Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dainese mont sırtlık seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaslar merhaba

Dainese mont aldim deri 2. El.Sırtlık koruması yok.Bu konuda bilgim olmadigindan sırtlık secimini neye gore yapacagim bilmiyorum.Montun modeline gore mi oluyor,yoksa tum dainese sırtlıklar uyuyor mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Dainese'nin orjinal sitesinde uyumlu olan sırtliklar yazıyor. Ordan bakabilirsin. Veya dainese yetkili satıcısıda montun modelini telefonla sorup ona uygun olani alabilirsin,2 tane sırt koruması vardı. Bendr var sırt koruma bakayim hangisiymis d1 manis g1 benimki

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba

Dainese mont aldim deri 2. El.Sırtlık koruması yok.Bu konuda bilgim olmadigindan sırtlık secimini neye gore yapacagim bilmiyorum.Montun modeline gore mi oluyor,yoksa tum dainese sırtlıklar uyuyor mu ?
    %99 uyar diyebilirim.ben direk alpinestars montun içine kendi üretimi k2 sırt koruması aldım cuk diye oldu.tabi beden seçimide var eğer montun L bedense L alıyorsun.daha sonra kış geldi dedim üstünden sökiyim kışlık durt marka monta takiyim tabi olmadı.prosev mont aldım onada olmadı ixon mont aldım onada olmadı hatta prosevin sırt koruması durt monta da olmadı.genel maksatlı kullanırım zaten hepsi aynı diyerekten sadece yazlık alpinestar montuma oluyor şu an.bunları en azından 2 çeşit ile standart yapsalarda millet de ona göre 'uzunlamasına koruma' yada 'kısa geniş' şeklinde seçselerdi.sen modelini öğrende montun ona göre sormadan alma derim yinede.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Ayrıca sadece sirtla olmaz bence , göğüs korumayıda almanı öneririm.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Cevaplar icin cok tesekkur ederim.Montun modelini bilmiyorum 😊

Takmasi nasil oluyor peki ? Ben herhangi bir baglanti goremedim

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Montun iç kısmında arka tarafta bir fermuar bulunur, sırtlik icin buyuk bir cep var,onun icine yerleşiyor. Masraftan kaçmadım sirtligi monta taktım gör diye şimdi. Resimde burda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplar icin cok tesekkur ederim.Montun modelini bilmiyorum ��

Takmasi nasil oluyor peki ? Ben herhangi bir baglanti goremedim
    salurbeyin yolladığı sırt koruma tabiki en iyisi.mont için değilde bunu alırsan tüm herşeyin ile kullanırsın.monta takılanlar sürekli montla hareket ettiği için o kadarda güvenli ve kesin değil tabiki.kaplumbağa gibi oluyosun rahatsız edermi bilemicem ama denemek lazım.en güvenlisi bu

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    kaplumbağ durumu biraz oluyor ama dainese montu yaparken orda bir boşluk bıraktıgı ıcın sırtlığı takınca potluk yapmıyor fakat ben bir şövalye gibi cıkıyorum yollara yok yok üstümde,kulak tıkacına kadar ee yazmıştım , adam diyor ki abi sen ne yaptın 250cc motora bu kadar koruma olur mu sanki s1000rr ama anlamıyorlar hiçbirseyi yani bakıs acısı yok ileriye donuk dusunme yok analiz yok ,adamın kafa bos tabi benim umrumda mı değil. benim için herseyden önce güvenlik gelir. tabi adam cıkmıs spor ayakkabı kot kask ceket keyfi yerinde , ben astronot gibi kalıyorum yanında, bakıp gülüyor. ( bu arada cogu daınese gıyen gogus korumada takmıyor, ben takıyorum ,ayrıca belımde de koruma var dainese oda,benım cocukluk takıntımda daınese markası o yuzden hersey ordan )
    burak burk bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaplumbağ durumu biraz oluyor ama dainese montu yaparken orda bir boşluk bıraktıgı ıcın sırtlığı takınca potluk yapmıyor fakat ben bir şövalye gibi cıkıyorum yollara yok yok üstümde,kulak tıkacına kadar ee yazmıştım , adam diyor ki abi sen ne yaptın 250cc motora bu kadar koruma olur mu sanki s1000rr ama anlamıyorlar hiçbirseyi yani bakıs acısı yok ileriye donuk dusunme yok analiz yok ,adamın kafa bos tabi benim umrumda mı değil. benim için herseyden önce güvenlik gelir. tabi adam cıkmıs spor ayakkabı kot kask ceket keyfi yerinde , ben astronot gibi kalıyorum yanında, bakıp gülüyor. ( bu arada cogu daınese gıyen gogus korumada takmıyor, ben takıyorum ,ayrıca belımde de koruma var dainese oda,benım cocukluk takıntımda daınese markası o yuzden hersey ordan )
    olması gereken zaten enteresan bir durum yok.ölmek için h2 yada z1000 ne ihtiyaç yok.honda today ile 60 70 km ile bariyerlere yada duran bir şeye çarpmak yeterli.bende kaplumbağa dediğim koruma hariç her zaman full çıkıyorum.hatta çevremde omurilik koruması almamı her seferinde söylüyor olur falan diyorum herşeyi aldım 3 sene oldu onu alamadım.bir arkadaşımda talihsiz bir araba kazasında sakat kaldı arkada oturmasına rağmen belden aşahası tutmuyor o yüzden her seferinde çevreminde aklına geliyor.olasılıkları düşürmek şart
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    her zaman full ekipman dıyoruz
    burak burk bunu beğendi.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dainese Cage Pelle deri montuma Revit Seesoft sırtlık taktım. 5 beden almıştım. 1cm kadar büyük gelmişti. Makasla ucundan kesmiştim.

Dainesenin sırtlık boyları küçük olduğu için tercih etmemiştim.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Tabikide herzaman ful ekipman ama gösteriş için değil

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)