Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Yeni Cıbır 600RR imm :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Hayırlı olsun, alifuat güvenden gece geçme ev caddeye bakıyor sabaha kadar gazlıyosunuz uyuyamıyoruz oğlum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Motorun gücü" denilince anlaşılan maksimum beygir gücüdür. Gerçeği eğip bükmeye gerek yok.

"Benim motorum(k1300r) 600rr dan iki kat güçlü" demek kabak gibi yanlıştır. Doğru olması için sonuna "ikisi de 5000 devirde dönüyorken" eklemeniz gerekir.

Sizin mantığınıza göre 5000 devir değil de sıfır devirden konuşalım, Çin malı elektrikli skuter (*), H2R'den güçlü oluyor o zaman. Kitaba göre doğru. Oldu mu? Olmadı değil mi.

(*) elektrikli motorlar sıfır devirde maksimum torka sahiptir. İçten yanmalı motorların gücü de torku da sıfırdır âtılken.
    Elmayla elmayı karşılaştırmalıyız. İki tane içten yanmalı motordan söz ediyoruz. Elektrikli motoru ortaya koyup lafı eğip büken ben olmuyorum sanırsam bu karşılaştırmaya hibrid modelleri de dahil etmemeliyiz. Sonuç k1300r 600rr ın iki katından fazla güce sahiptir. Teorik olarak doğrudur. Sevgiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elmayla elmayı karşılaştırmalıyız. İki tane içten yanmalı motordan söz ediyoruz. Elektrikli motoru ortaya koyup lafı eğip büken ben olmuyorum sanırsam bu karşılaştırmaya hibrid modelleri de dahil etmemeliyiz. Sonuç k1300r 600rr ın iki katından fazla güce sahiptir. Teorik olarak doğrudur. Sevgiler.
    Haklısınız. Sıfır devirde k1300r ile herhangi bir 50cc Çin malı scooter aynı güçtedir. Yazılan doğru. Ama yine olmadı değil mi... anlaşılan o ki gerçek ortada ama kabul etmek zor. O kısımla ilgili yapabileceğim bir şey yok, size kalmış.
    mostro, nalpergok ve saykokan bunu beğendiler.

bankimuun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R Repsol
    Hayırlı olsun. Sesi ve tasarımı en hoşuma giden motorlardan biri. Kazasız belasız inşallah

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600RR 66Nm tork(güç) üretiyor

K1300R 140Nm tork(güç) üretiyor

Yani iki katından fazla. Güç denildiğinde neden ilk önce beygir gücü geliyor akla. Sevgiler
    İki motor arasında 60 kg ye yakın fark var. tork kagıt üstünde 2 katından fazlada olsa üzerinde sürücü ile o oranı yakalamaz. ayrıca kg/ hp oranında 1.3 katını geçemiyor.

400 m süresi k 1300R 10.7 sn, cbr600RR 10.9 sn

tork hissi fazla olabilir ölü devri olmayabilir, ama bu cbr600RR ın gitmediği anlamına da gelmiyor.

İki katı güç kelimesi fazla iddialı bence, süper hafif bir süpersport motosiklete karşı.

torkun 140 nm olması da 110 nm torklu bir litrelik SS motoru geçebilmesini sağlamıyor.

K1300r ve 600RR ın 0-200 km hızlanma süreleri çok yakın, düz yol gazcısı değilseniz eğer

neyse hız felakettir diyelim bağlayalım

Motosikleti
    Cbr 600RR Hrc 2017
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, alifuat güvenden gece geçme ev caddeye bakıyor sabaha kadar gazlıyosunuz uyuyamıyoruz oğlum
    Hehe daha egzozum yok olsa bile gazlayamam ama ilk iş taktirinca orda deneyeceğim bunu duydum ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:38 ----------

Alıntı bankimuun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Sesi ve tasarımı en hoşuma giden motorlardan biri. Kazasız belasız inşallah
    Teşekkürler hocam benimde hep hayalimdi hrc nasip oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:39 ----------

Alıntı Danmark16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadas hayirli ugurlu olsun Allah kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin,cok guzel bir motosiklete sahip olmussunuz..
    Sağolun allah size daha iyilerini nasip etsin

