Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Gaz yağı ile zincir temizliği

Motovento
    REKLAM ALANI
    nTolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Eski toprakların çoğu zinciri en iyi temizleyen maddenin gaz yağı olduğunu savunuyor. Ben teknolojinin değiştiğini gaz yağının zinciri yıpratacağını düşünüyorum. Ön yargılarım var. Sizin düşünceleriniz nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Tolga selam , bir r25 kullanıcısı olarak olmadı bu Bak okumamışsın kullanma kitabını. Benim r25 forumunda burda o sayfanın fotosunu çekip yolladığım vardır. Yaz ayları olmasi gerek zamani. Hala sayfalarda durur. kitapçığında zincir temizleme kısmında ne yazmış ne tavsiye etmis Yamaha.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    hayır gaz yağı zarar vermez güzelce temizler. ninja 250 ile birlite yaklaşık 3 senedir kullandım bi zararını görmedim

gaz yağı+fırça+bez+castrol zincir yağı mükemmel voltran
    Salurbey bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben hatamı yapıyorum bilmem ama selülozik tiner ile diş fırçası yardımıyla iyicene temizliyorum. yapma etme diyenler var hiç tınlamıyorum. hata yapıyor olabilirim ama yaptığım bu benim.

bazen temizleme ve yağlama işini yapmaktan üşenince geçici olarak wd-40 sıkıyorum ve 2 gün zinde tutuyor. bu arada O ringli zincire sahipim.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    alakası yok, gazyağı hem en iyi hemde en ucuz temizleme yöntemidir.

diğer tüplerin içinde gazyağından farklı birşey olacağını sanmıyorum belki parfüm koyarlar farklı koksun diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hatamı yapıyorum bilmem ama selülozik tiner ile diş fırçası yardımıyla iyicene temizliyorum. yapma etme diyenler var hiç tınlamıyorum. hata yapıyor olabilirim ama yaptığım bu benim.

bazen temizleme ve yağlama işini yapmaktan üşenince geçici olarak wd-40 sıkıyorum ve 2 gün zinde tutuyor. bu arada O ringli zincire sahipim.
    tiner zararlı oldukça çözücü bir madde olduğu için o-ringlerin ömrünü kısaltır.
    Salurbey ve essegesse bunu beğendiler.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    En iyisi gaz yağı. Bulmak zor olduğu için ben adres bile yazmıştım İstanbul'da oturanlara.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Fz6 fazer,transalp 650, Ybr 125
    O ringli zincirimi gaz yağı ile temizlerim,ybr 36500 km devirdi,bugün ustanın birsi sordu,zinciri yenimi değiştirdin diye zararı olsa çoktan yolda bırakırdı,4 mevsim motosiklete biniyorum,yurt içi,yurt dışı uzun yolculuklara çıktım
    Kar,yağmur,toz,çamur halada taş gibi yola devam,motordan çıkan yanık yağ ile yağlıyorum
    [url=https://postimg.org/image/wsi22zfkt/]
    essegesse, Osm@n, exteras ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolga selam , bir r25 kullanıcısı olarak olmadı bu Bak okumamışsın kullanma kitabını. Benim r25 forumunda burda o sayfanın fotosunu çekip yolladığım vardır. Yaz ayları olmasi gerek zamani. Hala sayfalarda durur. kitapçığında zincir temizleme kısmında ne yazmış ne tavsiye etmis Yamaha.
    Bilgisayardan giremediğim için sayfa sayfa dolaşamıyorum o yüzden zor oluyor görmemişim. Kitapçıkla da çok zaman geçiremedim. Ekim sonunda aldım ama hava şartları, üniversitede olduğum için kapalı alanda muhafaza sorunu yaşadım çok kullanamadan kendi evimin garajına koymak zorunda kaldım. Motor daha 1500km de. Şimdiden bilgi depolaması yapıyorum hocam, cahilliğimi maruz görün

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı nTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgisayardan giremediğim için sayfa sayfa dolaşamıyorum o yüzden zor oluyor görmemişim. Kitapçıkla da çok zaman geçiremedim. Ekim sonunda aldım ama hava şartları, üniversitede olduğum için kapalı alanda muhafaza sorunu yaşadım çok kullanamadan kendi evimin garajına koymak zorunda kaldım. Motor daha 1500km de. Şimdiden bilgi depolaması yapıyorum hocam, cahilliğimi maruz görün
    Estağfurullah , fakat sen ilgili meraklı bir kullanıcı olduğun için tolga okumuştur diye dusunmustum yoksaki tabiki sor,cevap yazmam için kimse zorlamıyor . Forum ortamı özgür ortamimiz. Yanlış anlaman sakın beni

