Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun Süreli Motosiklet Kullanıcısına Motor Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba dostlar,
    2010 yılından beri bilfiil motosiklet üzerindeyim. Kullandığım motosikletlerin %90ı scooterda fiddle, pcx, joymax gibi.
    Motorumu yeni sattım 4 ay sonra yeni bir motor alacağım. Evliyim. Genelde artçılı olduğum için konfor ve bagajdan dolayı scooter kullandım. Ama düşük cc'li (r25, cbr 250 vb. bütçem yetse mt09 naked) motorlar hep içimde ukde kaldı. Arkadaşlarım boşver çok bişey kaybetmedin diye teselli etmeye çalışsada kullanmamış olmanın burukluğu geçmiyor Açık konuşayım motorda şekle önem veren biriyim. Halen ilk günkü heyecanla motorumun neresine ne yapabilirim araşıylarındayım. max. 20 bin bütçem var. Çocuk olana kadar motor kullanmaya devam edeceğim anlaşmamız o yönde Muhtemelen son motorum olabileceği için sıfır almayı düşünüyorum. Bu konuda yardımcı yorumlarınızı bekliyorum.

Herkese selamlar olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Şekilciysen olmaz cbr 250 vs artçı rahat etmez

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam r25 cbr250 nere mt09 nere.Ayrıca 20 bine 0 motor diyorsunuz mt09 olmaz o fiyata.O fiyata en güzel rc250 alınır.Altermatifi olarak r25 düşünülebilir.Ben olsam ktm alırdım ama.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    V strom 250 abs yada Inazuma F önereyim mi, yoksa ben konuyu yanlış anladım da yine scooter mı düşünüyorsunuz?

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Ben R25 veya MT25 oneririm.Cbr 250 ile kiyasladiginizda hem goruntu hem guc olarak bariz fark var.Biri tek biri cift silindir.İkiside konforlu.Yanyana koydugunuzda r25 bana gore daha kalipli dikkat cekici.Yakit olarak cbr 250 ne yakiyor fikrim yok ama ben r25 ile sakin kullanimda 4-4.3 lt yakiyorum.5.1 litreyi hic geciremedim,oda performansli kullanimda.Sanirim cbr 250 de 3.5 lt civari yakiyor yanlis olmasin.Arada ki 10 beygir ve cift silindir farkina gore bence deger.R25 gercekten her an gucu hissettiren bir motor.

Mt25 i ilk defa canli dun serviste gordum,o da cok heybetli.R25 ile ayni zaten.

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam r25 cbr250 nere mt09 nere.Ayrıca 20 bine 0 motor diyorsunuz mt09 olmaz o fiyata.O fiyata en güzel rc250 alınır.Altermatifi olarak r25 düşünülebilir.Ben olsam ktm alırdım ama.
    Hocam parantez içinde yazdım bütçem yetse diye demek istediğim scooter işimi görüyor ama yeni bişey istiyorum hem kaliteli hem güzel görünen bi motorum olsun istedim. kaç para ulen bi motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

Bu arada motorları emsal olarak koydum daha sıralanabilir bu liste

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Artçı olacaksa evladiyelik olacaksa V Strom 250 ya da Inazuma öneririm. Aklı kelden motoru Suzuki den...

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben R25 veya MT25 oneririm.Cbr 250 ile kiyasladiginizda hem goruntu hem guc olarak bariz fark var.Biri tek biri cift silindir.İkiside konforlu.Yanyana koydugunuzda r25 bana gore daha kalipli dikkat cekici.Yakit olarak cbr 250 ne yakiyor fikrim yok ama ben r25 ile sakin kullanimda 4-4.3 lt yakiyorum.5.1 litreyi hic geciremedim,oda performansli kullanimda.Sanirim cbr 250 de 3.5 lt civari yakiyor yanlis olmasin.Arada ki 10 beygir ve cift silindir farkina gore bence deger.R25 gercekten her an gucu hissettiren bir motor.

Mt25 i ilk defa canli dun serviste gordum,o da cok heybetli.R25 ile ayni zaten.
    Yorumun için çok teşekkür ederim. Beim de gönlümde r25 yatıyor. Ama artçılı olmam ve İstanbul trafiğinde vitesli motor zorlukları hep geri çekiyor beni. Etrafımda pek motorcu arkadaşım olmadığı için biraz da dertleşmek için açtım konuyu.

