Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Çok açıyorum ama...(Hyo-Honda İçeriyor!)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarışalım la
    Ahahah.

Yarın sabah arkadaşın kazalı 1000rr ını getircem, grenaj, far, ayna yok onla kapışak? Gitme işe boşver kapışak, sabah sabah yapalım bi roll

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Monty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sesi two-brothers egzos ile çözersin. Ama 2 silindirden hiç bir zaman 4 silindirdeki gibi ın ınının nııııııııınn ıııııınnnnnnnn ıııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııı ııınnnnnnn sesini bekleme Son hızından bahsediyorsan evet 190max. yapıyor ama bence 250'lik motor arayan birine bu hız yeter, yanlış anlamazsın umarım iyiliğin için yazıyorum. Ara hızlanmalarda 130-140'a kadar bütün 250'lilikleri tokatlarsın emin ol. Hemde teknik meknik olmadan bam bam bam :D

Bir arkadaşımda r25 vardı. Alacaktım gittim baktım, süper bir görüntüsü var. 2 silindir. Silindirlerin her biri 125cc minnacık Küçükken vurdukları iğne kadar :D 2. elinde çok dikkat edilmesi lazım bence. Yüksek devir çevirdiklerinden mütevellit motor çabuk yıpranıyor. ABS'de olmayınca, ömrü de kısa motor olunca vazgeçmiştim.
    Onun işi 300 yapmak değil ki, az yakmak, şık görünmek, yokuşta falan devir düşürmemek, mukavemetli hızlanma falan. Güzel motordur. Ben de radara almıştım, ama ikinci eli çok hareketli değil. Eninde sonunda yetmeyecek diye çekinmiştim.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu daha geçen gün bu sefer karar verdim dememiş miydin Şaka bir yana aynı durumdayım. Ekipmanı ve ehliyeti aldım. Kara kara düşünüyorum. Para sorunum olmasa ben kesinlikle Ninja 300 alırdım. Ama eğer R25 in ABS lisi veya CBR ın ABS lisini -yani 2018'i- bekleyecek olsaydım R25 den başka hiçbir motora dönüp bakmazdım bile.
    Şu an Ninja 300 ü bir numarada yapanlar benim için kesinlikle ABS başta olmak üzere Kawasaki kalitesi ve lastikler. Ama vergi diliminde bir yukarıda olduğu için fiyatı sıkıntı.
    Gidip yeni YBR den alacam sonunda o olacak

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahahah.

Yarın sabah arkadaşın kazalı 1000rr ını getircem, grenaj, far, ayna yok onla kapışak? Gitme işe boşver kapışak, sabah sabah yapalım bi roll
    kanka yarın sabah sünnet olucaktım ben unuttmuşum
    Alonedark93 bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yolun sonu maxi scooter.. al sat yapmak da zaman kaybı.. hikayeyi özet geçtim
    SAZMAN bunu beğendi.

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu daha geçen gün bu sefer karar verdim dememiş miydin Şaka bir yana aynı durumdayım. Ekipmanı ve ehliyeti aldım. Kara kara düşünüyorum. Para sorunum olmasa ben kesinlikle Ninja 300 alırdım. Ama eğer R25 in ABS lisi veya CBR ın ABS lisini -yani 2018'i- bekleyecek olsaydım R25 den başka hiçbir motora dönüp bakmazdım bile.
    Şu an Ninja 300 ü bir numarada yapanlar benim için kesinlikle ABS başta olmak üzere Kawasaki kalitesi ve lastikler. Ama vergi diliminde bir yukarıda olduğu için fiyatı sıkıntı.
    Gidip yeni YBR den alacam sonunda o olacak
    Nedense ben pek kawasakiye ısınmadım..
    İnsan motor aldığında satmak için değil,kullanmak için almak gerek.Hal böyle olunca insan çok düşünüyor,araştırıyor hele hele 2.el alacak olursak.
    Ben hyosung gt250r ile başladım sonra cbr250r,yamaha r25 şimdi akıl cbr500r da bakalım daha nerelere gidicez.. :D :D

