Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2009 model cbf 150 mi 2016 model mondial z-one 150 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar biri japon ama eski 50 bin km de. biri 5binde yeni motor kararsız kaldım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:52 ----------

yok mu bi yardım edecek..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Müdür cbfyi geçtim titan diye tabir edilen cg125 serisi idi sanırım 150 binde 20 senelik honda olsun dediğin motordan kat be kat iyidir..Çöpe atma paranı..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Ya biraz da tip yok cbf lerde gecen gun bi yere gittim kurye sandilar. Sinirlendim. Diger motora herkes bakiyor. Sekilciyim galiba biraz

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı okancaytasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya biraz da tip yok cbf lerde gecen gun bi yere gittim kurye sandilar. Sinirlendim. Diger motora herkes bakiyor. Sekilciyim galiba biraz
    Elde motor taşımayı şekilden sayıyorsan şekillen o zaman ...

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elde motor taşımayı şekilden sayıyorsan şekillen o zaman ...
    :-D o kadar mi ya

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    :-D o kadar mi ya
    Maalesef ayrıca alırsın satamassın bedavaya verirsin sürekli masraf edersin sanırsam titreşim de var onda..Cbfyi al yağını düzenli değiştir senelerce kullan yolda bırakmaz bugün aldım 5e yarın gene satarsın 5e..

OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    Bugün başka bir konuya da yazdım ... Sırasıyla ; Ekmek , Peynir , CBF

Şaka bir yana fiyatına göre iyi motor ...

Dizgin ve uzun ömürlü bir motora sahip , fren ve denge kabiliyeti bahsettiğin motor ile mukayese edilemez bence , konfor desen ayrı bir konu ...

Yani karşısına geçtiğinde belki Mondial daha alımlı gelecek gözüne ama Honda bu modelinde sade ve sağlamdır ...

Ama ben Mondial alacağım dersen de ; bakımını yapıp , düzgün kullandığın zaman da çokta üzüleceğim düşünmüyorum diğer arkadaşlar gibi ...

Hakkında Hayırlısı

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hackiko ne abarttın be hocam ya
    15bin km cin malı hatta, Mondial motor var, teker patlaması dışında hiç elimle gezdirdigimi bilmiyorum
    Hayır cin malı süperdir en güzeldir diyecek değilim, ama öyle bi abarttın ki, dedim bu adama kim nasıl bi kazık atmış acaba

Hayır birde adama cbf'i o kadar övdün, ikinci el alacak sonuçta, bide çürük motor denk gelirse çok merak ediyorum verdiğin teminatlar nolucak

Hocam Japon her zaman cinden iyidir tartismasiz.
    Ama sen motoruna insan gibi davranmadiktan, düzgün bakmadiktan sonra tank alsan fayda yok.
    2.el motor her zaman kötüdür, sıfır alırsan kendi bozdugunla uğraşırsın, 2.el aldığında milletin bozduguyla uğraşacaksın.
    "Hatasiz" ikinci el olmaz bana göre.
    Hakkınizda hayırlı olan olur umarım
    ByYlmzZz bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Bu eleman o motoru alırda çilesini çekerse hepiniz oradaydınız ulan diyeceğim..

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar biri japon ama eski 50 bin km de. biri 5binde yeni motor kararsız kaldım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:52 ----------

yok mu bi yardım edecek..
    https://www.youtube.com/watch?v=AQpvEWf9vA8

Hiç yoksa amortisörler gitmiştir, şanzıman allah bilir ne haldedir. Bir de tabii kompresyon testi yaptırmak lazım. valfler egzantrik ne vs haldedir...

O bir de gerçekten 50000km'de mi acaba? Yoksa kurye çıkması allanıp pullanmış bir motor mu? (Kuryeci bana demişti: "abi motoru söküp benzinle temizliyorlar içine kalın yağ basıp satıyorlar motorun sesi kesilsin diye")

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Çin malı alacaksan drift felan bak. Diğer türlü cbf ybr ikisinden birisi

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    2009 model CBF 150 (8 yıllık 50 binde motor) muhtemelen çok iyi durumda değildir. Diğer yandan Z-One 150 güzel motor ama sanki biraz kalitesinde şüpheler var. İlla ikisinden biri olacaksa yeni olduğu için Z-One derim ama aynı paraya (kaç para bunlar ?) mutlaka başka alternatifler bulunur.

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    çin japon hint falan filan farketmez.yağını eksik etme bakımını yap ne çin malı ne de japon bırakmaz seni yolda.çin malını bu kadar kötülemeyin artık arkadaş.budan öncede çin vardı.sıfır aldım 10.000 km aldım 2 kere koymuşum yağını sen düşün.hayvan gibi de giderdi hacmine göre

Beyler yanlis anlasilma olmasin. Bende zaten cbf 150 var. Sikintili motor degil. Binip geziyorum. Sadece yag eksiltiyor o da bu modelde normal diyorlar. Tip onemli benim icin. O da bunda yok. Sonucta japondur diye satma diyorlar kafam karisti iyice. Bu arada 3500-4000 arasi bir para yapiyor ikisi de ayni paralarda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu eleman o motoru alırda çilesini çekerse hepiniz oradaydınız ulan diyeceğim..
    :-D cok guldurdun kardesim

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    RTR 150 bak bu konuda ciddiyim ybr de kullandım cbf de kullandım en iyisi rtr 150.

Motosikleti
    R25
    Apache için ne istiyorlar fiyat hocam, cbf teki konforu apache de bulamazsın

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    e) Hiçbiri

Ben olsam çok az bir para ekleyip sıfır Hero Hunk alırdım...

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    cbf alınmalı eğer temiz ise.

Motosikleti
    R25
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e) Hiçbiri

Ben olsam çok az bir para ekleyip sıfır Hero Hunk alırdım...
    Çok merak edıyorum hero kullandınmı ?

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    z-one 180 ile ehliyet aldım iğrenç bir motor. Rolenti tutmaz, vitesler adam akıllı geçmez Boşu ( N ) bulduramıyorsun sanki biri boşu almış saklamış orda yok o. he birde vites göstergesi var N ışığı yanıyor debriyajı salıyorsun istop ediyor meğersem 2 de imiş.... Bence 2 sinide alma az biraz daha koy daha düşük km li bir cbf veya ybr al. alıp yapacağın masrafları uğraşacağın vakitleri çekeceğin çileleri az biraz ekleyip peşin ver başın ağrımasın...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)