Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Kazamızı yaptık

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha-R25
    Evet arkadaşlar bugün ilk ve inşallah son kazamı yaptım. Aslında pek ben yaptımda denilemez. Acemi olduğum için kurallara çok dikkat ediyorum ve kesinlikle full ekipman kullanıyorum. İftardan 15 dakika önce idi. Sola dönmek için sinyalimi verdim ve yolun sol kısmında durdum.(karşıdan gelen arabaların geçmesini bekliyorum) Özellikle sağ tarafımda bir araba geçecek kadar yer bırakmaya çalıştım. Son anda yapılmış ani bir fren sesi ve altımdan kayıp giden motorumun arkasından izledim. İşin üzücü kısmı ise yanımda bir arabalık yer varken arkamdan çarpanın bir motor olmasıydı... Kazanın şokuyla motoru kapat kaldır vesaire uğraşırken bir baktım bastı kaçtı bir de adi herif. Eski bir scooter kullanıyordu kısa kollu ve kasksızdı tabi ki. Full ekipmanlıydım, ve bir zarar görmedim en azından. arka plakam haşat oldu. egzozda ve koruma takozlarında çizikler var. garenaj sağlam allahtan.

Kazadan çıkardığım dersler: iftara yakın saatlerde motor kullanmamaya çalış. Full ekipman kullanmaya devam et. Koruma takozları çok işe yarıyor. Kask kamerası önemliymiş. (Adamın plakasını ve yüzünü kameraya almış olacaktım kaçmasına rağmen)
    Kokusmusadam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam bizim ülkede motorda önde plaka uygulaması yok zaten.Arka plakanızın haşat olması normal.Gırgırı bir yana geçmiş olsun.Dikkatsiz sürücünün kurbanı olmuşsunuz.Dikkatsiz derken gerçek dikkatsiz.Bu durumda cidden insan bir oh çekiyor neyseki birşey olmadı diye lakin Allah korusun sizin yerinizde herhangi bir hastalığı olan biri olsaydı o anda birşey olsaydı durduk yere dolaylıda olsa katil olacaktı kacan eleman yazık yani başka sözüm yok.
    Fabuleux bunu beğendi.

Wolverine, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Kasksız motorcuları dışlayın.
    comolokko bunu beğendi.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    ne ehliyeti vardır ne bişeyi, atlıcaktın motora yakalıcaktın adamı en azından plakayı alıp suç duyurusunda bulunsaydın.

Motosikleti
    Yamaha-R25
    şoka girdim açıkçası zaten kaçmasıyla. 1-2 dakika sonra aklıma geldi arkasından gidip plakasını almak. İş işten geçmişti. En azından bir daha böyle bişey olursa direk peşine düşüp plaka almak gerektiğini öğrenmiş oldum...

Geçmiş olsun.
    Fabuleux bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Geçmiş olsun kardeş,sana birsey olmamis onemli olan bu.
    Fabuleux bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    R25le zıctığı yere kadar kovalayabilirdin

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Derslere tarif ettigin tarzda motorculari aynanda 10 metre geride dahi gorsen sana yaklasirken hemen kenara dogru çekilip ona yol vereceksin zaten oda seni beklemek istemediginden ya sagindan ya solundan gevmek icin manevra yapacak iste bu belirsizlik zart diye arkanda belirmesi kazaya sebep olan sey, ona yolu sen vercen sonra defolup gitsin.. birde boburlensin vay ben yollarin aslaniyim bmw bile olsa geverim ulaaaan sicek.. misal.. arabadam daha cok korkttugum tipler o kasksiz herkesin bildigi scooterlilar..

Motosikleti
    Yamaha-R25
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Derslere tarif ettigin tarzda motorculari aynanda 10 metre geride dahi gorsen sana yaklasirken hemen kenara dogru çekilip ona yol vereceksin zaten oda seni beklemek istemediginden ya sagindan ya solundan gevmek icin manevra yapacak iste bu belirsizlik zart diye arkanda belirmesi kazaya sebep olan sey, ona yolu sen vercen sonra defolup gitsin.. birde boburlensin vay ben yollarin aslaniyim bmw bile olsa geverim ulaaaan sicek.. misal.. arabadam daha cok korkttugum tipler o kasksiz herkesin bildigi scooterlilar..
    bir daha böyle bir dönüş yapacağımda aynayı da kontrol etmem gerekiyor demek ki sık sık...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    geçmiş olsun canın sağ olsun bundan alası yok bence
    Fabuleux bunu beğendi.

abap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    Şu bir gerçek ki saat 6 ile iftar saati arasında mümkünse trafiğe hiç çıkmayın.Sadece motor için değil yaya olarak veya araba ile de durum aynı.Dün yara olarak giderken o saatlerde 2 defa kaza tehlikesi yaşadım.Önceki gün de motor da tehlike atlattım.İnsanların en yorgun ve dikkatsiz olduğu saatler.Aman dikkat..

Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı Fabuleux adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şoka girdim açıkçası zaten kaçmasıyla. 1-2 dakika sonra aklıma geldi arkasından gidip plakasını almak. İş işten geçmişti. En azından bir daha böyle bişey olursa direk peşine düşüp plaka almak gerektiğini öğrenmiş oldum...
    geçmiş olsun
    bir bilgilendirme yapmak istiyorum motorlu taşıtlar kanununda malesef kazadan sonra "aracı" kımıldatmak tutanak tutulamamasına sebep oluyor her ne kadar haklı dahi olsanız. Yani böyle bir kazada peşinden gidip "sadece plakasını alıp" şikayetçi olsanız dahi herhangi bir işlem yapılamıyor
    bilginize.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Geçmiş olsun. Kask kameran olsaydı arkadan çarpmışlar ,çekmeye fırsatın bulunmayabilirdi veya kameran kapalı durumda olabilirdi.

Motosiklet kara kutusu isimli bir başlık var. Motoruma kurduğum sistem. İncelemeni tavsiye ederim.

Gelelim ramazan ayı konusuna,madem oruç tutanları negatif etkileyerek trafikte insanların kaza yapma ihtimalini arttıriyorsa , aktif araç kullananlar çıkmasın oruçluysa veya orucu trafikle işi olmadığı zamanlarda tutsun.

Çok anlamsız durum,anca bizim ülkemizde olur zaten. Bir bilinçsizlik,cahillik,kara düzen yaşıyoruz.
    Fabuleux bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 200
    ''iftara yakın saatlerde motor kullanmamaya çalış.'' kesinlikle katılıyorum 1hafta önce bende kaza yaptım ekipmanımın tam olmasından dolayı bir hasar almadım fakat motorda masraf cep yaktırdı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Kask kameran olsaydı arkadan çarpmışlar ,çekmeye fırsatın bulunmayabilirdi veya kameran kapalı durumda olabilirdi.

Motosiklet kara kutusu isimli bir başlık var. Motoruma kurduğum sistem. İncelemeni tavsiye ederim.

Gelelim ramazan ayı konusuna,madem oruç tutanları negatif etkileyerek trafikte insanların kaza yapma ihtimalini arttıriyorsa , aktif araç kullananlar çıkmasın oruçluysa veya orucu trafikle işi olmadığı zamanlarda tutsun.

Çok anlamsız durum,anca bizim ülkemizde olur zaten. Bir bilinçsizlik,cahillik,kara düzen yaşıyoruz.

Sen oruçlu iken araç kullanmasınlar dediğinde bu tip adamların din elden gidiyor Allahu ekberrr diye koşarak yaklaştıkları gözümde canlandı

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    dünyalarımız farklı bu resimdekilerle. Aslında güzel ülkemin büyük kısmıyla bilinç ve olayın bütünü görme konusunda da ayrıyım...

Ama ne yapalım 4 yıl Londra yaşadım ve çalıştım,sonuç aile ve dostlara özlem. Onları alabilsem yanima Türkiye'ye dönmezdim.
    comolokko bunu beğendi.

Motosikleti
    .
    Geçmiş olsun iyi yönü her kaza(hafif-minimum olanlar) farklı bir refleksini geliştirir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)