Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

CB 500 F - NC 750X - NC 700S veya X Tenere

Motovento
    REKLAM ALANI
    Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Ruhu yok bu motorun😄Blok karakteri araba gibi önermeyın artık millet düzgün motora binsin. NC ye bineceginize ufak cc araba alın aynı yakıt masrafıyla istediğiniz yere gidersiniz😄

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruhu yok bu motorun��Blok karakteri araba gibi önermeyın artık millet düzgün motora binsin. NC ye bineceginize ufak cc araba alın aynı yakıt masrafıyla istediğiniz yere gidersiniz��
    Karakter olmadığını belirttim. Dikkatli okusaydın iyiydi Ama amaç sadece ulaşım ise, gayet yeterli gelecektir. Sonuçta mesela benim kullandığım CBR250'den her halükarda çok daha avantajlı değil mi?
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karakter olmadığını belirttim. Dikkatli okusaydın iyiydi Ama amaç sadece ulaşım ise, gayet yeterli gelecektir. Sonuçta mesela benim kullandığım CBR250'den her halükarda çok daha avantajlı değil mi?
    Ne istediğine bağlı, amaç ulaşım olsa bile er6n alırdım yakıtları paraları aynı ve kullanması daha zevkli.
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Ne istediğine bağlı, amaç ulaşım olsa bile er6n alırdım yakıtları paraları aynı ve kullanması daha zevkli.
    ER6N kullandın mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

Yani benim bildiğim ER6 zevk verecek tarzda bir sürüşte 5 litre üzeri yakıyor. Tabi arkadaşımın motoru bakımsızdı, eğer ondan fazla yakıyorsa, bakımlı olduğunda o yakıt verisi düşüyorsa, tadından yenmez bir makinedir ER6.

Motosikleti
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ER6N kullandın mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

Yani benim bildiğim ER6 zevk verecek tarzda bir sürüşte 5 litre üzeri yakıyor. Tabi arkadaşımın motoru bakımsızdı, eğer ondan fazla yakıyorsa, bakımlı olduğunda o yakıt verisi düşüyorsa, tadından yenmez bir makinedir ER6.
    kullandım 4 litre yakıyor sakin kullanımda
    Feel the way

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    kullandım 4 litre yakıyor sakin kullanımda
    O zaman abartıyorlar yakıt konusunu. Öğrendiğim iyi oldu. Düşünülebilir. Hele F olanı olursa tadından yenmez

Tamam ben kullanırsam 5 litre yakar, ama ben kullanınca CBR'da 4 litre yakıyor zaten
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Aynı durumda sayılırız. Ybr 125 satıyorum. Tutkulu olduğum bi tenere ve nc vardı önümde. Malum motorda araba piyasası gibi geniş test aralığı yok bende buldum birinden dayanamadım turladım zaten alıcam. Kız arkadaşım ile bindik test ettik. Tenere aşığıyım fakat titreşim değilde motorun tek silindiri ben asfalt değilim diyor. Bende şarköyde oturuyor çorlu da üni deyim yani uçmakdere sonrası dümdüz anayol. Tenere de yüksekliği aşırı rahat süspansiyon beni etkiledi. Bana önemli olan yakıt tüketimi tenere alıp asfaltta bi touring edası ile akarsan ruhuna ters oluyor hemde pulsar gibi gidip Vfr gibi yakmak oluyor. Nc benim için şuan tamamdır kesin yani.kötüleyen arkadaşlar için şunu diyorum. Evet ön çatal yetersiz ancak bu motor zaten enduro değil kesinlikle değil bu asfalt motoru. Ön tek disk aynen öyle ybr ile 30 bin km kullanınca insanın frenajı döt korkusu ile süper oluyor o kadar ince bakmıyorsun. Ayrıca motor hem az yakacak hem çok gidecek o nasıl olacak? cbr 250,bağıra bağıra 140 R25 bağıra bağıra 150 zaten 5 yakacak 140 giderim nc ilev4 yakarım. ,Devir aralığı motoru dizel araba gibi uzun ömürlü ve düşük yakıtlı yapıyor motorun mazotlusu olsun ciuvv diye devir aralığı gerek yok 130 140 bana yetiyor az yaksın üzmesin diye istiyorsan alacaksın bende öğrenciyim şuaj ihtiyaç o çok uzun km kullanıyorum işim olsa tek haftasonları binsem başka bişi bakarım. Ama şu motoru naked ss makineler ile kıyaslamak saçma.inanın motorun işletim maliyeti daha kötü durum eğer öyle olmasa bende nc bakmam 09 tracer alırım triumph alırım Vfr 1200 alırım. Eşya bagaj derdim var olmasın r6 alırım zx636 alırım alırım işte bişeyler. Herkes kendi istekleri arzusunda motor alırsa sıkıjtı kalmaz motoru kötülemek daha sığ bi düşünce.eğrisi doğrusu budur. Ufacık motordan inip nc dünyanın en iyi motoru demekle "o paraya mt var nc motor mu demek aynı mantık.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Ruhu yok bu motorun😄Blok karakteri araba gibi önermeyın artık millet düzgün motora binsin. NC ye bineceginize ufak cc araba alın aynı yakıt masrafıyla istediğiniz yere gidersiniz😄
    Esas sende ruh yok ruhsuz.çok bildiğinizi zannediyosunuz ama bişeyde bilmiyorsunuz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esas sende ruh yok ruhsuz.çok bildiğinizi zannediyosunuz ama bişeyde bilmiyorsunuz
    😂 Hocam sizde, sahip olduğunuz motorun övülmesi, onaylanması gibi bir durum var herhalde. Yaklaşık 4 yıllık konu hortlamış

Bu arada Nc-750'de gerçekten araba motoru var
    F54 ve ERROR88 bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    �� Hocam sizde, sahip olduğunuz motorun övülmesi, onaylanması gibi bir durum var herhalde. Yaklaşık 4 yıllık konu hortlamış

1.5 jazz motorunun yarisi var kanka

Ulen madem ikiye böldünuz,

2.0 civic type-r motorunu böleydiniz en azindan ciğerli olurdu..

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    �� Hocam sizde, sahip olduğunuz motorun övülmesi, onaylanması gibi bir durum var herhalde. Yaklaşık 4 yıllık konu hortlamış

Hayır övülmesine gerek yok ama dalga geçilir tarzda yerilmesi hoş ve şık değil bu motorun kullanıcılarıyla dalga geçiliyor saygısızlık ediliyor bu insanın canını sıkan.biraz saygı

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Hayır övülmesine gerek yok ama dalga geçilir tarzda yerilmesi hoş ve şık değil bu motorun kullanıcılarıyla dalga geçiliyor saygısızlık ediliyor bu insanın canını sıkan.biraz saygı
    Değerli blueway2, sözüm tabii ki sana değil ancak bir konuda ben de bir şey söylemek isterim, senin tepkini alacağını bildiğim için önceden seni alıntılıyorum ..

" Saygısızlık eden " bence kim biliyor musun ?

Tem'de 90 km/h - 100 km/h hız ile NC sürüp, " bu dünyanın en az yakan yüksek cc motoru " diyenler ve bu motosikleti o şekilde reklam edenler. NC gayet de 140 km/h-150 km/h ile gidince " çok yakan ama gidemeyen " bir motosiklet ..
    levend84 bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli blueway2, sözüm tabii ki sana değil ancak bir konuda ben de bir şey söylemek isterim, senin tepkini alacağını bildiğim için önceden seni alıntılıyorum ..

" Saygısızlık eden " bence kim biliyor musun ?

Tem'de 90 km/h - 100 km/h hız ile NC sürüp, " bu dünyanın en az yakan yüksek cc motoru " diyenler ve bu motosikleti o şekilde reklam edenler. NC gayet de 140 km/h-150 km/h ile gidince " çok yakan ama gidemeyen " bir motosiklet ..
    Selam Gökhan

