Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

akü çabuk bitiyor (YARDIM )

Motovento
    REKLAM ALANI

S.A Herkeze arkadaşlar benim bir sorunum var oda akümün cabuk bitmesi şarj ediyorum ama sabaha kadar bitiyor galiba sabah marşa bastıgımda calışmaya calışıyor ama ikinci ve üçüncü denemende akü tamamen bitiyor bende ayak marjı ile çalıştırıyorum motoru 10,15 dakka çalıştıktan sonra kapatıp acıtıgımda marşdan çalışıyor bir iki saat sonra gene calıştırdıgımda gene aynı marş basmıyor cok zayıp şekilde sonra gene ayak ile çalıştırıyorum sebebi nedir acaba akümü bitik acaba valla ben bişi anlamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    dostum bir oto elektrikçiye git. aküya avometreyi bağlasın. 12 volt tan düşük değer varsa;

motoru çalıştır rölantide 12,8 gibi devri arttırınca da 14,5 gibi değerlere ulaşıyorsa akü bitmiş. yok bu değerlere ulaşmıyorsa konjektör ve statör kontrol edilmesi gerekir.

kolay gelsin.
    ihsanergin bunu beğendi.

teşekkürler kardeş şarj ettigim akü ile hemen calışıyor ama bir gün beklersem sabaha marş basınca ateşleme yeticek elektirik olmuyor aküde akü tvr marka 12 volt 7 amper

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Kardesim akü baglantisini kontrol et, bağlantıları düzgünce temizle, akün kendini şark etmiyor aynı problemi yaşadım yakın zamanda.
    Kutup başlarını temizledigimde düzeldi.
    ihsanergin bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ihsanergin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler kardeş şarj ettigim akü ile hemen calışıyor ama bir gün beklersem sabaha marş basınca ateşleme yeticek elektirik olmuyor aküde akü tvr marka 12 volt 7 amper
    rica ederim ne demek dostum.

eğer sen akşam şarja takıp sabah alıp motorda çalıştırabiliyorsan, velev ki şarjdan çıkarıp (dolu olduğunu gösterdiği halde) 1 gün geçtikten sonra motora takınca çalıştıramıyorsan tebrikler. yeni bir akü alma zamanı gelmiş demektir

kolay gelsin.
    ihsanergin bunu beğendi.

daha yeni aldım aküyü 4 ay oldu kesin eski akü verdi satıcı evet güzel bir akü alıcam sulu olsun bakımlı olsun bizim olsun

Motosikleti
    Alıntı ihsanergin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha yeni aldım aküyü 4 ay oldu kesin eski akü verdi satıcı evet güzel bir akü alıcam sulu olsun bakımlı olsun bizim olsun
    sen yine de ne olur ne olmaz konjektörden gelen akımı bir ölçtür bir elektrikçiye dostum.
    ihsanergin bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler