Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ybr 125 vites sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    3. motor olarak Yamaha ybr esd
    arkadaşlar bugün ybr 125 aldım 2014 model temiz bir makina ama 5000 km kadar yağı değişmemiş. bugün castrol yağ koydum 100 km kadar yol yaptım ama özellikle 1. vitesten 2 ye geçerken sorun yasıyorum özellikle düşük devirlerde hiç geçmiyor vites yükseltirken problem yaşıyorum vites küçültürken problem yok ama yükseltirken geçmiyor bunun sebebi nedir sizce nasıl çözebilirim ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Sorun iki taraflı görünüyor debriyaj balataları ve saçları yanmış gözüküyor kalkışın zor ise yanma olmuştur sadece 1 ve 2 vites aralığında yapıyorsa muhtemelen şanzıman inceldi yağ kalitesinden

Motosikleti
    kalkışımda problem yok evet 100de 95 1-2 aralığında sorun yaşıyorum. peki bu şanzıman olayını nasıl çözebilirim debriyaj balatası değiştirmem yeterli olurmu

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    castrolün hangi yağı koyuldu? viskozite nedir? sentetiklik durumu nedir?

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    magnatec koyduysanız normal. yapışıyor daha önce forumda bu konuda özellikle ybr hakkında koyunca bu tarz problemler yaşayan kişi hatırlıyorum.

kısa bir süre sonra düzeleceğini, alışacağını düşünüyorum makinanın.

magnatec değil ise de yine farklı bir yağdan dolayı belki alışma süreci yaşıyor olabilir. şahsi düşüncem. ybr cbf gibi aletler yağ seçecek makinalar değil. yağsız kalmasın yeter.

lityumiyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kalkışta hafif bir titreme yapıyorsa balata tutunamıyordur değişmesi gerekir. Eğer kalkışında problem yoksa yağa alışma süreci. Benimki de 6 bin devirin altında mümkün değil 2 ye geçmezdi

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    O castrolü boşalt, motul 5100 10w-40 koy.1-2 bin km vites geçişlerinde sert davran 5 bin km daha az normal.

Motosikleti
    yağın detaylarını çok fazla bilmiyorum ama ustam marka saydı castrol koy dedim. ben motoru ilk alırken eski toprak bi ustaya gösterdim bana debriyaj balatası bitik dedi ama kendı ustam genç ve bu işten zengin olmuş birisi bi debriyajı elledi daha gider bu bitmemiş gerek yok dedi kalkarken motor fırlamıyor zor kalkıyor ayrıca 80-90 semalarında seyrederken 2 kişi olmuyor ama tek kişi 5. viteste gazı bırakıp tekrar asılınca motor toparlayamıyor boğulma razı bişey yaşıuorum. sizce eski toprak usta haklımıdır ? ve balata gerçekten bitti ise bu zamana kadar bitik gezmemizin zararı oldumu sizce motorumuza ? birde ybr için en iyi balata önerisi ?

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Balata bitik gezemezsin de, eğer balata kaçırıyorsa, bunun motora zararı olmaz. En fazla, fazladan yakıt tüketirsin hepsi o. Şimdi arkadaşlar balata durum tespiti için gerekenleri yazarlar. Bence 3. bir ustaya git. Ondan da fikir al.

Bu arada, biz burdan ne desek boş. Belki debriyaj ayarın kötü, ondan yapıyor. Onu ancak binip, hissederek tespit edebiliriz.

Motosikleti
    işte o eski toprak usta binip test ederek bunu söyledi zaten ben bi balata değiştiriyim ya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)