Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Para var ,alacak motosiklet yok!

Motovento
    REKLAM ALANI
    iduzen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    para var deyince Ducati Multistrada 1200 al der kaçarım diye geldim ama açık konuşalım, 16000 bizim ülkemizde para var demek değil, hele bu motor fiyatları ile "az bi birikmişim var" desek daha doğru olur.

bu arada MT 03 olabilir, 140-150 aralığında rahat seyredersin otobanda, az çok yol dışına da çıkar.
    Macit250 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Sahip olma bedeli, vergi, konfor nedenleri ile suzuki inazuma f alırdım, ben olsaydım.
    Macit250 ve bpak bunu beğendiler.

altayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    sıfır R25 alırdım macera aramaz bu sezon sorunsuz geçirirdim
    Macit250 bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    vereyim benim banditi sana macit
    Macit250 bunu beğendi.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    O bütçeye yüksek cc almak biraz yanlış olur.Cbf 600 alsanız bakımını benzinini rahat karşılayabilecek misiniz?Yada Fazer?

O bütçe küçük Cc işi ne yazık ki, sıfır Rx3 alabilirsiniz, yeni Pulsar alabilirsiniz, Cbr250 alabilirsiniz, R25 alabilirsiniz, Inazuma olabilir, Mt25 olabilir, Duke 250 olabilir

Gördüğünüz gibi bunlar hep küçük cc ve temiz bulabileceğiniz bütçe elinizde var.

Belki yüksek cc alabilirsiniz ancak uzun vadede işletme masrafı yüksek olduğu için yine 20 liraları geçer.Yani bugün kendinizi kandırmış olursunuz 16 liraya böyle motor aldım diye.Halbuki km yapacaksanız harcamak zorunda kalacaksınız yüksek cc motora.

Seçim sizin..
    Macit250 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çelişmek den ziyade zaten olabilecek malzemeler bunlar,harici zilyon tane motosiklet var ama en mantığa yatkın olanları bu gibi geldi bana.Hem biraz sohbet ederiz hem fikir alışverişi olur diye açtım konuyu.Keşke biraz biriktirebilsem ama hayat şartları maaşdan birşey kalmıyor neredeyse.

Usturuplu bir cbf 600 bulsam şehrimde iki kere düşünmeyeceğim .Yada diyorum zaten gazlama derdin yok al geç 2016 r25i .Birazda kafa karışık işte.
    Senin bahsettiğin kıstslar R25'e uymuyor. R25 öyle otoyolda 150 seyir sürati ile gidebileceğin mir motor değil. Tamam 150 yapıyor motor, ama nasıl yaptığını bir de ona sormak lazım. 250-300 cc senin işini çok görmez o noktada. Yani ya hızını 120 km/h aralığına çekeceksin, ya da bir üst segmente geçeceksin.
    O paraya alacağın 4 silindir cbr'ler seni sanayiden çıkartmaz. CBF600'ün daha farklı bir tarzı olduğu için yorulmamış olanını bulabilmek mümkün. Senin kıstasların ile motor bakıyor olsam enduro bakar, yakıtı da önemsemiyorsam, ki baktığın yüksek hacimli motorların hepsi yakıyor, Transalp 650, XT660R, KLE500, F650GS tarzı motorlara yönelirdim. Sürüş dinamikleri gereği çoğunlukla daha sakin kullanıcının kullandığı bu motorlar yorulmamış olur. Biri Alman diğerleri Japon, hepsi kalitesini kanıtlamış motorlar. Ya da bütçeyi azcık artırıp DL650 bakılabilir.
    Macit250 ve Mustaphalanx bunu beğendiler.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    mersinde bir cbf 600 var, senin için bakabilirim.
    istersen?
    özelden ulaşırsanız sevinirim
    Macit250 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z300 satıldı/2014 X max 250 ABS
    kawasaki 300 yazınca neden z 300 düşünmüyorsun ki,ss tarzı makina istiyorsun anladığım kadarıyla z300 de dik bir oturuş pozisyonu yok deneme imkanın olursa daha iyi görürsün ve söylediğin bütçeyede uygun olarak bulabilirsin.Motoruda gerçekten kaliteli bakımlarını düzenli yaptırdığın sürece evladiyelik bile olabilir ben 9k kadar kullandım ve gerçekten o paralara alınabilecek heybetli bir motosiklet ama gönlünden geçen neyse onu al şimdiden hayırlı olsun
    Macit250 bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKI GSR 600
    Sana tavsiyem GSR 600 olur.
    Macit250 bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Tek tek okuyorum yazılanları, teşekküt eserim ilginiz için. Sadece benim değil başkaları içi de fikir alışverişi oluyordur umarım.
    Sanırım mantık çerçevesinde temiz bir 600 cc olmadığı sürece, ktm 390 kawasaki z300 gibi motosikletler daha iyi olacak.

Mamba09 bilir daha önce bir krank kıtma olayı yaşadım. Motosikletin masrafını geçtim,yedek parçayı bulmak için 3 ay bekledim 2600tl de krank ve işçilik ödedim. O yüzden pek ikinci eli olmayan parçası zor bulunan şeylere karşıyım.

Etrafımda ktm 390 hiç görmedim, belki bir iki dakika sürebilsem, ktm de göz kırpıyor. Eskişehir ölü memleket motosiklet konusunda.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Yine bir süğürt konusu

Durun vurmayın hemen şaka yaptım

Çift silindirli 600 lük makinalar almak hayal oldu
    MT07 almak hayal oldu

600 lük ss sadece alınabilecek motor 600rr
    Güncellenmeyen kasa
    Honda japon tofaşı sonuçta

Her geçen yıl dahada zorlaşıyor motor almak
    Zam üstüne zam zam üstüne zam
    Macit250 bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr 600RR Hrc 2017
    Ktm 390 Doktorlarda bi arkadasta var hep dükkanın önüne çekiyor ama tanımıyorum kendisini bi görüş istersen fikrini al
    Macit250 bunu beğendi.

Bende de 9 bin var bende motosiklet alamıyorum iyi mi 😊 sorun bizde değil bence motsiklet piyasasında 😂
    Bu arada bende sym wolf 250ni ile bajaj pulsar 200ns arasında kaldım başlık açsam döverler mi )) nereye açmalıyım
    İkisinide kullanan birsi yorum yapsa çok iyi olurdu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı mehmet_2026 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de 9 bin var bende motosiklet alamıyorum iyi mi �� sorun bizde değil bence motsiklet piBende 9 bin para olsa her kayasasında ��
    Bu arada bende sym wolf 250ni ile bajaj pulsar 200ns arasında kaldım başlık açsam döverler mi )) nereye açmalıyım
    İkisinide kullanan birsi yorum yapsa çok iyi olurdu
    İkisi apayrı dünyalar

Pulsar 200NS alırsan
    Stop etmesi sesler gelmesi yağ acıtmasına sorunlarına karşı hazırlıklı ol

9 bin tl bütçeye hero karizma öneririm
    Kalan parayla ekipman alırsın lastiklerini değiştirilsin

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Ilk iki alternatif bence iyi. Fz6 ya da Cbf600. Ben Fz6 kullaniyorum yillardir, memnunum, saglam motordur, fazla masraf cikarmaz. Yakit da, uzun yolda 5lt/100km, sehir icinde 7lt/100km (Biraz fazla) Uzun yolda cok iyi gidiyor, kisa mesafeler icin kullanisli degil.

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Selamlar,
    uzun uzun yazdım aslında buraya ama geri sildim.. xt660x deyip sessizce uzaklaşıyorum

Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisi apayrı dünyalar

Pulsar 200NS alırsan
    Stop etmesi sesler gelmesi yağ acıtmasına sorunlarına karşı hazırlıklı ol

9 bin tl bütçeye hero karizma öneririm
    Kalan parayla ekipman alırsın lastiklerini değiştirilsin
    karizmayı yakından gördüm bana hitab etmiyor açıkcası
    Kampçı gezgin olduğum için enduro ve naked lere bakıyorum çantalı kullanmam gerekiyor epey yüküm olacak çünkü
    Pulsarla ilgili forumda okudum bu motor kitleme gaz kesme yağ akıtma olaylarını ama fazla seçeneğimiz olmadığından işte insan bi umut acaba diyor
    Diğer seçenek sym wolf te çok övülüyor nerdeyse japondan iyi diyecekler)) ama onunda servis parça sıkıntısı var piyasada tutulmamış yaygın değil insan tereddütte kalıyor

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    U
    Uğur Gündüz bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında böyle konular açmam,aslında tavsiye değilde amaç,en azından fikir alışverişi ve muhabbet olsun diye açıyorum.
    Şimdi bende 16000 tl para var.Sezon açılıyor.Eskişehirde yaşıyorum.Genelde otoban gezicisiyim.Şehir içinde evden işe giderim.İş biter yada izin günümde bursa ankara kütahya gibi illere doğru tekeri döndürürüm.

