Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

mondial motorlardan memnun olanlar buraya...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Askerden sonra hyosung gt650r
    Benim çevremdede çok şikayetçi var mondialden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Bendede 150 zat var gerçi aldığımda 5200 km'de idi şu an 5350 km'deyim. Aldığımdada sıfır ayarındaydı temiz kullanılmış ve çok memnunum. Üzerinde parça değişikliği olmamasına rağmen kışın bu soğuğunda tek marşta çalışıyor. Allaha şükür ediyorum Birde 5000 bakımları yapılmamış haliyle

Alıntı bathu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin mondial 110 ft ve diğer bu model motorların hepsi 20.000 km ye gelince ben sizi görürüm nekadar temiz binsende baksanda motoru bitiyor arkadaşım güzel motorlar ama 20bin km yi doldurunca motor iflas subaplardan başlıo kaçırmaya ve birçok sorun motorla ilgili
    Dostum bu forumda nevzat150 nickiyle bir kardeşimiz var mondial 150 zat modeliyle 33000 km yapmış. Tamam sorun çıkaracaktır bu ücrete motosiklete biniyoruz bunuda unutmayalım ayrıca motorumu bitti sıfırlatırız ne olacak 350-400 tl'ye alayı değişiyor. Bence çok makul

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    fast food tarzı yelerin motorlarına dikkat ettiyseniz ne marka olursa olsun hepsi ağlıyor yamahasından tutun honda sına kadar bunlar dayanmazken mondial mi dayansın

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    ben de 2005 model 125 kt var 18.000 km yaptım su anda herhangi bir sorunum yok bugun topcase demiri kırılmış sanırım çukura girince oldu sonucta her motorda olabilecek şeyler servislerden memlun değilim cumartesi günü motora bakmıyorlar çok yoğunuz diye.
    mümkün olduğu kadar servise götürmüyorum kendim tamir etmeye çalışıyorum
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    bathu´isimli üyeden Alıntı
    senin mondial 110 ft ve diğer bu model motorların hepsi 20.000 km ye gelince ben sizi görürüm nekadar temiz binsende baksanda motoru bitiyor arkadaşım güzel motorlar ama 20bin km yi doldurunca motor iflas subaplardan başlıo kaçırmaya ve birçok sorun motorla ilgili
    solistalper´isimli üyeden Alıntı:Dostum bu forumda nevzat150 nickiyle bir kardeşimiz var mondial 150 zat modeliyle 33000 km yapmış. Tamam sorun çıkaracaktır bu ücrete motosiklete biniyoruz bunuda unutmayalım ayrıca motorumu bitti sıfırlatırız ne olacak 350-400 tl'ye alayı değişiyor. Bence çok makul
    bak ben scooterlara birşey demedim onlar daha uzun gidiyor modelde verdim
    iyi okuyamadın kardeşim heralde yazdığımı mondial 110 ft ve diğer bu model motorların hepsi sana scooter mı dedim hayır değil bu tip motorlar cup mu deniyor nee onlardan bahsettim aslamın oke bak resimde koyuyorum dostum
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

VampiReCRoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    [Kanuni TIGER (AYı) : Mondial 250mct (KuZGuN)] şu aN ==> Suzuki GS500E (TuğLa)

memnunum

s.a motosiklet kardeşliği bende konuşmadan geçemeyeceğim
    biraz uzun olacak ama okuma nezaketini gösterirseniz sevinirim

bende mct sahibiyim 6500 kmde şu ana kadar yalnızca bir kere debriyaj teli kopması dışında hiçbir sorun yaşamadım
    bir gün içinde 350 km yol yaptım yolda hep tapa gittim geldim 100-125km ile
    ve aynı gezide birde kt vardı oda aynı tempoyla sorunsuz bir gezi yaşadık
    genel olarak verdiğin parayı haketti şu ana kadar

gönül isterki herkes sorunsuz motor sahibi olsun ama ne kadar ekmek o kadar köfte ayrıca daha yüksek meblağlarla alınan eski model 2.el japonlarıda biliyoruz bi mct parası vermeden adam olamayan ve o masrafın da en fazla bir mct ömründen daha daimi olmadığını düşünürsek...tabi birde ilk kullanıcı olan arkadaşların düşme kalkma tecrübe kazanma sırasında açılacak genel masrafların elbetteki bir japon masraflarından çok ama çok daha az olduğunu...

