Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBR 250- TNT 250 HANGİSİNİ TERCİH ETMELİYİM

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbr 125 r(satıldı)
    Öncelikle herkese merhaba ;
    bir önceki açdığım konuda absli 200-250cc'lik motosikletler konusunda yardım istemiştim fakat tatmin olamadım.
    Sebebi kendi ilim olan Adana'da 250 sl yokken mersinde kafama yatan 2 tane sl için satıcılar kawasaki servisine işlerinin yoğunluğu sebebiyle getirip ekspertiz yaptıramayacaklarını söyledikleri için sl muabbetini kapattım.
    Abs si olmayan modellere yöneldim 250 cbr ve tnt 250 arasında kaldım ve 2 ilan gözüme çarptı birisi hemen kendi ilimde ;
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-cok-temiz-sezon-basi-kacirilmicak-firsat-412259563/detay cbr vede G.Antepte
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-benelli-moto-murat-dan-tnt-250-413000368/detay 10.000 tl diye telefondan fiyat alıp motor başındada bişiler yapılabileceğini söyledi hondanın sahibine ulaşamadım siteden mesaj attım dönmesini bekliyorum.Bütün bu vızırtıları anlattıkdan sonra umarım yormamışımdır sizleri bu 2 ilan arasında hangisini seçmeliyim yahut bana başka bir öneriniz var mı ? Bütçem 10 bin tl gibi bir rakam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    hocam siz öncelikle ss mu naked mi alacağınıza karar verin bu iki makine birbirindne çok farklı 2 makine.
    tnt250 kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim bu tnt250 piyasanın çok altında eğer söylediği gibi temiz ise alışta 1500 tl karın olur.

Motosikleti
    Cbr 125 r(satıldı)
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam siz öncelikle ss mu naked mi alacağınıza karar verin bu iki makine birbirindne çok farklı 2 makine.
    tnt250 kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim bu tnt250 piyasanın çok altında eğer söylediği gibi temiz ise alışta 1500 tl karın olur.
    ss veya naked gibi illaki bu olacak diye takındım yok hocam şehir içi kullanacağım arada 100 200 km otobandan yol gideceğim bir motor olsa sıkıntı yaratmaz

Motosikleti
    Alıntı 125RveHemşir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ss veya naked gibi illaki bu olacak diye takındım yok hocam şehir içi kullanacağım arada 100 200 km otobandan yol gideceğim bir motor olsa sıkıntı yaratmaz
    o yüzden bunun kararını sen vereceksin buraya 2 motor koyunca herkes fikrine göre olanı söyler. bence ikisinden de sürme imkanın varsa sürüp alabilirsin.
    cbrın piyasası nedir bilmiyorum ama ben 8 gün önce 2015 7500 tnt250yi 12000 tl ye aldım. 2 ay aradım hatta bu fiyatları hiç görmedim. benimkinin üzerinde koruma takozu vs de yoktu. 1000 tl ye lastik 150 tl ye takoz masrafı yaptım bana 13500 e geldi motor.

Motosikleti
    Cbr 125 r(satıldı)
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o yüzden bunun kararını sen vereceksin buraya 2 motor koyunca herkes fikrine göre olanı söyler. bence ikisinden de sürme imkanın varsa sürüp alabilirsin.
    cbrın piyasası nedir bilmiyorum ama ben 8 gün önce 2015 7500 tnt250yi 12000 tl ye aldım. 2 ay aradım hatta bu fiyatları hiç görmedim. benimkinin üzerinde koruma takozu vs de yoktu. 1000 tl ye lastik 150 tl ye takoz masrafı yaptım bana 13500 e geldi motor.
    cbr ın repsol olması cıvıl cıvıl hoş gelmedi bana birde benellinin tasarımını çok beğendim ama birisi honda birisi benelli, benelliye bir güvensizlik var içimde sanki honda karşısında açıkcası

webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    cbr 250 al ya heyecana ne gerek var

Bende hondanın kalitesine güvenip hiç başka marka bakmadan cbf150 aldım cokta memnunum ama insan heycan ariyor, bundan sonra bende tnt250 ye geçmeyi düşünüyorum. Umarım servis konusunda heycan yaşamam yalnız Ses ve görüntü çok tatminkar duruyor. Birde 160 lık lastikle tadından yenmez gibi

Motosikleti
    R25
    Honda'ya baktım çizik bile yok yazmış, sağ koruma takozunda ezilme sıyrılmalar mevcut, gidon uçlarını göremedim resimde darbe vs varmı ayrıca cbr ilanlarına baktım fiyatlar 11-13 arası bu motor 9500 yazılmış. Satıcı ile iletişime geçin bi ne var ne yoksa anlatsın farklı bi durumda exper parasını karşılamasını söyleyin

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    TNT fotolarda çok diri ve iyi durumda görünüyor. CBR bu fotolarda bile yorgun görünüyor. Yukarıda da bahsedildiği gibi koruma takozlarında ciddi sıyrılma var. Yerind eyan devrilme gibi değil de daha çok sürtünme gibi görünüyor meret. Bu iki mtora sadece ilanla karar vermem gerekse ben TNT 250 derim. Bu kararı verirken de ss kasa sevmemenin hiç etkisi bile olmaz.

