Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Youtube'da dükkan açmayı ve gezerken 500 dolar kazanmayı kim istemez ki!

Motovento
    REKLAM ALANI

Bende bir youtube kanalı açmayı düşünüyorum. Fakat öyle takipçi kasmaktı ne bileyim ün yapmak için filan değil 4 yıldır face kullanmayan asosyal bir insanım yani sonuçta toru topu 3 arkadaşım var :D

Biz her fırsatta bu ekiple gittiğimiz yerleri, yaptığımız yemekleri çekeriz. Kameraman hep ben olurum diğerleri batırır çünkü :D

Bende kendi kendime motoru almışken uygunundan bir tane aksiyon kamerası alayım çeker çeker yüklerim dedim kendi kendime bir eğlence amaç 0

Ama problem şurda Gaziantep'de yaşıyorum :D trafik desen yoktur O zaman bende ünlenmemiş lokantadır kebabçıdır çeker çeker yüklerim dedim sonradan gurmelik yapıcam :D

Şimdilik daha proje aşamasında bu fikir kamera tamam motor yoktur ortalıkta kanal'da tamam logo ve daha tabirleri de bilmiyorum o başlangıçta kısa ufak bir şey var ya altın elbiseli adam'da mesela dönen bir EAE var onun gibi video hazırlıycaz filan uzun hikaye ama ileri ki süreçte ne olur bakeceyiz :D

Kanalın ismi şimdiden hazır GurmeDash. Sizce bu isim nasıl onunda fikrini almak isterim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Madde 14 - Boş youtube kanalının linkini foruma atın.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Son günlerde sitede görülen mükemmel başlıklardan biri daha. Bence ilk sırada olması gereken en önemli madde unutulmuş, onu da ben yazayım :

- Bir adet Panigale 1198 edinin

Sen aynı kanalı CBF 150 veya benim motorla ile bir hafta dene bakalım kaç kişi izliyor.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son günlerde sitede görülen mükemmel başlıklardan biri daha. Bence ilk sırada olması gereken en önemli madde unutulmuş, onu da ben yazayım :

- Bir adet Panigale 1198 edinin

Sen aynı kanalı CBF 150 veya benim motorla ile bir hafta dene bakalım kaç kişi izliyor.
    Yüksek izleme sayısı yakaladığım videolar ducati videoları değil. 1000RR videoları. O yüzden motorunuzun ne olduğunun bir önemi yok.
    mustafa_325 bunu beğendi.
    Ducati 1198SP _ RedLove

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    hiçbirşeyi hakkıyla yapma, üretme, ilgi çekmeye çalış, kısaca para kazanmak için şebeklik yap.
    aferin. tam türkiye profili.

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek izleme sayısı yakaladığım videolar ducati videoları değil. 1000RR videoları. O yüzden motorunuzun ne olduğunun bir önemi yok.
    Hocam bu yanıtınız baya ironik olmuş, panigale değil 1000RR Demek..hımmm tabi cbf 150,lifan k bilmem ne 1000RR.........

Motosikleti
    Arkadaşlar konu son zamanlarda youtube'u çöplüğe döndüren moto vloglarına ironi olarak açılmıştır.

Beni reklam yapmakla itham etmeyiniz.

Çünkü 490 olarak gösterilen tahmini gelir GERÇEKTE ise sadece 19 DOLAR

Yani youtube üzerinden zengin olmanız hiçte kolay değil. Bazen bloglarda haber yapılıyor, şöyle şöyle yapıyor haftalık binlerce dolar kazanıyor diye. İşte onların tamamı yalan dolan.

mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Arkadaşlar o bu değil de, az önce bir arkadaşın gösterdiği 13 milyon izlenmeye sahip videonun kanalı, socialblade üstünde yaptığım araştırmaya göre en iyi youtube lar sıralamasında 216. olmuş. Ve sıkı durun yıllık geliri $278.2K - $4.5M!!! Dolar bu dolar! Bu nasıl bir para kazanmadır vallahi anlamıyorum.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=4ePtVDMp-eY

Bu kadar kasmaya gerek yok.. Biraz ağzını yavşatın, biraz editleme bilin, birde ergenlere hitap ettiniz mi tamamdır.

