Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu genç kardeşiniz ne yapmalı? Kafası çok karışık.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Düldül
    125 cc çinli vitesli bir motosiklet kullanıcısıyım. Motorumla okul-ev-iş arası gidiyorum. Motor iyi olsa 300 km lik uzun tur yapmayı düşünüyorum da motor saatli bomba gibi. Şimdi benim bütçem 8 bin di ailevi sebeplerden dolayı paramın bir kısmını verdim. 4-5 bin bütçem kaldı. Şuan da bi belirsizlik var bi ihtimal bi yerden para gelebilir ve ben pulsar alırım o zaman ama bu ihtimali şuan kafamızdan atalım. Diğer seçeneklere bakalım. Pulsara param yeterse bu ikisinide düşünmiyicem zaten.
    1.Seçenek Bajaj Boxer alıp cafe racer yapıp üniversitenin önüne havalı bir biçimde gitmek. Motora modifiyeyle 5 bin verip çoğu motorlardan yakışıklı olmakta var tabi. Ama eksileri yok mu? Tabi var. Uzun yolda 100 km üzeri gidememe. Şehir içi istediğim performansı alamama vs vs diye uzar gider.

2. Seçenek ise TVS Apache 4500 civarına 2. El temiz alıp binilir. Görüntüsü her ne kadar güzel olsada o bir commuter! Ama uzun yolda boxer dan her haliyle iyi olcağı bir gerçek aynı şekilde şehir içindede.

Siz benim yerimde olsanız boxer alıp istediğiniz modifiyeyi yapıp binmek istediğiniz motoramı binerdiniz yoksa mantık evliliği yapıp tvs ye mi binerdiniz?

Not-Dediğim gibi para gelirse pulsar düşünüceğim ama paranın gelmemesini hesaba katıyorum. Çünkü belli bişey yok. O yüzden boxer ile apache arasında kaldım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    gercek suki yasi kucuk kardeslerimize motorun yasaklanmasi icin dua edicem artik. gosteris icin motor kullaniyosunuz. sirf java olsun kiz tavlayalim diye... bunun arabayla olani da bana gore aynidir veya baska hobi alanlarinda da. bu kafayla yola cikmis insanlar basarili olamazlar. bemden sana tavsiye ne yaparsan yap, okulda populer olmak icin yapma birseyi. basarili ve hakkiyla yapmak icin yap...
    snappy x, espresso ve bpak bunu beğendiler.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    discover 150 de dusunebilirsin o paraya. pulsar olsa guzel olur elbet, daha performansli.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    keşke ehliyetin yaşı düşmeseydi
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Düldül
    Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gercek suki yasi kucuk kardeslerimize motorun yasaklanmasi icin dua edicem artik. gosteris icin motor kullaniyosunuz. sirf java olsun kiz tavlayalim diye... bunun arabayla olani da bana gore aynidir veya baska hobi alanlarinda da. bu kafayla yola cikmis insanlar basarili olamazlar. bemden sana tavsiye ne yaparsan yap, okulda populer olmak icin yapma birseyi. basarili ve hakkiyla yapmak icin yap...
    Kusura bakmada saçmalıyosun. Ben 20 yaşındayım bu hayatta küçük denilebilicek bir yaştada değilim üslubuna dikkat et. Benim para verdiğim şeyin güzel olmasını istemek en doğal hakkım. Kiminin hayatında motosiklet hobisi olur kimi içinde ulaşım aracı. Benim fikirlerimi eleştirebilirsin ama yargılamak senin haddine değil.
    ccc67 ve Evrim Ergin bunu beğendiler.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    hocam duyan da buyuk cc bir motor almak istiyor sanir. alti ustu iki motor arasinda secim yapip daha sekillisini almak istiyor.
    fstx bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    TVS'yi boşver, bence Boxer yerine V15'i bekle. Tipi çok güzel.
    efendy06 bunu beğendi.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    tvs ile diğerleri kıyaslanmaz bile kardeşim sadece sahibinden.com a girip tvslerin yaptığı kmlere bak anlarsın.. tvs ile sadece cbfi kıysalarım. ybr de bu fiyatlara tercih edilir ama bence aynı sınıf değiller..

Motosikleti
    Düldül
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TVS'yi boşver, bence Boxer yerine V15'i bekle. Tipi çok güzel.
    Güzel motorda fiyatının en aşağı 7 olucağını düşünüyorum. 5500 civarına gelirse düşünülebilir

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

4,000 lira bandında 2014-2015 model temiz tvsler bulabilirsin.

Hem tasarımı güzel,hem sağlam hem de şehir içi-şehir dışı cc'ye göre güzel gider.
    Capitao_3 ve efendy06 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Düldül
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4,000 lira bandında 2014-2015 model temiz tvsler bulabilirsin.