ve ayrıca kendi de çin malı motora binip mondial çok sorun çıkarıyor cacık makina diyen arkadaşlara bir lafım var önce ellerinde olan makinanın satış grafiklerini bir gözden geçirsinler bakalım mondial kadar satılmış olsaydı eğer sahip oldukları makinanın sorun yüzdesi ne olurdu? şu halde bile neredeyse aynı sayıda ve benzer sorunlar duyuyoruz çin mallarından peki ya satış sayıları da aynı olsaydı eğer acep o zaman ne diyeceklerdi?

ama kimse yanlış anlamasın ben mondial harika demiyorum yinede bende param olsa japon alırım italyan alırım ama alnımın teriyle bugün bunu aldım ceylana yavrusu güzel gelirmiş biraz mantıklı düşünmeden boş konuşan kimsenin benim kalbimi ve hevesimi kırmaya da hakkı yok eğri oturacak doğru konuşacaksın yiğide hakkını vereceksin

çin olmasaydı canım ülkem televole türkiyesinde pek çok uyanık bizleri soymaya devam edecek ve ekonomik durumu ortada olan ülkemde pek çoklarımız hala rüyalarımızda motora biniyor olacaktık.ilkokuldan beri motor hastasıyım yaşım 28 ve muhtemel bi 28 yıl daha kendi motoruma binemezdim. acep kaçınız eski kasa bir japonun tamir masraflarıyla ilgili olarak örnekler gördünüz.pek çok ustayım diye geçinen tarafından nasıl milyarlarca lira soyulduklarını ve hala daha motorlarının olması gerektiği gibi olamadığını gördünüz? o insanların duygularına şahit oldunuz? bu lafım gerçek ustalardan dışarı anlayanlar anlamayanlara anlatsın...

herkese kazasız belasız keyifli sürüşler tekeriniz düz bassın...

resim koymadan geçemiyeceğim linkte benim kuzgun var...
    http://www.motosiklet.net/forum/show...t=8891&page=53
    [SIZE="2"][/SIZE][FONT="Impact"][SIZE="2"][B][/B][/SIZE][/FONT]
    [COLOR="Red"]KaNayaN[/COLOR] dizLeRim üzeRiNde [B]KADERİMİ[/B] kabuLLeNdim...

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 hafta önce sattığım ilk motorum mondial 125 ZN idi. Sattığımda 8300km.deydi, bu zamana kadar bir kere stator bozulduğu için çalışmadı, o parça da bir günde değişti, bunun haricinde beni hiç yolda bırakmadı. Hiçbir parçası kırılıp dökülmedi. Motora başlangıç için ucuz bir motor olarak, estetik olarak da en hoşuma giden bu motoru seçtim. Ama tahminimden çok çok iyi çıktı. Tabiiki ben motoru hiçbir zaman hor kullanmadım, bakımlarını hep periyodik olarak yaptırdım, bujisi, kayışı, motor yağı, hiçbirini ihmal etmedim ve rodajını da itinayla yaptım. Genelde hep de gazı kökleyip kullandım.
    Kısacası, düzgün bakım, kukllanım ve belki biraz da şansla, bu motoru hep iyi şekilde anacağım. Tabiiki iyi bir Japon'la kıyaslanamaz ama, Çin malı motorlara karşı oluşmuş olan aşırı tepkiyi yersiz buluyorum açıkçası. En azından benim bu önyargım bu motoru kullandıktan sonra kırıldı, verdiğim parayı milyon kere haketti çünkü İlan verdikten 1 hafta sonra da zorlanmadan sattım motorumu, ölü sezon olmasına rağmen. Çinli kardeşlerimize bizi motorsikletle tanıştırdıkları için de ayrıca teşekkür ediyorum.

