Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorcuların herzaman haklı olma çabası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Merhaba öncelikle Zaman zaman denk geliyorum böyle şeylere, Bende motosiklet kullanan birisi olarak söylüyorum bunu ,neden motosiklet kullanan arkadaşların çoğu trafikte herzaman haklı olma çabası içinde özellikle bu motovlog çeken arkadaşlar.

Emniyet şeridi ihlali yapıyorlar, birisi emniyet şeridinden gitmek yasak diyor bin türlü laf söylüyor, polis bize o hakkı veriyor , emniyet şeridinden gitmezsek ölüyruz vs. vs. vs. biriside çıkıp demiyor ki emniyet şeridinden gidiyorum ama yasak bunu biliyorum demiyor.

Hem trafikte araç olaran görülmek istiyoruz ama biryandan da trafikten kendimizi hep izole etmek istiyoruz. Motovlog çeken birisi geliyor yaya kaldırımından hızlı bir şekilde geçiyor yaya yol vermiyor diye triplere giriyor abonesi olan kişilerde yol vermeyen yaya'ya sayıyor sövüyor.

Artık motosikletlerinde trafik bilincinde olması gerektiğinin kanısındayım. Yanlış mı düşünüyorum ?

Nor: Sen hiç mi kural ihlali yapmıyorsun diyen arkadaşlar çıkar muhtemelen evet yapıyorum ama mümkün olduğunda yapmamaya çalışıyorum ve herhangi birşey olursa hatalı benim olacağımı biliyorum.
    siyahus, denizildir, DarkWheel ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizleri başarılı bir şekilde temsil etme gayreti içindeler işte daha ne yapsınlar

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Akmayan trafikte emniyet şeridini kullanabilirler.Emniyet şeridi sıkışık trafikte ambulans, polis, itfaiye vs gibi araçlar acil durumlarda trafikten etkilenmemesi içindir.Sonuçta motor emniyet şeridinde trafik oluşturmaz.Araba ise arkasına ambulans dayandığında yol veremez.

Motovlogçular yaygınlaştıkça herkes kendini birşey sanmaya başladı bu konuda hak veriyorum

Sıkışık trafikte motor araba gibi beklemez zaten beklememelidir.Ama akan trafikte 2 araba arasından geçen motorculara bende kızıyorum.Özellikle bu uzun yolda oluyor adam otoban diye motoru 200 km hız üstünde sürüp 2 araç arasından geçmeye çalıyor
    Salurbey, DarkWheel ve espresso bunu beğendiler.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    çok güzel yazmışsınız. tabi emniyet şeridi üzerinden birşey eklemek isterim,motorcu emniyet şeridini kullanırken olabildiğince tedbirli olmalı, 2 hafta önce arkadaşım hayabusa ile emniyet şeridinde kaza geçirdi, hızı 150 km/h ve frenliyor 60 km ile arkadan arabaya çarpıyor, bu şekilde zorlamanın hiçbir gerekçesi olamaz. şimdi bu motor kazası olarak geçti istatistiklere arkadaş ii bu arada sağlığında bir sıkıntı yok.

emniyet şeridi üzerine yazdığımı genel trafik içinde düşünüyorum.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel yazmışsınız. tabi emniyet şeridi üzerinden birşey eklemek isterim,motorcu emniyet şeridini kullanırken olabildiğince tedbirli olmalı, 2 hafta önce arkadaşım hayabusa ile emniyet şeridinde kaza geçirdi, hızı 150 km/h ve frenliyor 60 km ile arkadan arabaya çarpıyor, bu şekilde zorlamanın hiçbir gerekçesi olamaz. şimdi bu motor kazası olarak geçti istatistiklere arkadaş ii bu arada sağlığında bir sıkıntı yok.