Not:Sadece bu videonun izlenme sayısı 13 milyon
    enes batur candır ya gerzek ve boş işler uzmanı ama bende takip ediyorum can skıntısına bu adam kazanmalı bence
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Vlogların izlenme sayısını mantık çerçevesinde açıklayamıyorum. Zamanında tüm iyi niyetinle nasıl oluyor bu iş diye kanalımla kurcalamaya başladım. Videolar izledim, hashtagleri kullanmaya çalıştım. Saatlerimi edite harcadım, 650cclik makinamla yol yaptım, esnafla konuştum,kamp kurdum, su altında çektim, yurtdışında çektim. Ne yaptıysam çin malı motoruyla, kötü işlenmiş,konusuz, tek düze bir videonun ,anadoludaki bi kardeşimizin izlendiği rakama ulaşamadım. Ben kendi izlemediğim, izlerken keyif almadığım videoyu kanalıma koymam. Hiç bir zaman para kazanmak niyetiyle girmedim. Ama insan takdir edilmek ister tabi. Abone sayım 61, ortalama video izlenme sayım 100.. Bıraktım artık peşini. Kendim izliyorum, yarın öbürgün çocuklarım izlesin diyorum.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı BESTAPO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vlogların izlenme sayısını mantık çerçevesinde açıklayamıyorum. Zamanında tüm iyi niyetinle nasıl oluyor bu iş diye kanalımla kurcalamaya başladım. Videolar izledim, hashtagleri kullanmaya çalıştım. Saatlerimi edite harcadım, 650cclik makinamla yol yaptım, esnafla konuştum,kamp kurdum, su altında çektim, yurtdışında çektim. Ne yaptıysam çin malı motoruyla, kötü işlenmiş,konusuz, tek düze bir videonun ,anadoludaki bi kardeşimizin izlendiği rakama ulaşamadım. Ben kendi izlemediğim, izlerken keyif almadığım videoyu kanalıma koymam. Hiç bir zaman para kazanmak niyetiyle girmedim. Ama insan takdir edilmek ister tabi. Abone sayım 61, ortalama video izlenme sayım 100.. Bıraktım artık peşini. Kendim izliyorum, yarın öbürgün çocuklarım izlesin diyorum.
    merhaba aslında bu kadar beyin fırtınası yapmaya gerek yok aynı şekilde üzülmeye de. Youtube ye girin ve trendler kısmına tıklamanız sorunuzun cevabını orada bulacaksınız
    BESTAPO bunu beğendi.

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enes batur candır ya gerzek ve boş işler uzmanı ama bende takip ediyorum can skıntısına bu adam kazanmalı bence
    O çocukta bir üçkağıt var. Ömrümde 1 videosuna yanlışlıkla tıkladım. Youtube sayfası sağda daima bir videosunu gösteriyor. Komikli surat yapmasa sorun yok ama her gördüğünde sinir olmak hoş değil.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı BESTAPO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel anlatmışsın. işin sırrı şu aslında, senin makinen ile ilgili en çok ne aratılıyor youtube da? başlığına ve taglerine bunu eklemen gerek. mesela kendi paylaştığım bir videodan örnek vermek istiyorum; tracer tagi ile en çok aratılan konulardan biri "wobble" yani gidon sallaması. ben vakti zamanında hiç bir izlenme amacı gütmeden benim makinamda yüksek hızlarda wobble sorunu olmadığına dair video çekip koymuştum. anlamsız bir şekilde binlerce kez izlenmiş. üstelik videoda herhangi bi aksiyondu şuydu buydu yok. ilerleyen zamanlarda ise insanlar bu videonun sonundaki yönlendirmelerden diğer videolarıma da göz atmaya başlamışlar.
    bkz.

