Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arka Frenden Gelen Ses Ve En Aşağıda Tutması.( Motoru yıkadıktan sonra )

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Düldül
    Motorumun arka freni zaten çok iyi tutmuyodu biraz aşağıda tutuyordu. Motor çok tozlanmıştı bugün yıkayayım dedim. Köpük ve tazikli suyla yıkadım. Motoru kuruladım çıktım yola. Arka fren nerdeyse hiç tutmuyor çok az tutuyor ve en aşağıda tutuyor biraz daha basınca kitliyor ve '' VOOOOO '' diye bir ses çıkıyor frene tam basınca. Ve dikkatimi çeken diğer konu freni kızaklayınca motorun götü hep sağa kayıyor bunun nedeni nedir. Şuan motora binmeye korkuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Up
    Ses çok geliyor korna kadar neredeyse.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Frene sert basınca motoru arkası zemine bağlı olmaksızın atıyorsa sağa-sola arka teker bilyası bitmiş olabilir.

Eğer kampanaysa fren; yıkadıktan sonra ses çıkması normal. Fakat ıslanınca daha sert bi şekilde fren tutar. Balataları bi kontrol etmenizi isterim.

Eğer disk frense, aşağıda tutması hidrolikle ilgilidir. Hidrolik sıvınızı yenileyin. O kadar ses gelmesi normal değil. Balatalar kontrol edilmeli. Diski yiyordur belki.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Büyük ihtimalle arka frenin kampana ve içine sabun kaçmış. Temiz suyla yıka düzelir.

Motosikleti
    Düldül
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Frene sert basınca motoru arkası zemine bağlı olmaksızın atıyorsa sağa-sola arka teker bilyası bitmiş olabilir.

Eğer kampanaysa fren; yıkadıktan sonra ses çıkması normal. Fakat ıslanınca daha sert bi şekilde fren tutar. Balataları bi kontrol etmenizi isterim.

Eğer disk frense, aşağıda tutması hidrolikle ilgilidir. Hidrolik sıvınızı yenileyin. O kadar ses gelmesi normal değil. Balatalar kontrol edilmeli. Diski yiyordur belki.
    Kampana fren, kökleyince kayması normal değil mi zaten? Ama hep sağa atması bana ilginç geldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük ihtimalle arka frenin kampana ve içine sabun kaçmış. Temiz suyla yıka düzelir.
    Olabilir bak sabunu çok atmıştım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)