Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

CC yükseltme bakarmısınız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wolverine, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Merhaba abilerim kardeşlerim ben foruma bugün katıldım bir buçuk senedir bajaj discover 150 kullanıyorum(Başlangıç motoru)Artık cc büyültmek istiyorum cbr 600 f(2006) modelinden düşünüyorum sorum şu motoru kullanmaya uygunmuyum 150 den geçilirmi bi keresinde transalp 600 sürmüştüm ve bu motoru kullananların yorumlarınıda merak ediyorum gerçekten hayalimdeki gibimidir.Şimdiden teşekkür ederim herkese iyi akşamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Helvacılar siz buyrun ben yoruldum.
    ulkerhan bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    O olmaz. Az gelir. S1000RR-R1-1000RR-Hayabusa-ZX10R öneririm. Daha iyi gidiyorlar.

Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Atın ölümü arpadan olsun abilerim :D kendimi biliyorum basmicam demicem basarım evet ama beni hayatta tek mutlu eden şey motosiklet inşallah bişey olmaz alışırım.Motoru kullananların yorumlarını merak ediyorum.

Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helvacılar siz buyrun ben yoruldum.
    4 silindir, 110hp, 170kg motor. Rossi'nin veliahtı değilsen o iş yaş biraz. Çok çok çok güçlü bir motor önceki motoruna göre. 2cm hata yapsan virajda uçar gidersiniz. 3cm hata yapsan kalkışta motor uçar gider sen durusun. Bence bir geçiş motoru al derim.

Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Monty R25 düşünüyodum ancak babamla kullanacam oturuş pozisyonunu sevmedi 600f rahat diye düşündüm oda onayladı ama bakalım hayırlısı olur inşallah

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Wolverine, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Monty R25 düşünüyodum ancak babamla kullanacam oturuş pozisyonunu sevmedi 600f rahat diye düşündüm oda onayladı ama bakalım hayırlısı olur inşallah
    Sen hiç 600cc 4 silindir kullandın mı?

Bak ben sana söyleyeyim, gazı azcık sert açtığında ya tekere gelecek ya yanlayacak. Debriyajı azcık sert bıraktığında tekere gelmesi kuvvetle muhtemel. Gaza geldiğinde seni daha da gaza getirecek.

Ben BMW R1100RT kullandım. Güçlü motor, ancak tasarımı gereği tekere gelmeye meyilli değil. Bir de ağır oluşu kontrolü kolaylaştırıyordu.

Sonra bir kez arkadaşın 600RR'ını kullandım, kendimi yavaş gidiyor zannederken göstergeye baktığımda hızım çoktan 160tı. 1100 kullanınca kendimi gaza hakim sanıyordum, değilmişim.

Tercihlerini gözden geçir.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Hiç kullanmadım bikeresinde 600cc transalp sürdüm okadar haklısınızgaliba ama kanım kaynıyor bilirsiniz bu hissi belkide ecel çağırıyor bilmiyorum çok kararsızım.

Hiç kullanmadım bikeresinde 600cc transalp sürdüm okadar haklısınızgaliba ama kanım kaynıyor bilirsiniz bu hissi belkide ecel çağırıyor bilmiyorum çok kararsızım.
    En azından 300-500cc 40-70hp arasındaki motorlara bak bari. Süremezsin demiyorum ama %100 tehlikeli bir motor senin için.

Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Haklısın aslında abi ama bidaha motor değiştiremiceğimi biliyorum en azından mesleğimi elime alana kadar.Lys ye çalışıyorum bu motor için kaç aydır ygs bitirdi beni :( ikinci senem daha 3 ay var (eğer kazanabilirsem)alsam bu motoru evet tehlikeli ama diyelimki hayatta kaldım kaç ayda alışırım sizce?

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    daha geçenlerde bizim burda gsx-r 600 kullanan 18 19 yaşlarında bi kardeşimiz öldü.Şakaya gelcek makinalar değil bunlar tecrübe ister bu aletler

Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Vefaat eden kardeşlerimizede sizin gibi çok söylemişlerdir ama onlarda benim gibi dinlememişlerdir Allah rahmet eylesin bilmiyorum gerçekten :(

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Oteki tarafa giderken yanliz degilim babamida goturcem diyosun yani? yada artik patlamak kime kismetse (baban yada sen) maksat riski arttirmak diye dusunuyorsun sanirim?

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Al bi hayabusa cesetin güzel olsun kardeşim ne uğraşıyom 600lük tenekelerle..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk motor olarak mt 07 aldım. (öncesinde Honda gs1 i tamamladım) Ne dur kalk esnasında ne de virajlarda sıkıntı yaşamıyorum. Gelip burda başlık açsaydım helva espirileri havada uçuşacaktı. Bir motoru kullanıp kullanamayacağını internet üzerinden kimse sana söyleyemez. Bunu ancak sen bilebilirsin. Hiç bir motosiklet üzerindeki sürücü olmaksızın tehlikeli değildir. Kendine sor 0-100 km ye birkaç saniyede fırlayabilen bir alet benim aklımı çeler mi? Üstündeyken gaza gelip tehlikeli işlere girişir miyim? Hiç bir kuşkun olmadan hayır diyebiliyorsan istersen H2R al.

Not: h2r da alma tabi...
    Salurbey, simurgg ve Wolverine, bunu beğendiler.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    600f ini satıp r25 e geçen bir arkadaş vardı forumda, gecen gün bizim kullancılar tarafında (yani r25 ) yazmıştı, şöyle diyordu "600f den sonra aratmadı neredeyse" kendi kullanım tecrübesi,alıntı yaptım. Bunu yukardaki r25 ve 600f karşılastırman açısından yazdım.o arkadaşımız burayı okuyorsa yazar belki, sana tecrübelerini aktarır.Tam aradığın kişi,hem 600f hem r25 kullanıcısı.

250cc spor bir makineyle fazlasiyla mutlu olursun. Sonra iyi ki 600luk almamisim dersin. Tavsiyem cbr250 .

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    600f boş makine değildir unutma bunu.

Tek nefes de 265-275.

İster al ister alma tavsiyede asla bulunmam,kafana göre.

Forumda bir kardeşimizin yazısından çok etkilenmiştim.

''Ufak bir dalgınlığın mükafatını ilk sandalyeye oturduğunda iyice anlıyorsun dostum.''

http://www.motosiklet.net/forum/kaza...yaziyorum.html

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Hacı sakat iş biraz ya. Araya bi 45 60 beygirlik bişey sıkıştır bence. Hayırlı olsun.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Arkadaşım ben de discover 150'den 200 ns'e geçtim ve onda bile epey fark var. Büyük cc çok farklı aman dikkat et şakaya gelmez. Özellikle frenaj daha önemli yüksek hızlarda.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)