emniyet şeridi üzerine yazdığımı genel trafik içinde düşünüyorum.
    Geçmiş olsun hocam, Busa'nın aerodinamiği o kadar iyi ki yüksek hızları hiç hissetmiyorsunuz Arkadaş dalgınsa hızını fark etmemiş bile olabilir.
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Şunu eklemek istiyorum ki Emniyet şeridi sadece ambulans vs. gibi araçlar için değildir. Yolda bozulan bir araba emniyet şeridinde duraklayabilir. ve emniyet şeridinden giderken kazaya sebebiyet verebiliriz. Yani demek istediğim şu emniyet şeridinden gittiğinde birisi kapıda açsa, başka birşey de olsa en azından hatalı olduğumuzu kabullenelim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MT07
    Valla bunu okuyunca farkettim dediğin davranışları bende yapıyorum.Şu an gözümün önüne geldi hep kaskın içinden ettiğim küfürler geçirdiğim ufak çaplı sinir krizleri falan.Hakkaten niye böyleyiz la :D

Emniyet şeridinden hiçbir durumda gidemezsiniz arkadaşlar, ne sıkışık trafikte nede duranda, ya araçların arasından gideceksiniz yada paşa paşa arada bekleyeceksiniz...
    TEKNECI bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Beylikdüzü'nden Haliç'e adam gibi emniyet şeridi yokki. Zamanında vermişler imarı vermişler imarı. İstanbul'da yaşıyorum adam gibi o bahsettiğiniz şeridi görmedim.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun hocam, Busa'nın aerodinamiği o kadar iyi ki yüksek hızları hiç hissetmiyorsunuz Arkadaş dalgınsa hızını fark etmemiş bile olabilir.
    Stunt selam, saol,allahtan ciddi bir sıkıntısı yok. Motor satıldı, %40 aşağısına,epey hasar aldı. Simdi s1000rr peşinde arkadaş Motor üzerinde gerçekten gazı açmamak çok büyük kontrol istiyor, hele ki hayabusa gibi hızı anlamadığın ve çok güven motorda insan ne şartta olursa olsun dururum veya hızlanır geçerim psikolojisine giriyor. Her zaman en önemlisi insanın kontrolü elinde tutması ama bu makinalarda çok zor
    Stunt bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    artık ambulansa falan da kapalı emniyet şeridi diye biliyorum. ambulans geliyorsa, "araçlar sağa-sola açılacak, ambulans da ortadan yardıracak" diye bi değişiklik yapılmamış mıydı yakın zamanda?

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artık ambulansa falan da kapalı emniyet şeridi diye biliyorum. ambulans geliyorsa, "araçlar sağa-sola açılacak, ambulans da ortadan yardıracak" diye bi değişiklik yapılmamış mıydı yakın zamanda?
    Olması gereken bu ama ülkemizde sanırım hala bu sisteme gecilmedi. Ya gaza basıp gidiyorlar yada emniyet seridini boşaltıyoruz...

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben böyle bir uygulamanın hayata geçirilebilmesi için en az bi 150 seneye daha ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    motosiklet sürücüsü çogunlukla haklidir.Çünķü iki teker lek ustunde yolculuk eder. şöyle düşüñun yaya nasil hakli ise trafikte motosiklet surucusude haklidir çogunlukla. çünkü kaportasi yoktur. kaportasi vucududur. Bir kisiyle konusmustum fransada hic bir araç sürücusu motosiklet e carpmak istemezmiş. mahkemede direk haksiz oluyormuş. Nekadari dogru bilemem. Bizim ülkede motosiklet suruculerinin cogu hakli bana gorr. serit ihlali yapmiş kirmizi isikta gecmiiş zaten bunlari her insan yapiyor. yapmiyorum diyen de dunyanin en buyuk yalancisidir. Ama kendini bilmez cahilin yaptigi en ufak bir hareket araç sürucudunden bahsediyorum motor kullanan insanin ya sakat kalmasina yada olmesine ssbep oluyor. onun 4 lastiği yok onun kapotasi vucudu. trafiktede insayatif li olmasi gerekiyor. Ben araba kullanirken tum motosiklet suruculerine yol veririm dibbine yanaşmam urkutmem uzerine surmem. Bizim halk bunu yapiyor ve sonuc olarakta motorcu cildiriyor. motor kullanirken daha dun yanimdan sahilden silme nasil gecti inanamassiniz bir de dikizden bakiyor goruyorum. yani bana bir dokunsa işim bitti. sonuç olarak : Nasil ki trafikte yayaya oncelik var ise motosiklet kullanan kişilere d e bi oncelik taninmali. Buda benim gorusum.Ben boyle dusunuyorum.
    yedimsi bunu beğendi.

