hayır söylede bende değiştireyim nasıl yaptın. Çünkü beni 93 lü sanıyorlar. Ha gerçi 92 liyim ne fark eder.

93 ise Marc marquez.

Motorumda 46 yazıyordu senin gibiler maraşlımısın diyip duruyordu 93 yaptım ama doğum aklıma bile gelmedi. Varsın 93 lü olalım senin için boşver, o yüzden nicki sordum..

Yanlış anlayacak birşey yok şuan ki kur ve hesaba göre R25 in olması gereken fiyatı 23.000 TL den aşağı değildir. Yanlış hatırlamıyorsam motorun üretildiği yer Endonezya ve Hindistan la komşu sayılır. Hindistan ülkesi toplam gelir açısından Türkiye den zengindir. Fakat vatandaşının alım gücü açısından bizim vatandaşımızdan fakirdir. Milyar nüfusu olan Asya Ülkeleri ile Türkiye karşılaştırılamaz. Sizin hesabınıza göre oradaki R25 in fiyatı 5000 dolar civarındadır. 5000 dolar ortalama bir Hintli için gerçekten büyük paradır. Bulduğunuz fiyat farkı nakliye ücretinden başka birşey değildir.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)