Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Yamaha'nın Türkiye'deki Fiyat politikası! Artık dur de!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DUR
    suzuki vstrom 650 47.000 tl
    honda nc 750x 33.300 tl
    kawasaki versys 650 42.000 41 civarı
    yamaha mt07 tracer 37.600

yamaha r25 18.100 2017 2016 17.000
    honda cbr250 16.000
    suzuki gsxr 250 22.000
    ktm rc 250 29.500 tl
    kawasaki ninja 250 sl 17.000 tl civarında

suzuki sv650 37.000
    kawasaki z650 35.000
    honda cb 650 37.000
    yamaha mt07 29.300

suzuki burgman 200 18.450
    honda forza 300 cc 19.000 extra ötvli
    yamaha xmax 15.500

suzuki gsr 750 40.000 üstü olucak
    kawasaki z900 44.000 tl civarı
    yamaha mt09 39.700 yeni zamlandı

aklıma gelen ama eşleştiremediğim daha nice modeller.şimdi dur demek gerekiyor ama sana DUR demek gerekiyor !!!
    bak bakalım yukardaki fiyatlara söyle bana şu şu pahalı şu ucuz de.yalan yanlış konu açmadan önce bir fiyatlara bak derim.çarptırmak tan başka hiç bir işe yaramayan bir konu açmışsın tebrik ediyorum.o zaman şöyle yaz yamahadan nefret ediyorum.kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş dicem ama sayılarla açıkladım sana bunu.artık anladığın kadar hesapla kitapla
    Dostum baskilkta anlatilmak istenen sey yamahanin tutarsiz fiyat politikasi zaten orda da kawasaki daha pahali gozlerin goruyorsa.. diger motorlar yamahanin nasil tr de fazla fiyat cektiginin kaniti olsun diye koyulmus seyler..
    mesela suzuki modelleri ile yamaha arasinda diger ulkelerde suzuki 3000 euro daha pahali bu 12000 tl eder mt09 icin konusuyorum.
    Ama turkiyede fark 300 tl bu 11700 tl kimin cebine giriyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum baskilkta anlatilmak istenen sey yamahanin tutarsiz fiyat politikasi zaten orda da kawasaki daha pahali gozlerin goruyorsa.. diger motorlar yamahanin nasil tr de fazla fiyat cektiginin kaniti olsun diye koyulmus seyler..
    mesela suzuki modelleri ile yamaha arasinda diger ulkelerde suzuki 3000 euro daha pahali bu 12000 tl eder mt09 icin konusuyorum.
    Ama turkiyede fark 300 tl bu 11700 tl kimin cebine giriyor?
    burası türkiye kimin eli kimin cebinde boşver sen o bölümü çıkamazsın içinden.paranı denkteştir alabiliceğin en iyi motoru al devam et.adam 1500 avro aylık para kazanıyor ktm 390 5000 avro kaç ayda alırsın ? buna enflasyon deniyor.cebindeki tl 5 para etmez.100 avro almak için 400 tl ye yakın para vermen gerekiyor burdan hesapla maaşını.gerçekler acı ama görmezden gel alış.tıpkı dün 12 kuruş zam geldiği gibi benzine umarım 10 tl falan olur litresi

Motosikleti
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burası türkiye kimin eli kimin cebinde boşver sen o bölümü çıkamazsın içinden.paranı denkteştir alabiliceğin en iyi motoru al devam et.adam 1500 avro aylık para kazanıyor ktm 390 5000 avro kaç ayda alırsın ? buna enflasyon deniyor.cebindeki tl 5 para etmez.100 avro almak için 400 tl ye yakın para vermen gerekiyor burdan hesapla maaşını.gerçekler acı ama görmezden gel alış.tıpkı dün 12 kuruş zam geldiği gibi benzine umarım 10 tl falan olur litresi
    Ayni seyden muzdaripiz iste.. Benim benelli almamin ise maddiyat ile ilgisi yok 150 den 250 ye gececektim. Boyum 195 Benelliden baskasi olmadi altimda yoksa bende kawasaki alirdim allaha sukur alim gucum var.. bundan sonra ducatti monster alacagim allah izin verirse.. ama burda konu ne benim ne sensin. Ulkemizde sadece motosiklet degil her konu boyle. İnsanlarimiz kandirilmaya aliskin. Ben son nefesime kadar yanlis gordugumu soylemeye devam edecegim. Buyuk bolumu bana katilmasada devam edecegim. Cogunluklarin soyledikleri dogru olsaydi ulke bu durumda olmazdi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yamaha'nin vehmedilen kazığının fiyata etkisi:

