Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Roadwin250 Aldım! (İNCELEME)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco CK 125 (2005-?) Daelim Roadwin 250R (2016-?)
    Arkadaşlar çok naziksiniz sağ olunuz. Bu arada galeriyi güncelledim.
    http://imgur.com/a/rzYte

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru sürdüm benimknile aynı fyatta ama kalitesi rs den düşük titreşim fazla. Rs de abs var Çelik fren hortumu var kombine fren var.

ve arda4 fitne tohumlarını bir kez daha atarak kaçar:

RS çok çirkin bir kere, ağlayan transformers gibi motor mu olur?

Hem Daelim ne güzel motor yapmış tıpkı 2000 model Honda VTR

https://www.youtube.com/watch?v=vbRvri54_Dk

Şaka bir yana güle güle kazasız belasız kullan arkadaşım. Mutlaka güzel kaliteli lastikler taktır, jant lastik balansı yaptır, fren hidroliklerini en kaliteli olanlarla değiştir, en kalitelisinden EBC organik balata kullan.

Not: Hocam grenajın iç kısmı (tekerleğin arkasında radyatörün altında kalan kısım) siyah folyo ile kaplarsan çok güzelolur. Bir de gösterge panelinin yanındaki siyah kısımları karbon görünümlü folyo ile kaplarsan o da çok güzel olur.
    Murat_Kymco bunu beğendi.

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    hayırlı olsun ama geçmiş olsun da diyebilirim.
    tek-çift muhabbeti olmuş, hayırdır papatya mı koparıyorsunuz? :p

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun
    Alet olabilecek kalitesiz motosikletlerden birisi, megelli ile aynı kefede.
    Titreşim hat safhada, plastik kalitesi kötü.
    Bu paraya alınabileceklerinde en iyisi hakkını yemeyelim
    Kronik marş ile ilgili sıkıntısı var yeni bir marş sigortası ile çözülüyor.
    megelli çok sorun çıkartıyormuş ben ondan vazgeçtim ama bu motor kesinlikle megelli ile bir tutulamaz.

megelli aşırı titriyor, direksiyonu tam çevirdiğinde elin sıkışıyor, aynalar kolunu omzunu gösteriyor, tipi güzel değil yakından çirkin duruyor.

Roadwin 250r yakından çok güzel görünüyor ve sağlam motor, benim tek beğenmediğim kısmı gösterge paneli biraz ufak kalmış ortada. ama çeşitli süslemeler yada güzel bir renk bant ile kaplanıp o sorun giderilebilir.

rahat, titreşimi az, yakıtı ekonomik, son hızı 166 km red line sınırı.

açıkçası megelli ile aynı kefede olduğunun söylenmesi beni kızdırdı. roadwin ucuza alınabilecek masrafsız ve sağlam bir alternatiftir ve performans bakımından 250cc sürdüğünüzü hissettirir.

fiyatına göre makul bir motor ve selenin alçak olmasından bahseden yok, sele alçak ve gidon yüksek. rahatlık konusunda çok iyi bir motor ama bilene

bende alıyordum bir tane buldum 10 binde ve 5250 lira. adam aciliyetten satıyordu ama özel sorunlardan dolayı alamadım. şimdi imkan bulursam alacağım 250cc motoru budur.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Ben ezberlerin peşinde olmayan gitmeyen kısaca ezber bozan tutku zevklere ve herkesten farklı olmayı severim bu şekilde yapanlarıda çok iyi anlıyor ve seviniyorum

Hayırlı olsun kazasız belasız kulanmak nasip olsun adam birde eski kymcocu tam benim kafa

Şu zevk ve tutkularınızı bi zahmet dolar altın yat kat arsaya yapmayı düşünün artık sizde heba olmayın bizde
    fatih.met ve Murat_Kymco bunu beğendiler.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    çok tatlı. güle güle bin kazasız

kgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Hunk
    Dunyanin yolunu yapiyorum roadwin ile ne kronik sorunundan bahsediyorsunuz titresim tek silindirli bir motora gore gayet makul olculerde. Bu motorun en buyuk dez avantaji ve olumsuz yonu merkez suspansiyonda sertlik ayarinin olmayisi. O yuzden genc ve tecrubesiz arkadaslar bu motoru pat diye yatiriyor maalesef. Kalite olarakta fiyatina gore gayet iyi
    fatih.met ve Murat_Kymco bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı kgunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dunyanin yolunu yapiyorum roadwin ile ne kronik sorunundan bahsediyorsunuz titresim tek silindirli bir motora gore gayet makul olculerde. Bu motorun en buyuk dez avantaji ve olumsuz yonu merkez suspansiyonda sertlik ayarinin olmayisi. O yuzden genc ve tecrubesiz arkadaslar bu motoru pat diye yatiriyor maalesef. Kalite olarakta fiyatina gore gayet iyi
    bizim insanımız bazen bilmeden böyle şeyler söyleyebiliyor. yani gerçekte haksızlık etmeyi onlarda istemez ve sevmez ama bu motorun masrafsız bir fiyat performans ürünü olduklarını unutup bunu bir cbr250r ile kıyaslayıp kalitesiz diyorlar.

ve kalitesiz deyince direk bir megelli ile bir tutmaktan geri kalmayabiliyorlar ama bu motor daha iyi yorumlara layık masrafsız rahat güzel bir motor ve ekonomiktir.

ama artçı konusunda fazla ideal olmadığı söylentileri var, artçı ile uzun yol önerilmez sanırım.

Syesilta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 Honda CBR 250R
    Hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim. Moto23 etiketi gördüm Elazığ'dan mı katılıyorsunuz foruma

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Bilmeden yazı yazmam ben kullandım. Daelim baslığında + - lerini seneler önce yazdım. Bak parasını hak eder diyorum ama parça kalitesi megelli gibidir. Titrer ayaklarda ellerde koltukda heryerde titreşimi hissedersin.
    Kötünün iyisi denilebilir ama çok iyi yaw denmez. Ona baksan herkesin motoru çohh eyi yav.
    Verdiğin paradan ne beklediğine göre değişir bu kalite işi. Ben az para vereyim ama supersport olsun yolda bırakmasın dersen iyi secenektir. Bu paraya zaten başka bir şey alamazsın.
    webingo ve Murat_Kymco bunu beğendiler.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Adam motor almis hayirli olsun diyeceginize konu yine lafazanliga gelmis. Kazasiz belasiz surusler.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Yahu hayırlı olsun deneceği yerde adamı bir dövmediğiniz kalmış. Ne yapsın adam, yorumlara bakıp kötüymüş la bu motor diyip satsın mı ? Tercihlere saygı nerede kaldı ? Ayıptır ya.

Hayırlı olsun kardeşim. Bu sitedeki pek çok üye, toplum içerisindeki ezikliğini sahibi olduğu motorun üstün olduğunu düşünüp, beğenmediklerini de gömerek kapatmak istiyor. Çok fazla umursamaman dileğimle, kazasız sürüşler dilerim.

Dipnot: Güney Kore üretim şartları ve kalitesini Hindistandakilerle kıyaslamak abesle iştigaldir. Bilmeyenler için söyleyeyim; Daelim şöyle bir holding: http://www.daelim.co.kr/eng/main.do . Aynı zamanda Çanakkale Boğaz Köprüsü projesinin de ana müteahhidi oldular. Konsorsiyum şirketleri şunlar: DAELIM (G.Kore), SK (G.Kore), LİMAK (TR), YAPI MERKEZİ (TR).
    Murat_Kymco, mete_han, efendy06 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Bir Roadwin kullanıcı olarak bende çok memnunum. Tam bir fiyat/performans ürünü olarak görüyorum. Bu güne kadar hiç yolda bırakmadı, saçma sapan sorunlar yaşatarak beni üzmedi. Hayırlı olsun.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu hayırlı olsun deneceği yerde adamı bir dövmediğiniz kalmış. Ne yapsın adam, yorumlara bakıp kötüymüş la bu motor diyip satsın mı ? Tercihlere saygı nerede kaldı ? Ayıptır ya.

Hayırlı olsun kardeşim. Bu sitedeki pek çok üye, toplum içerisindeki ezikliğini sahibi olduğu motorun üstün olduğunu düşünüp, beğenmediklerini de gömerek kapatmak istiyor. Çok fazla umursamaman dileğimle, kazasız sürüşler dilerim.

Dipnot: Güney Kore üretim şartları ve kalitesini Hindistandakilerle kıyaslamak abesle iştigaldir. Bilmeyenler için söyleyeyim; Daelim şöyle bir holding: http://www.daelim.co.kr/eng/main.do . Aynı zamanda Çanakkale Boğaz Köprüsü projesinin de ana müteahhidi oldular. Konsorsiyum şirketleri şunlar: DAELIM (G.Kore), SK (G.Kore), LİMAK (TR), YAPI MERKEZİ (TR).
    Hocam başlık aç "yeni motorum suzuki intruder" diye. Gelip "bu kaliteli değil, niye aldın la sen bunu?" diyecek özgüven ve saygısızlık düzeyini bünyesinde birleştirmiş bir sürü arkadaş var forumda.

