Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza yaptım,ne yapmalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-25
    Dün saat 1-2 sularında Konya'da olanlar bilir Belh kavşağında bana yeşil yandı gazı açtım bir kaç saniye sonra solumda bir araç gördüm motosikletin sol tarafından girdi.Kırmızı ışıkta geçti fakat iki ışık olduğunu bunun kırmızı olduğunu görmediğini iddaa etti.Bir kaç dakikalık şokun üstünden kendimi biraz toparladım şansa arkadan bir ambulans geldi ağrın sızın var mı gibisinden biraz kontrol ettiler ağrım olmadığı için hastaneye gitmedim.Mobil tutanak tutup özel bir servise bıraktım motoru adam arayıp sigortadan değilde kendi cebinden yaptırmak istediğini söylüyor sizce nasıl yapmalıyım ayrıca kaskımda ufak tefek de olsa çizikler vuruklar oluştu bunu sigortadan tahsil edebilir miyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Çok geçmiş olsun öncelikle. Ne zararın varsa hepsini talep et. Kırmızıda geçtiyse suçlu olan kendisi ve ödemekle yükümlü tüm hasarı.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Çağır servise. Tüm masrafını söyle. Nakit direk ödesin. Sigortaya falan girmezsin o halde.

blackman2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200RS
    Cebinden demek ister haklı çünkü ödettiği her borç yada ceza için bir sonraki sene tehlikeli sürücü sınıfında bir üst kategoriye zıpla bu da bir tık daha fazla sigorta ücreti ödemesine sebep olur genel de böyledir cebinden ödesin kabul ediyorsa.Geçmiş olsun bu arada hocam.Bende dün kaza atlattım motorun yine iyi çok şükür.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Dostum geçmiş olsun.

Tutaknağını tut. Adamıda çağır yetkili servise.
    Motorun yapılsın,faturayı ödesin sende motorunu al tutanağı yanında yırt at.

Bunun haricinde bir şey yapma.

Tutaknak masrafının karşılanmasının teminatıdır.

Özet geçiyorum,

Ücreti ödedimi tutanağı yırtıp atıcağını söyle.

Selametle.

sikayetname - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    ne masrafın varsa kaskındaki çiziginden tutta motorda daha önceden oluşan ufak tefek çizikleri bile talep et em ruhunu
    hani eski türk filmlerinde bi olay vardı ( vurun kahpeye ) anlıyorsunnn
    sezgingulmez ve ccc67 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    bi sonraki yıl çıkacak sigortadan daha fena koyacak gibi adama :D

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    işin içine sigorta girerse, şirket eksper gönderir, hasar gören parçalar eksperin keyfine göre yapılır. optimum bi işlem olmayabilir. bırak para nerden geliyorsa gelsin, mesele senin motorun yapılması değil mi? üzümünü ye bağını sorma.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    sakın böyle şeylere inanmayın tutanağınızı tutun. ödemezse hiçbirşey idda edemezsiniz uğraşmak zorunda kalırsınız. tutanıgınızı tutun ve sigortadan yaptırın motorunuzu ancak parayı peşin eline sayarsa tutanagı yırtarsın onun dısında sakın kabul etme parayı almadan

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakın böyle şeylere inanmayın tutanağınızı tutun. ödemezse hiçbirşey idda edemezsiniz uğraşmak zorunda kalırsınız. tutanıgınızı tutun ve sigortadan yaptırın motorunuzu ancak parayı peşin eline sayarsa tutanagı yırtarsın onun dısında sakın kabul etme parayı almadan
    Hatta garanti olsun diye senet almak bile mantıklı geliyor kulağa.

Paranı ödesin senedi yırt.

blk_pasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SH300i NF02
    Gecmis olsun Herşeyi sigortadan yaptır bırak bir sonraki dönemde kırmızı ışıkta geçen adamın kaskosu sigortası fazla çıksın tehlikeli sürücü sınıfına girsin zaten öyle değil mi? Ucuz atlatmışsın ya biyerine bişey olsaydı yada ölseydin parayı ver kurtul mantığı olduğu için diğer motorcu kardeşlerimizi ve bizi hiçe sayıyorlar bunları trafikten men etsinler bırak yansın canı seneye fazla sigorta öderken yaptığı yanlışlar aklına gelir iyi kötü ayrılsın adalet yerini bulsun
    Monty ve Salurbey bunu beğendiler.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    en ufak seyi bile odet kabul etmezse hic geri adim atma patlasin sigorta buna

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

valla fikir degistirsim blk pasa nin dedigi daha dogru sigorta odesin fislesin bunu

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Ölüyordun... adamin üzerinde zipla her türlü sen haklisin..sen nasil istersen..

