Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tnt 250 Cift Silindir!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba arakadaşalar baslamgic motoru olarak tavsiye edermisiniz boy 180 kilo 72 bu makinanin egsozuna asik oldum fakat baslangic icin uygun olur mu yardimlariniz icin tesekkurlerr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Olmaz.. max 200 cc bakin

Motosikleti
    MT07
    Cevap veriyorum : Olur.
    Syesilta bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Sorunun cevabı kişiden kişiye değişir.

2 arkadaşım var samimi birine olur birine olmaz mesela .

Biri cbr 250 mi sadece 1 kez stop ettirip sürmeye başladı. Diğer arkadaşım sayısız stop ettirmenin ve tehlikeli hataların sonunda bu işi öğrenemeyeceğim ben bu motorla diyip scooter düşünmeye başlamıştı mesela.

Ama tnt 250 genel olarak düşük devirlerde çok abartı torklu bir alet değil . Azıcık yeteneğiniz varsa mis gibide başlanır.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Ben bir tnt 250 kullanicisini olarak baslangic olmayacagini dusunuyorum sebepleri sunlardir.
    1- motosikler 250 cc olmasina ragmen 600cc olculerinde. Kuru agirligi 186 kg islak agirligi 205 kg. Ben oldukca tecrubeli olmama ragmen sehir ici araclarin arasindan vs gecerken dusuruyordum az kalsin motoru.

2- Motosikletin parcalari (maddi duruma gore) pahalidir. Dusup kalkamazsiniz. Cfb ybr tvs goni ucuza parca bulamazsiniz.

Bunsebeplerden dolayi olmaz dedim 250 cc oldugu icin demedim. İlla ki 200 cc uzeri baslayacagim diyene duke 200 yada rc250 onerebilirim.

Alıntı KadirC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba arakadaşalar baslamgic motoru olarak tavsiye edermisiniz boy 180 kilo 72 bu makinanin egsozuna asik oldum fakat baslangic icin uygun olur mu yardimlariniz icin tesekkurlerr
    Olur ama eğitim alman şart eğitim almazsan eğer sıkıntı yaşarsın vitesli motosiklete alışmak bile bir çok kişi için zordur alıştıktan sonra vazgeçilmez. Boy kilo iyi ama tnt 250 ağır bir alettir TNT 25'i de bi incele istersen sana daha uygun olur. oda 250cc tek silindir daha rahat kullanırsın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Ağırlık çok önemli etkendir başlangıç motorunda

Bir eğitim al istersen r25 ninja 300 al
    Ağır bir motor kullanacaksanız önce bir eğitim al motora alış

Hafif bir motor al desem
    Duke 200 desem titreşim oldukça fazla
    Yedek parçaları çok pahallı resmen tefecilik
    Pulsar 200ns al desem yedek parçası çok uygun genellikle fakat bir okadarda sorunlu bir motor

Motor almadan önce ekipmanı hazırladın mı
    En az 2500 tl lazım

Çift silindir sesiyle gücüyle konforuyla öne çıkar

Toplam bütçenin ne kadar ekipman dahil?

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ağır ve gücüde azımsancak bir makina değil o yüzden daha sakin bi motorla başlamanı öneririm, ben pulsar ns 150 ile başladım kazalarımda oldu Allah'a şükür pek hasar almadım ama belki daha güçlü bi motorla daha kötü şeyler olabilirdi, yaptığım kazalarda benlik bir şey değildi ama trafikte motorla tecrübe etmekte gerekiyor.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir tnt 250 kullanicisini olarak baslangic olmayacagini dusunuyorum sebepleri sunlardir.
    1- motosikler 250 cc olmasina ragmen 600cc olculerinde. Kuru agirligi 186 kg islak agirligi 205 kg. Ben oldukca tecrubeli olmama ragmen sehir ici araclarin arasindan vs gecerken dusuruyordum az kalsin motoru.

2- Motosikletin parcalari (maddi duruma gore) pahalidir. Dusup kalkamazsiniz. Cfb ybr tvs goni ucuza parca bulamazsiniz.

Bunsebeplerden dolayi olmaz dedim 250 cc oldugu icin demedim. İlla ki 200 cc uzeri baslayacagim diyene duke 200 yada rc250 onerebilirim.
    Senin RC250'nin grenaj fiyatlarından haberin var mı?

Uygun ve kaliteli koruma takozu takarsanız, ve eğitim alırsanız, 250cc hemen hemen her motor (eski 4 silindir 250'likler hariç) başlangıç motoru olabilir.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Bizim millete kalırsa önce 100cc scooter sonra 125cc vitesli motor sonra 250cc çift silindir daha sonra 600'e geçmeden duke390 gibi bir ara motor sonra 600cc'nin en gariban olan 2 silindirlisi, daha sonra r6 alabilirsin. Oda ikna edebilirsen al der yani :D Düşme kalkmalarda bütçen uygun olduğu sürece 250cc sana herşeyi öğretir. Sonrada istediğin 600cc motosikleti kullanabilecek yetilere sahib olursun. Bu kadar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)