Hem tasarımı güzel,hem sağlam hem de şehir içi-şehir dışı cc'ye göre güzel gider.
    Hocam siz bi ara bi apache satıyodunuz. Ben alıntı yapmıstım ama cevap vermediniz. Satıldımı o motor

Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı Yusuf -_- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmada saçmalıyosun. Ben 20 yaşındayım bu hayatta küçük denilebilicek bir yaştada değilim üslubuna dikkat et. Benim para verdiğim şeyin güzel olmasını istemek en doğal hakkım. Kiminin hayatında motosiklet hobisi olur kimi içinde ulaşım aracı. Benim fikirlerimi eleştirebilirsin ama yargılamak senin haddine değil.
    bak ergen kardeşim 20 yaşındasın tam ergenliğin kökündesin ve gayette küçüksün. Benim üslubumda birşey yok gayet düzgün bir üslupla düşüncelerimi söyledim. söylediklerin zaten senin ne kadar ergen olduğunun da kanıtı. Sen motoru ne hobi olarak ne ulaşım aracı olarak kullanmak istiyosun. Sen egolarını tatmin etmek ve kızlara hava atmak gibi gereksiz mevzular üzerinde duruyosun. ben de sırf kılara hava yapmak için motor alınmasına, araba alınmasına, ya da başka tür hobilerin yapılmasına karşı olduğumu söylüyorum. Çünkü bu bence bir tür kişilik bozukluğudur. Yani psikolojik olarak bir eksikliğin sonucu olduğunu düşünüyorum tabi bu benim kişisel görüşüm

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:21 ----------

Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam duyan da buyuk cc bir motor almak istiyor sanir. alti ustu iki motor arasinda secim yapip daha sekillisini almak istiyor.
    yok abi mevzu cc değil. ben çok genel bir konudan bahsediyorum. Şu anda muhtemelen büyük cc yi alamadığı için almıyordur emin olun.

"1.Seçenek Bajaj Boxer alıp cafe racer yapıp üniversitenin önüne havalı bir biçimde gitmek. Motora modifiyeyle 5 bin verip çoğu motorlardan yakışıklı olmakta var tabi."

diyorsa bu tamamen gösteriştir benim şahsi düşüncem ve arkadaşa aslında önemli bişeyden bahsetmek istemiştim. Bu tarz girişimlerle kimse başarılı olamaz. Benim dönemde müzik çok popülerdi. Ben de davul ve piano çalıyordum. Ancak hiçbirzaman popüler olmak için yapmadım. Ve liseden sonra gösteriş için yapanların çoğu ya başarılı olamadı ya da sıkıldılar. ama ben 32 yaşındayım hala bu iki müzik aletinde iyi denilebilecek düzeyde birçok alanda çalışmalar yapıyorum. benimki gerçekçi bir tespit ve iyi bir öneriydi. alıp almamak ona kalmış.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Yahu havayı mavayı geçtim, adam motoru beğeniyor, insanların beğeneceği motoru almak istiyor ne var bunda. Siz motoru alırken hiç görünüşüne tarzına göre incelemiyor musunuz? Bence boxer alıp modifiye et kardeşim. Motor keyif işidir, hakkıyla keyif almak istiyorsan beğendiğin motor için şartları zorlamalısın.

Not: Yaşım 25 bende pek çoğunuza göre küçüğüm.

Motosikleti
    Düldül
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

[/COLOR]
    bak ergen kardeşim 20 yaşındasın tam ergenliğin kökündesin ve gayette küçüksün. Benim üslubumda birşey yok gayet düzgün bir üslupla düşüncelerimi söyledim. söylediklerin zaten senin ne kadar ergen olduğunun da kanıtı. Sen motoru ne hobi olarak ne ulaşım aracı olarak kullanmak istiyosun. Sen egolarını tatmin etmek ve kızlara hava atmak gibi gereksiz mevzular üzerinde duruyosun. ben de sırf kılara hava yapmak için motor alınmasına, araba alınmasına, ya da başka tür hobilerin yapılmasına karşı olduğumu söylüyorum. Çünkü bu bence bir tür kişilik bozukluğudur. Yani psikolojik olarak bir eksikliğin sonucu olduğunu düşünüyorum tabi bu benim kişisel görüşüm

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:21 ----------

yok abi mevzu cc değil. ben çok genel bir konudan bahsediyorum. Şu anda muhtemelen büyük cc yi alamadığı için almıyordur emin olun.

"1.Seçenek Bajaj Boxer alıp cafe racer yapıp üniversitenin önüne havalı bir biçimde gitmek. Motora modifiyeyle 5 bin verip çoğu motorlardan yakışıklı olmakta var tabi."

diyorsa bu tamamen gösteriştir benim şahsi düşüncem ve arkadaşa aslında önemli bişeyden bahsetmek istemiştim. Bu tarz girişimlerle kimse başarılı olamaz. Benim dönemde müzik çok popülerdi. Ben de davul ve piano çalıyordum. Ancak hiçbirzaman popüler olmak için yapmadım. Ve liseden sonra gösteriş için yapanların çoğu ya başarılı olamadı ya da sıkıldılar. ama ben 32 yaşındayım hala bu iki müzik aletinde iyi denilebilecek düzeyde birçok alanda çalışmalar yapıyorum. benimki gerçekçi bir tespit ve iyi bir öneriydi. alıp almamak ona kalmış.

