Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tavsiyeleriniz nelerdir

Motovento
    REKLAM ALANI
    Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    Arkadaşlar öncelikle selam.
    Uzun bir süredir forumları takip edip bilgi sahibi olmaya çalışıyorum.
    34 yaşındayim İzmir'de yaşıyorum. Nisan sonu gibi motosiklet almayı planlıyorum alma sebebim ise gelip giderken trafige takılmamak 15 dk lik yol 1 saati geçiyor çünkü.

Hafta sonu bir sürücü kursu ile görüştüm. Bu hafta da evrakları hazırlayıp yazilacagim. Ama sınıfı icin daha önce motor deneyiyim olmadı ama zorlanacağımi sanmıyorum sürücü kursu 12 saat eğitim verecek. Motoruda sıfır Pulsar 200rs almayı düşünüyorum. ABS li Uygun fiyatlı olduğu için tercih edeceğim.

Sizlere danışmak isteğim bı kaç konuda şunlar;

1) Pulsar 200 rs onerirmisiniz.
    2) 1000 lira ekipmana bütçe ayırdım ekipman önerilerimiz nelerdir.
    3) motor güvenliği için disk kilidi yeterli olurmu ev ve iş yeri güvenli. Olursa disk kilidi markası onerirmisiniz.
    Bunların dışında tavsiyeleriniz var mi

Okuyup cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Şimdiden hayırlı olsun diyelim.

2 numaralı sorunuza cevap vermek isterim; 1.000 tl bütçe günümüzde ekipman için yeterli değil bence.

Üzerinizde kask, ceket, eldiven, pantolon ve çizme olmadan motosiklete binmeyin derim.

Ekipman için ayırdığınız bütçeyi arttırmalısınız bana göre.

Ayrıca kursa başlamadan önce alışverişinizi tamamlarsanız, ekipmanlara alışma sürecinizi de eğitim sırasında halletmiş olursunuz diye düşünüyorum.
    Salurbey bunu beğendi.

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    hayırlı olsun hocam şimdiden sorulara gelicek olursak ;
    1-200rs piyasası olan şekli güzel kullanıcısı bol olan bi makina güzel tercih olmuş
    2-ekipmana o para çok az bence ortalama bi kask bile 1000 tl o bütceyi bi 2000 tl yaparsan anca ucu ucuna yetebilir belki
    3-koycağınız yer güvenliymiş o zaman bence yeterli olur disk kilit direksiyon kilidini de kilitlersen yeter sanırım..
    saygılar...

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ekipman için 1000TL bütçe yetmeyebilir.
    kask bile 2-3bin liraya kask var. Orta halli bir kask bile 800-900 lira malesef.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Bende dün markalı olan güzel şeylerden bir ekipman dizeyim dedim benimde bütçem 3 bin TL filandı. Herşeyi ekledim çizme, full kevlar pantolon filan 4.5 milyar filan çıktı oha dedim :D Yani hocam 1000 TL gerçekten yeterli olmayabilir arttırmaya bakın derim. Gerekirse motora ayıracağın şeyden kesip ekipmana ekleyin bence

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Kask: 930
    Mont: 1230
    Bot: 650
    Toplam: 2810TL yapıyor.
    Daha eldiven ve korumalı pantalon yok bu toplamda.

1000TL yetmez. Ben de motoru alırken bin lira yeter diye başlamıştım. Kaç bin lira gitti ek masraflara.
    Salurbey bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    arkadaşlar, illa markalı ekipman almanız gerekmiyor ama dünyaca kabul görmüş güvenlik sertifkaları ve standart etiketleri belgeri olan markaları tercih edebilirsiniz.Böylece daha uygun bütçeye güvenlikten ödün vermeden ekipman işini çözebilirsiniz.Motor işine girerken bütçeyi tüm bu maliyetlere göre oluşturmak gerek,ekipmanlar zaten belli fiyat seviyelerinden başlıyor,kendi içinde daha uygun oluyor yani normal dünyaya göre yine pahalı
    espresso bunu beğendi.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Belki tartışılır bir konu ama yaş müsaitse A almanızı öneririm. A2'den A'ya geçmek için harcayacağınız paraya kaliteli bir ekipman alabilirsiniz.

A2 alıp almadığınızı bilmiyorum sadece A2 alacağınızı varsayarak öneriyorum.
    HONDA

#BZ3082

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)