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Hayırlı uğurlu olsun çiçek gibi alet, güzel günlerde kullanın.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alinma ne olur ama Honda tarihindeki en kotu tasarima sahip olan kasayi almissin hayirli ugurlu olsun baba. Tamamen sahsi gorusumdur
    Alınma ama BMW'nin herhangi bir modelini (özellikle gs, k ve gsx) kullanan birisinin zevkine güven olmaz

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Yalnız ön teker eğik biraz; gidondan olabilir

Arkadaşlarınız arasında bir "doğrultursunuz" artık...

Hayırlı olsun!

Güzel makina!

Güvenli ve eğlenceli sürüşler!

Hayırlı olsun abim Hayırlısıyla bende 250 hrc cıbırımı alsam bi güzel olucak

Motosikleti
    Cbr 600RR Hrc 2017
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız ön teker eğik biraz; gidondan olabilir

Arkadaşlarınız arasında bir "doğrultursunuz" artık...

Hayırlı olsun!

Güzel makina!

Güvenli ve eğlenceli sürüşler!
    Hehe dogrultamayacagiz galiba biz onu ya napsak yamuk kalıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:25 ----------

Alıntı nykse3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun abim Hayırlısıyla bende 250 hrc cıbırımı alsam bi güzel olucak
    Al kardeşim Cıbır kardeşliği yapalım

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı mostro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 Katından fazla derken 240+ hplik nesı var bmwnin? silindir hacmi demek istediniz herhalde?
    Farkeder mi?
    Bence boş yapıyosun

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:24 ----------

1000+cc cilerin tartışma platformu olmuş burası ahahah

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Dostum güle güle kullan. Tebrik ederim yeni motosikletini.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    dostum hayırlı olsun bende düşünüyorum bakalım 2017 modeli gelsin belki niyeti bozarım. en güzel rengi kesinlikle hrc ama 2.eller saçma fiyat ve sıfır kaldıgını bılmıyordum daha önce.

bu arada 600rr la k1300 ü sayfa sayfa kıyaslayıp yazanlar neyin kafasını yaşıyor anlamadım. tamamen birbirinden farklı motorlar 1300 hakkını vermiyor gibi yorumalr yapıyosunuzda hersey son sürat hafiflik devir çevirmesi vs değil. her motorun amacı farklı ki bmw bu ezilecek laf söylenecek makineler oldugunu dusunmuyorum.

Motosikleti
    Cbr 600RR Hrc 2017
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum hayırlı olsun bende düşünüyorum bakalım 2017 modeli gelsin belki niyeti bozarım. en güzel rengi kesinlikle hrc ama 2.eller saçma fiyat ve sıfır kaldıgını bılmıyordum daha önce.

bu arada 600rr la k1300 ü sayfa sayfa kıyaslayıp yazanlar neyin kafasını yaşıyor anlamadım. tamamen birbirinden farklı motorlar 1300 hakkını vermiyor gibi yorumalr yapıyosunuzda hersey son sürat hafiflik devir çevirmesi vs değil. her motorun amacı farklı ki bmw bu ezilecek laf söylenecek makineler oldugunu dusunmuyorum.
    Aynen hocam tek renk gelecekmiş soran çokmuş ama yeni rengi yinede bi yakından görmek lazim umarım istediğiniz olur tesekkur ederim bu arada

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş yanlış yazmış. Kedi-ciger değil, bildiğin sidik yarışıymış.
    Böyle hızlı arkadaşları pistlede görmek isteriz.
    mesmeyut bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendi motorumdan tiksindim sayenizde. Masallah benden iyi biliyosunuz motoru.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Dostum hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Sende kendini kolla ve mantık çizgisinde uzaklaşma

Bu arada benim görüşüm ise bu kasa gerçekten güzel. Ama yeterli agresif ve spor hatları olduğunu düşünmüyorum. Yanılmıyorsam 2011-2012 kasalar çok hojdurrr.

nalpergok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 660 Sport
    Allah kaza bela vermesin.. Çok güzel motor.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)