Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Arkadaşlar motor araştırmaya devam ediyorum Benelli TNT 250 yi oldukça beğendim fakat kafamda ciddi soru işaretleri var.
    1. Bana en yakın servis ve bayi 110 km.
    2. TNT 25 in selesin çok rahatsız olduğu söyleniyor. TNT 250'de de bu sele aynımıdır?
    3. Uzun yola gelir mi titreşim nasıldır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    ben dediydim benelliye bak diye... kral motor...
    Capitao_3 bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam servis işine bişey diyemem size kalmış.Uzun yolda kullanılabilir.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    1 senelik Tnt25 sahibi olarak konuşursam;

Benelli sonuçta bir Japon değil, 10-15 senelik modelleri yok ve arıza çıkarma olasılığı yüksek(oturmuş modellere/markalara kıyasla). Biraz şans işi olur arıza çıkarıp çıkarmaması, çıkarırsa da 110km az mesafe değil.
    Ama bildiğim kadarıyla Tnt250'nin kronik bir sorunu filan yok, arıza çıkarma ihtimali Tnt25'ten daha düşük ve kalitesi bir tık daha yukarıda.

Tnt25'in selesinin rahatsız olduğunu söyleyenleri ben de görüyorum ve şaşırıyorum. Ben hiçbir rahatsızlık duymuyorum. Duke 200'lü arkadaşım da selemin çok rahat olduğunu söylüyor. 4-5 saat sürdüğüm oldu, "ay kıçım, ay belim" demedim.
    Ama sanırım Tnt250'nin selesi biraz daha sert.

Çift silindir motor, 120 ile rahat gider. Ama naked olduğu için rüzgar sersem eder.
    Ben Tnt25 ile 250km gidiş, 250km dönüş yolculuk yaptım birkaç kere, çok uzun yol sayılmaz ama. Tapagaz(130-140km/h) gittiğim için titreşim+rüzgar yordu açıkçası. Tnt250 titreşim açısından daha rahat olur.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 senelik Tnt25 sahibi olarak konuşursam;

Benelli sonuçta bir Japon değil, 10-15 senelik modelleri yok ve arıza çıkarma olasılığı yüksek(oturmuş modellere/markalara kıyasla). Biraz şans işi olur arıza çıkarıp çıkarmaması, çıkarırsa da 110km az mesafe değil.
    Ama bildiğim kadarıyla Tnt250'nin kronik bir sorunu filan yok, arıza çıkarma ihtimali Tnt25'ten daha düşük ve kalitesi bir tık daha yukarıda.

Tnt25'in selesinin rahatsız olduğunu söyleyenleri ben de görüyorum ve şaşırıyorum. Ben hiçbir rahatsızlık duymuyorum. Duke 200'lü arkadaşım da selemin çok rahat olduğunu söylüyor. 4-5 saat sürdüğüm oldu, "ay kıçım, ay belim" demedim.
    Ama sanırım Tnt250'nin selesi biraz daha sert.

Çift silindir motor, 120 ile rahat gider. Ama naked olduğu için rüzgar sersem eder.
    Ben Tnt25 ile 250km gidiş, 250km dönüş yolculuk yaptım birkaç kere, çok uzun yol sayılmaz ama. Tapagaz(130-140km/h) gittiğim için titreşim+rüzgar yordu açıkçası. Tnt250 titreşim açısından daha rahat olur.
    Hocam sadece sele konusunda; bakma sen millete. Pulsarın selesine rahat diyenleri de okudum, duke ile kıyaslayınca birçok motorun selesi daha rahattır, çünkü daha büyüktür. Duke ile kıyaslamak hata olur. Selenin sert olması falan da problem değil zaten. 150-200 liraya jel yapıyorlar, yumuşacık oluyor.

Diğer kısımlara gelince, hiç benelli kullanmadım. Bir kez yakından gördüm, tipi bir naked için güzeldi (TNT250)

Sonuçta 110 km bakım için giderken gezi olarak görülebilir. Çok değil. Ancak motor arıza çıkarırsa sorun teşkil edebilir. İyi değerlendirmek gerekir. Ben pulsarı alıp, rezil rüsva olup bir daha bildiğimiz markalardan şaşmama kararı almış olmasaydım muhtemelen benelliyi bir değerlendirirdim. Ama bajaj beni motor denemekten soğuttu. Kendime dedim 3 lira fazlaya hazır denenmişi var, git onu al.
    dyavol-77 bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    İyi ustalar var fakat servis yok. Firmaya mail attim servis konusunda bakalim ne cevap gelecek..

arkadaşlar merhaba ben de tnt 250 düşünüyorum fiyat ve performans bakımından inazumadan vazgeçmek üzereyim uzun kaplı yollara gitmek istiyorum sizce sorun olurmu

Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motor araştırmaya devam ediyorum Benelli TNT 250 yi oldukça beğendim fakat kafamda ciddi soru işaretleri var.
    1. Bana en yakın servis ve bayi 110 km.
    2. TNT 25 in selesin çok rahatsız olduğu söyleniyor. TNT 250'de de bu sele aynımıdır?
    3. Uzun yola gelir mi titreşim nasıldır?
    Dostum yotubeda bir arkadaşın videosunda görmüştüm tnt25in sele malzeme kalitesi hem kötü hemde uzun yol için biraz rahatsız diye söylemiş ancak tnt250nin selesini yakından gördüm kesinlikle aynı değiller daha kaliteli ve rahat olduğu kesin bende temmuzda almayı düşünüyorum ama bakalım nasip

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Arkadaşlar motorun facebook grubunda sürekli arıza paylaşımları yapılıyor haber vermek istedim.