bir diğer örnek egzoz markası - sesi. insanlar egzoz almadan önce mutlaka videolardan bir fikir edinmeye çalışıyorlar. normal günlük gezintiden bikaç parça birleştirip egzoz markasını da başlığa ekleyerek bir video paylaşmıştım. keza bunda da herhangi bir aksiyon olmamasına rağmen binlerce kez izlenmiş. ek olarak youtube da mt09 tracer akrapovic diye arattığımda ilk sıralarda çıkan bir video olması izlenme sayısına etken diye düşünüyorum.

bkz.
    BESTAPO bunu beğendi.

zanaatkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Günümüzde en hit görünümlü Youtube kanalları bilin ki oyun kökeninden geliyor, hepsininde yaşları 20 civarı ve hepside yurtdışından özentili şeylerle karşımıza çıkıyor, bunların dışında kızlar güzel olunca çok ilgi çekiyor, erkeklerde kızların numarasını aldım tarzında videolarla hit sağlıyor. Bir acayip dünya işte.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı mgokhan57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar o bu değil de, az önce bir arkadaşın gösterdiği 13 milyon izlenmeye sahip videonun kanalı, socialblade üstünde yaptığım araştırmaya göre en iyi youtube lar sıralamasında 216. olmuş. Ve sıkı durun yıllık geliri $278.2K - $4.5M!!! Dolar bu dolar! Bu nasıl bir para kazanmadır vallahi anlamıyorum.
    Öyle paralar yok. milletle dalga geçiyor bunlar sadece. Siz öyle sanıyorsunuz. Tüm dünyada bunların kaç katı abonesi olanlar var.
    Örneğin pew die pie en dandik videosu 2 milyon izlemeden başlıyor.
    54.211.474 abone • 14.818.506.811 görüntüleme
    Katıldığı tarih: 29 Nis 2010
    Sizce böyle biri dolar milyoneri olmalı değil mi? buyrun bu aldığı yeni arabanın videosu

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle paralar yok. milletle dalga geçiyor bunlar sadece. Siz öyle sanıyorsunuz. Tüm dünyada bunların kaç katı abonesi olanlar var.
    Örneğin pew die pie en dandik videosu 2 milyon izlemeden başlıyor.
    54.211.474 abone • 14.818.506.811 görüntüleme
    Katıldığı tarih: 29 Nis 2010
    Sizce böyle biri dolar milyoneri olmalı değil mi? buyrun bu aldığı yeni arabanın videosu
    https://www.youtube.com/watch?v=n4nckN3f0dI
    sen de buna inandın ? bir de bu konularda epey güvenilir bir kaynak olan forbese bak bakalım onlar ne demiş ?
    https://www.forbes.com/sites/maddieb.../#102fa9c67713

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen de buna inandın ? bir de bu konularda epey güvenilir bir kaynak olan forbese bak bakalım onlar ne demiş ?
    https://www.forbes.com/sites/maddieb.../#102fa9c67713
    uç örnek vermişim olabilir.

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.dunya.com/d/gallery/1795_1.jpg

Selam arkadaşlar,

Sizde youtube'da kanal açarak hayallerinize konu olan bir ducati sahibi olmak istemez misiniz?

Malum vlog rüzgarlarının sert biçimde estiği bir yıldayız. Yıllardır piyasada olan action kameralarının sanki yeni icat edilmişcesine yaygınlaştığı bu dönemde sizde youtube'da bir dükkan, pardon kanal açarak binlerce dolar kazanabilirsiniz.

http://i.hizliresim.com/1Lrznb.jpg

Alttaki resimde kendi kanalımın istatistikleri yer alıyor. Kanalda 10 videom yer alıyor ve sadece 2 tanesi yüksek izleme sayısına sahip.

