Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cub motor ile uzun yol?

Motovento
    REKLAM ALANI

Cub ile yılda 1 2 defa 300 400km yapabilir miyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Bence yapılabilir fakat rampalarda seyir hızın düşeceği için pek güvenli olmaz. Cygnus L ile 150km gidiş 150km dönüş olarak Bursa Balıkesir arası yol yaptım. Balıkesir'e giderken rahattım, rampalarda hızım 55-60km lere kadar düştüğü oldu, dönüş ise tam çileydi. Rüzgar karşıdan bolca estiği için çok kez 40km hızın üzerine çıkamadığım oldu. O yüzden düşük cc motorlarla uzun yol yapmama kararı aldım. Şahsen düşük cc motosiklet ile şehirler arası yolculuğun güvenli olmadığını düşünüyorum.

900rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pc ve motosiklet
    yaparsın yaparsın.sadece iste ve motorun bakımlı olsun.

Alıntı mesmeyut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence yapılabilir fakat rampalarda seyir hızın düşeceği için pek güvenli olmaz. Cygnus L ile 150km gidiş 150km dönüş olarak Bursa Balıkesir arası yol yaptım. Balıkesir'e giderken rahattım, rampalarda hızım 55-60km lere kadar düştüğü oldu, dönüş ise tam çileydi. Rüzgar karşıdan bolca estiği için çok kez 40km hızın üzerine çıkamadığım oldu. O yüzden düşük cc motorlarla uzun yol yapmama kararı aldım. Şahsen düşük cc motosiklet ile şehirler arası yolculuğun güvenli olmadığını düşünüyorum.
    Ben gezi tadında seyehat etmek istediğim için rampada hızın düşmesi pek sıkıntı değil ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:29 ----------

Alıntı 900rr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaparsın yaparsın.sadece iste ve motorun bakımlı olsun.
    Bakımsız bakkala gitmem 👍

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    https://youtu.be/S6f5yA2N_-8
    Cub ile uzun yol. Fikir verebilir

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Yaptık, yapılır, yapıyoruz.Yolda su gibi olumsuzluklar oluyor.
    Motoru tam gaz uzun sure kullaninca titresimden kaynakli civatalarin gevsiyor.Yolda egzos kapagi, plaka biraktigim oldu.onlari gectim en cok motor bloguna egzosun baglandigi yerin iki tane civatasi vardir.onlar kırıldı ki bu bela oluyor.titresim ve yuksek motor sicakligi motora zarar veriyor yani bunu goze alman lazim.ama butcem bu kadardi, yakit param azdi, kamp hayallerim, yeni yerler gorme hayallerim vardi ve hepsini bu motorla guzel bir sekilde yaptim.
    bpak bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben 8 aydır her gün 50 km yol yapıyorum
    bakımları aksatmassan bence vitesli motorun japon çin i fark etmez yolda bırakmaz

Alıntı adm12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/S6f5yA2N_-8
    Cub ile uzun yol. Fikir verebilir
    Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

Alıntı Janne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru tam gaz uzun sure kullaninca titresimden kaynakli civatalarin gevsiyor.Yolda egzos kapagi, plaka biraktigim oldu.onlari gectim en cok motor bloguna egzosun baglandigi yerin iki tane civatasi vardir.onlar kırıldı ki bu bela oluyor.titresim ve yuksek motor sicakligi motora zarar veriyor yani bunu goze alman lazim.ama butcem bu kadardi, yakit param azdi, kamp hayallerim, yeni yerler gorme hayallerim vardi ve hepsini bu motorla guzel bir sekilde yaptim.
    Aynı dertten muzdaripiz. Bütçem bu kadar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 8 aydır her gün 50 km yol yapıyorum
    bakımları aksatmassan bence vitesli motorun japon çin i fark etmez yolda bırakmaz
    Çinlilerin öncelerden yediği haltlar hala yakasını bırakmıyor.

Motosikleti
    kawasaki z 250sl
    Honda innova ile şehirler arası çıkıyorum. 100-200 km mesafeler. Güvensiz olduğu durumlar var rüzgar yeme sollamaya çıkmada sıkıntılar gibi ama gidiliyor. Allah var rampada falan bayılmıyor motor. Dağ yollarında gittiğim Zaman da çok oldu. Buna ek olarak 600+600 km kadar bir yol düşünüyorum ama açıkçası kafama takılan çok şey var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Bknz: İntihar etmek

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    c90 adventures

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:59 ----------

Alıntı Janne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayallerimi gerçekleştirmişsin. Gezilerini bi yerde paylaştın mı?

Bakımlı bir motorla yapılabilir.Duzlukte 70/80/90 km hizlar ile gunluk 200/250 km yol rahat bir sekilde kat edilebilir.Bu birazda senin performansina bagli.Ben yol bisikleti kullaniyorum normar turlarda 70/80 km uzun turlarda 130/140km yol aliyorum.Beton gibi lastiklerin ve bir selenin ustunde.Umarim anlatabilmisimdir.)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    ben snapi ile 30+30 km köyler arası gezdim çoğu toprak yol.yer yer asfalt.50-60 arası rahat rahat gidiliyor.ama 60 km civarı olmasına rağmen titreşim rahatsız etmeye başladı.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Bir önceki konuya yazmıştım, Japon cub ile artçılı 300km'ye kadar ve birden fazla kez yaptım. Çok da eğlenceliydi. İstedikten sonra herşey mümkün. Forumda 100cc ile uzun yol yapıp çok da güzel fotoğraflar paylaşan bir üye vardı. Bu mobilete benzeyen, cub motorlu motosiklet ile geziyordu.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Cup ile otoyolda bir otobüs veya kamyonun sağ arka köşesine girip hava tünelinde rüzgardan etkilenmeden gidersin fakat açıkta rüzgarda motorun hızı 30-40 a düşer

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Rampa çıkarken artçılı ve eşyalı olarak, Şubat ayının rüzgarlarına rağmen 30-40'km/h hızlarına düşmedi 10.000km'deki 110cc Crypton'um.
    Rüzgar, hızını çok etkilemiyor ancak rampalar motor üzerindeki ağırlığa göre etkileyebiliyordu. Yine de ege bölsesinde süren birisi olarak 50km/h nin altında sürmek zorunda hiç kalmadım, şehirler arası sürüşlerimde.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)