Piyasa hayli arttı.geçen sene bu meblağ elimde olsa orta sekment bir 600 cc naked ,sport touring ,süpersport alabilirdim.Malum dolar fırladı ekonomi çöküşte.16000 tl ile ya eşek alacağım yada ufak cc bir motosiklet.

Asıl sorunda burada başlıyor sahi ne alacağım ben.

Alternatif olarak aklıma gelenler,yedek parça vs bakımından.

Fazer 6
    Honda cbf 600 (2004 2006)
    Honda cbr 600 f
    Yamaha yzf r 25 2015 2016
    Kawasaki 300

Yani öyle saçma bir meblağdayım ki ne üstüne ekleyebiliyorum ne motosiklete karar verebiliyorum.Mantığım r25 den yana .Sonuçda yeni teknoloji ve piyasası kolay kolay düşmeyecek gibi görünüyor.Diğer 250 cc lerin yanında daha heybetli ve çift silindir etkisi fazla.

Harici kawasaki 300 de mantık çerçevesinde olabilecek bir motosiklet ,Lakin ilanlarda o fiyat aralığında ki motosikletler genelde kazalı yada benim şehrime uzak.Sadece japon motosiklet istiyorum.Hintlisi çinlisi rusu ile ilgilenmiyorum

600 cc sınıfında ise şehrim de ,bir fazer bir honda cbf ve cbr 600f var.Gönül tabiki 4 silindire doğru ama,sonuçda 60000 üstü km ve o km orjinal olma ihtimalleri de güvensizlik veriyor.Çok çok uzun yol yapamıyorum işten güçten .Max gittiğim yol günde 300 400 km arası .Sabit 150 160 gibi seyrederim.O yüzden otobanda sıkıntı yaşamakda istemiyorum ufak cc ile.

Sizce ben ne alayım arkadaşlar.Çift silindir yeni makinamı, 4 silindir 2005 üstü makinamı?Yoksa şuda iyi bir alternatif olabilir diyeceğiniz birşey varmı.Lütfen yorum yaparken fikir de beyan ederseniz sevinirim.

Not olarak ciddi şekilde tekliflere açığım bu konuda,motosikletine güvenen ,bu makine seni üzmez dediğiniz bir alete sahipseniz konuşabiliriz.Sadece ankara bursa kütahya gibi yakın illere almaya gelebilirim.Harici illerdekiler getiririm derse yol parasını karşılarım ,misafir ederim.Sen yeterki motosikletine güven .Bu konu hakkında özel mesaj atabilirsiniz

http://i.hizliresim.com/4PrDJY.jpg
    http://i.hizliresim.com/1Lv4Ab.jpg
    http://i.hizliresim.com/ZZkWl0.jpg
    http://i.hizliresim.com/oj32oo.jpg
    http://i.hizliresim.com/5g745q.jpg

Kawasakı er6 serisi, 16 18 bin liraya 2010 abs li alınır ekonomik sorunsuz bınılır

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

İstanbulda bir bayi 2015 model 0 km wolflerı 10.500 liraya satıyor. İkisinı de sürmüş birisi olarak kesinlikle Wolf.

Not kawasakı Er6f 2013 model abs kullanıyorum

şimdi konu açılmışken bende sorayım, bir kere ben Enduro tarzından hoşlanırım, uzun yol yaparım, çantlar vs. herşey olacak, yola çıktımmı 600km. falan yaparım, şimdi bana ne önerirsiniz arkadaşlar, 600-800 cc. aralığında ve sıfır km. daha fazlasına para yetmiyor henüz, zaten bunu alınca çanta vs. duman oluyoruz, ne dersiniz,rahat, vibrasyonsuz güçlü bir enduro...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler