Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

A sınıfı ehliyet saçmalık mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Yani dediğim gibi sistem yetersiz bence a2 ile 3 sene cbf 150 kullanan biri a ehliyeti icin o motorla parkuru zaten tamamlayacaktir.. ama ya gerisi .? Parkuru gecmesi iyi süreceği anlamina gelmiyor dolayisiyla a2den a sinifina gecmek bence para tuzagi gibi dusunmeye başladım he gereklibegitomler veriliyor olursa amenna

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Şimdi benim Emre arkadaşımızın sözlerinden anladığım şey;
    A direksiyon sınavı A2 sınavından daha zor yada daha kapsamlı olmalı.
    Aslında fena fikir değil.
    8 manevrasını ve denge platformu manevrasını yokuşta ama yokuşun enlemesine olacak şekilde yaptırılabilir mesela. Veya trafik kısmını geceye almak olabilir. Virajda panik fren manevrası A sınavına eklenebilir.
    Ve bunun gibi şeyler olabilir...

Motosikleti
    Hay sağolasın abim anlayanim çıktı )
    A2 kullanan biri aktif olarak zaten 600luk motorlada o parkuru geçer. O parkura gore o motoru gerçekten kullanip kullanamayacaginiza anlayamayacaklarina gore sadece para tuzagi. Parkur ayni ama sen gel 600lukle gec 1500 bize ver yoluna devam et modunda sistem

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    YORUMLARIN SADECE BİR KISMINI OKUDUM

konuyu açan arkadaşı sanırım anlayamamışsınız;

adam diyor ki "A2" alırken 200cc ile bir şeyleri yaptırıyorlar ve "A" sınıfına yükseltirken de aynı 200cc ile aynı şeyleri yaptırıyorlar.

yani ehliyet yükseltiyorsun ama "A" yaparken sınavda niye 600cc yada üzeri vermiyorlar? ne bilecekler senin yüksek cc kullanabileceğini?

arkadaş son derece haklı ve ona katılıyorum. enayi yerine konulmak böyle bir şey. "a2" alıyorsun ve aynı testler ile fazladan para ödeyerek "A" sınıfına yükseltiyorsun.

amaç paramızı yolmak, bizim can güvenliğimiz geri planda.

Adama ne yüklenmişsiniz adamın demek istediği A ehliyet eğitimlerini daha düzgün daha kapsamlı verip sonrasında sınavda daha zor eleyici yapılması gerekir diyor ben arkadaşa katılıyorum.
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Fatih A sınıfı ehliyet alırken 600cc üstü kullandırıyorlar.Arkadaş aynı parkuru 600cc ile yapmaktan bahsetmiş.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Burada mt07 ile giriyorsunuz sınava yani A ehliyet verirken 600 ve üzeri kullandırıyorlar zaten.Eğer anladığım gibiyse ilk yorumumu okuyun.

Gönül ister ki bu tarz fiks bir parkur kurulsun, hak eden adaylar ehliyet alsın ama muz cumhuriyetinde işler böyle değil. https://youtu.be/p-El4cBAuzg

Motosikleti
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YORUMLARIN SADECE BİR KISMINI OKUDUM

konuyu açan arkadaşı sanırım anlayamamışsınız;

adam diyor ki "A2" alırken 200cc ile bir şeyleri yaptırıyorlar ve "A" sınıfına yükseltirken de aynı 200cc ile aynı şeyleri yaptırıyorlar.

yani ehliyet yükseltiyorsun ama "A" yaparken sınavda niye 600cc yada üzeri vermiyorlar? ne bilecekler senin yüksek cc kullanabileceğini?

arkadaş son derece haklı ve ona katılıyorum. enayi yerine konulmak böyle bir şey. "a2" alıyorsun ve aynı testler ile fazladan para ödeyerek "A" sınıfına yükseltiyorsun.

