Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

arkadaşlar dikkat hırsızların yeni taktigi

Motovento
    REKLAM ALANI
    sikayetname - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    ilana koydugunuz makinalara müşteri gibi arayarak gelip görmek istediklerini söylüyorlar sizde açık adresinizi verirseniz geçmiş olsun 1 hafta içinde o motoru ordan kaldırıyorlar benim kilidim var korumam var bişey yapamazlar demeyin yaparlar abi hemde öyle bi yaparlarki ağzın açık bakarsın motorunuzu satmak istediginiz zaman motoru muhafaza ettiginiz yere randevü vermeyin kalabalık ve işlek bir yere randevü verin gelen şahısa dikkat edin ortak yer belirleyin görüşmeniz bittiginde bölgeden uzaklaşırken ana adresinize dönerken karışık ara sokakları tercih edin ve takip edilmediginizden emin olun lütfen dikkatli olalım iyice kudurdular benim başıma gelmez deme duyarlı ol
    zaferce, fz6_fazer, banno1957 ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Evet mantıklı bir uyarı. İlanlarda konum kısmı var malum sitede, net konumunuzu vermek yerine motoru gösterebileceğiniz yakınlardaki bir merkezi yeri işaretleyin o konum kısmında. Ne olur ne olmaz devir kötü...

Bahar89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Motosiklette mi yenisiniz ? Yoksa internetiniz mi yeni bağlandı.
    Mengu16 ve Potenza bunu beğendiler.

sikayetname - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Alıntı Bhr89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen showmen olasana ya çok komikmişsin burda insanları uyarnaya çalışıyoruz bilen var bilmeyen var boşluga düşen var bilgisi olmayan var seni neden kastıki bu konu

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bu taktiğin hırsıza ne gibi bir faydası oluyor merak ettim. Zaten gece sokaklarda dolaşsa onlarca motosiklete denk gelecekler ne diye internetten adres bulmakla uğraşsın?

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu taktiğin hırsıza ne gibi bir faydası oluyor merak ettim. Zaten gece sokaklarda dolaşsa onlarca motosiklete denk gelecekler ne diye internetten adres bulmakla uğraşsın?
    Direk belirli marka ve modele ihtiyaç varsa olay mantıklı.
    mustafa_325 ve Ali Bircan bunu beğendiler.

Bilenler için hatırlatıcı , bilmeyenler için önemli bir uyarı. Teşekkürler.
    fearlesboyy bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    En garanti yöntem alıcı ile uzak bir yerde randevulaştıktan sonra alıcının gözlerini bağlayarak motorun bulunduğu mekana getirmek, giderken de aynı şekilde gözlerini bağlayıp ıssız bir yerde bırakmak. Veya bu zahmete hiç girmeyip motoru görmeye gelen ama motoru almayan kişiyi vurabiliriz. Böylece motorun yerini kimseye söyleyemez.
    özgürgenc, Erhan Tosun, zulu ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En garanti yöntem alıcı ile uzak bir yerde randevulaştıktan sonra alıcının gözlerini bağlayarak motorun bulunduğu mekana getirmek, giderken de aynı şekilde gözlerini bağlayıp ıssız bir yerde bırakmak. Veya bu zahmete hiç girmeyip motoru görmeye gelen ama motoru almayan kişiyi vurabiliriz. Böylece motorun yerini kimseye söyleyemez.
    olay budur ;)

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    5 yıldır motora biniyorum. Aklıma yukarıdaki uyarıda yer bulan konu hiç gelmedi. Bizi, yani senin kadar akıllı olmayanları, yoksa içinde kötülük olmayanları mı deseydim, aşağılayacağına; keşke bizi mazur görseydin Lordum.
    Seni bu zavallı başlıkla üzdüğümüz, zamanını çaldığımız için bizi affet, kusurumuza bakma, mazur gör. Biz zavallı kulların senin olgunluğuna erişemedik.
    denizildir, zekeriyaimam ve sikayetname bunu beğendiler.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakuzadan fırlamışcasına bir yorum

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Plakanızda adresinizden daha fazla bilgi var.
    Üstelik hırsız olsun olmasın alııcı plakanızı sorgulamak isteyecektir.

Galiba en iyi yöntem yukarıda arkadaşımızın yazdığı.
    Almıyorsa vurun gitsin.
    Ne olur ne olmaz!
    Şerefsizler manyağa çevirdi milleti.
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı sikayetname adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilana koydugunuz makinalara müşteri gibi arayarak gelip görmek istediklerini söylüyorlar sizde açık adresinizi verirseniz geçmiş olsun 1 hafta içinde o motoru ordan kaldırıyorlar benim kilidim var korumam var bişey yapamazlar demeyin yaparlar abi hemde öyle bi yaparlarki ağzın açık bakarsın motorunuzu satmak istediginiz zaman motoru muhafaza ettiginiz yere randevü vermeyin kalabalık ve işlek bir yere randevü verin gelen şahısa dikkat edin ortak yer belirleyin görüşmeniz bittiginde bölgeden uzaklaşırken ana adresinize dönerken karışık ara sokakları tercih edin ve takip edilmediginizden emin olun lütfen dikkatli olalım iyice kudurdular benim başıma gelmez deme duyarlı ol
    1- Motorun hayırlı olsun.

2- Uyarın için sağol. Benim özellikle dikkat ettiğim bir konu. Memlekette köpek çalıyorlar, 2 yaşında eğitimli rottweiler köpeği çalabilen hırsız motoru çalmak için her hileyi yapar.
    sikayetname bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Beyin sahibinden mi? Az kullanilmis sifira yakin sanirim?

denizildir bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Almıyorsa vurun gitsin.
    Ne olur ne olmaz!
    Plakadan o bilgilere uğraşmak Türkiye şartlarında bir çok kişi için mümkün değil. Yine de, satılık ilanlarında plakanın ifşasına karşıyım.

Pulsarı satarken elemana plakayı vermedim. Dedim herhangi bir hasar kaydı gelmeyecek, bunun garantisini veriyorum. Buluşuruz bir yerde, incelersin motoru, içine sinerse, fiyatta da anlaşırsak, sorgularsın. Söylediğimden başka bir şey çıkarsa motoru sana bırakır giderim.

Eleman olur dedi, en son kontrol etti, hasar kaydı yoktur yazısı geldi. O motoru aldı, ben paramı.
    diablof ve sikayetname bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Almıyorsa vurun gitsin.
    Ne olur ne olmaz!
    Güzel abim burası Fransa değil hatırlatayım Sen bilmiyorsun galiba memleketin son halini belli ki.

Kapalı müstakil garajımdaki motorumu zincir kilit ve alarmlı disk kilitle bağlıyorum. Müstakil garajdaki motora bile böyle önlem alıyorum, dikkatinizi çekerim.
    Buna rağmen garajıma tanımadığım hiç kimseyi sokmam, garajın içini göstermem.

Motor satarken de satıcıyı asla garajıma çağırmam. Bu memlekette hırsızlar dükkan showroomunda duran motorları çalıyor hemde 1 değil 6-7 tane birden. Adamlar şaseden bağlanmamış abus zincirli motorları ne yapıp edip çalıyor.

Daha geçenlerde bir arkadaşımızın kapalı ve 24 saat güvenlikli olan otoparkından motorunu çaldı hırsızlar. Bakın yeniden dikkatinizi çekiyorum güvenlik görev başındayken çaldı adamlar. Video kaydını dahi izledim. Güvenlik olaya uyanana kadar adamlar 30sn de alıp gitmişler motoru.

Sen diyosun millet manyağa döndü, döneriz tabi, biz paranoyak olmayalım da Fransızlar mı olsun
    Bu ülkede hırsıza ceza yok, 56 ayrı hırsızlık olayından dosyası olan adamı salmışlar, 57. de yine yakalanıyor, 3 ay yatıp bir afdan faydalanıp yine salınacak belli ki.

İmkanım olsa kapalı garajıma hareket sensörlü ve otomatik hedef alabilen bir düzeneğe uzi takıp gece aktive edeceğim, benden habersiz gireni delik teşik etsin

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel abim burası Fransa değil hatırlatayım Sen bilmiyorsun galiba memleketin son halini belli ki.

Kapalı müstakil garajımdaki motorumu zincir kilit ve alarmlı disk kilitle kilitliyorum. Müstakil garajdaki motora bile böyle önlem alıyorum, dikkatinizi çekerim.
    Buna rağmen garajıma tanımadığım hiç kimseyi sokmam, garajın içini göstermem.

Motor satarken de satıcıyı asla garajıma çağırmam. Bu memlekette hırsızlar dükkan showroomunda duran motorları çalıyor hemde 1 değil 6-7 tane birden. Adamlar şaseden bağlanmamış abus zincirli motorları ne yapıp edip çalıyor.

Daha geçenlerde bir arkadaşımızın kapalı ve 24 saat güvenlikli olan otoparkından motorunu çaldı hırsızlar. Bakın yeniden dikkatinizi çekiyorum güvenlik görev başındayken çaldı adamlar. Video kaydını dahi izledim. Güvenlik olaya uyanana kadar adamlar 30sn de alıp gitmişler motoru.

Sen diyosun millet manyağa döndü, döneriz tabi, biz paranoyak olmayalım da Fransızlar mı olsun
    Bu ülkede hırsıza ceza yok, 56 ayrı hırsızlık olayından dosyası olan adam yine hırsızlıktan yakalanıyor bu ülkede.

İmkanım olsa kapalı garajıma hareket sensörlü ve otomatik hedef alabilen bir düzeneğe uzi takıp gece aktive edeceğim, benden habersiz gireni delik teşik etsin
    Sonuçta, hırsızı cezalandırmayan devlet, adam öldürmekten sana müebbet verir

Motosikleti
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuçta, hırsızı cezalandırmayan devlet, adam öldürmekten sana müebbet verir
    Evet, bence de kesin öyle olur. Baklava çalan çocuklara 40 yıl hapis istemiyle dava açılırken tecavüz suçlularına 10 yıl hapis istenip iyi halden 3-4 yılda salan kokuşmuş hukuk sistemini gördü bu gözler yıllarca.

Malum bu ara Fetöcüler popüler, acaba motor hırsızları Fetöcüymüş desek, çaldıkları motorlarla darbe yapmayı planlıyolar da desek, o zaman devlet olaya daha ciddi yaklaşır mı merak etmiyor da değilim doğrusu
    Osm@n bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Kasko var senelik 1265 tlcik dün kestim. Günlük sigara parasına bile gelmiyor,temiz..

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasko var senelik 1265 tlcik dün kestim. Günlük sigara parasına bile gelmiyor,temiz..
    O sigarayı bırakmak için kendimi kurdum, dedim bırak şu sigarayı, o çok sevdiğin, beğendiğin, çok yakıyor diye almadığın XL650 Transalpi al, sigaraya vereceğin para ile de benzin alsan, CBR'ye biniyormuş gibi standart benzin masrafı ile TA'ya binersin.

Sonuç mu? CBR'da güzel motor, cidden bak

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)