Cevabende yazayim, üretici önceliği gaz yağı, eğer bulamazsan ozel üretilmiş zincir temizleme sıvıları. Kesinlikle benzin tiner vs. gibi kuvvetli çözücüler kullanma. Bir yagli boya fircasi al kısalardan gazyagina daldir tertemiz çıkartır zinciri. Dikkat et fırça kıl birakanlardan olmasin zincirini kontrel et. Sonra benim tavsiyem Motul C4 zincir yağı. Çok memnun kaldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

Sonra temizlik bitince insan bakıyor öyle ❤
    essegesse bunu beğendi.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fz6 fazer,transalp 650, Ybr 125
    O ringli zincirimi gaz yağı ile temizlerim,ybr 36500 km devirdi,bugün ustanın birsi sordu,zinciri yenimi değiştirdin diye zararı olsa çoktan yolda bırakırdı,4 mevsim motosiklete biniyorum,yurt içi,yurt dışı uzun yolculuklara çıktım
    Kar,yağmur,toz,çamur halada taş gibi yola devam,motordan çıkan yanık yağ ile yağlıyorum
    [url=https://postimg.org/image/wsi22zfkt/]https://s6.postimg.org/c8d84hztt/IMG_8485.jpg
    36500 de hala zincirin gergisi var. valla helal olsun maaşallah.
    bu arada gaz yağı gerçekten güzel bir temizleyici. olmadığı yerde mazot da iş görüyor ama o ringe ne eder o kısmını bilmiyorum.
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Daha 20 yaşındayım, öğrenecek çok şeyim var İlk kaliteli motor olunca korkuyorum en iyisi olsun istiyorum. O zaman motule para vermeye gerek yok gaz yağı ile yapayım. Yardımlarınız ve yaklaşımınız için çok teşekkür ederim.
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Gaz yağı ile temizliyorsun sonra motul c4 yağı ile güzelce yagladinmi cincik gibi olur motorun.Kolay gelsin

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Bir yurtdışı sitesinde incelemesini yapmışlardı, en az zarar veren gazyağı idi. Bende gazyağı ile temizlerim 140 numara yağ ile yağlarım
    Zincir parası kadar parayı o zinciri korumak için sprey almak pek akıllıca gelmiyor
    fedos, fazil, Memory42 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

zincir temizlemiyorum

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Bende gaz yağı ile temizliyodum başlığı görünce yanlışmı yapıyomuşum dedim. Doğru olanı yapıyomusum ��

S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Peki motordan cıkan eski yaglar? Yada motor için 4 litre alıp 3 ünü motora koyup elde kalan 1 litre yagı zincirle kullanan varmı? Orngli

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı S3cond adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki motordan cıkan eski yaglar? Yada motor için 4 litre alıp 3 ünü motora koyup elde kalan 1 litre yagı zincirle kullanan varmı? Orngli
    ben gres yağı ile karıştırıyorum motordan çıkan yağları ama gres yağını daha çok koyuyorum.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı S3cond adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski yağları zincir yağlamak için kullanıyorum. çevreci bir çözüm olduğunu düşünüyorum kendi çapımda. az yağlayınca yağmurda çabuk yağsız kalıyor. çok yağlayınca da arka jant batıyor. bir zincir spreyine 50 tl veremem zincirim o para zaten

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Ben ayçiçek yağı kullanıyorum. Hem hafif oluyor hemde lezzetli.

Şaka bir yana geçenlerde bende zinciri temizledim. Çünkü ben karda yağmurda çamurda motoru kullanıyorum. MOTOR benim elim ayağım. Ben ilk önce wd40 sıktım diş fırçası ile fırçaladım sonra tekrar wd40 sıktım tekrar fırçaladım sonra son kez wd40 sıktım ve zinciri havlu ile kuruladım.
    Son olarak da motul c2 sıktım bir kaç tur orta ayakta çalıştırdım. Sabah motora bindim kemik kırar gibi geçen vitesler kibrit çubuğu kırar gibi geçiyor resmen. Bu arada bildiğini düşünerek Yağlama için motoru orta ayağa falan alıyorsun demedim ve detaylara girmedim.
    İstersen gaz yağını temizlik için kullanabilirsin arkasından sıvı gresde sürebilirsin. Sıkıntı olmaz.
    Sana kazasız günler dilerim
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)