Bütçeye biraz daha ekleyip nc700s alabilirsiniz ama ikinci el tabiki. Onun dışında 0 olcaksa bende vstorm250 veya inazuma F öneririm

vstrom ve inazuma pek ilgimi çekmiyor açıkçası. ilk etapta beğendiğim türler racing. rc200, r25 gibi. pek naked taraftarı değilim aslında mt-09 yazmamın nedeni çok güzel görünmesi. bütçeme yaklaşmıyor bile ama evladım gibi bakardım benim olsa

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Bir çok arkadaşın da söylediği gibi supersport ve artçı aynı cümlede olmamalı. İlla ki olacak ve racing (ss) görünümlü bir makine tercih edilecekse şöyle derim: "Artçı olacaksa cbr, artçı olmayacaksa r25"

Alıştıktan sonra scooter'ı aratmaz 250cc naked yada racing diye düşünüyorum. (Kişiden kişiye değişir bu.)

Sizin tecrübe fazlaymış gerçi bana göre ancak bende motor alırken, araştırıp inceledikçe (mantıklı gelen yanlarından dolayı) hayatta istemem diyeceğim motorlara yöneldim, aldım kullandım ve sattım. Hiç de pişman olmadım. Buradan yola çıkarak V Strom 250ABS ve Inazuma F 'e bir kez daha canlı canlı bakmanızı ve üzerine oturmanızı tavsiye ediyorum.
    specialtr bunu beğendi.

inazumaya bakmıştım. vstromu hiç incelemedim. Bu kadar arkadaş bak diyosa hiç aklımda yokken bakıcam. Ama gönlüm racingten yana. Belki de biraz kullansam yok bana göre değil deyip satıcam ama bi heves kaldı içimde.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    İnazuma ile inazuma F birazcık farklı olacaktır. Hem grenajlı olduğu için daha sportif duruyor. Tamam aynı motor ancak F'i 3 çantalı sırt dayamalı yapınca scooter'ın konforunu çok fazla aratmayacaktır.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı specialtr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostlar,
    2010 yılından beri bilfiil motosiklet üzerindeyim. Kullandığım motosikletlerin %90ı scooterda fiddle, pcx, joymax gibi.
    Motorumu yeni sattım 4 ay sonra yeni bir motor alacağım. Evliyim. Genelde artçılı olduğum için konfor ve bagajdan dolayı scooter kullandım. Ama düşük cc'li (r25, cbr 250 vb. bütçem yetse mt09 naked) motorlar hep içimde ukde kaldı. Arkadaşlarım boşver çok bişey kaybetmedin diye teselli etmeye çalışsada kullanmamış olmanın burukluğu geçmiyor Açık konuşayım motorda şekle önem veren biriyim. Halen ilk günkü heyecanla motorumun neresine ne yapabilirim araşıylarındayım. max. 20 bin bütçem var. Çocuk olana kadar motor kullanmaya devam edeceğim anlaşmamız o yönde Muhtemelen son motorum olabileceği için sıfır almayı düşünüyorum. Bu konuda yardımcı yorumlarınızı bekliyorum.

Herkese selamlar olsun.
    Hocam z250SL ya da Ninja 250SL vb düşünmez misiniz? Hem japon hem de apaçi kardeşliğine uygun

Motosikleti
    Tmax 530
    Size goz kirpti, bi bakin

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...75324377/detay

Hasar kayitliymis bu da, okumamistim yorumu.
    Modeli gostermek adina linki atmistim.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Z300 olabilir 2. El.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    CBR kullanıyorum, arkadaşımda R25 var, hem artçı oldum, hem kullandım ikisini de. Artçılı binecekseniz, ikiside uygun değil. KTM de uygun değil. Yahu 5 liradan hallice büyüklükte sele, yaslanacak bişey yok. Artçı olunur mu o motora. R25'de artçının tutunacağı yer bile yok

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR kullanıyorum, arkadaşımda R25 var, hem artçı oldum, hem kullandım ikisini de. Artçılı binecekseniz, ikiside uygun değil. KTM de uygun değil. Yahu 5 liradan hallice büyüklükte sele, yaslanacak bişey yok. Artçı olunur mu o motora. R25'de artçının tutunacağı yer bile yok
    Bekarken alacaktık bekarken. Hata bizde
    cenkyenmez bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)