Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aksiyon kamerasını çeneye nasıl monte edebilirim ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    -
    Nolan N87 kaskım var yan tarafa yapıştırınca görüş açı iyi olmuyor.Çeneye yapmak istiyorum fakat zemin çok kötü önerisi olan var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

O ceneye biraz zor. Ama denemek istersen kameranin aparatiyla kask arasina cift tarafli 3m bantlarla destek yapinca oluyor.
    enderbilgi bunu beğendi.

O kaskta tam çeneye takamazsın. Aparatı çenenin yan tarafındaki düz alana yapıştırıp , 1-2 uygun ekleme ile kamerayı çenenin hafif yanına alabilirsiniz.
    enderbilgi bunu beğendi.

çift taraflı bant ile dolgu yapıp kamera montaj aparatını tulacak olan klips yuvalı parçanın mümkün olduğu kadar tam oturacağı şekilde yapıştıracaksınız.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    http://www.ducatistanbul.com/ forumundan sinank üyesinin bir paylaşımı. Umarım işinizi görür.

Alıntı sinank' pid='68548' dateline='1490301513 adlı üyeden alıntı
    Selamlar,

AGV K5 kask sahibiyim ve kaskın yanları veya çene bölümleri oval degil aksine içeri bükümlü yada değişik çıkıntılara sahip. Bu yüzden Gopronun icinden çıkan o yapışkanlı şeyleri düzgün yapıştıramıyorum. Bir süredir kafamı kurcalayan bu soruna Youtube dan bulduğum sanırım Taylandlı birinin yaptığı çalışmadan esinlenerek çözüm buldum. Belki aramızda GoPronun yapışkanlı aparatlarını benimki gibi oval olmayan kaska yapıştırma sıkıntısı çekenler varsa yardimci olur. Ayrıca denemelerime göre Gopro icin en güzel açıyı veren yer hangi tip oturuş pozisyonu olursa olsun ya çene yada göğüslük kullanmak oda ayrı bir kayış/askı vs.. taşımanız demek oluyor. Ben oyumu çeneden yana kullandım.

Malzemeler

1 adet kavisli veya düz GoPro sticky mount
    1 adet 3M VHB Yapışkan Etiket (yada muadil güçlü bir montaj bandı, Scotch vs..)
    Şeffaf Koli bandı
    Pattex Tamir Express Macun (UHU, Bison veya başka marka bir epoksi tamir macunu)
    Maskas, Bıçak, Zımpara
    Siyah Boya(Opsiyonel)

Adım adım fotograf çektim, eğer sorunuz olursa cevaplamaya çalışayım.

Gopro aparatınızın altında yapışkan bant olmaması gerekiyor, orayı zımpara yapıyoruz macun iyi tutsun diye.

Şeffaf bantla kaskımızdaki şekilsiz yerin kalıbını almak icin orayı güzelce bantlıyoruz ki kaskımıza macun yapışmasın.

Daha sonra macundan ihtiyacımız kadar parçayı koparıp aktifleşmesi icin yoğuruyoruz ve Gopro aparatına yayıyoruz.

Kaska bastırıp kalıbını alıyoruz ve fazlalıkları tıraşlıyoruz.

Macun sertleştikten sonra bıçak ve zımpara yardımıyla daha temiz bi sekil veriyoruz, tam sertleşmesi 24 saat sürüyormuş.

Daha sonra isterseniz güzel görünsun diye boyayabilirsiniz.

En son olarakta 3M VHB bandımızı yapıştırıp Gorpo aparatımızı kaska yapıştırıyoruz.

Ben sadece bir adet J-Buckle denilen bağlantı parçasıyla isi kurtardım Bu sekilde istediğim gibi oldu.

Sonuç böyle oldu ve gayet sağlam durumda.

Herkese Saygılar.

Not: Housing arkasına açık kapağı takıp 5mm kalınlığında da bir sünger ayarlarsanız kamera bu konumdayken motorun sesini çok temiz alıyor. Seste biraz azalma olabilir ama en azından o garip rüzgar sesi kesiliyor.
    screamaykut, oggomoggo, badircik ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)