Motosikleti
    Cbr 125 r(satıldı)
    Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TNT fotolarda çok diri ve iyi durumda görünüyor. CBR bu fotolarda bile yorgun görünüyor. Yukarıda da bahsedildiği gibi koruma takozlarında ciddi sıyrılma var. Yerind eyan devrilme gibi değil de daha çok sürtünme gibi görünüyor meret. Bu iki mtora sadece ilanla karar vermem gerekse ben TNT 250 derim. Bu kararı verirken de ss kasa sevmemenin hiç etkisi bile olmaz.
    cbr yakınımda bi konumda gidip bakmayı düşünüyorum ki expertiz yaptırmadan asla almak gibi bir girişimde bulunmam üniv.ye repsol ile gitmek bana saçma geliyor :(

Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    CBR cının açıklama yazısı da çok itici. Mesajında kalp kırarım yazmak da ne demekse artık.

Motosikleti
    Cbr 125 r(satıldı)
    Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR cının açıklama yazısı da çok itici. Mesajında kalp kırarım yazmak da ne demekse artık.
    telefon num bile yazmamış

Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    yalnız şu takoz sürtünmüş olma olayını düşündüm de sonradan aklıma geldi. Adamın günahını almayalım. Belki çıkma bir takoz falan takmışsa bu motora birşey olmadan takozda çizik durumu olabilir. Lakin ben mesajında daha böyle iletişim kuran bir adamı pek tanımak istemem.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    hocam o fiyata o temizlikte motor bulman imkansız (*km yi düşünme -geçen gün 96.000 KM de cbr 250 sini garantiden komple motor bloğunu değiştirten arkadaş gördüm CBR 250 platformunda). ki hoş bulursanda işkillenmen en doğal hakkın. honda bayinden faturalı garantili expertiz iste + servise de ki bu motor 2016 da 2 yıllık garantisi dolmuş + HONDA tarafından 2yıl daha garanti verildimi bu araca de. Eğer ki HONDA 2 yıl daha uzatmadı ise motorun garantisini. o motora bakma bile başka motor ara kendine. Unutma HONDA CBR 250 motorlar 2 yıl komple garantilidir + 2 yılda Motor bloğu garantisi mevcuttur. Toplamda 4 yıl garantisi var bu aletlerin...

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Ben CBR kullanıyorum, memnunum. TNT kullananlar da memnun. Demek ki ikisi de sorunlu motor değil. Bu durumda tercihini bütçene göre bulabildiğin, tarz olarak benimsediğin motordan yana kullanabilirsin. Daha yatık, fakat grenajlı, ss'e benzeyen (cbr / r25 ikisi de ss değil, ikisi de sadece benziyor) bir motor mu istiyorsun? (Benim cevabım evet'ti) Yoksa grenajsız, naked, daha dik, ufak tefek dokunuşlar ile kişiselleştirebileceğin, topcase takabileceğin bir motor mu istiyorsun? (aslında ben buna da evet demiştim, ama ilk evet ağır basmıştı) Kararını buna göre kendin vermelisin.

Fark ettiğim detay, CBR'nin zincirde gergi ayarı kalmamış, yani zincir uzamış, yakındır, zincir ister. Sağa yatmış, bu bariz belli takozun halinden.
    TNT250 çift silindir, daha rahat, resimlerde çok detay belli olmuyor. Başka yorum yok TNT konusunda.

Kişisel fikrim, CBR'ye karar verirsen sağlam ekspertiz yaptırman. Zira o motor şu sezonda o paraya, düşündürücü.

Motosikleti
    Cbr 125 r(satıldı)
    yorum yapan herkese teşekkürler öncelikle cbr için ekspertiz isteyip olmaz ise tnt ile muhattap olucaz

Motosikleti
    onrnli olan senin icin hayirlisi ne ise onun olmasi..

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Cbr öneririm ama ilandaki cbr değil.Açıklama kısmı hoşuma gitmedi.Motoru gidip beğenmezsen döver haberin olsun

Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı 125RveHemşir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr yakınımda bi konumda gidip bakmayı düşünüyorum ki expertiz yaptırmadan asla almak gibi bir girişimde bulunmam üniv.ye repsol ile gitmek bana saçma geliyor :(
    vay arkadaş ne göz var o detayı nasıl görüyosunuz... benim gömem im-kan-sız

bu arada okula repsolla gitmek neden saçma ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Osma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay arkadaş ne göz var o detayı nasıl görüyosunuz... benim gömem im-kan-sız

bu arada okula repsolla gitmek neden saçma ?
    Damgalı inek gibi kocaman repsol yazısı olduğundan olabilir mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

Damgalı inek derken o işin esprisi yanlış anlaşılmasın
    Cbr 250 bende severim fakat kocaman repsol yazısı hiç yakışmıyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)