Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu masraftan nasıl kurtulabilirim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Arkadaşlar TVS RTR 150 motosikletim 3 aydır garajda yatıyor. Sigortasını bu yüzden uzatmadım ve 15 gün önce satışa koydum. Kimseyle anlaşamadım. Sigortasız şekilde satıp alacak kişi sigorta yaptıracağı için bu masraftan kurtulmak istedim. Fakat şimdi 21 martta muayene geliyor.

21 Marta kadar satış veremezsem satış vermek için Sigorta+ Muayene yapmam gerekiyor. Buda cebimden ekstra çıkacak 600 tl civarı. Sigortacı ile konuştum haziranda satarsan sigorta parasının ancak yarısını alırsın dedi. Bu yüzden fiyatımı iyice ölü seviyelere çektim hava şartları nedeniyle satmam çok zor gözüküyor.

Yeni motoru alabilecek maddi durumum var yani bunun parasına ihtiyacım yok acaba bu motoru hazirana kadar garajda yatırıp sigorta+muayene yapıp satmak daha mı mantıklı olur?

Motorum bu https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...4507360/detay/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    Ölü fiyat dediğin 3500 TL yazmışsın hatta 3499, 1 TL si yok yazdığın fiyat ölü değil yüksekte değil kaça satmayı düşünüyordunki 2012 model bi motoru

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Sigortası olmayan araç satılmaz.

Noter işlem yapmayacak.

Sigortasını yaptır gerekirse muayenesini de.

Satışı yaptıktan sonra sigorta ücretinin büyük kısmını alıyorsun.

Alıcı taraf sigorta yaptırmadan ruhsat verilmiyor. Satıştan sonraki 1 ay ( 15 gün de olabilir ) senin sigortanı kullanma hakkı var.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölü fiyat dediğin 3500 TL yazmışsın hatta 3499, 1 TL si yok yazdığın fiyat ölü değil yüksekte değil kaça satmayı düşünüyordunki 2012 model bi motoru
    o fiyatın altını veriyorum orda yazan sürekli gelen msajlardan dolayı. ayrıca benim fiyatlara apaçi olmamış bir apache yok tr de

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:44 ----------

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigortası olmayan araç satılmaz.

Noter işlem yapmayacak.

Sigortasını yaptır gerekirse muayenesini de.

Satışı yaptıktan sonra sigorta ücretinin büyük kısmını alıyorsun.

Alıcı taraf sigorta yaptırmadan ruhsat verilmiyor. Satıştan sonraki 1 ay ( 15 gün de olabilir ) senin sigortanı kullanma hakkı var.
    araba sattım daha 1 ay önce sigortaya bakılmıyor noterde sadece vergi borcu ve muayyeneye bakıyorlar.

Zorunlu Trafik Sigortası Kontrolü: Zorunlu trafik sigortasının olmaması satışa ve tescile engel bir durum değildir. Ancak aracın sigortasının olmaması durumunda alıcı sigortasız aracı trafiğe çıkarmak ile ilgili her türlü hukuki ve cezai sorumluluğu üzerine almış olacaktır. Bu yüzden alıcı, aldığı aracın sigortasını sigorta poliçesi üzerinden ya da Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulama linkini tıklayarak nasıl yapıldığını öğrenebilir ve ilgili linki tıklayarak kontrol edebilirsiniz. Satın alınan aracın eski Zorunlu Trafik Sigortası 10 gün geçerlidir. Alıcının, satın aldığı arac için 10 gün içerisinde zorunlu trafik sigortası yaptırması gerekmektedir. İstisnai bir durum olarak Trafikten çekmeli ve Yurtdışına çıkarma amaçlı yapılan satışlarda, aracın muayene ve sigorta kontrol zorunluluğu bulunmamaktadır.
    www.aracmuayenesi.com adlı siteden alıntıdır.
    Sinan Er bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Motosikletin muayenesiz olmasi satisi engellemez. Satacagin kisiye durumu ankatacaksin, sigortani yaptirdiktan sonra muayene masraflarin bana ait seklinde bir anlasma yapacaksin ama sigortanin ve muayenenin gecikme cezasi var onlari da arastirmanda fayda var
    Capitao_3 bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Motorun iki defa rüzgardan Nasıl devrildi ve dizin depoyu Nasıl ezdi hocam merak ettim
    efendy06 ve Mengu16 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Sigortasiz noter satisi kesin yapiliyor onu cevremdekilerden biliyorum ama muayenesiz satis olmaybilir o konuda emin degilim.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o fiyatın altını veriyorum orda yazan sürekli gelen msajlardan dolayı. ayrıca benim fiyatlara apaçi olmamış bir apache yok tr de

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:44 ----------

araba sattım daha 1 ay önce sigortaya bakılmıyor noterde sadece vergi borcu ve muayyeneye bakıyorlar.
    Bunu bilmiyordum ne ara değişti bu kanun )
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun iki defa rüzgardan Nasıl devrildi ve dizin depoyu Nasıl ezdi hocam merak ettim
    bandırmaya gelirsen rüzgardan nasıl devrildiğini anlarsın kardeşim dizim depoyu ezdi dediğim taş izi gibi birşey hiç gözükmüyor en ufak ayrıntıya kadar yazmak istediğim için yazdım alan arkadaş 6 ay fark etmez onu. nasıl olduğunu soruyorsan assosa tur yaptık artçı kısmına çantaları bağlamıştım ayağımı atarken vurdum.

http://www.uludagsozluk.com/k/bandırma-rüzgarı/

https://www.youtube.com/watch?v=vAbF6n4uFFQ

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bandırmaya gelirsen rüzgardan nasıl devrildiğini anlarsın kardeşim dizim depoyu ezdi dediğim taş izi gibi birşey hiç gözükmüyor en ufak ayrıntıya kadar yazmak istediğim için yazdım alan arkadaş 6 ay fark etmez onu. nasıl olduğunu soruyorsan assosa tur yaptık artçı kısmına çantaları bağlamıştım ayağımı atarken vurdum.