NC en yüksek torku verdiği 4750 devirde (Bendeki redline 6250'de olan 2015 modeldi, ona göre konuşuyorum. Yenilerde redline epeyi yukarı gitti, onlarda en yüksek torku verdiği yerde sürat biraz daha fazla olabilir...), kadranda 145km/s gören bir motosiklet. Yani 140 - 150 civarları NC'nin en verimli çalışacağı sürat. Kendi sınıfındaki diğer motosikletlerden mutlaka daha az yakacaktır. Kiraladığın zaman test ederiz...
    blueway2 ve espresso bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    nc nin canı çıkarılarak kullanınca 6.5 yakıyor 160 vs gidince evet kendi sınıfındakiler den az misal afrika ile 150 km/h gidiyorum 7 lt yakıyor
    yani yüksek hız da ne kadar az devir çevirdiği de önemli
    evet nc her yönü ile çok ekonomik bi motosiklet
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Arkadaşlar gönlünüze yatan hangisiyse onu alın demek isterdim maalesef bu ülke de bu mümkün olmasa da, bence maddi anlamda sizi üzmeyecek satmak istediğinizde satabileceğiniz sizi yolda izde üzmeyecek motora yönelin. yakıt tüketimine niye takılıyorsunuz bu yazılan motorlar da alt tarafı 1 litre oynar baktığınızda hesaplarsak 50000 km yaptığınızı düşünsek ortalama 5 litre yakıt harcasanız 100 km de toplam 500 litre sarfiyatınız olur oda kabaca 4000 tl gibi bir maliyeti olur. Yani 4000 tl de bu tarz bir motorun %10 unu ancak olur o yüzden gönlünüze yatanı almanız bence daha mantıklı.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    4 yıllk konuyu neden hortlatır ınsan motorunu ovmek ıcın yaa komık

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 yıllk konuyu neden hortlatır ınsan motorunu ovmek ıcın yaa komık
    Komik hı evet ,ben niye gülemiyorum acaba,hortlak bidaha oku istersen övülen bişey varmı anlayamamışsın

Motosikleti
    MT-09 SP
    Komik hı evet ,ben niye gülemiyorum acaba,hortlak bidaha oku istersen övülen bişey varmı anlayamamışsın
    Kimin ne dediğine bu kadar takılmayın bence. Siz motorunuzdan memnunsanız gerisi hikaye. Her insan her motoru beğenemez, beğenmek zorunda da değil. Ağır bir şekilde eleştirilen motoru baştan aşağı siz tasarlamışsınız gibi savunmaya çalışmak komik duruyor. Halbuki sadece motosiklete sahipsiniz.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimin ne dediğine bu kadar takılmayın bence. Siz motorunuzdan memnunsanız gerisi hikaye. Her insan her motoru beğenemez, beğenmek zorunda da değil. Ağır bir şekilde eleştirilen motoru baştan aşağı siz tasarlamışsınız gibi savunmaya çalışmak komik duruyor. Halbuki sadece motosiklete sahipsiniz.
    Ne savunması ne övmesi ya ben nerede övmüşüm yapmadığım halde tekrar okuyorum yok öyle bişey ben sadece saygılı bir şekilde eleştirilmesini istedim,saygısızca dalga geçilerek değil
    Voltaren bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese,

Motosikletimi 1-2 hafta içerisinde satıp başlıkta belirttiğim modellerden birini almak istiyorum ancak kafam karışık. Sizden de fikir almak istedim.

Öncelikle asıl amacım %60-70 artçılı şehir dışı (Min. 250 KM) seyahatler.

Şartlar böyleyken en mantıklısı NC 750X almak ancak maksimum bütçem 23-24.000 TL. NC - S'ler var fakat onda da sele alçak.(Boy 185)
    Bir de fazla uzun yol yapacağım için ve şuan ki motosikletimle rüzgar yemekten biraz bıktığım için naked istemiyorum.

Şeytan diyor Cb 500 F al, tur camı çanta v.s. ile yol motoruna çevir. Çünkü bütçe en rahat bu motosikleti karşılayabiliyor.

Tenere'lere bakıyorum, 24'e filan temizleri düşüyor malum siteye. Ancak tek silindir, artçılı çok rahat olmaz gibi yorumlarda okudum.

Çok uzatmadan sadede gelirsek, siz olsanız bu şartlarda ne tercih edersiniz?

Teşekkürler,

İyi çalışmalar.
    bi anket açsana hocam oylayalım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)