Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kanuni gv 170 incelemem

Motovento
    REKLAM ALANI
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    aslında inceleme yapıp bir e5 yapacaktım ama tahammül edemedim.
    2km tur yapıp döndüm. motor 700km de ve rodaj bakımı yeni yapılmış.
    motorda fena bir titreşim var. seleden deposuna gidonuna fena titriyor. selede fena titreşim var.
    motora aynaları boşa koymuşlar. yüksek hızda titreşimden aynada hiçbirsey gözükmüyor.
    hız kesinlikle yanlış gösteriyor. bayaa yanlış gösteriyor. 60 km ile giderken 80-85km gösteriyor. bu motorda şöyle bastım, böyle
    gittim diyene inanmayın. km göstergesi çok fazla gösteriyor.
    frenler allahlık. benim motorun frenleri iyimiş anladım.
    kalıp küçük. uzun boylu rahat edemez.
    vitesler düzgün geçmiyor. kavrama yeri normal. ama vites geçmiyor. hele boşa atmak imkansız.
    motorun heryerinden ayrı bir zırıltı tıkırtılar geliyor. sayamadım. heryerinden.
    motor 170cc ama performans 125cc gibi. tork da hp de hakgetire. ben bu motoru geçerim demiyorum. 100cc cuplar bile bunu geçer.

ben 3dakika tahammul edemedim. bundan inip motoruma binince tekerini öpesim geldi. ben motorumu çinli zannederdim. ama çinliyi anladım şimdi. alın almayın demedim ama ben bu motora 2dk tahmmul edebildim. artık yorum sizin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

buda motor ilk geldiğinde çektiğim resimleri.

salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ibreleri cok gıcık arkadasın breton s le gezerken ibre 140 diyor millet bizi 80 le geciyordu sanki

Üstten eksantrikli balansörlü ama genede titriyor

Gel bak benim motora ne selede ne elciklerde ne ayak koyma peglerinde titresim varmı Kanuni daha cözemedi balansörü titresimi

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    E bu motorun düzgün bir tarafı yokmu neyi kaldı ozaman bunun,en küçük vidasına kadar yerin dibine sokmuşsunuz

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    İyi tarafı sıfır olması

Motosikleti
    alan hayrını görsün ben iyi tarafını göremedim arkadaşım...

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    tahsins seninki incelemek değil kötülemek olmuş dahada kanuni almam bundan sonra zaten almazdımda sözün gelişi
    şimdi buraya kullanıcıları gelsede tarafsız yorumları birde onlardan alsak dimi

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O ne bicim bir depo kapagi oyle?

Motosikleti
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tahsins seninki incelemek değil kötülemek olmuş dahada kanuni almam bundan sonra zaten almazdımda sözün gelişi
    şimdi buraya kullanıcıları gelsede tarafsız yorumları birde onlardan alsak dimi
    ramazan salcoda titreşim yok derlerdi inanmazdım.
    çunkü 5000-6000 devirde ayaklarımın altında karıncalanma hissediyorum.
    ama gv 170 de ki karınca değil. bildiğin makinalı tüfek. ayakaltından seleden depodan gidondan takır takır vuruyor.

ayrıca motorun hava ayarınıda yapamamışlar. 6000 devirde tekliyor. aman hacı salconun yumurtalarına kurban olursun kanuniye binince.

60 la giderken ibre 80 gösterirmi ? bizde kanuni 140 görüyo zannediyoruz. adamlar 100le giderken 140la gittiğini zannediyor.

üstüne para verseler kapımda yer kaplatmam hocam bu motoru. göz boyamadan başka birşey değil..
    ramizan83 bunu beğendi.

ben de gt170 aldım yeni 400 km de yağ değiştiricez kullanma kılavuzunda 15w40 kullanın yazıyo ama bu yağı bulmak baya zor motor için olanı otomobiller için olanı da kullanılıyo mu bilgisi olan var sa bilgi verebilir mi

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı celebi16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de gt170 aldım yeni 400 km de yağ değiştiricez kullanma kılavuzunda 15w40 kullanın yazıyo ama bu yağı bulmak baya zor motor için olanı otomobiller için olanı da kullanılıyo mu bilgisi olan var sa bilgi verebilir mi
    Bulunması o kadar zor bir yağ değil ben eski motosikletimde kullanıyordum.Yakında ki benzinlikten almıştım.Çoğu yerde Castrol'un 15w40 yağı rahatlıkla bulunabiliyor.Fiyatı 20 Tl ile 30 TL arası değişir.(1LT için);
    http://denizmotortr.com/u-yag_-_cast...yagi-5163.html
    http://www.ozenticaret.com.tr/asp/pr...-1-15W-40-1-LT
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    o şasiden o motordan bişey beklemek zaten yanlış olur.

o motor bloguğunun fotosunu görünce titremeyi buradan hissediyorum zaten

zarıl zarıl bir işkence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

Alıntı celebi16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence o tavsiyeyi akıl başında insanlar yazmamış. belkide motorun durumunu göze alıp o kadar kalın bir yağ koymak gerektiğini düşünmüşler. o yağ ile egzantik ler nasıl yalanır artık hak getire.. ayrıca ıslak debriyajlı motosikletinize 15w-40 otomobil yağı koyun sonra görün karnavalı..
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben bretons kullanıyorum bu motoru alıcaksan servise uğramıcaksın daha berbat ediyorlar vites düzgün geçmez titreme çok olur sanayide iyi bir usta bulursan canavar gibi yapar benim usta jawacı

Motosikleti
    valla aslında 60km ile giderken ibrenin 80 göstermesi kandırmaca değilde nedir?
    böyle hızı hatalı gösteren motorları gayet normalmiş gibi piyasaya sürmek ne anlama gelir ?
    700kmdeki motorun bukadar çok yerinden zırıltı yaparmı ? böyle titrer mi ?
    basurlu adamın basurunu azdırır öyle böyle değil..hamile ye çocuk düşürtür..
    170cc motor bukadar güçsüz olur mu ? ne tork ne hp var. 125cc rahat fark atar buna..

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o şasiden o motordan bişey beklemek zaten yanlış olur.

o motor bloguğunun fotosunu görünce titremeyi buradan hissediyorum zaten

zarıl zarıl bir işkence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

bence o tavsiyeyi akıl başında insanlar yazmamış. belkide motorun durumunu göze alıp o kadar kalın bir yağ koymak gerektiğini düşünmüşler. o yağ ile egzantik ler nasıl yalanır artık hak getire.. ayrıca ıslak debriyajlı motosikletinize 15w-40 otomobil yağı koyun sonra görün karnavalı..

15 km falan kullandım bi zarar vermemişizdir umarım düşük devirde

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Endişe etme Bir kereden bir şey olmaz (atasözü)

Motosikleti
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Endişe etme Bir kereden bir şey olmaz (atasözü)
    inşallah olmaz abi
    ben bu motoru test etmezdimde. sahibinin bana dediği "aga motor direk 100 diyo. fena gidiyo" .
    girdim sitesinde 12bg yazıyor. ?
    nasıl ya diyip bi bindim ki gv 170e. motor 70 le giderken 100 gösteriyo.
    düpedüz kandırmaca.

megadeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bir motorum bile yohhh
    kaç gösterdiğini ne kadar titrediğini bilemem ben ramzey qm 250 gibi felaket ötesi bi makine kullandım ondaki titreşim hiçbirşeyde yok motordan indikten sonra 2 saat kendime gelemiyordum.
    gv 170 titreşimi bana helva geliyor bu motoru alırken bunları göz önonde bulundurmak lazım bende bunları kabullnerek aldım
    7500km oldu bi sıkıntı yok
    düz yolda çok bağırıyor gösterdiği kadar gitmiyor yüksek devirde aynalar iptal bunlar doğru ama köpek gibi rampa çekiyor
    kartepe rampasını eşimle birlikte hiç zorlanmadan çıkıyorum ne şişme var ne kesilme
    eğer uzun yola çıkmayacaksanız benim gibi işe gidip gelmek için çarşı pazar için a noktasından b noktasına taşısın birazda rampa çeksin derseniz tavsiye ederim ;)

Motosikleti
    kuba cg-100
    hort..
    bu motoru 3 yıldır kullanıyorum titreşim çok fazla motor 90ı geçmez, 90 ile uzun süre bile stapil gidemessin, cuplar beni yolda geciyor, ama 3 yildir hiç ariza vermedi. ama motor çok dandik.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)