http://www.uludagsozluk.com/k/bandırma-rüzgarı/

https://www.youtube.com/watch?v=vAbF6n4uFFQ

dostum sitedeki diğer arkadaşların şüpheciliğine bakma onlarda kendi açılarından haklı malum piyasada okadar çok dolandırıcı varki ister istemez paranoyak olduk.

gelelim sigorta durumuna bildiğim kadarıyla sigortası olmayan aracın satışını veremiyorsun. satarken illa sigorta yaptırman gerekecek sattığındada sigortadan geri iade alacaksın lakin sigortan geçtiği için bu işin birde ceza durumu var onuda hesaba kat derim.

Motosikleti
    Devir işlemlerinde olması gerenekler için bu sayfayı inceleyebilirsiniz. http://www.arac.muayenesi.com/arac-s...islemleri.html
    Sigortasız satış oluyor, muayyenesiz satış olmuyor.
    chopperrider bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En son satın aldığım (sonra sattığım) aracın sigortası olmadığı için satışını alamamıştım. Eleman sigorta yaptırdı, öyle aldım. Daha dün noterde, yanımdaki şahsa aracın muayenesi yok, satış yapılamaz dendi.
    Ayrıca senin sigortacı iyi sallamış, ne demek Haziranda yaparsan yarısını alırsın? Sigorta 1 ocak-31 aralık tarihlerini kapsıyor sadece, bence sana üç kağıt yapıyor.
    Bu işten en az masrafla sıyrılmanın yolu; sigortasını yaptırıp satışı verecek, ertesi gün sigortayı iptal ettireceksin. Küçük bir kesinti ile paranı geri alabilirsin, ama sen sigortacıyı değiştir bence.

Sigorta ile ilgili değişikliği bulamadım, fakat muayenesiz satış 20 Şubat 2014 te sona erdi.

Motosikleti
    R25
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En son satın aldığım (sonra sattığım) aracın sigortası olmadığı için satışını alamamıştım. Eleman sigorta yaptırdı, öyle aldım. Daha dün noterde, yanımdaki şahsa aracın muayenesi yok, satış yapılamaz dendi.
    Ayrıca senin sigortacı iyi sallamış, ne demek Haziranda yaparsan yarısını alırsın? Sigorta 1 ocak-31 aralık tarihlerini kapsıyor sadece, bence sana üç kağıt yapıyor.
    Bu işten en az masrafla sıyrılmanın yolu; sigortasını yaptırıp satışı verecek, ertesi gün sigortayı iptal ettireceksin. Küçük bir kesinti ile paranı geri alabilirsin, ama sen sigortacıyı değiştir bence.
    Sigorta yaptırılmadan satılabilir şahsen kendim satmıştım

Motosikleti
    ör: 100 tl sigorta yaparsan ilk 15 günden sonra vergileri geri vermiyorlar zaten sana kalan ücret 365 e bölünüyor ve kalan gün sayısı kadar eden mebla geri ödeniyor defalarca yaptım araç satışlarında. zararı oluyor yani..

Motosikleti
    R25
    Şu anki fiyatı ile İstanbul'da olsan çoktan satılırdı büyük ihtimalle, ama senin orda beklemesi normaldir sanırım

Motosikleti
    valla satılırsa satılır satılmazsa garajda durur yaz gelir 4000 e satılır. ben birileri sebeplensin yapacağım masrafı vatandaştan düşerim diye düşünüyorum. yoksa yaz gelince 4000 e satacağıma eminim..

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Trafikten çek. Muayene ve sigorta derdin olmaz. Trafikten çekili araçların satışında muayene şartı aranmaz. Alan kişi sigortasını ve muayenesini yaptırıp trafiğe çıkarır. Ayrıca sigortasız aracın satışında herhangi bir kanuni engel yoktur. Sigortasız satış yapılabilir.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Bende Bandırmalıyım bilirim o rüzgarları hatta bu sene tekrar olmuştu yani kendini bıraksan böyle uçacak gibi oluyosun çok şiddetliydi.

Hayırlı satışlar dilerim bu arada
    Capitao_3 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Bir soruda benden motor aldım ama ruhsatı takip etmedim eve gelir dediler gelmedi.Simdi emniyete gitsem direk alirmiyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Alıntı gibigibi1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir soruda benden motor aldım ama ruhsatı takip etmedim eve gelir dediler gelmedi.Simdi emniyete gitsem direk alirmiyim
    Bu arada satış sonrası sigortada yaptirmadim .

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı gibigibi1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Bu arada satış sonrası sigortada yaptirmadim .
    satış sonrası trafik sigortasını yaptırmadan ruhsatın kesinlikle çıkmaz boşuna bekleme

önce sendeki noterden aldığın satış kağıdı ile en uygun fiyatı veren sigorta acentasını bulup sigortayı yaptırıyorsun,ve sen sigortayı yaptırdığın anda bütün trafik şubelerinde online olarak sistemde sigortanın yapıldığı otomatikman görünüyor,sonrasında herhangi bir trafik şubesine gidip anında ruhsatını bastırıp alabiliyorsun

eğer almazsan 15 günden sonra adresine gönderiliyor ama eline geçmesi bazen 2 ayı bulduğu oluyor haberin olsun
    en sağlamı trafik sigortasını yaptırır yaptırmaz gidip ruhsatı anında almak

ha bide satışı aldıktan sonra 1 ay içinde sigortayı yapman lazım yoksa ceza falan oluyor bilgin olsun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)