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    Bana en yakın servis 200 km idi ben yinede aldm bin bakımana gittim karabüğe bisikletci gbi bi servis 4500bakıma samsundaki servise gidecem bide 2bin km oldu hic bir problem yok 700km batı karadeniz turu yaptım hiç yormadı selede rahat benim kaskdan dolayı boyun ağrısı oldu sadece kendi ilçemde 1 haftada meşhur oldum motor görünüş ve ses sayesinde kırmızı tnt 250

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Bizim grupta bir arkadaşta tek silindir olandan, TNT25 oluyor sanırım, var.

Yakından gördüm ama kullanmadım, adetim değildir ama
    Fiyatına göre kaliteli bir alet bence.

Aklımda kalanlar, ters çatal ön amortisör var, büyük bir benzin deposu var, hoş bir görüntüsü ve sesi var.
    Genel olarak işçilik güzel.

Ancak İstanbul'da servis epey sorunlu.
    Başka yerleri bilemem.
    Servis uzaksa daha da zor olabilir.

Benelli kullananların ayrıca sayfası var, orada daha fazla bilgi alınabilir.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

NecatMurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    50 gün oldu tnt 250 alanı km şuanda 4750 ve çok memnunum, bu benim üçüncü motorum,üzerinden inmek istemiyorum okadar rahat ve güzel yani,hani rampada falan da filanda canavar gibi,uzun yolda da otobanda filan çok konforlu ben bütçesi olan arkadaşlara tavsiye ederim, rakiplerine göre biraz daha ağır ve oturaklı bir motor,çok tatlı ve güçlü bir sesi var 12.000 devir çok rahat çeviriyor,7.000 devire kadar biraz gür bir ses 7000 devir sonrası 600'lük bir motorun sesi var, frenleri gayet güzel başarılı, en önemlisi çok dengeli bir motor,ağır olmasına rağmen çok kıvrak ve bu ağırlığı kullanıcıya yüklemeyen bir motor,far aydınlatma sistemi çok başarılı,yakıt tüketimi sakin kullanımda 20kr'a kadar düşüyor, ama basarsanız 28kr'a kadar çıkıyor,ben alır almaz lastikleri değiştirdim ,ANLAŞ tournee lastik taktırdım ve gayet memnunum,motor görünüş olarak çok dikkat
    Çeken bir motor,bazen ilgiden sıkılabiliyorsunuz, onun haricinde parça konusında da bir sıkıntı yok bizzat şahidim, dün motoru olduğu yerde daldınlıkla yatırdım debriyaj maneti yamuldu şirinevlerde vale motora gittim direk orjinal parça 30 tl aldım, daha ne olsun.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Facebook grubunun kurulumundan beri içindeyim.
    Nasıl sürekli arıza paylaşımları oluyormuş?

Amortisör keçesi değişimi filan arıza mı sayılıyor sizin oralarda?

TNT250 için bir ciddi problemi olan arkadaşımız vardı geçen yaz onun motorunu firma sıfırı ile değiştirdi. Onun haricinden sıkıntı yaşayan sorunlu arızalı motoru olan yaşlaşık iki senedir yok gibi. Bazı arkadaşlar geliyorlar abi şöyle diyorlar doğrumu böyleymiş filan o sorular dışında problem paylaşımı yapanı pek hatırlayamadım.
    Şöyle de bişey var özellikle problemli kullanıcıların en fazla paylaşım yapabilecekleri ve dertlerini paylaşabilecekleri yer orası.. Buna rağmen TNT250 de ciddi sorunlu paylaşımlar yok. Piyasadaki en sorunsuz motosikletlerden biri şuanda.

TNT25 için bu forumda takip ettiklerimizle beraber ilk alanlarda ilk seride yaklaşık 10-12 kişi de sargı problemi ve benzin pompası gibi sorunlar görüldü garanti tarafından parçalar değişti. Sayı bu olunca kronik bir sorun olarak kabul ettik ve her yerde her fırsatta yazdık.

Bu motorla en büyük problemi bu forumda aktif olan arkadaşımız PEA yaşıyor. Halen sorunlarla uğraşıyor ve halen aktif..
    En deneyimli bilgileri en doğru şeyleri ondan birebir öğrenebilirsiniz(Tabii forum yönetimi müdahale etmedikçe!)

Motora bile daha dokunmayanların kulaktan duyma fikirlerini. firma yetklilerini, pazarlama müdürlerini filan boşverin..

Kullanıcı bilgilerine bakın.
    NecatMurat ve pea bunu beğendiler.

Motosikleti
    başlığı aylar önce ben açtım motorumu da aldım ciddi hiçbir problem yaşamadım. amortsiorumu zorda olsa garantiden değiştim. onun dışında sıkıntı yok. hangi facebook grubundan bahsediyorsunuz bilmiyorum ama en kalabalık facebook grubu bu https://www.facebook.com/groups/benellitr/ ve ben bu grupta hiç problem paylaşıldığını görmedin. ufak tefek şeyler var sadece..

Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110

RADYATÖRDE OLUŞAN LEKELER

Merhaba değerli forum kullanıcıları. Bugün motosikletimi sürüp eve geldiğimde bu lekeleri gördüm. Motorun sıcaklığı da normaldi gün içerisinde 80-90 derece oldu maksimum. Sebebi ve çözümünü bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim
    https://www.hizliresim.com/ju7l55m
    https://www.hizliresim.com/7b743hr

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)