Yüzde 20 civarı

Son üç senede ülke olarak aldığımız politik kararların dolara etkisinin motosiklet fiyatlarına yansıması:

Yüzde 250 civarı
    espresso ve crxforever bunu beğendiler.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    imamhatipler kapatılsın
    pea, exlem, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    iyi bir şirket marka olmak için çalışır ve marka olan bir şirket te rekabet içinde olacağından, fiyatını zaten normal tutar, ülkemizde de aynı şekilde, kaldıki bizde yan sanayi parça sıkça kullanılıyor, bir araç satıldıktan sonra garanti süresince yetkili servise gidiyor, bazen gitmeyen de oluyor ,garanti bitince sanayide özel servislere gitmeye başlıyoruz, daha ucuz olduğu için (yan sanayi parça, işçilik ve fatura kesilmediğinden) bu ürün satan şirketi etkiliyor ,şirket açısından, ülke şartları gelir, gider ve ürünün hangi ortamda nasıl kullanıldığı da önemli, yollarımız çukurlarla tümseklerle dolu ,trafik desen dur kalk desen( rampa yukarı ) sonra debriyaj bitti, garantiden değişsin ,sonra amortisör patladı garantiden değişsin ,bu şirketler kısmı ile ilgili, bu işler eskiden karlı idi ,artık eskisi gibi kar marjları yok ,bunu batan markalardan ,küçülen markalardan rahatça görüyoruz, Ankara da kaçtane yetkili motor servisi kapandı, bu sebeple, fiyat yüksek tartışması, boşa yapılan, bir tartışma

akıllı hiçbir şirket rekabet içinde fiyatını yüksek tutmaz ,zarar yazmaz, r25 sorunlu çıktı, burada yamaha firması ne kadar zarar etti bunları düşünüyormusunuz ?her üründe hata olabilir, bunu her markada yaşıyoruz, firmalar arge için devasa kaynaklar harcıyor ama hatalarda oluyor ,bunlar şirket kısmı konuları,
    asıl konu fiyat yüksek konusu, arkadaş sen ülkende neredeyse hiç bir ürün üretmiyorsun ,döviz ile ithalat yapıyorsun, ihracatınında yüzde 60.70 i döviz hammaddesi ile üretiyorsun, döviz 2.3 senede yüzde 100 zamlanmış,hatta daha fazla, sonra buraya firmalar kazıklıyor diye yazıp çiziyorsunuz arkadaşım ötv vergisi denen şey deprem sonrası kalkacaktı, ne oldu ? 15 senedir kalkmayı bırak artarak devam etti, ben türk insanının bir kısmını hala anlamadım ,ne olduğunu da çözemedim, bütün mesele alım gücü düşmüş, aşırı borçlanmış bir ülke ve bunu görmeyen yada görmek istemeyen bir grup insan, hala firmalara kabahat buluyor, arkadaş benim yamaha yada başka bir firma ile ilişkim yok ama sorun veya gerçekler tamamen başka, sorun siyasi ve ülkedeki, kötü durumu, bilerek, bilmeyerek destekleyen bir grup vatandaşta , öküz altında buzağı aramayın ,avrupa birliğinde yıllık enflasyon yüzde 1.2 abd de aynı şekilde, bizde ise yüzde 10.15 civarında, bu oranlarda, ülkemizde ürüne göre değişken bazı ürünlerde yüzde 30 oluyor, hala neyin kafasını yaşıyorsunuz, 1.400 lira asgari ücret ile 4 kişilik bir aile geçinirmi ? hep sadaka alır, yaşar ses çıkarmaz ise bunun masrafı, orta gelirliye dokunur, sende gelir yazarsın, şu marka kazıklıyor diye, hayır asıl sen üretmeyen ve sürekli tüketen bir toplum olduğundan alım gücün düşmüş, bunu sorgulasanıza uzun oldu ama yeter artık gerçekleri bir türlü anlamıyor millet, sen aldığın ürün parası kadar da ,kdv, ötv ödüyorsun , daha neyi tartışıyorsun , daha sayfalarca yazarım da kısa keseyim
    Jemand, gurucuk, pea ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi bir şirket marka olmak için çalışır ve marka olan bir şirket te rekabet içinde olacağından, fiyatını zaten normal tutar, ülkemizde de aynı şekilde, kaldıki bizde yan sanayi parça sıkça kullanılıyor, bir araç satıldıktan sonra garanti süresince yetkili servise gidiyor, bazen gitmeyen de oluyor ,garanti bitince sanayide özel servislere gitmeye başlıyoruz, daha ucuz olduğu için (yan sanayi parça, işçilik ve fatura kesilmediğinden) bu ürün satan şirketi etkiliyor ,şirket açısından, ülke şartları gelir, gider ve ürünün hangi ortamda nasıl kullanıldığı da önemli, yollarımız çukurlarla tümseklerle dolu ,trafik desen dur kalk desen( rampa yukarı ) sonra debriyaj bitti, garantiden değişsin ,sonra amortisör patladı garantiden değişsin ,bu şirketler kısmı ile ilgili, bu işler eskiden karlı idi ,artık eskisi gibi kar marjları yok ,bunu batan markalardan ,küçülen markalardan rahatça görüyoruz, Ankara da kaçtane yetkili motor servisi kapandı, bu sebeple, fiyat yüksek tartışması, boşa yapılan, bir tartışma