Alıntı TskMuvazzaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedense ben pek kawasakiye ısınmadım..
    İnsan motor aldığında satmak için değil,kullanmak için almak gerek.Hal böyle olunca insan çok düşünüyor,araştırıyor hele hele 2.el alacak olursak.
    Ben hyosung gt250r ile başladım sonra cbr250r,yamaha r25 şimdi akıl cbr500r da bakalım daha nerelere gidicez.. :D :D
    Ben 250cc bandına göre söyledim zaten Yoksa hem tasarım olarak hem de özellikler olarak 500R çok güzel. Gerçi diğerleri ile fiyatı yakın olan eski kasası. Ben yeni kasasına bayılıyorum.
    Ben de sizin gibi uzun yıllar sürebileceğim bir şey almak istiyorum. Yoksa ilk aşamada CBR 125R alacaktım. Şimdi 2. el temiz bir CBR 250 almayı düşünüyorum.
    Aklımda deli sorular ya aslında biraz durum Hakkımızda en güzeli ve en hayırlısı olsun

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok iyi anladım.Çok teşekkür ederim uzun uzun yazıp zahmet etmişsiniz

Öncelikle uzun ve açıklayıcı yorumun için çok teşekkür ederim.
    Bu yazdıklarının birebir aynısını yaşıyorum şuan.Aslında ben'de 500r ı çok düşündüm,hatta fovori listemde şuan 3 adet var.Fakat sesi ve hızı beni pek tatmin edemiyor :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

Bu arada temiz,hasarsız 2015 model r25 hakkında ne düşünürsünüz?Sıfıra 15 milyar vericeğime ikinci el r25 almak mantıklı bir seçim olur mu?
    500R'ın hızı yetmiyor mu ? 160-170 km hızlar hiç azımsanacak hızlar değildir ki en önemlisi o hızlara nasıl çıktığıdır. 250CC'ler ile 150 yapmaya benzemez. 500R ok gibi fırlıyor gaz açıldığında.

"R25'te 170-180 yapıyor yav" diye bir şey yok. 160'tan sonra canları çıkıyor zaten genelde eğimlidir yol ters bir rüzgar varsa zaten gitmiyor. 500R'ın hızı tatmin etmemesi tuhaf. Almayı düşündüğünüz tüm motorlardan çok daha performanslı. 18 saniyeden kısa sürede 150'ye çıkıyor.

Ben 250cc bandına göre söyledim zaten Yoksa hem tasarım olarak hem de özellikler olarak 500R çok güzel. Gerçi diğerleri ile fiyatı yakın olan eski kasası. Ben yeni kasasına bayılıyorum.
    Ben de sizin gibi uzun yıllar sürebileceğim bir şey almak istiyorum. Yoksa ilk aşamada CBR 125R alacaktım. Şimdi 2. el temiz bir CBR 250 almayı düşünüyorum.
    Aklımda deli sorular ya aslında biraz durum Hakkımızda en güzeli ve en hayırlısı olsun
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500R'ın hızı yetmiyor mu ? 160-170 km hızlar hiç azımsanacak hızlar değildir ki en önemlisi o hızlara nasıl çıktığıdır. 250CC'ler ile 150 yapmaya benzemez. 500R ok gibi fırlıyor gaz açıldığında.

"R25'te 170-180 yapıyor yav" diye bir şey yok. 160'tan sonra canları çıkıyor zaten genelde eğimlidir yol ters bir rüzgar varsa zaten gitmiyor. 500R'ın hızı tatmin etmemesi tuhaf. Almayı düşündüğünüz tüm motorlardan çok daha performanslı. 18 saniyeden kısa sürede 150'ye çıkıyor.
    Diğer 250 cclerle az çok bilgim var.Ama açıkçası cbr500r hakkında pek yok mesela r25 le aynı basıyorlar ikisi de cift silindir ikisi de sesi iyi ama ikinci el 2015 km az temiz baktigin zaman r25 12-13 bin tlye varken honda 18 bin tlden aşağı degil bu benim kafamı kurcalayan nokta oldu.

Ha gerçi arka lastik olsun cüsse kalıp olsun r25 den kesinlikle iyi hele 2015 model ustu

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    gönlün hyo desin mantık honda.. Boşver bunları şeytan vesvesesi bunlar sen git r25 al en iyisi

Diğer 250 cclerle az çok bilgim var.Ama açıkçası cbr500r hakkında pek yok mesela r25 le aynı basıyorlar ikisi de cift silindir ikisi de sesi iyi ama ikinci el 2015 km az temiz baktigin zaman r25 12-13 bin tlye varken honda 18 bin tlden aşağı degil bu benim kafamı kurcalayan nokta oldu.

Ha gerçi arka lastik olsun cüsse kalıp olsun r25 den kesinlikle iyi hele 2015 model ustu
    O mantık gerçekten yanlış ama. Yukarıda "YasinC" de açıklamış. Yüksek cc nin düşük cc bir motorla top speed olarak yakın olması benim için kötü değil aksine iyi bir şeydir. R25 ile motorun canını çıkarıp 160-170 lere çıkmaktansa -ki daha fazlasına bence sürekli hız olarak pistte yarışmayacaksanız gerek yok- yüksek cc bir motorla o hızlarda çok daha konforlu bir sürüş yaparım. Ayrıca hız hissi dediğimiz şey hızlanma hissidir çoğu kişi için. Şunu da gözardı etmeyin bence, düşük cc motor her zaman daha çok zorlanacağı için, yüksek sürat sürüşleri motorun ömrünü yüksek cc bir motora göre daha çok kısaltacaktır.
    Ben yine de eğitim almadan CBR 500 ile başlamanın hata olacağını düşünüyorum.

900rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pc ve motosiklet
    yahu bu abs ne kadar önemliymiş.biraz anlatırmısın ilk motorum 89 model mz idi.şu an 46. motorumu kullanıyorum ve bence sizde motorcu ruhu yok.bırakın abs yi filan.keyif almaya bakın bu işten.abs li yada değil önemli olan motordur motor.temiz ve bakımlı olsun.ayrıca japonların ömrü çok kısa olmaz.çok eleştirel yaklaşmayın meselelere.mesela bu arkadaşa honda al daha problemsizdir deyin.boya göre motor alma bu pantolon değil deyin.bu işe yeni başlamış gibisiniz.sevin motosikletleri.kötülemeyin.pist pilotu olmadığınızı unutmayın. kendi motorunuzuda fazla abartmayın.abs yi çağın en önemli icadıymış gibi algılamayın.olumlu olun.güzel olun.sevimli olun.motorunuza binip keyif alın.hoşçakalın.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kimse ybr dememiş

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

R25 ile aynı basmıyor. R25 dediğin motor 160-170 falan anca basıyor. Bu hızlara da 45 saniyeden kisa sürede cikmiyordur. 500r dediğin motor 180 yapiyor 150km hiza 18 saniyenin altinda cikabiliyor. Sana şöyle anlatayim cbr500 top speed 150 olsa bile r25 ile drag yarışına kalktiginda r25'e ciddi miktarda fark atar.

Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gönlün hyo desin mantık honda.. Boşver bunları şeytan vesvesesi bunlar sen git r25 al en iyisi
    R25 2015-2016 kasaları şuan için uygun fiyat,düşünüyorum yani artık hayırlısı

O mantık gerçekten yanlış ama. Yukarıda "YasinC" de açıklamış. Yüksek cc nin düşük cc bir motorla top speed olarak yakın olması benim için kötü değil aksine iyi bir şeydir. R25 ile motorun canını çıkarıp 160-170 lere çıkmaktansa -ki daha fazlasına bence sürekli hız olarak pistte yarışmayacaksanız gerek yok- yüksek cc bir motorla o hızlarda çok daha konforlu bir sürüş yaparım. Ayrıca hız hissi dediğimiz şey hızlanma hissidir çoğu kişi için. Şunu da gözardı etmeyin bence, düşük cc motor her zaman daha çok zorlanacağı için, yüksek sürat sürüşleri motorun ömrünü yüksek cc bir motora göre daha çok kısaltacaktır.
    Ben yine de eğitim almadan CBR 500 ile başlamanın hata olacağını düşünüyorum.
    Ya tabi bu da önemli bir nokta ama arada iyi de bir fiyat farkı var.Gerçi hiç 500r görmedim belki görsem kesin bunu almalı derim bakalım artık.
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 ile aynı basmıyor. R25 dediğin motor 160-170 falan anca basıyor. Bu hızlara da 45 saniyeden kisa sürede cikmiyordur. 500r dediğin motor 180 yapiyor 150km hiza 18 saniyenin altinda cikabiliyor. Sana şöyle anlatayim cbr500 top speed 150 olsa bile r25 ile drag yarışına kalktiginda r25'e ciddi miktarda fark atar.
    Ne kadar kısa sürede çok hız yapmak cidden önemli ve 500r nin bu özelliği ciddi anlamda avantaj olur.Hele sollamalar da..
    Şuan en ucuz 2. El 2015 model 12 bin km 18-22 milyar şu fiyatlar keşke biraz daha ucuz olsa be..