Senin yaşın ne olursa olsun , istersen 3 üniversite bitir ama cevap verilmeyecek kadar gereksiz bir insansın. Hadi eyvallah.
    Evrim Ergin bunu beğendi.

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    İlk motorum tvs apache idi.8 ay kadar kullanıp sattım askere gittim askerden geldiğim ilk gün pulsar aldım 2.el valla pulsardan memnunum ama arada bir satıp apache alasımda gelmiyor değil.

Motosikleti
    mondial znu 125
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

[/COLOR]

Senin yaşın ne olursa olsun , istersen 3 üniversite bitir ama cevap verilmeyecek kadar gereksiz bir insansın. Hadi eyvallah.
    Senden de böyle cevap beklenirdi kendine yakışanı yaptın eyvallah sana da

Motosikleti
    Düldül
    Alıntı _recoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu havayı mavayı geçtim, adam motoru beğeniyor, insanların beğeneceği motoru almak istiyor ne var bunda. Siz motoru alırken hiç görünüşüne tarzına göre incelemiyor musunuz? Bence boxer alıp modifiye et kardeşim. Motor keyif işidir, hakkıyla keyif almak istiyorsan beğendiğin motor için şartları zorlamalısın.

Yok abi , bazı insanlar bu forumu egosunu tatmin etmek için kullanıyorlar. Başkalarını ezmek kendi egolarını tatmin etmek için mesaj yazıyorlar. Birde tip tip mesaj atıp insanın sinirini bozuyorlar. Bunlar sürekli kendilerini başkalarından üstün gören tipler. Sadece yaşı var diye saygı bekleyen tipler ama unutmasınlar başkalarına saygı göstermiyorsan sana da saygı gösterilmez.

Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı _recoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Beğenmek değil kardeşim mevzu. Olabilir beğenmek ama arada o ince çizgi var bak emin ol. Biz de gittik okuduk bitirdik çok gördüm bu gibi durumları. Kardeşim şimdi üni de onun da çevresinde var. Aslında göründüğü kadar masum değil bu tarz şeyler. Kendi hayatıyla ilgili zarar vereceği bir konu anlatmak istediğim, normalde olsa beni ilgilendirmez. Ancak burası fikir beyan edilen bir platform ve ben de düzgünce söyledim.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Beğenmek değil kardeşim mevzu. Olabilir beğenmek ama arada o ince çizgi var bak emin ol. Biz de gittik okuduk bitirdik çok gördüm bu gibi durumları. Kardeşim şimdi üni de onun da çevresinde var. Aslında göründüğü kadar masum değil bu tarz şeyler. Kendi hayatıyla ilgili zarar vereceği bir konu anlatmak istediğim, normalde olsa beni ilgilendirmez. Ancak burası fikir beyan edilen bir platform ve ben de düzgünce söyledim.
    Fikrnize saygı duyuyorum elbette, ben de kendi fikrimi beyan ettim. Ben bu şekilde yorumladım arkadaşın yazdıklarını. Genç arkadaşlar her zaman yaptıklarıyla ve sahip olduklarıyla çevresinde kabul görmek beğenilmek ister. Belki de ben aradaki o ince çizgiyi göremiyorum, ileriki yaşlarda görebileceğim belki de kim bilir. Saygılar.

Motosikleti
    mondial znu 125
    Yok abi , bazı insanlar bu forumu egosunu tatmin etmek için kullanıyorlar. Başkalarını ezmek kendi egolarını tatmin etmek için mesaj yazıyorlar. Birde tip tip mesaj atıp insanın sinirini bozuyorlar. Bunlar sürekli kendilerini başkalarından üstün gören tipler. Sadece yaşı var diye saygı bekleyen tipler ama unutmasınlar başkalarına saygı göstermiyorsan sana da saygı gösterilmez.
    Bak seni ezen yok senden de saygı bekleyen yok. Egomu tatmin edecek bişey de söylemedim. Motorum mondial znu 125 3 bin liralık motor. Öyle tatmin edeceğim birşey yok anladın mı? Tatmin etmek isteyen sensin. sana da bunun yanlış olduğunu söyleyen ben. Kimseden yaşım için saygı bekleyen bir insan da değilim senden de beklemiyorum. Öncelikle böyle açık bir platformda yazıyorsan karşıt görüşlere de açık olacaksın. Ergen olmak ezilecek bir durum da değil kararlarının genelde akılcıl olmadığı bir dönem. ama sen bilirsin kim ne derse desin. biz görüş söylüyoruz...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)