akıllı hiçbir şirket rekabet içinde fiyatını yüksek tutmaz ,zarar yazmaz, r25 sorunlu çıktı, burada yamaha firması ne kadar zarar etti bunları düşünüyormusunuz ?her üründe hata olabilir, bunu her markada yaşıyoruz, firmalar arge için devasa kaynaklar harcıyor ama hatalarda oluyor ,bunlar şirket kısmı konuları,
    asıl konu fiyat yüksek konusu, arkadaş sen ülkende neredeyse hiç bir ürün üretmiyorsun ,döviz ile ithalat yapıyorsun, ihracatınında yüzde 60.70 i döviz hammaddesi ile üretiyorsun, döviz 2.3 senede yüzde 100 zamlanmış,hatta daha fazla, sonra buraya firmalar kazıklıyor diye yazıp çiziyorsunuz arkadaşım ötv vergisi denen şey deprem sonrası kalkacaktı, ne oldu ? 15 senedir kalkmayı bırak artarak devam etti, ben türk insanının bir kısmını hala anlamadım ,ne olduğunu da çözemedim, bütün mesele alım gücü düşmüş, aşırı borçlanmış bir ülke ve bunu görmeyen yada görmek istemeyen bir grup insan, hala firmalara kabahat buluyor, arkadaş benim yamaha yada başka bir firma ile ilişkim yok ama sorun veya gerçekler tamamen başka, sorun siyasi ve ülkedeki, kötü durumu, bilerek, bilmeyerek destekleyen bir grup vatandaşta , öküz altında buzağı aramayın ,avrupa birliğinde yıllık enflasyon yüzde 1.2 abd de aynı şekilde, bizde ise yüzde 10.15 civarında, bu oranlarda, ülkemizde ürüne göre değişken bazı ürünlerde yüzde 30 oluyor, hala neyin kafasını yaşıyorsunuz, 1.400 lira asgari ücret ile 4 kişilik bir aile geçinirmi ? hep sadaka alır, yaşar ses çıkarmaz ise bunun masrafı, orta gelirliye dokunur, sende gelir yazarsın, şu marka kazıklıyor diye, hayır asıl sen üretmeyen ve sürekli tüketen bir toplum olduğundan alım gücün düşmüş, bunu sorgulasanıza uzun oldu ama yeter artık gerçekleri bir türlü anlamıyor millet, sen aldığın ürün parası kadar da ,kdv, ötv ödüyorsun , daha neyi tartışıyorsun , daha sayfalarca yazarım da kısa keseyim
    Şu yorumun altına diyecek söz yok.
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Pasifikten gelen bir karar vardır....
    gibigibi1985 bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eyyy Yamaha sen kimsin yaaa?
    gibigibi1985, mete_han ve nokiaxxx bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyyy Yamaha sen kimsin yaaa?
    Eyy bajaj sen kimsin ya absli motoru 10000 tl ye satiyorsun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imamhatipler kapatılsın
    ey bajaj.. sen kimsin bizim olduğumuz yerde 10000 tl ye absli motor satıyorsun..
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Tüketici kitlesi ve motosiklet markaları arasındaki ilişki aklıma nedense Arabesk filmini getiriyor. Müjde Ar kamyoncunun elinden kurtulduktan sonra gittiği kahvehane ahalisine İstanbul'un ne tarafta olduğunu sorar. Çok merak eden gidip Honda'ya, Yamaha'ya, Suzuki'ye, Kawasaki'ye, olmadı Bajaj'a sorsun İstanbul'un ne tarafta olduğunu
    https://youtu.be/MobKweEsA5E