Adam bunu alacam, ne düşünüyorsunuz dememiş!!! Aldım demiş. O yüzden, kendi motorunuzu övüp bir sonuç elde edemezsiniz. Alınan malın iyisi kötüsü olmaz. Almadan tavsiye isterse, "alma" denilebilir. Ama alan adama en fazla "şurasında krobik sorun var, ona dikkat et" denilebilir. İnsanların şevkini kırmayın!!!

Sanki kendileri bmw falan kullanıyor, daelimi beğenmiyor.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam başlık aç "yeni motorum suzuki intruder" diye. Gelip "bu kaliteli değil, niye aldın la sen bunu?" diyecek özgüven ve saygısızlık düzeyini bünyesinde birleştirmiş bir sürü arkadaş var forumda.

Adam bunu alacam, ne düşünüyorsunuz dememiş!!! Aldım demiş. O yüzden, kendi motorunuzu övüp bir sonuç elde edemezsiniz. Alınan malın iyisi kötüsü olmaz. Almadan tavsiye isterse, "alma" denilebilir. Ama alan adama en fazla "şurasında krobik sorun var, ona dikkat et" denilebilir. İnsanların şevkini kırmayın!!!

evet bende böyle düşünüyorum, eğer söz konusu megelli olsaydı dikkatli kullanın derdim çünkü gerçekten sorunlu bir motor. yani bu görüş bana nerden aşılandı bilmiyorum hatırlamıyorum ama aklımda kaldığı kadarıyla megelli 250r çok arıza veriyormuş.

ben düşünüyordum bir ara ve tavsiye almadan önce araştırdım ve üzülerek vazgeçtim. sonra hyusong gt250 düşünüyordum ve buda sağlam bulmak zormuş ve motor masrafları yüksekmiş diye vazgeçtim hatta sahibinden.com da bir gt250 sahibi beni aradı ve başından geçenleri anlattı ve bana çok zarar edeceğimi söyledi.

çift silindir v motor olunca tamiri toplaması zor olur. söz konusu daelim roadwin olunca tedirgin olmaya gerek yok çünkü motorun şurası sıkıntılı diyen birilerini bulmak zor. yani motor amortisör dışında sorunsuz ve ideal bir makine. fiyatı ve tipinden dolayı severim ve beyazını almak istiyorum ben.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bende böyle düşünüyorum, eğer söz konusu megelli olsaydı dikkatli kullanın derdim çünkü gerçekten sorunlu bir motor. yani bu görüş bana nerden aşılandı bilmiyorum hatırlamıyorum ama aklımda kaldığı kadarıyla megelli 250r çok arıza veriyormuş.

ben düşünüyordum bir ara ve tavsiye almadan önce araştırdım ve üzülerek vazgeçtim. sonra hyusong gt250 düşünüyordum ve buda sağlam bulmak zormuş ve motor masrafları yüksekmiş diye vazgeçtim hatta sahibinden.com da bir gt250 sahibi beni aradı ve başından geçenleri anlattı ve bana çok zarar edeceğimi söyledi.

çift silindir v motor olunca tamiri toplaması zor olur. söz konusu daelim roadwin olunca tedirgin olmaya gerek yok çünkü motorun şurası sıkıntılı diyen birilerini bulmak zor. yani motor amortisör dışında sorunsuz ve ideal bir makine. fiyatı ve tipinden dolayı severim ve beyazını almak istiyorum ben.
    Hyo'ya motor yapıp sente ayarı tutturamayıp çalıştıramayan ustalarla dolu memleket. Ama temizini alır, ustasını bulursan sorun yaşatmaz.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Kymco CK 125 (2005-?) Daelim Roadwin 250R (2016-?)
    Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ve arda4 fitne tohumlarını bir kez daha atarak kaçar:

RS çok çirkin bir kere, ağlayan transformers gibi motor mu olur?

Hem Daelim ne güzel motor yapmış tıpkı 2000 model Honda VTR

Şaka bir yana güle güle kazasız belasız kullan arkadaşım. Mutlaka güzel kaliteli lastikler taktır, jant lastik balansı yaptır, fren hidroliklerini en kaliteli olanlarla değiştir, en kalitelisinden EBC organik balata kullan.

Not: Hocam grenajın iç kısmı (tekerleğin arkasında radyatörün altında kalan kısım) siyah folyo ile kaplarsan çok güzelolur. Bir de gösterge panelinin yanındaki siyah kısımları karbon görünümlü folyo ile kaplarsan o da çok güzel olur.
    Çok teşekkür ederim çok naziksiniz. Denemeye değer tavsiyeleriniz, not aldım.