Bu arada yamaha r25 in top speedin de 196-194 gören var.Bu doğru galiba ama 500r 180 hızla daha zorlanmadan sürekli gidebilir bu motor ömrü için cidden de önemli nokta açıkçası hala kararsizim :/
    Çünkü r25 2. Elleri 12-13 bin tlye 2015 modelleri ama tabi çoğu dediginiz gibi zorlanmıştır.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Honda al, beğenmez satarsan zararın az olur, Hyo alma, beğenmez satarsan zararın çok olur.

Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda al, beğenmez satarsan zararın az olur, Hyo alma, beğenmez satarsan zararın çok olur.
    Banada öyle geliyor çünkü sıfır 15200 adam 3 bin km yapmadan ikinci eli 10500 e satıyor..

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Selamlar,

İki seçenek arasında tıkanıp kaldıysanız size doğru yolun r25 olduğunu söyleyeyim. Hyo pişmanlıktır demeyeceğim merak etmeyin. Hatta görüntüsünden ötürü çok beğendiğim bir modeldir. Ama yazık günah etmeyin.. Haaa bütçeyi fazla zorlamak istemiyorum derseniz. Benelli tnt250 var Sym Wolf 250 var ille racing olsun ve işletim maliyeti'de düşük olsun diyorsanız cbr250 var..

Alıntı Uğur Gündüz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

İki seçenek arasında tıkanıp kaldıysanız size doğru yolun r25 olduğunu söyleyeyim. Hyo pişmanlıktır demeyeceğim merak etmeyin. Hatta görüntüsünden ötürü çok beğendiğim bir modeldir. Ama yazık günah etmeyin.. Haaa bütçeyi fazla zorlamak istemiyorum derseniz. Benelli tnt250 var Sym Wolf 250 var ille racing olsun ve işletim maliyeti'de düşük olsun diyorsanız cbr250 var..
    Yamaha r25'in devir göstergesi olsun,vites göstergesi kısaca saati efsane bir şey valla temiz yüksek model ucuza görünce insanın aklı oraya kayıyor bakalım şuan cbr500r ve r25 var tamamen ha yazın fiyatları artarsa direkt elerim o zaman

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Monty adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Öncelikle ilk motorumu alırken ben de kafayı yiyecektim. İnsan ilk motorunu almaya karar veridiğinde, özellikle etrafında bu işle uğraşan kimselerde yoksa, genellikle formlarda çare arıyor. Formları okuyuncada çok daha kararsız bir duruma geliyor Benim aklımdaki tilkiler şu şekildeydi:

