Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangisi Regal Raptor Klasik 150 Bajaj Avenger 150 Street

Motovento
    REKLAM ALANI
    özgürgenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda
    Sayın forum üyeleri bu iki modelden hangisini tavsiye edersiniz görüşleriniz benim için önemli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

regal raptor tasarım olarak çok güzel ama piyasada çin malına karşı bir önyargı var, haksız da değiller zor satabilirsin ve gereksiz sorunlarla karşılaşabilirsin, önerim ikisi de değil ama illa ikisinden birini alacaksan bajaj

Regal çin onu geç bajaj da bayağı pahalı 2015 model ns200 mantıklı

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Alıntı Tugicann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Regal çin onu geç bajaj da bayağı pahalı 2015 model ns200 mantıklı
    Adam ikisi arasindayi soruyor sen farkli model veriyorsun. Ikinide sevmiyorsan yada bilmiyorsan luzumsuz yazma sana zahmet.

Konunun cevabına gelirsek ikisine kullanmadim ama avenger daha bir sekil hatta kalibima uysa ben alicisiydim onun. Marka olarak bajaj bence daha hayirli olur.
    Yavaş gitmeyi hızlı hale getirmeyi deneyin

Motosikleti
    honda
    Benim kalıp biraz büyük commuter tarzı bana uymuyor chopper tarzı en iyisi 250 cc daha çok yakıt sarfiyatı olur diye 150 cc yeter diye düşünüyorum 150cc chopper tarzı önere bileceğiniz başka model varmı

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Alıntı özgürgenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kalıp biraz büyük commuter tarzı bana uymuyor chopper tarzı en iyisi 250 cc daha çok yakıt sarfiyatı olur diye 150 cc yeter diye düşünüyorum 150cc chopper tarzı önere bileceğiniz başka model varmı
    Eger kalip buyukse chopper olmuyor kardesim ben bindigimde ayaklari ileri koyuyorum gidonu cevirince dizime geliyor. Sende de olacak olan bu. En iyisi enduro modeller olacaktir onlari bir arastir.
    Yavaş gitmeyi hızlı hale getirmeyi deneyin

Motosikleti
    Regal Raptor DD150
    Bajaj modelini araştırmadım ama bende regal raptor var. 5500 km oldu. Şu ana kadar herhangi bir sıkıntı çıkartmadı bana.
    Kronik bir sıkıntısıda yok. Çin malı ama yanlış bilmiyorsam eğer çin malının kalitelisi. Yakıtı az , konforlu, görüntüsü güzel , ön arka hidrolik disk, gidon açısı fazla. Ben 5600 tl ye almıstım ama suan sıfır fiyatı 8900 tl sitesinde. Baya yükselmiş fiyatı 1 yılda.
    Bİr videoda çekmiştim istersen izle. Belki sana bir fikir olur.
    Başlangıç içinde uygun bir motor.
    https://www.youtube.com/watch?v=RbXP-PKVbmI&t=25s

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Regal raptorun üzerindeki motor bloğu (150 cc olanından bahsediyorum sadece) bir çok farklı marka/modelde kullanılan bir blok. Bir zamanlar kullandığım mondial Vultrede de aynı blok vardı. 12 bin km boyunca eşşeğe biner gibi bindim, hep limitlerinde kullandım, hiçbir sorun çıkartmadı.

Bakımlarını yaptırmak kaydı ile sorun çıkartacak bir blok değil.

ergunerbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Regal kullanan tanıdıklarım var ve memnunlar.Bajajı bir defa inceleme fırsatım oldu ilk gözüme çarpan motor bloğu sanki yağlı boya ve fırça kullanılarak boyanmış gibiydi.Başkada biryerine bakmadım zaten.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bir şeyle bir şey kıyaslanırken eğerki sadece görsellik bazlı kıyaslanıyorsa o kıyaslanma verimli değildir..

önce mühendisliğe bakılır sonra sorunsuzluğa bakılır sonra kronik sorunu varmı buna bakılır sonra yedek parça servis ağına bakılır en sonda ikinci el deki verimliliğe bakılır.. tasarım bu aşamada son sırada gelir ..

regale kimse sorunsuz diyemez. kronik sorunuda şanzıman sıkıntısı var .. avengerı bilmiyorum .. ama ben olsam şu düşük hacim cruiserda koreden aşağı takılmam.. daelim yada hysoung ..

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir şeyle bir şey kıyaslanırken eğerki sadece görsellik bazlı kıyaslanıyorsa o kıyaslanma verimli değildir..

önce mühendisliğe bakılır sonra sorunsuzluğa bakılır sonra kronik sorunu varmı buna bakılır sonra yedek parça servis ağına bakılır en sonda ikinci el deki verimliliğe bakılır.. tasarım bu aşamada son sırada gelir ..

regale kimse sorunsuz diyemez. kronik sorunuda şanzıman sıkıntısı var .. avengerı bilmiyorum .. ama ben olsam şu düşük hacim cruiserda koreden aşağı takılmam.. daelim yada hysoung ..
    Regalde 250-350cc olanlarda kronik şanzıman sıkıntısı var. 1. ve 2. viteste giderken boşa düşebiliyor vites. Ancak bahsettiğin sorun 150'de yok.

Bu arada o şanzıman sorununu garanti kapsamında yapıyorlar. Arkadaşımın daytonasında yaptırmıştık garantiden. Üstelik motor ikinci el alınmıştı.

Ama regal de çinli sonuçta, çok bi kalite beklentisine girmeyin. Avenger'i bayide canlı gördüğümde, commuter'den farklı olarak deposu büyüktü o kadar. Görsel kötü. Bajajı da kaliteli motorlar sınıfına sokmaya gerek duymuyorum. Avenger sorunsuzdur belki, bilemiyorum.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    honda
    Alıntı sezgingulmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eger kalip buyukse chopper olmuyor kardesim ben bindigimde ayaklari ileri koyuyorum gidonu cevirince dizime geliyor. Sende de olacak olan bu. En iyisi enduro modeller olacaktir onlari bir arastir.
    endoro modeller bana göre degil teşekkür ederim

Sizce ne yapmalıyım kararımı neye göre vermeliyim 150cc ile 250cc arasında yakıt olarak ne kadar fark eder

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı özgürgenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    endoro modeller bana göre degil teşekkür ederim

Sizce ne yapmalıyım kararımı neye göre vermeliyim 150cc ile 250cc arasında yakıt olarak ne kadar fark eder
    Ben MR150Vulture kullanıyordum, arkadaşım aynı dönemde daytona kullanıyordu. Hemen hemen aynı yakıtı tüketiyorduk. 250cc klasik daha az yakıyor bile olabilir. 150'deki bloğun tek kusuru yakmayı seviyor olması.

Tavsiyem 250 olur. Hem daha konforlu, hem daha az titreşim, hem daha fazla güç. Üstelik neredeyse aynı yakıt. Yanlız 250'lerde belli bir yıla kadar balansörsüz üretim var. Onlar vibratör gibidir baştan uyarayım. 250 klasik biraz daha rahattır, manevrası daytonaya göre daha iyidir. Daytona ise daha şekildir.

Not: 250cc alacaksan GV250'ye bir bak bence.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)