Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2017 Ötv İndirimi İhtimali

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cıks

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sebepleri
    -Enflasyon çift haneleri gördü.(Son on yılın en yükseğindeymiş.)
    -Dövizin başını alıp gitmesi(Paramız %30 değer kaybetti son 1 yılda)
    -Firmaların iflas bayrağını çekmiş olması (Ancak Ohal yüzünden iflas veremiyorlar.)
    -Garanti bankası,petrol ofisi ve bunu benzer Türk menşeili şirketlerin satışı.(Kar etseler satmazlardı heralde diye düşünüyorum)
    -Apaçık bir krizin içinde olmamız.
    -Seçim arefesinde olduğumuz ve sonucunun net olmaması

Sonuçları
    -Beyaz eşya ve mobilyalarda indirim
    -Yatlarda indirim

-Vee çok yakında tüm motorlu taşıtlarda ÖTV indirimi söz konusu olacaktır.Hoş, indirim olsa bile eski fiyatları anca yakalarız.

Not:Olmaz diyen arkadaşlar geçmiş krizlere baksınlar.Zaten bugünkü durum o senelerden bile daha kötü.Ben söylemiyorum bunu istatistikler öyle gösteriyor.

Velhasıl acele etmeyin.Haziranı bekleyin.

Tüm ülkemizin Allah yardımcısı olsun.
    - Enflasyon çift haneleri gördü.(Son on yılın en yükseğindeymiş.) (Şubat ayı için böyle çıktı. Sonraki aylarda yine tek hanelere çekerler)
    - Döviz alıp başını gitti ama aslında normal seviyesine geldi. Son 15 yıldır TR ve USA enflasyon oranlarına bakarsanız USD/TL nin olması gereken seviye 3,7
    - Ohal nedeniyle iflas erteleme veremiyorlar. İflas vermek isteyen verebiliyor.
    - Kar etmelerinden ziyade işin aslı farklı. El koyulma korkusu ve acil nakit ihtiyacı diyelim.
    - Kriz ülkenin yarısı için var. Bir yarısı hala inkar ediyor.
    - Seçim için Evet oyu tarafına çekilecek kesimin araç ÖTV'sini düşüneceğini sanmıyorum.

Yatlardaki ÖTV indirimi ticari yat sahipleri için yapılan birşey. Turizm'i biraz canlandırma odaklı. ÖTV indirimi ülke içinde üretilen ürünler için yapılırsa çok mantıklı olur. İthal mallar için yapılacak ÖTV indirimi krizi derinleştirir. Ayrıca otomobil için ÖTV indirimi yapmaya gerek yok. Satışlar rekor kırıyor. Daha yeni ÖTV zammı geldi. Bence araçlarda ÖTV indirimi olması düşük ihtimal.
    Mengu16 bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu ,ülkede Vergilerde indir bekleyen insanlar olduğunu bilmiyordum. Demek bu ülkede hala hesap kitap tecrübe bilmeyenler var. Krdeşim siz ne yiyip içiyorsunuz ? Nasıl varlık gösterebiliyorsunuz ?

Yaş 44 T.C nin herhangi bir gelirinden feragat ettiğini görmedim. ( bütün hükümetler dahil )

Yaş 44 T.C nin Kar eden kurumlarını sattığını gördüm. ( bütün hükümetler dahil )

Yaş 44 Tecrübeyle öğrendiğim şu dur ki: Bir kanun çıktığında o gün itiraz ettin ettin. Sessiz kaldın mı arkası kesilmez. Bu zamlar için de geçerli.

Şu an ki hükümetin geldiği durum gerçekten içler acısı. Bu halk buna nasıl dayanıyor bilmiyorum.
    exteras, GT250rAlanya ve Shrieker bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    neyneyyneeyy ötv indiri

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Ötv indirimi olur mu bu ülkede vs demeden önce araştırınız.İlk emir neydi : " Oku"

https://www.google.com.tr/amp/www.hu...gecti-12017564

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Ne zaman indirim deseler bindirdim oldu.
    Beyler; Kemerleri çözün.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    evet Keoma arkadaşın dediği doğru
    2009 da ötv indirimi olmuştu ,hatta ben o zamanlar 2 ci el araba arayışı içindeydim,bu arada ötv indirimi oldu ve fırsattan istifade sıfır golf almıştım,,hemde 2 ci el fiyatına

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ,ülkede Vergilerde indir bekleyen insanlar olduğunu bilmiyordum. Demek bu ülkede hala hesap kitap tecrübe bilmeyenler var. Krdeşim siz ne yiyip içiyorsunuz ? Nasıl varlık gösterebiliyorsunuz ?

Yaş 44 T.C nin herhangi bir gelirinden feragat ettiğini görmedim. ( bütün hükümetler dahil )

Yaş 44 T.C nin Kar eden kurumlarını sattığını gördüm. ( bütün hükümetler dahil )

Yaş 44 Tecrübeyle öğrendiğim şu dur ki: Bir kanun çıktığında o gün itiraz ettin ettin. Sessiz kaldın mı arkası kesilmez. Bu zamlar için de geçerli.

Şu an ki hükümetin geldiği durum gerçekten içler acısı. Bu halk buna nasıl dayanıyor bilmiyorum.
    yazdıklarına genel olarak katılsamda ilk paragrafa katılmıyorum,hani devlet herhangi bir gelirinden feragat etmez diye yazdığına

şöyleki

eskiden yani 2002 den önce 2 ci el otolarda aynen sıfır arabalar gibi alım satım vergisi vardı ,yani 2 ci ele bile ötv ödüyorduk ,oranını tam olarak hatırlamıyorum ama 99 yılında 2 ci el kartal araba almıştım 1,800,000 liraya o zamanın parası ile ve 400,000 tl alım satım vergisi tutuyordu hiç unutmuyorum,evlat acısı gibi koymuştu ozamanlar

bu yüzden kimse 2 ci el araç alırken üstüne almıyordu,hatta arabayı satmak için vekalet bile verilemiyordu sırf alıcının vekaletle arabayı alıp kullanıp satıp vergiden kurtulmaması için

sonradan 2 ci ele alım satım vergisini devlet kaldırdı,,burda devletin bir feragati sözkonusu

ondan beri şimdi olduğu gibi 120 tl ye noterde alım satımı bitiriyoruz

orta yaşlılar bilir bu olayı

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Krizden dolayı satışlar azaldığından, aynı vergi gelirini elde edbilmek adına vergileri yükseltir bunlar. Böyle kafalar yönetiyor bu ülkeyi. Destekleyenlerin motosiklete ihtiyaçları olmadığından sorun değil ama...

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    "125 likler 20 bin lira olacak" diyen arkadaş deseydi bunu, inanırdım.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Otomativ sektörü,yüklü miktarda dövizin dışarı çıkmasına sebeb oluyor,
    Azalan döviz miktarı sonucu döviz değer kazanıyor tr ise değer kaybediyor,
    Şu an zaten döviz oldukça yüksek ÖTV indirimi intihar etmek gibi birşey olur,
    Ekstra vergi gelmez ise iyidir,gümrük sınırının 30€ ya düşmesi,
    Yine cep telefonuna gelen vergiler,yurtdışından telefon almanın yasak olması veya taksit yapılmaması buna yönelik bir uygulama,
    Millet bir telefona 4000tl veriyor akıl almaz bir durum,
    Pazarlama evrim geçirdi,eskiden ihtiyaca göre pazarlama yapılırdı,
    Artık pazarlamanın kendisi size ihtiyaç yaratıyor,hemde ona ihtiyacınız yokken.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Aradım Fatih Met' i birazdan burda olur.

ÖTV nin başta çıkış sebebi bu değil miydi ? Bırak indirimi daha bindirim yaparlar bindirim :=)

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Amariga son dakka bi oyun oyneycek.

Motosikleti
    Alıntı astrofizik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomativ sektörü,yüklü miktarda dövizin dışarı çıkmasına sebeb oluyor,
    Azalan döviz miktarı sonucu döviz değer kazanıyor tr ise değer kaybediyor,
    Şu an zaten döviz oldukça yüksek ÖTV indirimi intihar etmek gibi birşey olur,
    Ekstra vergi gelmez ise iyidir,gümrük sınırının 30€ ya düşmesi,
    Yine cep telefonuna gelen vergiler,yurtdışından telefon almanın yasak olması veya taksit yapılmaması buna yönelik bir uygulama,
    Millet bir telefona 4000tl veriyor akıl almaz bir durum,
    Pazarlama evrim geçirdi,eskiden ihtiyaca göre pazarlama yapılırdı,
    Artık pazarlamanın kendisi size ihtiyaç yaratıyor,hemde ona ihtiyacınız yokken.
    Bu da mantıklı bir açıklama ama yeterli değil.Dövizin dışarı akmasını istemeyebilirler ama ülkemiz vergi cenneti.Satış olmazsa vergi alamaz.Bu sadece ötv ile sınırlı değil biliyorsunuz.Kdv si var zartı var zurtu var plakası var sigortası var kaskosu var oğlu var.Satış olmazsa bu kalemlerden de gelir elde edemez.2009 yılında ötv indirimi oldu.neden?Bu senede aynı şey geçerli olacak.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ÖTV ve motosiklet kan kardeşidir. Bu ikisini birbirinden ayırırsan motosiklet diye bir şey kalmaz ülkede.

Motosikleti
    Bakın sigortada tavan fiyat uygulaması başlıyor.Sonra Kdv indirimi ardından ötv indirimi gelecek İzleyin ve görün

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyaz eşyada veya lüks yatlarda ötv indirimleri halk için yapılmadı, firmalar için yapıldı. türkiyede motosiklet üreticisi, ya da motosikletten iyi para kazanan insanlar olsaydı onların da satışını arttırmak için ötvyi indirirler. bize ancak pantolon iner daha çok beklersiniz bunu okumak da bu kadar zor değil.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    ÖTV indirimi mi?

[IMG][/IMG]
    Aydin1966 bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizi fakirler sizi, paranız yoksa gidin başka ülkede yaşayın ülkenizde üretim yok, vergi adaleti yok, orta kesim kalmadı, adalet adamına göre, hukuk bunun için örgütlere bırakıldı, şimdi kandırılmışız... işi olan, maaşı olan iyi-kötü istediğini alamaz mı; alamamalı mı? Bunun sorumlusu kim? Sizsiniz! Yani biziz.
    Kimse kusura bakmasın, halklar hak ettikleri şekilde yönetilirler. Bu ülke " kısmetiyle doğanlar " için denildiğinde hoop biz de varız bu ülkede, hatta biz halkız sen kimsin diye hakkınızı arasaydınız şimdi ötv imiş mtv için kara kara düşünmezdiniz; düşünmez idik..
    ortalama amerikalı 1 yıllık maaşı ile 1,5 orta sınıf araba alırken; ortalama danimarkalı yılda 100.000 dolar (senin ve benim 11 katımız)kazanıp senden daha ucuza benzin alabiliyorken, son 15 yılda hep büyük sermaye korunup kollanmış, dolar milyarderi sayın Almanya'yı geçmiş iken, sen (ben) yani ortalama Türk 3 yıllık maaşı ile 1 arabayı zor alıyorsun.
    Sonra da ötv düşürülecek diye müjde veriyorsun.. Sağ ol yaa çok makbule geçti, ne kadar teşekkür etsem az
    Turkiye'deki arkadasla araba muhabbeti yapiyoruz, arada dayanamadi dedi ki:

- Oglum "orta sinif" deyip duruyosun da, 2.5 litre motorlu Honda Accord, Toyota Camry orta sinif degil burada...

Burada sifir 2500cc motorlu Toyota Camry, tum vergi ve masraflar dahil $22000'i gecmiyor...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    26 gün içinde indi, indi. İnmezse bir dahaki seçime kadar inmez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)