- 125'lik alayım. Daha ilk motorum, güçlü olmasın hata yaparım, n'parım sonra vs. vs.
    - Ama 125'lik yetmezse, benim altımda da şey gibi kalır motor, ufacık sonuçta...
    - 250'lik alayım ben en iyisi. Sonuçta gaz benim elimin altında az basarım nolacak?! (yalan :D)
    - Japon'lar da güzel ama şimdi ilk motor zaten düşecek falan, yazık olacak o kadar paraya. Bir de pahalılar bak bu çinli de ne güzel görünüyor. Teknik özelliklerini de yazmışlar bi sayfa imba ;)
    - ABS mi? Gerek yok ya zaten 60-70'le giderim ben :D
    - O zaman pulsar ftw. 200rs ABS'de var. Servis iyi, fiyat güzel, görüntü güzel...
    - Yokya ben bi honda cbr250r alayım. Altımda da fazla ufak kalmaz. Az yakar, parçası ucuz, servisi var, bastın mı gider...
    - Ya o kadar para verecez bari ömürlük olsun, karizma olsun. 600-1000'lik 2. el eski modeller var. Ucuz da...
    - Racing alınmaz çok tehlikeli yatıryorlar filan. Naked mı alsam? Touring? Enduro? Sport touring?
    - Bu arada sahi....., yakittü...., bilimum ne kadar site varsa, motorların özelliklerini, fiyatlarını ezbere biliyordum artık
    - Arka tekerde kalın olsun ama...
    - Youtube'dan bütün videolar izlendi. ABS'li istiyorum.
    - Benim sürüş isteklerimi karşılayacak en güvenli motor racing tipi motor, kanaat getirildi!
    - Japon ya da Alman olacak, burası kesinleştirildi.
    - İncelediğim ve almaya karar verdiğim motorlar sırası ile: Regal raptor 150, honda cbr125r, regal raptor 250, Hyosung gt250r, Pulsar rs200, honda cbr250r, yamaha r25, kawasaki ninja 250r, kawasaki ninja 300, bmw f650gs (2005 sonrası çift bujili), bmw r60/6, honda cb500f, yamaha mt03, yamaha fz6 fazer, yamaha xj6 diversion, honda cbr600f (2005 model tertemiz de bir tane bulmuştum, hatta tanıdık sayılır, yoshimura egzos sesini bir duydum dedim kaptan nereye uçuyoruz ), hiç birini almadım :D

En son, belki tepki gösterenler olacak ama, gitmiyor vs., 2. el, siyah, kazasız, tertemiz, servis bakımlı, 14k km'de, orjinal oynanmamış, 16 bin tl'ye Honda CBR500R aldım ve belkide hayatımda verdiğim en iyi kararlardan biri olduğunu sürdükçe anlıyorum. Hemen bi metzeler sportec m7 rr lastik taktım. Bakımlarını yaptım, temizledim, cilaladım, 10 numara 5 yıldız oldu.

Peki niye en iyi karar?
    - Kırmızıda kalkacaktık, en öndeydim, elim debriyajda basılı, gazı verdim, 7k devire çıktı. Yanımdaki araba gaza geldi gazı kökledi. Bende gaza geldim. Yeşil yandı. Debriyajı anında bıraktım. Hooooop ön teker kalkar gibi yaptı. debriyaja bastım, arka frene dokundum. Sonra dedim lan gerizekalı(çünkü aptalca bir hareketti ve bedelini ödemeye ramak kalmıştı) sonra da dedim lan sen ne akıllısın(düşünsene cbr600f ile aynı hareketi yaptığını, sümük gibi yapışmıştın yere :D)
    - Yolda giderken 2. vitese attım gaza abandım, elimi birden debriyajdan çektim, auuvvv lan götü atıyor motor :D Toparladı Allah'tan...
    - Biraz viraj çalışayım, verdim kontrayı, yattım sola, laaaayyn dışarı gidiyorum, hastr hastr, omg, holy sh.t, zorlamayim, düzelttim motoru abandım frene, ABS devrede, yolun kenarına geldi ve durdum.
    - Orta şeritten gidiyorken, sağdaki araba sola, soldaki araba sağa, sinyalsiz kırdı. Hayır ikisi kaza yapacak onu anladım, yemin ediyorum aklıma gelen tek şey bahtsız bedevi oldu Çok şükür ABS vardı da o refleks ile o kadar abanmaya tekerler kitlenmedi.
    - Bunlar gibi 2-3 şey daha...

Neyse uzun oldu biraz, ama emin olun okuması yazmasından kolay.

Benim için ne artıları var:
    - Tam bir yarış motoru görünümüne ve kalıbına sahip olmasa bile 250'liklerden bariz daha güzel duruyor.
    - 2 silindir 47hp gücü var ve kullanmasını bilirsen bence gayet güçlü.
    - Son hızı düşük, ben daha denemedim bile, bana yetiyor fazlasıyla.
    - Yakış çok değil(4 silindire göre) 5.1lt yakıyor şu an ortalama.
    - Arka teker 160 :=)
    - Tabiki ABS.
    - Yan grenajda 500 yazıyor :D
    - Sağlam, harbi sağlam motor.
    baba bana neden cbr500 almıyorsun? benim neden cbr500'üm yok. iştahımı kabarttın :( yok işte yok para alamıyoruz biz. kendi param ile alabilirim ama ev geçindirmek zor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)