Arkadaşlar hepiniz boşa yoruyorsunuz çenenizi. Devlet bu vergiyi yok olana dek alacak, devlet vergisiz bir hiçtir. Devletin büyümedeki en büyük kaynağı vergilerdir, sizin 3 kuruşluk motor zevkiniz için devlet bu gelir kaynağından vazgeçmez. Bu beğenmediğiniz vergiler olmasaydı emin olun vergisiz tüketimler sonucunda dolar/tl yaklaşık olarak 5.5+ olurdu tahminimce sadece son 2 yılda yaşanan siyasi, askeri ve kültürel sorunlarla beraber. Tüketimin önüne başka türlü geçilmiyor maalesef, her vergiye her zamma çemkiren arkadaşlarım 10 TL'lik bir ekonomi kitabıyla hayata bakış açınız değişebilir. Son olarak kriz tellallarına sesleniyorum, motordaki zamlara ve vergilere bakarak ekonomi yorumlanmaz.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı 188likAdam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepiniz boşa yoruyorsunuz çenenizi. Devlet bu vergiyi yok olana dek alacak, devlet vergisiz bir hiçtir. Devletin büyümedeki en büyük kaynağı vergilerdir, sizin 3 kuruşluk motor zevkiniz için devlet bu gelir kaynağından vazgeçmez. Bu beğenmediğiniz vergiler olmasaydı emin olun vergisiz tüketimler sonucunda dolar/tl yaklaşık olarak 5.5+ olurdu tahminimce sadece son 2 yılda yaşanan siyasi, askeri ve kültürel sorunlarla beraber. Tüketimin önüne başka türlü geçilmiyor maalesef, her vergiye her zamma çemkiren arkadaşlarım 10 TL'lik bir ekonomi kitabıyla hayata bakış açınız değişebilir. Son olarak kriz tellallarına sesleniyorum, motordaki zamlara ve vergilere bakarak ekonomi yorumlanmaz.
    Sorun verginin varlığı değil. Sorun verginin olması gerektiğinden çok daha fazla hemde adaletsiz bir şekilde alınıp muazzam bir israfla çarçur edilmesidir. Bütün medeni ülkeler vergi toplayıp vatandaşlarına hizmet veriyor ama bizimkiler vergi toplayıp mersedes filosu kuruyor.
    crxforever ve mLh bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Eğer 10 liralık değil de 35 liralık bir ekonomi kitabı okursanız vergisiz devlet hiçtir gibi klişelerden kurtulursunuz.
    Ya da 10 liralık kitap yerine bedava olan google arama hizmetlerini kullanırsanız, dünyada hiç vergi almayan ülkeler olduğunu, sadece güvenlik veya emlak vergisi ödenen ülkeler olduğunu ya da komik denecek oranda vergi alan ülkeler olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bak işte bunlar hep bilgi.
    Osm@n ve crxforever bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüketici kitlesi ve motosiklet markaları arasındaki ilişki aklıma nedense Arabesk filmini getiriyor. Müjde Ar kamyoncunun elinden kurtulduktan sonra gittiği kahvehane ahalisine İstanbul'un ne tarafta olduğunu sorar. Çok merak eden gidip Honda'ya, Yamaha'ya, Suzuki'ye, Kawasaki'ye, olmadı Bajaj'a sorsun İstanbul'un ne tarafta olduğunu
    https://youtu.be/MobKweEsA5E
    doğru diyorsun burada tecavüzcü coşkun yamaha, arkadakiler honda, suzuki, ktm, benelli, bajaj, tvs..........