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Trafik kurallarina hele ki isiklara uymayana af yok gecmis olsun. Sen birak istedigi gibi yaptirsin yeterki yaptirsin. Hicbir parcanin yan sanayisinr falan kacma vidalari bile iyisinden al tak

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Kaza bu.
    Kimse istemez ama 42 plakalı bir araç nasıl olur da Konya'daki ışık yeri ve sayısını bilemez?
    İnsanlık halı denilecek bir olay değil.
    Ben, tutanağı tuttum, servise gittim parça listesi ve fiyatı çıkarttım. Sonra kask, çizme masrafını mağazada çıkarttık ve paşa paşa elime saydı masrafı ve ben davacı olmadım o vakit.
    Ama benim kazanda insanlık halı olabilecek unsurlar vardı.
    Kırmızıdan geçeni affetmezdim.
    İşlediği kusur bile vurdimduymazligini gösteriyor.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Sen motoru yetkili servise götür yaptir zaten mobil tutanak tutmuşsun bundan geri dönüş olmaz
    Yani belki de tutanak sonuça bağlandı karşı taraf hatali ise sen düşünme masrafi
    Ama motoru elden alacağın para ile yaptırmaya kalkarsan taklaya getirirler seni dikkat et

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Geçmiş olsun hemşehrim.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Öncelikle geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.

Araç sahibi masrafı karşılarım demiş ama masrafın ne kadar tutacağından habersiz olabilir. aman yahu der, alt tarafı motosiklet zaten fazla bir hasar görünmüyor üçe beşe kapatırız. Sigortayı yakmayalım şimdi diyebilir.

Ama ve lakin, bir kere o kaskın işi bitti, yenisi farz oldu. Adam bunu bilmiyor olabilir, kaskı bana yeniletiyor deyip o konuda çamura yatabilir. bu güzelce izzah edilmeli. Motorun yedek parça fiyatlarınıda bilmiyor olabilir. Çıkacak olan servis faturasını görünce ben yaptırırım diyen gür sesi yavaş yavaş cılızlaşıp, aklına nisan itibarı ile sigortalarda yapılacak olan tavan uygulamasındaki indirim gelip, banka hesap numaranı ver yarın halledelim diye çamura yatmaya başlayabilir.

Umarım bunların hiçbiri olmaz, mertçe sözünde durur.

Mobil tutanağı zaten tutmuşsun, bir işlem yaptın mı bilmiyoruz. Gerekirse sigortayı gecikmeden devreye sokarsın. Birde, kaskın sigortadan karşılanması için faturasını isteyeceklerdir.

Canı yanan, o an için korkuyu yaşayan, sinirleri bozulan, üzülen, ailesine, tanıyanlara, sevenlerine durumu izzah eden ve onların tedirginliğini arttıran, işin yok servisiydi yok beklemesiydi uğraşan, onarım parası için koşturan sen...... Dikkatsizliği sonucunda kazaya sebebiyet veren, sadece kesesini düşünen O şahıs. Kasap et koyun can derdinde gibi bir durum var.

Elden parasını almak mı, sigortadan karşılatmak mı senin karar vereceğin bir konu haline geliyor. Ki, senin motorunda tramer kaydı söz konusu olacak. Sen elbet o motoru satacaksın. Satarken dürüst olacakmısın. (yanlış anlaşılmasın lütfen)

Ödeme konusunda elbette kendini nasıl sağlama alacağını hesaplamışsındır. Elini vicdanına koy öyle karar ver.

tekrar geçmiş olsun. Sağlıcakla kal.
    ellaksakir ve blk_pasa bunu beğendiler.
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

Motosikleti
    MT-25
    Sattığım mallarda her zaman dürüst olmuşumdur satarken bu fotoğrafları yeni alıcıya göstereceğim konusunda içiniz rahat olsun benim dersim hasar kaydı olup olmaması değil eksperin bi gıcıklık yapıp yapmayacağı konusunda emin olmamam

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Öncelikle geçmiş olsun.Kırmızıda geçtiği için tabikide suçlu ama adama katil muamelesi yapmayın.İnsanlık halidir olur.Kasten yapsa kaçardı zaten masrafını karşılayayım demezdi.Sizin burada yapacağınız servise gidip parça listesini çıkartmak durumu karşı tarafa iletmek fazla gelirse sigorta halledecek başka türlüsü olmaz zaten.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)