amaç paramızı yolmak, bizim can güvenliğimiz geri planda.
    Alıntı kabyelmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adama ne yüklenmişsiniz adamın demek istediği A ehliyet eğitimlerini daha düzgün daha kapsamlı verip sonrasında sınavda daha zor eleyici yapılması gerekir diyor ben arkadaşa katılıyorum.
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih A sınıfı ehliyet alırken 600cc üstü kullandırıyorlar.Arkadaş aynı parkuru 600cc ile yapmaktan bahsetmiş.
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada mt07 ile giriyorsunuz sınava yani A ehliyet verirken 600 ve üzeri kullandırıyorlar zaten.Eğer anladığım gibiyse ilk yorumumu okuyun.
    Alıntı Ari Gold adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gönül ister ki bu tarz fiks bir parkur kurulsun, hak eden adaylar ehliyet alsın ama muz cumhuriyetinde işler böyle değil. https://youtu.be/p-El4cBAuzg
    Abilerim değerli fikirleriniz ve paylaşımlarınız için öncelikle teşekkür ederim Bazı yorumlarımı telefon üzerinden yaptığım için anlam kaymaları yaşatmış olabilirim kusurum varsa affola..
    Şuan benim a2 ehliyetim mevcut parkuru 150cc motorla tamamlayıp aldık bir güzel.Şimdi genele örnek verelim arkadaşımın 600rr motorunu mesela kullanıyorum şehir içinde bir sıkıntı yaşamıyorum manevrası olsun , duruşu kalkışı. Ama bu bir 600cc tecrübesi kesinlikle değil tabi ki . Gel gelelim ben 600cc motor ile 150cc motorla tamamladığım parkuru aktif motosiklet kullandığım için yüzde 90 ihtimal tamamlarım... Ama gel gelelim bu parkuru geçmek benim bu motora her koşulda hakim olduğumu kanıtlamaz...
    a2 ehliyeti 150cc motor ile parkur tamamlayıp trafiğe çıkmaktan ibaret
    a ehliyetinin bundan tek farkı ise aynı parkuru 600cc motor ile tamamlayıp trafiğe çıkmak. Sadece parkuru 600cc motorla tamamlıyoruz diye 1500tl fark ödüyoruz saçma olan burası değil mi ? yani yanlış mı biliyorum arkadaşlar sistemi ben acaba ? Sadece yolunuyoruz bu sistemde diye düşünüyorum umarım kendimi daha iyi ifade etmişimdir..

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Sistem eskiye oranla daha iyi.Burda benim eleştirim A2 den A ya geçmek isteyen biri için yeniden ehliyet alıyormuş gibi yüksek bir rakam istenmesi.Sürücü kursu kağıt üzerinde ben 600cc üzeri motorla baştan eğitim veriyorum diyor.Ama gerçekte pek öyle olmuyor.Zaten A sınıfı ehliyet veren kurs sayısıda az olunca fiyat konusunda pazarlık şansında az oluyor.Fiyat olarak da ben kasım gibi almıştım kursa 750tl ödemiştim.Artı ehliyeti çıkarırken emniyetteki masraflar.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    size kesin ve emin olarak bir şey söyleyeyim, amaç hizmet ve sürücü kalitesi değil. asıl amaç gerçekten para yolaklamak.

gerçeği ve duymak istediğiniz şeyi size söylüyorum; "amaç paranızı almaktan ibaret, pratik ve teorik testler formalite ve bahanedir." bunun aksini idda eden olmaz çünkü bunu herkes biliyor bence.

bence ehliyet sistemi değişmeli. ehliyet kursu zorunlu olmamalı, tıpkı ben evimin önünde motorumu kendim bakım yaptığım gibi yine motor öğrenme işinide tanıdığım bir abiden ücretsiz almak hakkım.

ehliyet için sadece yazılı ve direksiyon sınavı olmalı ve bunun ücreti alınmalı, benim verdiğim 1100 lira paranın 600 lirası sadece kursa gitti ve kurs bana ne öğretti? hiç bir şey öğretmedi.

para yolmak için var bu sistem ben ondan eminim.

yakında düz yolda yaya olarak yürümek için ehliyet lisans falan almakta zorunlu olacak bu gidişle.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)