Bu videolar sayesinde muhtemel yıllık kazancım resmin sağ altında göreceğiniz üzere yaklaşık 490 DOLAR

Sizde bu geliri kazanmak için yazdıklarımı dikkatle okuyunuz.

https://socialblade.com/youtube/chan...pUAz-18fQqyKeA buraya tıklayarak meşhur kanalların gelirlerini inceleyebilirsiniz.

http://i.hizliresim.com/vb873m.png

Sahip olmanız gerekenler:

1- Bir kamera (biraz iyi çeken birşey olursa iyi olur.)

2- Kamerayı monte edecek motorlu bir araç

3- Bir bankadan dolar hesabı

Bunlara sahipseniz kazanacağınız dolarlar için bir dolar hesabı açmayı da unutmayınız. Malum dolar kıymetli.

Şimdi gelelim youtube'da binlerce dolar kazanmak için yapmanız gerekenler.

1- Rakiplerinizin bir listesini yapın.

2- Bunların videolarının altına birkaç olumlu yorum yapın ve size cevap yazmasını bekleyin.

3- Ardından muhabbeti arttırın ve kanalınızın reklamını yapın.

4- 3-5 sahte youtube üyeliği açarak rakiplerin videolarının altına bak şu kanalda güzelmiş falan gibi şeyler yazıp kendi kanalınıza link verin.

5- Çektiğiniz videolarda rakiplerinize laf atın. Ardından sahte üyeliklerle yorum olarak şu eleman size laf atmış gibi şeyler yazın. Onun size cevap vermesini bekleyin.

6- Laf attığınız kişinin 3-5 bin takipçisi varsa ve size cevap vermişse işte reklamın kralını yaptınız. En az 100 abone garanti.

7- Forum forum dolaşarak "yeni youtube kanalıma davetlisiniz" şeklinde konular açın.

8- Forumlarda her vlog konusunun altında kendi reklamınızı yapın.

9- Rakiplerin canlı yayınlarına musallat olup kanal reklamınızı yapın.

10- 3-5 arkadaşınız sizden önce canlı yayına bakarken, siz girin ve onlar "ooo bakın xxxx kanalcı abi gelmiş, hoşgeldin" falan yazsınlar.

11- En önemlisi trafikte SAÇMA SAPAN HAREKETLER YAPARAK İLGİ çekin

12- Hatta kaza yapıp videosunu koyarsanız izlenme sayınız artar. Bunun için tehlikeli anlarda FREN YERİNE SÜREKLİ KORNAYA BASIN

Bunları yaptığınızda abone sayınızın arttığını gördükçe yeni motor ilanlarına bakmaya başlayabilirsiniz. Çünkü dolarlar yola çıktı bile

Merak edenler için kanalımın adresi: https://www.youtube.com/channel/UCaM...pUAz-18fQqyKeA

(Not: Ducati'yi youtube'dan elde ettiğim gelirle satın almadım.)
    Neden böyle salak saçma bir şey yapıp karaktersiz biri olayım ki? kime neyi ispat ediyorsunuz? Sağda solda beni takip edin diye yalanıp duracaksan niye toplum için de geziyorsun ki? Senin bu mantığına göre dilenciden farkın ne? o da yılda senin dediğinden fazla para kazanıyor,o da dileniyor.

Motosikleti
    Alıntı drejj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden böyle salak saçma bir şey yapıp karaktersiz biri olayım ki? kime neyi ispat ediyorsunuz? Sağda solda beni takip edin diye yalanıp duracaksan niye toplum için de geziyorsun ki? Senin bu mantığına göre dilenciden farkın ne? o da yılda senin dediğinden fazla para kazanıyor,o da dileniyor.
    İşte aradığım tepki bu.

Yalnız bu tepkiyi bana değil, mevcut motovlogculara vermelisiniz. Herkes sizin gibi bir duruş sergilese forumda bile saçma işler yapan motovlogcular türemez.

Ben sırf bu maddelere göre hareket eden motovlogculara uyuz olduğum için kask kamerası takmıyorum artık, o yüzden yeni video da yayınlamıyorum.
    Ducati 1198SP _ RedLove

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)