Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar RS200 aldım merak edenler için ufak bilgiler

Motovento
    REKLAM ALANI
    ghazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R 14''

Uzun süre 125-250cc racingleri araştırdıktan sonra 2.el 2015 model 15binde Pulsar'ı aldım.
    Öncelikle ben monoküler sürücüyüm sol gözüm görmüyor.
    Motorlardan öyle pro anlamam, anladığım kadarıyla size motorla ilgili fikirlerimi söyleyeyim.
    Önceki motorum Aprilia'nın 200'lük bir scooterıydı.
    Kullandığım tek racing olduğu için bilgileri kıyaslayamıyorum tabi..

Sürekli vitesle uğraşıldığından bana pek keyifli gelmedi scooterdan sonra. 100 e çıkmak için 5. vitese geçmek gerekiyor.
    Vites geçişleri iyi herhangi bi takılma sorunuyla karşılaşmadım.
    165kg ağır değil yeni başlamama rağmen beni zorlamadı.
    Hızı, 150 den sonra kesiyormuş daha 120 nin ilerisine geçmedim.
    Ön fren ABS, az biraz fren yapınca dahi fena tutuyor çok beğendim.
    Gidon baya yüksek, tek gözü görmeyenler eğerki racing bakıyorsalar, rahatça sola sağa kör noktası bakışı yapılıyor.
    Sele çok rahat, depoyu güzel yapmışlar kapağı da elde kalmıyor.
    Aynaları güzel ama ne kadar iyi ayarlarsanız yinede aynada neredeyse %35-40'ında dirseğinizi görüyorsunuz.
    Motor çok ses çıkarıyor aşırı derecede rahatsız edecek kadar çok çıkarıyor bu normal mi yoksa racingler böylemidir?..
    Gösterge de keşke vites de olsaydı iyi olurdu birde nedendir bilmiyorum göstergede buhar var.
    Titreme var 7k devirden sonra aynalar fena titriyor.
    Malzeme kalitesi bence pek iyi değil. Özellikle gidon ve gösterge. Gidonu kazadan sonra kırılanı gördüm.
    Farların tasarımı mükemmel, aydınlatmasıda öyle.

Bunlar benim fikirlerim acemi monoküler bir sürücünün gözünden böyle..
    Benim için en önemli artısı rahat oturuşu ve gidonun epey yüksek oluşu ve ABS olması. Saygılarımla.
    Riptalon, bpak, brkkrtt ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    •Kazada direksiyonun kırılması normal, kazada direksiyonu kırılmış birçok japon marka motosiklet gördüm.

•RS200 ün direksiyonunun yüksek olması gerçekten sürüş konforunu çok etkiliyor yani kollar, omuzlar ve sırt bu sayede pek yorulmuyor. Ama selesi pekte rahat değil malesef.

•Aydınlatması cidden güzel.

•Ses olarak trafikte görünürlük açısından çok güzel. Yani "ordan bi ses geliyor, bir araç mı var? " vs. gibisinden arabacılar sizi egzos sesiniz sayesinde duyup görebilir. Çoğu motosikletin orjinal egzosu genelde aşırı sessiz olur ve trafikte hiç duyulmaz.

•Titreme pek rahatsız etmese de var ama öyle "bu çok titriyor" dedirtmez. Titreşim kabul edilecek seviyede, az var.

•Ön taraftaki ABS çok büyük bir artı.

•Performans olarak trafikte sizi tatmin edecek seviyede bir güç veriyor.

-Motosikleti çalıştırmadan farların açılmaması kötü.

-Biraz ağır motosiklet yani bana göre biraz ağır geldi, bu biraz iyi biraz kötü yani duruma göre değişebilir.

- Selesi yüksek, bu da bana göre kötü. Artçı selesi sert. Parçalar Japon motosiklete nazaran 1 tık daha kalitesiz.
    -Aynalar berbat.