Alıntı Potenza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun ama geçmiş olsun da diyebilirim.
    tek-çift muhabbeti olmuş, hayırdır papatya mı koparıyorsunuz? :p
    Tek-Çift muhabbetini ben de pek anlamadım, neden bahsettiğinizi çıkaramadım kusura bakmayın Çok teşekkür ederim, ne için geçmiş olsun dileğinde bulundunuz?

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    megelli çok sorun çıkartıyormuş ben ondan vazgeçtim ama bu motor kesinlikle megelli ile bir tutulamaz.

megelli aşırı titriyor, direksiyonu tam çevirdiğinde elin sıkışıyor, aynalar kolunu omzunu gösteriyor, tipi güzel değil yakından çirkin duruyor.

Roadwin 250r yakından çok güzel görünüyor ve sağlam motor, benim tek beğenmediğim kısmı gösterge paneli biraz ufak kalmış ortada. ama çeşitli süslemeler yada güzel bir renk bant ile kaplanıp o sorun giderilebilir.

rahat, titreşimi az, yakıtı ekonomik, son hızı 166 km red line sınırı.

açıkçası megelli ile aynı kefede olduğunun söylenmesi beni kızdırdı. roadwin ucuza alınabilecek masrafsız ve sağlam bir alternatiftir ve performans bakımından 250cc sürdüğünüzü hissettirir.

fiyatına göre makul bir motor ve selenin alçak olmasından bahseden yok, sele alçak ve gidon yüksek. rahatlık konusunda çok iyi bir motor ama bilene

bende alıyordum bir tane buldum 10 binde ve 5250 lira. adam aciliyetten satıyordu ama özel sorunlardan dolayı alamadım. şimdi imkan bulursam alacağım 250cc motoru budur.
    Teşekkür ederim değerli yorumunuz için. Megelli'yi test etme fırsatım olmadı ama Altın Elbiseli Beyefendinin binmeye dahi layık görmediği için nazarımda kötü bir üne sahip. En doğru bilgiyi kullananlar verecektir.

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ezberlerin peşinde olmayan gitmeyen kısaca ezber bozan tutku zevklere ve herkesten farklı olmayı severim bu şekilde yapanlarıda çok iyi anlıyor ve seviniyorum

Hayırlı olsun kazasız belasız kulanmak nasip olsun adam birde eski kymcocu tam benim kafa

Şu zevk ve tutkularınızı bi zahmet dolar altın yat kat arsaya yapmayı düşünün artık sizde heba olmayın bizde
    Evet efendim aynen öyle KYMCO takıntısı olan biriyim. Çok teşekkür ederim nezaketiniz için.

Alıntı Süleymantnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok tatlı. güle güle bin kazasız
    Efendim çok teşekkür ederim, çok naziksiniz.

Alıntı kgunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ediyor ve katılıyorum değerli yorumunuza.

Alıntı Syesilta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim. Moto23 etiketi gördüm Elazığ'dan mı katılıyorsunuz foruma
    Dikkatinize tek kelimeyle hayranım Ben olmasam da motorum Elazığ'lı, çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

Alıntı Hubalahubhub adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam motor almis hayirli olsun diyeceginize konu yine lafazanliga gelmis. Kazasiz belasiz surusler.
    Çok sağ olunuz teşekkür ederim. Her türlü eleştiriye açığız canı sağ olsun arkadaşlarımızın.

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çok naziksiniz çok teşekkür ederim. Kurumsal detay bilgilerini çok güzel derlediniz. Kesinlikle katılıyorum Güney Kore teknolojisi ile Hindistan teknolojisi şuan için pek kıyas edilecek durumda değil. Her türlü fikir, yorum başımın üzerindedir. Rasyonel içerikte olursa Daelim almayı düşünen arkadaşlara çok faydalı olur. 13 yaşından beri motor üstünde olan biri olarak neyi niye aldığımı bildiğim için pek yadırgamıyorum arkadaşlarımı

Alıntı mmysgr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir Roadwin kullanıcı olarak bende çok memnunum. Tam bir fiyat/performans ürünü olarak görüyorum. Bu güne kadar hiç yolda bırakmadı, saçma sapan sorunlar yaşatarak beni üzmedi. Hayırlı olsun.
    Çok teşekkür ederim, ben de aynen öyle düşünüyorum.

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

) Çok teşekkür ederim nazikane hassasiyetiniz için. Tüm arkadaşlarımızın fikirlerine saygım var.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)