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer 10 liralık değil de 35 liralık bir ekonomi kitabı okursanız vergisiz devlet hiçtir gibi klişelerden kurtulursunuz.
    Ya da 10 liralık kitap yerine bedava olan google arama hizmetlerini kullanırsanız, dünyada hiç vergi almayan ülkeler olduğunu, sadece güvenlik veya emlak vergisi ödenen ülkeler olduğunu ya da komik denecek oranda vergi alan ülkeler olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bak işte bunlar hep bilgi.
    Biz onlara sömürgeci ülkeler diyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

İnanın dünyanın neresinde olursa olsun israf yapacak olan tek varlık devletin kendisidir. Tüm devlet memurlarına Mercedes Benz son model araç verseler yıllık bütçe gelirlerindeki vergiden %1 i anca harcanmış olur. Son dönemde maalesef üzülerek söylüyorum ki vergilerin büyük bir kısmı savunma harcamalarına gitmekte hatta ben de yazacağım ekonomi tezini '' Türkiye'de Gelişen Sanayii ve Harcamaları '' üzerine almıştım. En küçük adını bilmediğimiz bir ülke bile savunma için ufacık bir harcama yapsa milyar dolarlar yatırım yapmak zorunda kalıyor ve bu ithal ürünlerden oluşuyorsa vay haline. T.C. son yıllarda küresel ekonomide çok gerilemiş gibi görünüyor olsa da dışa bağımlılığı azaltmak için birçok farklı kaynağa yatırım yapmakta ve bu yatırımların en büyük finansmanı da bizim vergilerimiz. Lakin medya bunları yansıtmakla yükümlü olmadığı için çoğu devlet içinde kalıyor, hepinize önerim birazcık sabredin, inanın ve yaşamdan kopup pes edenlerden olmayın.
    Son sözüm olsun ;
    Çocuklar inanın inanın çocuklar
    Güzel günler göreceğiz güneşli günler
    Motorları maviliklere süreceğiz..

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Millet aç aç

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru diyorsun burada tecavüzcü coşkun yamaha, arkadakiler honda, suzuki, ktm, benelli, bajaj, tvs..........
    Yani bunlardan sadece biri mi kızdırdı seni? Ben hepsini kınardım.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Tepkini koymak istiyorsan bisiklete bin.Bir süredir öyle yapıyorum.İndirim gelmeden almayacağım bir şey.O kadar çalıştım boşa mı

Arkadas bir konuda haklı neden yerden yere vuruyorsunuz konuyu amd mi intelmi yada iphonemi samsungmu moduna çevirmenin alemi ne konuyu firmalar ve halk yapıcaksın ve kapatıcaksın.Burda firmaları savunan arkadasları anlamıyorum kardesim zenginsen kesen kalınsa kapa ceneni keyfine bak doldur benzinini gez fakiriz diye isyandamı edemiyicez.Evet türkiyede fiyatlar gercekten ucurum herşeyi vergiye yüklüyoruz.Vergiler söyle vergiler böyle diyoruz ama vergiyi arttıran devlet değilmi devletle de birebir irtibat halinde olanlarda holding sahipleri değilmi?
    Bunu en son gümrük vergisi 70 euroyken 2 haftada 30 euroya çekilirken gördük acın biraz haber okuyun.Motorsikletlerin fiyatı cok yüksek ve sürekli zam üstüne zam firmalarda bunu fırsata çevirip katakulle yapıyorlar diyorsunuzki kurlar yükseliyor falan filan madem kurlar yükseliyor neden kurlar düşünce fiyatlarıda düsmüyor.Burda firma kendini garantiye alıyor sene basındaki değilde sene sonunda olacak en kötü kur senaryosuna göre hareket ettikleri için olan bize oluyor.Garanti konusundada bir arkadas acıklama yapmıs motorda kusur vs. olduğu zaman firma etkileniyormus.Bu yurtdısında farklımı sadece türkiyede satılan motorlar içinmi garanti farkı var lütfen biraz beynimizle düşünüp öyle konusalım.

Biz bu motorsiklet firmalarını godoman iş adamları gibi görmüyoruz.Bize motor satarken vaad ettikleri özgürlüklerden bahsediyoruz. Madem böyle bir vizyonunuz var biraz daha uygun fiyatlı yapın 3 5 kişi alıcağına 300 500 kişi alsın sürümden kazanın.Servislerin keske bakım fiyatları aynı olsa her servisin işçilik ücreti değişiyor.Bu sacmalık değilmi adam yağ değiştiricek bir servis 20 tl içşilik koyar diğeri 50 tl koyar.

Biz memnuniyetsizliğimizi gösterelim elbet birisi görecektir.Motorcu motorcunun dostudur en azından öyleydi.

Umarım hep böyle kalır. Kalın sağlıcakla

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)