Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Rs ikinci el piyasası.

Motovento
    REKLAM ALANI

Rs200 ikinci el piyasası nasıl ? Aldıktan bir sene sonra evleneceğim için soruyorum.

Not: bakımına, kullanımına bağlı falan demeyin. Hasar kaydı olmayan temiz bir rs'den bahsediyorum ona göre alicam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    motor fiyatllarının artmasıyla uygun fiyatlı rs modeli iiy satıyor sayfalarda çok gördüm rs arıyorum diye

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    bence her türlü satılır satışıda oldukça hızlı olur.

OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    Gündemde olan bir model...

ABS avantajı ile öne çıktığından özellikle yaz aylarında satışının pek zor olmayacağı kanısındayım ama şunu unutmamak gerek satış işi kısmet işi

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    ns piyasasası daha hızlı
    ama rs te satılıyor.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...29445934/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...61922924/detay

Sıfırı 12.500 TL olan motorların temiz, düşük km'li 2. el örnekleri. Açıp ilan tarihlerine bakarsan, fikir edinirsin ne kadar zamandır satışta olduklarına dair.
    karaca3 bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...29445934/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...61922924/detay

Sıfırı 12.500 TL olan motorların temiz, düşük km'li 2. el örnekleri. Açıp ilan tarihlerine bakarsan, fikir edinirsin ne kadar zamandır satışta olduklarına dair.
    Kardeş hayırdır senin amacın ne? Gidip yüz tane ilan arasında en eski ilanları seçip buraya koymuşsun birde "ilan tarihlerine bak" demişsin. Milleti bu motosikletin satılamadığına ikna edince eline ne geçecek acaba?

Çok sağolun ama efendy06 kafamı karıştırdı 😁

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hep sustum ama söylemeden edemeyeceğim; isminde ki RS ye aldanıp, SS e bineceğim diye umutlanma sakın, bildiğin commuter in karenajlısı kardeşim be.
    Bir de bu motora binenlerin yaş ortalamasına bakarsan, 2. el pekde güvenli değil bence. Ha satılır mı, satılır,sırf fiyatı için.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    bakımına ve kullanımına bağlı

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben 45 yaşındayım.Ben aldım mesela.Neden aldım SS ye benzediği ve ABS olduğu için aldım.Fiyatı yedek parçasıda ucuz.Başlangıç için güzel kombinasyon.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Türkiyede motora kısa bir süre binip satacaksan Honda dan başka motora bulaşma derim.Türkiye de en hızlı satılan motor HONDA dır. Tabi birde kısmet işi var bu işin onun garantisi yok.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep sustum ama söylemeden edemeyeceğim; isminde ki RS ye aldanıp, SS e bineceğim diye umutlanma sakın, bildiğin commuter in karenajlısı kardeşim be.
    Bir de bu motora binenlerin yaş ortalamasına bakarsan, 2. el pekde güvenli değil bence. Ha satılır mı, satılır,sırf fiyatı için.
    250cc sinifda RS 200 SS bir makine degilse Kawasaki, Yamaha, Honda, KTM, Hyosung vs. gibi markalarin makinelerine de ayni ithamda bulundugunuz anlami cikar ki bu bence yanlis bir dusunce. Birakin RS 200'un commuter'den farkinin olmamasini RS 200 bir commuter ile kiyaslanmaz bile.

Ote yandan yanlis hatirlamiyorsam 2 sene icerisinde 1000 kadar RS 200 satildi ve hala satilmaya devam ediyor. Ekrem ATA sahit oldugu RS satislarini haftada birkac kez Facebook uzerinden paylasiyor, tabi ki Ekram ATA'nin sahit olmadigi onlarca satis oluyordur.

Suan 11.000 TL bandindan satis yapiliyor sanirim. Sezon ici fiyati 13.600 TL olarak planlandi ama kesin bu rakamdan satilacagi henuz belli degil yani rakiplerinin kabaca 2/3 fiyatindan satisi olacak ki bu fark da yine kabaca 6000 lira civarinda olacak.

Secim yaparken onemli olan senin beklentilerin. 250cc benim icin sadece bir gecis makinesi, Ben bu siniftaki makineden 6 ay sonra sikilacagim, yetersiz gelecek, maksat guvenli baslangic yapmak diyorsan ve cok fazla para baglamak istemiyorsan RS 200 bu is icin bicilmis kaftan. Para sorunum yok, kalite ve donanim ariyorum dersen KTM RC serisi. Benim makinem saglam olsun, acimayacam vuracam kirbaci diyorsan CBR 250. R25'in sesi gayet cekici, 36 beygir ile sinifin en guclusu ama fren sisteminde ABS olmamasi Allah muhafaza acemiyi hayata kusturur, malzeme kalitesininde Yamaha'ya yakismadigini r125 ile kiyasladiginda net bir sekilde.

Uzun lafin kisasi elinden cikaramayacagin bir motosiklet bu sinifta yok ama deger kaybin markaya ve sansina gore degisir o ayri. Fakat soyle bir durumda var 2.elde alirken kazanirsin yada kaybedersin. genelde satis yaparken motosikletin piyasasi bellidir, ozel bir durumun yoksa kolay kolay piyasanin altina satilmaz.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı cxe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc sinifda RS 200 SS bir makine degilse Kawasaki, Yamaha, Honda, KTM, Hyosung vs. gibi markalarin makinelerine de ayni ithamda bulundugunuz anlami cikar ki bu bence yanlis bir dusunce. Birakin RS 200'un commuter'den farkinin olmamasini RS 200 bir commuter ile kiyaslanmaz bile.

Ote yandan yanlis hatirlamiyorsam 2 sene icerisinde 1000 kadar RS 200 satildi ve hala satilmaya devam ediyor. Ekrem ATA sahit oldugu RS satislarini haftada birkac kez Facebook uzerinden paylasiyor, tabi ki Ekram ATA'nin sahit olmadigi onlarca satis oluyordur.

Suan 11.000 TL bandindan satis yapiliyor sanirim. Sezon ici fiyati 13.600 TL olarak planlandi ama kesin bu rakamdan satilacagi henuz belli degil yani rakiplerinin kabaca 2/3 fiyatindan satisi olacak ki bu fark da yine kabaca 6000 lira civarinda olacak.

Secim yaparken onemli olan senin beklentilerin. 250cc benim icin sadece bir gecis makinesi, Ben bu siniftaki makineden 6 ay sonra sikilacagim, yetersiz gelecek, maksat guvenli baslangic yapmak diyorsan ve cok fazla para baglamak istemiyorsan RS 200 bu is icin bicilmis kaftan. Para sorunum yok, kalite ve donanim ariyorum dersen KTM RC serisi. Benim makinem saglam olsun, acimayacam vuracam kirbaci diyorsan CBR 250. R25'in sesi gayet cekici, 36 beygir ile sinifin en guclusu ama fren sisteminde ABS olmamasi Allah muhafaza acemiyi hayata kusturur, malzeme kalitesininde Yamaha'ya yakismadigini r125 ile kiyasladiginda net bir sekilde.

Uzun lafin kisasi elinden cikaramayacagin bir motosiklet bu sinifta yok ama deger kaybin markaya ve sansina gore degisir o ayri. Fakat soyle bir durumda var 2.elde alirken kazanirsin yada kaybedersin. genelde satis yaparken motosikletin piyasasi bellidir, ozel bir durumun yoksa kolay kolay piyasanin altina satilmaz.
    Saka yapiyorsunuz heralde ?
    Eski r125 yeni r25 kullanicisiyim.Gidin yeni kasa bir r125 inceleyin,r25 ten cok daha kaliteli oldugunu goreceksiniz parca kalitesinin.
    Ayrica R125 R25 ten daha cok SS tanimina segmentine uygun bir motordur.Bunu hiz vesaire olarak soylemiyorum,r25 sport touring ise r125 supersporttur.R125 in oturus pozisyonuna,gidonuna bir oturun bakin derim.R25 den kat kat agresif.

Bajaj rs200 e gelince kiyaslama yaptiginiz motorlar gibi bu motorda ss degil.Hatta aralarinda siradan bir motorun grenajlisi diyebilecegimiz tek model.Cift far ve grenajli olmasi sizin icin ss oluyorsa bisey diyemem.Kimse yanlis anlamasin ama ben bajaj alacak olsam rs alacagima 200ns alirim,cok daha yakisikli bana gore.RS 200 un o plakaligi camurlugu filan acayip garip geliyor goruntusu

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saka yapiyorsunuz heralde ?
    Eski r125 yeni r25 kullanicisiyim.Gidin yeni kasa bir r125 inceleyin,r25 ten cok daha kaliteli oldugunu goreceksiniz parca kalitesinin.
    Ayrica R125 R25 ten daha cok SS tanimina segmentine uygun bir motordur.Bunu hiz vesaire olarak soylemiyorum,r25 sport touring ise r125 supersporttur.R125 in oturus pozisyonuna,gidonuna bir oturun bakin derim.R25 den kat kat agresif.

Bajaj rs200 e gelince kiyaslama yaptiginiz motorlar gibi bu motorda ss degil.Hatta aralarinda siradan bir motorun grenajlisi diyebilecegimiz tek model.Cift far ve grenajli olmasi sizin icin ss oluyorsa bisey diyemem.Kimse yanlis anlamasin ama ben bajaj alacak olsam rs alacagima 200ns alirim,cok daha yakisikli bana gore.RS 200 un o plakaligi camurlugu filan acayip garip geliyor goruntusu
    Ayni seyi soyluyoruz, bende r25'i r125 ile kiyasladiginizda R25'in Yamahanin kalitesine yakismayan bir motosiklet oldugunu gorursunuz yazdim.