Motosikleti
    Keşke İnazuma olsa
    motorcu olarak "motor kullanan" kişilerden şikayet...
    özellikle hamburgerci, pizzacı vs. scooter kullananların - genel itibarı ile - trafik terörüne büyük katkıları var.
    Ne kırmızı ışık tanırlar, ne kaldırım, ne kalkış ne duruş, ne sürat... Sanki paralel bir evrende ve boş bir pistte kullanıyorlar.
    Sıkışık çarşı içinde kaç kere pizzacı motoru tarafından ezilme tehlikesi geçirdim. Kaç kere kırmızı ışık dinlemeden basıp geçip kaza yapanı gördüm. Kaldırımda yürüyorum, tam da pizzacı önünden geçiyormuşum. Yoldan kaldırım üzerine olabildiğince hızıyla bir fırladı bir sürdü zor kaçtım. Bir artistçe orta ayağa almalar, artistçe kask çıkarmalar filan. 1 değil 2 değil.
    Kendisini uyardığın zaman da "ne var lan" tavırları...

Kendi görüşüm. katılır ya da katılmazsınız, ama motor kullanan biri olarak ben bu tarz tiplerden çok şikayetçiyim. Bunlar haklı mı şimdi ailla kaportaları kendi bedenler diye. Sen de kaportanı koru kardeşim, artistliğe gerek yok.
    espresso, siyahus ve DarkWheel bunu beğendiler.

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Tam 20 satır yazdım, sonra sildim alayını. Zira nasıl otomobil sürücüleri her zaman haklıysa kendince motosiklet sürücüleride hep kendince haklı çıkacak, kaporta muhabbetinden hemde. Millette burada çuvaldızı kendine batırana yüklenecek. Eğitim şart kardeşim "Eğitim şart".

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    bildıgım kadarıyla bızım ulkemızde fılterıng yapmak da yasak yanı ıkı arac arasından gecmek.eger buda yasaksa emnıyet serıdı zaten motora yasak ama polısler bısey demıyor goz yumuyor bızler trafıkte motoru araba gıbı kullanmak zorundayız, eger bır aracın sagından veya solundan gecerken herhangı bır kazaya karısırsak hatalı bız oluyoruz emnıyet serındınde seyrederken olabılecek kazada zaten hatalı motorcu oluyor . bence acıl bır sekılde trafık kurallarında motosıkletın konumu hakkında bazı calısmalar yapılmalı fransada oldugu gıbı bır gecıs korıdoru yapılması gerekıyor ama tabıkı bızım ulkemızde buna uyan otomobıl surucusu kac kısı cıkar bılmem . yanı trafık kurallarına gore emnıyet serıdınden ve aracların arasından gecmek hata kabul edılıyorsa ıstedıgımız kadar kıcımızı yırtalım hata motorcuda . motovlog arkadaslara soylenecek soz yok hem apacı gıbı kullanıpta hemde mılette hata arayıp kufur edenlere acayıp gıcık oluyorum, hepsı ıcın gecerlı degıl tabıkı bu soyledıklerım ...

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    ankarada kırmızı ışık kullanan bi tane kurye görmedim!

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Motovlog yapanların çoğu dediğiniz gibi

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Büyük şehirlerde özellikle İstanbuldaki trafik çilesi her geçen gün katlanarak artıyor.Bisiklet ve motosikleti tafagiğe çözüm olarak görüp bunun için pozitif ayrımcılık yaparlarsa belki bir şeyler değişebilir.Yoksa insana yönelik bir gelişme olmaz bu ülkede.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)