Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

CC yükseltme bakarmısınız?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Al o zaman arkadaş, adamlar geberirsin diyor, sen tamam abi haklısınızda diyip alim diyorsun, adamlar motor altından uçacak diyor, sen tamam abi haklısınızda diyon, haklılarsa alma arkadaş yok kendi bildiğini okuyacaksan al bin o zaman..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Wolverine, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Abi o adam bana lazım çağır buraya ya :D

Motosikleti
    R25
    [QUOTE=Metilen;4118168]İlk motor olarak mt 07 aldım. (öncesinde Honda gs1 i tamamladım) Ne dur kalk esnasında ne de virajlarda sıkıntı yaşamıyorum. Gelip burda başlık açsaydım helva espirileri havada uçuşacaktı.

TAMAM....

Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Öncelikle yorumlarınız benim için çok değerli kendimi birtek motorculara yakın samimi hissediyorum şu hayatımda bilmiyorum neden lys yi kazanırsam İnşallah 3 ay sonra 600 f i denicem alma diyen abiler arkadaşlar haklısınız ama beni en iyi siz anlarsınız Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin hepimize.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Wolverine, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba abilerim kardeşlerim ben foruma bugün katıldım bir buçuk senedir bajaj discover 150 kullanıyorum(Başlangıç motoru)Artık cc büyültmek istiyorum cbr 600 f(2006) modelinden düşünüyorum sorum şu motoru kullanmaya uygunmuyum 150 den geçilirmi bi keresinde transalp 600 sürmüştüm ve bu motoru kullananların yorumlarınıda merak ediyorum gerçekten hayalimdeki gibimidir.Şimdiden teşekkür ederim herkese iyi akşamlar.
    1 yıldır diye başladın cümleye sence uygun musun!Önemli olan 70k km yada 10 yıl motor kullanmam değil kendini geliştirmen.Şu cümleleri yazmandan bile senin uygun olmadığın anlaşılıyor.Ama illa geçecem diyorsan sözüm yok.Daha önce genç bir dostumuza yazdığım mesajıda buraya kopyalayayım.

Dostum daha önce herhangi bir motor kullandın mı?Tecrübe açısından sormuyorum kaç km kullandığınlada ilgilenmiyorum.Virajda gazla oynarsan o torkla o tecrübesizlikle yatarsın.Arka torktan dolayı kaydığında toparlayamazsan yatarsın.Makina altında istemsiz tekere gelirse ne yapacağını bilemez yatarsın.
    İlk konuyu açtığın mesajından anlayıp al al yazdım ama içim rahat etmedi.Dostum sen zaten almayı kafaya koymuşsun.Burada sana al diyecek yandaş arıyorsun.Hani bunu en kötü ihtimal"Tamda aradığım yorum"tarzı mesajlarından anlayabiliriz.Alma diyemem sen bilirsin lakin madem o kadar para vereceksin ekipman konusunda seçici ol.Koruma takozu kesinlikle al.Adam gibi gidon amortisörü al.Kaliteli lastik al.Zaman ve paranı ayır bu işin dersini al.Oradan buradan öğrendiğin yetmeyecek çünkü.Hepimiz motorumuzu severiz güzel görünsün isteriz sesi güzel çıksın isteriz birçok kişi ihtiyaçtan kullanabilir motoru ama birçoğumuzda bunu spor,hobi olarak kullanıyoruz.Ama motoru değiştirebilirsin aksesuar ekler çıkarırsın.Sürekli herşeyi değiştirebilirsin.Öğrendiğin hep seninle gelir ve canını vücudunu değiştiremezsin.
    Metilen bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

Canımızdan ahirette sorumluyuz canımızı tehlikeye atmalıyım...

Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Whitedeamon beni özetlemiş aslında evet yancı arıyorum kendime :D ekipmanlara yeterli bütçe ayıracam. Bu arada babanıda ahirete götürmekmi istiyosun diyen arkadaş babamın teccübesi var geçmişten ben istedim diye 150 cc aldı motoru

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:16 ----------

Bide 600 f kullanan kullanmış olanların yorumlarınıda merak ediyorum

CyberShooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tigrina --> Mondial 100 SFC --> Bajaj Dominar 250
    Al bi duke 390 keyf yada biraz bekle dominar a geç acele etme

Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    CyberShooter o motorun oturuşu iyi değilmiş babam öyle istemiyo :D rc390 dan bahsediyorum.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    yazan arkadaştan izin alamadım kusura bakmasın, mesajı burda,özelden belki sorarsın kendı burayı görmezse,

hkncoban26

arkadaşlar cümleten merhaba
    Honda 600f forumunda az çok arkadaşlar tanır ama bu sayfada ilk defa yazıyorum,bende 2006cbr600f vardı sattım ve r25 aldım ikisi arasında kıyaslama yapmadan sürdüğüm için gayet memnunum hatta 7000 devirden sonra kendimi 600f de hissediyorum bazen :D Size R25 hakkınd sormak istediğim 2 konu var
    cevap veren arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim ...