Söylediklerinizin nerdeyse tamamına katılıyorum. Bu arada motosikletinizi güle güle kullanın.
    ghazi bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Aynalardan bende memnun değilim.Ben böyle bir parça yaptım ama daha trafiğe çıkıp deneyemedim.
    Gösterge sorunu çoğu RS200 de var.Garantisi devam ediyorsa servis sorunlu göstergeleri değiştiriyor.
    ghazi bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Alıntı ghazi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/z3arVO.jpg

Aynaları güzel ama ne kadar iyi ayarlarsanız yinede aynada neredeyse %35-40'ında dirseğinizi görüyorsunuz.
    Motor çok ses çıkarıyor aşırı derecede rahatsız edecek kadar çok çıkarıyor bu normal mi yoksa racingler böylemidir?..
    Gösterge de keşke vites de olsaydı iyi olurdu birde nedendir bilmiyorum göstergede buhar var.
    Titreme var 7k devirden sonra aynalar fena titriyor.
    Gidonu kazadan sonra kırılanı gördüm.

Bende RS 200 kullanicisiyim, birkac konu hakkinda bilgi vereyim.

Aynalarin kafa grenajina baglandigi yerde yani tabaninda 2 tane cizgi var. Bu 2 cizgiyi ayni hizaya getirdikten sonra aynalarinizi ayarlamaniz gerekiyor.

RS'lerin NS'den bir farkida yaris egzozu. Sahsen egzoz degistirmeyi dusunmuyorum. cunku ses seviyesi gayet ideal ve 7bin devirden sonra R25'e benzeyen ama ayni olmayan RS'e has, karakteristik bir tonu var. 7bin devirden sonra ses incelerek daha tatli bir hal aliyor.

Vites gostergesine birkac haftalik surusten sonra ihtayacin olmadigini anlayacaksin ama bu sure zarfinda alisana kadar devir-hiz iliskisine bakarak hangi viteste oldugunu rahatca anlayabilirsin.

Gostergende buhar varsa daha onceden ici acilmis olabilir, bu durumda gosterge paneli garanti disi kalmistir. Eger herhangi bir islem yoksa garantiden degistirebilirsiz, zaten RS'lerin gosterge panelleri ucretsiz olarak servisten degismeye basladi cunku kronik soguk havada gec calisma problemi vardi.

RS'lerde normalde titreme dusuk devirde, devir yukseldilce titresim azalir. Servise gittiginde titresim oldugunu belirt, buyuk oranda duzelteceklerdir.

Gidon kirilmasi her marka/model de gorulebilecek bir olaydir. Genelde gidonun kirildigi kazalarda motosiklet perte cikar, kendi sagligini dusunmekten ne motosikleti nede gidonu gozun gormez.
    ghazi bunu beğendi.

kanoburda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Rs 200
    Hocam hayirlisi olsun.oncelikle.son zamlardan sonra fiyatlar baya uctu.siz kaca aldiniz acaba.bu arada bende rs200 kullaniyorum ve yorumlara tamamiyla katiliyorum.
    ghazi bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    İnce sesli ama kendine has ve şiddetli. Bruce lee gibi sesi var yani :D

Yolda bende denk geldim, rs mi yoksa ns 200 mü emin değilim ama şiddetli kara sinek vızıltısı gerçekten hoşuma gitti ve iyi uzamıştı ben gördüğümde. Vites değiştirdi birde tabi ve bir üst viteste ses azalıp sonra tekrar kükremeye başlaması güzeldi.

Etraftan rahat duyuluyor ve şiddetli olmasına rağmen küfür ettircek gibi kesinlikle rahatsız edici değil bilakis çok sempatik bir ses.

Gereksiz yere az kullanılan kelimelerden kullandım kusura bakmayın, içimden geldi
    ghazi bunu beğendi.

ghazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R 14''
    sağolun,
    evet bu sabah gösterge çalışmadı bir süre sonra kendi kendine açıldı. dediğiniz gibi geç çalışma sorunu var.
    hatta ilk çalıştırdıktan sonra hızlanırken gaz kesiyor. lastikler IRC hiç güzel değil,
    arka lastik yolda sağa sola kayıp duruyor normal mi bu? ne kadar girinti çıkıntı varsa lastikleri etkiliyor scooterda böyle değildi.
    8500 e aldım ''kanoburda''.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Lastikler MRF olmasi lazim, IRC ise ilk parti olarak gelmis RS'lerden birine sahip olabilirsiniz. Benimkinde MRF var, isindigi zaman fena degil aslinda ama islakta hic guven vermiyor tabi sogukkende dikkatli olmak lazim . Benimkinde surekli, her virajda saga sola kayma gibi bir durum yok

Merhabalar bende rs200 üme kavuşalı 2 hafta oldu her türlü şürüş önerilerinize açığım 👍👍👍

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)