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    e yani pes allah o motora sabır versin ilk defa böle bişeyh gördüm korkunçççç

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı BİSANCI_42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e yani pes allah o motora sabır versin ilk defa böle bişeyh gördüm korkunçççç
    sen daha bişey görmemişsin...
    bide bunlara bak istesen....

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=27049
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=25247
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=23677
    98 Beygir.....

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Bende mondial 125 mt var. 8800 km de arka fren daha iyi tutsun diye balata değiştim,kornasını güçlendirdim,periyodik bakımlarını yaptırdım hepsi bu. Diger 150 cc ye kadar tüm motorları geçiyor! ümmet abiniz Türkiye turu attı arkadaşlar bırakın 10-20 bin km muhabbetlerini. mondial sağlam. Saygılar.

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Cihan sen hastasın :D Ya sen racing alsanda dağa çıkarsın

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Hocam sana enduro lazım.Gidip honda cbf 150 alma boşuna anasını ağlatırsın sonra motorun gitbir enduro al hem seninde işini görsün dimi ama Peşin paran varsa 2.el endurolara bak derim.mesela honda xl 200 ü övüyorlar.Sonra honda cbf 150 nin akıbetini düşünmek istemiyorum

Alıntı solistalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede bir gariplik varr
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

ugurdedek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende rs 151 hiç bir sorun yaşamadım gayet iyi. Kötüleyenleri anlayamıyorum. Bu fiyata daha iyisini yapan varsa bilemem. Hiç olmazsa motosiklet zevkini yaşatıyor bana.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    ben de memnunum ... at sahibine göre kişner sonuçta kavun değil motor alıyoruz kimine iyi kimine kötü çıksın.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    iyi güzel 4300 kmde bir sorun yok zaten bundan sonrada olsa hikaye benim nazarımda parasını çıkarttı

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Cihan helal olsun ya yolda kalanların sen oraya gidince yüzlerini görmek isterdim
    Konuda hor kullanmaya gelirse mondialın hor kullanmaya en cok dayanıklı motoru kt 125tir heralde.Ayrıca bizim mahallede kn125i olan bi arkdaş 135 yaptı modifiyesiz...

fatih001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çelik tiger 150

125 mt

2005 NİSANDA 2. el aldığım 125 mt motordan şu an için memnunum; servisleri dışında

dün bugün yağan karda bile çalıştı ne diyim.
    5500 km deyim 1 ay servisle uğraştım geçenlerde çalışmıyo diye az dha tekmeyi vuracaktım k.çına ama şimdi gayet iyi
    250 kağıt masraf çıkardı şimdiye kadar ama zaten dolmuşa veriğim parayı hesap edersek amorti etmiştir.

mondiallerin içinde sağlam olan motor diye biliyorum ama diğer arkadaşlarda memnun galiba
    rüzgarın sesi

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı solistalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet biraz hastayım,hatta bana deli bile diyorlar,ama demeleride haklılar yani,gecenin bi yarısı motoru düşünüp sahile gidersem,akşamın bi saatinde hiç düşünmeden aklımda yok iken uludaga çıkarsam,bi öglen yemegini yemek içiin adapazarına gidersem,kafam bozulunca kilyosun daglarına çıkarsam ralli yapmaya,10 kros bana sen bizim girdigimiz yerlere giremezsin deyip de gaza gelip,onların peşinden gidip 1150 gs kurtarmayı denemem mi,...
    queen:
    98 Beygir.....

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    slm arkadaşlar benim motor 8100 km de motor son 500km boyunca bol bol siyah duman ve cok ses yapmaya başladı.motorun bujisini cıkarıp baktım bujı haddinden fazla kararmıştı sizce sebebi nedir?
    ANKARA MT

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    benzin beslemesi sorunu var gibi yakıt hava oranı bozulmuş olabilir ve aynı zamanda segmanlarda da sorun olabilir. sana iyi bir servis yolu görünmüş
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler