Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bol eldiven alınabilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Motomax dan bir eldiven beğendim
    Bedenime bol
    L yerine XL
    Bir sıkıntı yaşar mıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Elinize ne kadar bol geldiğine bağlı. Bol eldivenin içinde el yeteri kadar iyi kavrama yapamaz, gaz ve freni hassas ayarlayamayabilirsiniz. Debriyajda çok sorun olmaz sanırım.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Herşeyin yerli yerinde olanı makbul.Normal kullanımda birşey olmayabilir.Ama kaza anında koruma yerleri gereken yeri korumaz sıyrılır giderse yarardan çok zararı olur.

Mesela clover kışlık eldiven aldım. Small giyiyorum. small aldım baş parmak hariç bütün parmaklarda hafif bolluk varken baş parmağım tam geliyor. Dolayısıyla frende yada gaz açışta baş parmağım geriye çok esnemediğinden kasıyor ve ağrı yapıyor.

o yüzden eldiveni deneyerk almanız lazım.

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Ben 2 beden büyük kışlık eldiven kullanıyorum. Zaten içinde astar olduğu için normal bedenin de parmak uçları bol geliyordu. İlk gün gazı bırakıp frene basarken elim bir kaç defa manete takıldı ondan sonra 2 aydır sorun yaşamadan kullanıyorum. Yazlık eldiven alacaksanız ince olacağı için daha az sorun teşkil edecektir. Bence avuç içi bolluğu sıkıntı değil, parmak uçlarının hareket kabiliyetinizi etkileyip etkilemediğini deneyerek almanızı tavsiye ederim. Kazasız sürüşler.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Deri eldivenlerin bedeni zamanla %5-%10 arası büyüyor, eldiven deri ise ileride belki sorun olabilir. El ölçün large bedene yakınsa, avrupa kesimlerde bir üst beden yani xl almak sorun yaratmıyor hatta kimi markalarda öneriliyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)