Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

En fazla masraf ne kadar olur?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Nissan Juke + Honda PCX
    Merhabalar sevdiğim modellerin bir çoğu çok fazla km lerde satılıyor fazla derken belki de bana öyle geliyordur 25-35bin arası. Bunlar maksi scooter kymco xciting - sym gts evo gibi. Almak istiyorum ama aklıma takılan şey 9 10 yaşında 30 bin kmdeki bir motor bana en fazla e kadar masraf çıkarabilir? En kötü durumu düşünürsek başımıza nasıl bi iş alırız?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sikayetname - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    kimse yazmamış ben cevap veriyim bari şimdi dostum en kısa özetini geçersek 9-10 yaşında motor diyorsun hondanın ss modellerinin kullanım kılavuzunda şöyle yazar kullanım ömrü 10 yıldır
    tabiki burda motorun nası kullanıldıgıda önemli ama pek bulaşma derim tabi sanayide usta kankalarım olsun diyosan sen bilin

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    30 bindeki maxi scooter seni üzmez..Ben şu an kullandığım burgmani..11 yaşında aldım 52 bindeydi beni hiç üzmedi daha bugün 100 km gittim geldim öksürmedi tıskırmadı şu an 73 binde...Şu ana kadar fren balataları değişti aküsü zaten yorgundu geçen sene yeni akü taktırdım varyatör kayışı değişti geçen sene hepsi bu..O kadar da olacak..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Altında NİSSAN JUKE aracın var
    Baktığın motora bak 9-10 yaş diyorsun bir de
    Bu kadar pinti olma

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Ekonomik durumun ve sahip oldukların hiç bir kullanıcıyı alakadar etmemeli, umarım daha fazlasına da sahip olursun.

Konuya gelince, bahsettiğin motor/motorları satın almak birazcık kumar. Ne çıkacağı belli olmaz. Temiz kullanılmışsa uzunca süre daha sorunsuz binebilirsin. Sorun çıkartırsa en fazla ne kadar çıkartır? Parça fiyatlarını bilmiyorum ancak sahip olma bedelinin iki katını geçmez diye tahmin ediyorum.
    weirdo1 bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    kullanım ömrü 10 yıldır
    Evet, bu ifade var ancak aynı ifade Tüketici Kanununa göre her türlü üründe bulunmak zorunda.
    Yani bir arabanın da bir buzdolabının da kullanım ömrü var ve 7 - 10 yıldır.

Ama önemli bir ayrıntı; kullanım süresi boyunca yetkili firmalar yedek parça ve servis hizmeti sunmak zorunda.
    Dolayısı ile 10 yıldan sonra bir parçasını bulamazsan hak iddia edemezsin, şikayet edemezsin.
    pea bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    20 yaşında motoru olan biri olarak şöyle bir hesap yapalım kabaca;

kozmetik sorunu yoksa en fazla komple motor masrafınız olur yani en fazla ne olur sorusuna cevap bu.

yanında belki daha fazla elektrik sistemi olabilir.

balata masrafı da olabilir fren balataları. belki karbüratör de ekleyebiliriz.

en fazla bu ama başka imkanı yok masraf çıkmaz. çünkü başka parça yok makinada

yıllanmış çinlilerden uzak durmanızı tavsiye ederim dostlar. özellikle 10+ yaş çinlilerden.

yaşlanınca çabuk çöküyolar
    efendy06 bunu beğendi.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı boshaft adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar sevdiğim modellerin bir çoğu çok fazla km lerde satılıyor fazla derken belki de bana öyle geliyordur 25-35bin arası. Bunlar maksi scooter kymco xciting - sym gts evo gibi. Almak istiyorum ama aklıma takılan şey 9 10 yaşında 30 bin kmdeki bir motor bana en fazla e kadar masraf çıkarabilir? En kötü durumu düşünürsek başımıza nasıl bi iş alırız?
    20-25bin TL'ye istediğin birçok motoru alman mümkün. Misal:

https://www.sahibinden.com/motosikle...ting=price_asc

Motosikleti
    Nissan Juke + Honda PCX
    Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20-25bin TL'ye istediğin birçok motoru alman mümkün. Misal:

https://www.sahibinden.com/motosikle...ting=price_asc
    Yalniz 20 25 bin tl gibi bir butce belirtmedim o kdar olsa dediginiz gibi rahatlikla alirdim.

Alıntı cenkyenmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekonomik durumun ve sahip oldukların hiç bir kullanıcıyı alakadar etmemeli, umarım daha fazlasına da sahip olursun.

Konuya gelince, bahsettiğin motor/motorları satın almak birazcık kumar. Ne çıkacağı belli olmaz. Temiz kullanılmışsa uzunca süre daha sorunsuz binebilirsin. Sorun çıkartırsa en fazla ne kadar çıkartır? Parça fiyatlarını bilmiyorum ancak sahip olma bedelinin iki katını geçmez diye tahmin ediyorum.
    Tesekkurler ben zaten sahip oldugum araclardan falan bahsetmedim de herkesin imzasindaki gibi yazdim arkadasta ordan yazmis galiba[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altında NİSSAN JUKE aracın var
    Baktığın motora bak 9-10 yaş diyorsun bir de
    Bu kadar pinti olma
    Hersey oyle gozuktugu gibi kolay olmuyor malesef.

Alıntı boshaft adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisine, ustasına götürüp baktırın. Orada direk usta der zaten 2bin lira masrafı var bunun, masraf yapmazsın buna vs. Temiz kullanılmışını bulduktan sonra herhangi bir problem çıkartmazlar.
    boshaft bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    kullanım ömrü 10 yıl işi bence hikaye yada avrupa standartları 2006 model 151 hs ler hala yoldaysa japonlar v.s yıllarca gider iyice sağına soluna baktırıp temizi alınırsa yıllarca üzmez benim ybr 2004 model aldım alalı masraf yapmadım yapamadım kurye arkadaşımda xmax var hem kuryelik yapıyor hem uzun yol içim gidiyor resmen

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Millet 2000 model motor kullaniyor yani
    Model km fazla takilma bunlar seni yanıltır
    Bakimi na bak kazasina bak degisineni bak
    boshaft bunu beğendi.

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    usta kendi düşüncem; debriyaja iyi baktırt ordan bir masrafın olur en kötü baga değiştirirsin, fren balataları ve akü. Düzgün bir motor bulduğunu varsaysam dahi bunlara iyi baktırt. maxi scooter kullanmasam aklıma gelenler bunlar.
    boshaft bunu beğendi.

Motosikleti
    Nissan Juke + Honda PCX
    Şuan 2 araç arasındayım. Biri 2007 SYM Joyride 200 - Diğeri Sıfır Kymco Super 8. Fiyatları da neredeyse kafa kafaya geliyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)