1.Pirelli rosso II kullanan arkadaşlarım lastiği ortalama bir sürüş ile kaç km de bitirdiler tecrübelerinizi ve varsa rosso kalitesinde önerilerinizi rica ediyorum (örn. bridgestone s20 evo gibi )

2.Zaten cansız olan alt devirler Performans Eksoz takıldıktan sonra daha da cansızlaşıyor mu ?
    ( Kafamda ki eksoz austin racing - mivv hayalim ama çok pahalı )

Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Salurbey teşekkürler r25ede bakmakta fayda var ama oturuşu babamı memnun etmez diye düşünüyorum bakalım 3 gün sonra ygs açıklanıyo sonra 3 ay sonra lys 3 ay içinde ikisinden birini alıcam İnşallah

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    ben dun cbr650f e bindim r25 le oturuş pozisyonunda hiç farkı yoktu ama en ufak bir fark bile.650f ,600f in yeni nesil versiyonu,hee 600f daha farklıdır ona birşey diyemem ama r25 abisi r6 kadar veya küçük kardeşi r125 kadar agresif gidon yapısına ve oturuş pozisyonuna sahip değil.Hatta sport turing gidon var r25 nınja300 cbr250r de. Ayrıca r25 daha uygun bir motor olur,genç işi .Sonra 600f e geçersin

Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Salurbey Teşekkürler tavsiyelerin için 3 ay sonra hepsini denicem gönlüm 600f ten yana ama r25 veya ninja300 aklımı çelebilir

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    1,5 yılda ne kadar kilometre yaptın onu yazsaydın keşke. 7 yıldır motor kullanıyorum 600rr 600f r6 zxr falanları filanları tıpam yemiyor hemde gereksiz buluyorum. keyif yaparak biraz daha kendini geliştir sonrasına bakarsın.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı Wolverine, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba abilerim kardeşlerim ben foruma bugün katıldım bir buçuk senedir bajaj discover 150 kullanıyorum(Başlangıç motoru)Artık cc büyültmek istiyorum cbr 600 f(2006) modelinden düşünüyorum sorum şu motoru kullanmaya uygunmuyum 150 den geçilirmi bi keresinde transalp 600 sürmüştüm ve bu motoru kullananların yorumlarınıda merak ediyorum gerçekten hayalimdeki gibimidir.Şimdiden teşekkür ederim herkese iyi akşamlar.
    Sizin gibi tecrübesinin çok ötesinde motosikletler kullanmaya heves edip, uyarılara kulak asmayan pek çok arkadaşımızı maalesef kaybettik.

Forumun Taziye ve Kaza raporu bölümlerini iyice bir okuyun ve aklınızı başınıza alın derim.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Evet kullanırsın ama sadece kullanırsın. Ömrün düz yolda 200'le gitmekle geçer sonra birisi gelir (ben) :D 250cc ile seni virajda geçer, trafikte geçer, tekerde geçer, heryerde geçer ama sen hala düz yolda 200 yaptım diyim kendini motorcu sanırsın. Olacaklar bunlar. Tavsiyem: Baban oturuş pozisyonundan ötürü r25 beğenmediyse duke250/390 serisi veya benelli tnt250 oda olmadı cbr250 işinizi görür.

Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Evet dün gece gerçi bugün(12den sonra) bestgore deki bütün parçalanma videolarını izledim.Zaten videoların yarısından çoğu motor kazası(ilginç)Ama hiçbiri hevesimi kıramadı hevesimi kırsın diye izlemiştim.Belkide bu motor için aylarca çalıştığım içindir biranda vazgeçmek küfür gibi ama bakalım biraz şansımı denicem gibi İnşallah hayatta kalırım kalırsam bile kimseye tavsiye etmem böyle bişeyi çok büyük risk alıcam çünkü.Bu arada oturuş pozisyonu derken arka selede önemli eklemeyi unutmuşum 600f in arka selesi çok rahat diğerleri havada bakalım daha 3 ay var kararım değişebilir ama sanmıyorum kendime güveniyorum ecelde çağırıyor olabilir neyse kazasız belasız sürüşler hepimize

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    aga, boşuna dil dökmeyin. ergen aklı, "her şeyi bilirim ben" havasındalar.

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamam ölmek umrunda değilde, ölmek en iyi seçenek bide sakat kaldığını düşün o zaman dank eder her şey kafanada elden bişey gelmez

Arkadaşı niye vazgeçirmeye çalışıyorsunuz ki? Veya sen tüm önerilere rağmen kararında değişikliğe gitmiyorsan konu açmanıb mantığı ne?

Burada senin yaşından daha büyük süredir yollarda olan insanlar bir şey söylüyorsa bir bildiği vardır. Önerileri kabul etmeyeceksende konu kirliliği yaratmanın mantığı yok.

Kararlıysan al, şansın yaver giderse bariyere patlamazsın.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)