Sanirim siz naked ile commuter ayni sinif olarak goruyorsunuz ama boyle bir dusunce yanlis olur. SS motosikletlerin grenajsiz modeli Naked sinifini olusturur yada tam tersi.

RS 200'un biraz daha SS'e benzetmek icin degisiklik yapilmis NS'den farkli yonleri var o nedenle NS'den tek farki grenaj derseniz yine hata olur.

Plakalik-camurluk goruntusu zevkler-renkler tartismasina girer ama sokmesi 10 dk surmeyen maddi bir yuku olmayan bir islem
    Zippo's bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Piyasası peynir ekmek gibi olsada referandumdan sonra ne olur kimse bilmiyor.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    200 ns daha çabuk satılıyor rs'e göre. Antalyada var bir tane ki servisten de sorgulattım ve daha 5000 km'de ve bir şeyi de olmamasına rağmen 2-3 aydır bekliyor ilanda ku fiyatını 9200'e bıraktı arkadaş bana. İlan fiyatı şu anda 9400'e indi ve hala bekliyor motor.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cxe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sevgili kardeşim, ben üstünde yazana, kaç tane sattığına, kaça satıldığına bakarak sınıflandırmam. Binerim üstüne, açarım gazı, yatarım viraja, asılırım frene, değerlendirmemi ona göre yaparım. Evet saydığın o makinalardan çoğu bence ss değil.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Bence SS degil dusuncene saygi duyarim ama sen kabul etmesende motosiklet pazarinda markalarin olusturdugu 250 cc SS sinifi diye bir olusum var ve motosiklet camiasinda bilinen commuter siniflaya kiyaslanamaz, ikisinin amaci birbirinden cok farkli

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş hayırdır senin amacın ne? Gidip yüz tane ilan arasında en eski ilanları seçip buraya koymuşsun birde "ilan tarihlerine bak" demişsin. Milleti bu motosikletin satılamadığına ikna edince eline ne geçecek acaba?
    Temiz olan, fiyatları da uygun olan 2 örnek verdim. Bir motor temizse, fiyatı uygunsa, mevki olarak ta Karsda değilse, ama aylardır ilanda duruyorsa demek ki satılmamış.
    12500 tl'ye sıfırı alınan, 2016 model 6 bin km'de hatasız motor 9500 liradan satılığa çıkıyor ve yine de satılamıyorsa, durup bir düşünmek gerekir.

Elime bir şey geçmeyecek, ikinci el piyasası var mı yok mu bu kıstasa göre belirlenir. 2-3 adet gerçekten temiz, modelli, km'si düşük, fiyatı uygun motor bulur ve satışa çıkma tarihlerine bakarsın.

Ben kendi fikrimi yazdım, çürütebiliyorsan çürütürsün. Öyle alıntı yapıp atarlanmak ile motorun piyasası canlı olmuyor maalesef. Takip et ilanları, bak hatta sana yardımcı olayım;

Fiyatı 10500 lira ile daha aşağısında olan tam 21 tane ilan var malum sitede ve bunların tarihleri 1 aydan daha eski. Zaten toplamda 53 tane (İKİNCİ EL)satılık ilanı var ve bunların 2 tanesi hasarlı, 1 tanesi de RS değil NS. Bunların 21 tanesi 1 aydan uzun zamandır satılık. Bu 21 tanenin en pahalısı 10500 tl. Yine bu 21 motorun 10 tanesi 2 ay veya daha uzun zamandır satılık. Bu 2 ay veya daha fazla zamandır satılık olan 10 moturun en pahalısı 10250 tl iken en ucuzu 9400 tl.

Bu basit istatistik ile, motorun ikinci eli zayıf demektir. Bunu sormuşlar, bunu söyledim. Piyasada 50 tane düzgün ikinci eli satılıkta olan motorun 21 tanesi şu mevsimde 1 aydan daha fazla zaman, sıfır bedeline göre uygun satılıyorsa, ve bu motorların km'si de düşükse, kimse kusura bakmasın. Siz kızacaksınız diye sizden korkacak değilim. Siz elinizdeki motorun ikinci el piyasasını düşürmek istemiyor olabilirsiniz, ama ben sizin şahsi motorunuzun geleceğini düşünerek değil reel verileri baz alarak konuşuyorum.

Arıza yazıp tavsiye isteyen kullanıcıya tavsiye verince elime bir şey geçmediği gibi, bu soruyu da cevaplayınca elime bir şey geçmeyecek. Ha diyorsan ki yukardaki veriler yanlış, sen arkadaşı aldatıyorsun, malum site buyur, incele, aksini kanıtla, gelip özür dilerim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler