Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vites atarken gelen ses ve ne yapmalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Meraba. 125 Mh drift kullanicisiyim. Motorum 2016 model 3500 kmde. Su siralar 1. vitesten 2. vitese gecerken ve 2. vitesten 3. vitese gecerken sanki birsey surtunuyomus gibi bir ses geliyor. Bunun nedeni nedir? Tamire gotursem yuksek bi maliyeti cikar mi? Simdiden tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    ilk aklıma gelen debriyajın tam ayrımadığı. çok aşağıda mı kavrıyor debriyajın yoksa ortanın biraz üstünde mi?

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zincirini temizleyip güzelce yağla. Çalıştırmadan önce ve çalıştırdıktan sonra boştayken debriyajı birkaç kez yavaşça çek bırak. Sonra bir tur at bir değişiklik olacak mı dene. Rodaj sonrası yağ değişimi yapılmıştır diye tahmin ediyorum.

Ortada alıyor ama debriyaj sıkıntılı gibi. Bastan sıkıyorum ortaya kadar sıktığımı anlamıyorum gercekten

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:18 ----------

Motorun yağını degistireli bikac hafta oldu açıkçası. Zincir yağını nasil temizlerim acaba? Bikac kisiye sordum debriyaj balatasindandir o ses dediler

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı makakula55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortada alıyor ama debriyaj sıkıntılı gibi. Bastan sıkıyorum ortaya kadar sıktığımı anlamıyorum gercekten

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:18 ----------

Motorun yağını degistireli bikac hafta oldu açıkçası. Zincir yağını nasil temizlerim acaba? Bikac kisiye sordum debriyaj balatasindandir o ses dediler
    mazot+fırça ile önce zinciri temizliyosun sonra motoru orta sehpaya alıp vitesi 1 e atıyosun bir elinle debriyajı tutuyosun diğer elinlede zincir yağını dönen zincire sıkıyosun.

Debriyaj balatasıyla alakasi yok mudur sizce

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:18 ----------

Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mazot+fırça ile önce zinciri temizliyosun sonra motoru orta sehpaya alıp vitesi 1 e atıyosun bir elinle debriyajı tutuyosun diğer elinlede zincir yağını dönen zincire sıkıyosun.
    Tesekkurler deniycem

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam bence zinciri motor çalışırken yalamayı kendiniz söndürün tekerleği maazallah parmağı falan kapar dişli.
    LiseliMotorc bunu beğendi.

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı makakula55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]Motorun yağını degistireli bikac hafta oldu açıkçası. Zincir yağını nasil temizlerim acaba? Bikac kisiye sordum debriyaj balatasindandir o ses dediler
    Balata debriyaj vs işlerine girmeden önce şu videoyu izleyip uygula

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)