Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Devlet devletimi soyuyor?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Geçenlerde bi kaza geçirmiştim arkadaşlar, elimde sıyrıklar vardı ve pansuman için Esenyurt devlet hastanesinde pansuman yaptırmıştım baticon sonra sarı bi merhem döktüler üzerine ve sargı bezini sardı bantladı, 3 gün sonra Haseki eğitim ve araştırma hastanesinde pansuman yaptırdım, sadece baticonla sildi sardı ve bantladı. Bu olaylardan sonra iki adet mesaj aldım sgk dan gelen mesajlarda Esenyurt 15 tl almış pansumandan, Haseki 60 tl almış, bunlar sgk tarafından kurumumuzca ödenmiştir yazıyordu ve şikatiniz var ise alo 170 İ arayın yazıyordu.

Alo 170 aradım şikayetçiyim dedim haseki hastanesinde sadece şu şu işlem yapılarak pansuman adı altında 60 tl ücret ödenmiş sgk tarafından dedim şikayetimi aldılar incelediler ve sonuçlandırmışlar. Bugün aradım şikayet sonucu normal dediler peki Esenyurt 15 almış dedim bişeler geveledi ve yine sonucu normale bağladı. Şimdi ikiside devlet hastanesi iki farklı ücret ve düdüklenen sgk bunu normal karşıladı bişey anlamadım...
    Shrieker ve roadpeople bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Sgk ya sorun yok senin priminden kesecek onu
    fatih.met ve espresso bunu beğendiler.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    muayene ve ilaç ücreti almıyor diye seviniyorsun ama maaş günü senden o kesintiyi alıyorlar.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muayene ve ilaç ücreti almıyor diye seviniyorsun ama maaş günü senden o kesintiyi alıyorlar.
    Benden ücret kesilmiyor sgk tarafından hastaneye pansuman hizmeti karşılığı veriliyor bu para demek istediğim sgk da devletin hastanede devletin, iki hastane var biri 15 alırken diğeri 60 tl alıyor ve aldığı kurumda sgk, ikiside devletin kurumu, özele gitsem belki 15-20 tl alırlar, 60 tl nedir arkadaş bi sargı bezi için ?

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benden ücret kesilmiyor sgk tarafından hastaneye pansuman hizmeti karşılığı veriliyor bu para demek istediğim sgk da devletin hastanede devletin, iki hastane var biri 15 alırken diğeri 60 tl alıyor ve aldığı kurumda sgk, ikiside devletin kurumu, özele gitsem belki 15-20 tl alırlar, 60 tl nedir arkadaş bi sargı bezi için ?
    Bizzat hastaneye git muhasebeye yada danışmaya sor bakalım yüzüne karşı eveleyip geveleyebilecek mi

Motosikleti
    R25
    Yani devlet hastane neden sgk yı düdüklüyor, bu kadar yüksek ücret kesiyor, özel hastane düdüklese anlarım..
    roadpeople bunu beğendi.

Hastaneye göre değişiyor fiyatlar. Onlarında kategorileri var.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Eczaneye ilaç almaya gidince muayene ücreti eczaneyemi veriliyodu öyle bişey yani devlet kanımızı emiyo

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    İlk hastane girişinizde açık yarayla gittiğinizi varsayıyorum, kaza sonrası acilden giriş yaparsanız SGK, 15 lira katılım payı hariç hiçbir ücret talep edemez. Zaten etmemişler 15 lira kesmişler. Yanık, trafik kazası, kalp krizleri, kanser bulgusu gibi acil durumlarda acilden giriş yapabilir, pratisyen hekim uzman hekime sevk etse bile sevk edilen bölümlerden bu fark ücretleri talep edilemez.. (Bazı istisnalar var uzatmama gerek yok) Çünkü bunlar kırmızı alan kapsamındadır. Kısacası doktorlar kaza sonrası sizi hayatta tutmak için ellerinden gelen her müdahaleyi yapar her türlü ilacı kullanır. AMAAA

Siz acilden tekrar giriş yapıp ben pansumana gelmiştim derseniz, kullanılan ilaç, tıbbi malzeme ücreti sizden kesilir. Çünkü acil için yeşil alandasınız yani en son sırada beklemeye mecbur acil hasta. Devlet hesapta parasız gibi lanse etse de katılım payı özel hastanelerde peşin alınır buna yüzde 200'e kadar alınabilen fark ücreti de eklenebilir, diğerlerinde eczaneden tahsil edilir. Burada algı parayı devlet değil de eczacı alıyormuş gibi lanse etmek. Bir nevi eczaneleri tahsildar olarak kullanır.

Yani sağlık hizmeti ülkemizde parasız değil aksine paralıdır. Tamamen parasız sağlık için Suriye'li olmanız gerekmektedir. Eğer bir Suriye'li iseniz acil doğumla gelip en güzel odada paşalar gibi 3-4 gün geçirip beş kuruş ödemeden evinize dönebilir, ilaçlarınızı ücretsiz alabilirsiniz.

Ülkemizde tüp bebek tedavisinin ilk denemesi, vatandaşlarımız için devlet tarafından teşviklidir. Ancak 2. 3. denemeler tam tabiri ile yüksek meblağlardadır ve bu sebepten birçok ülke vatandaşı yüksek fiyatlardan dolayı 2. ve 3. denemelere giremez ancak Suriye'li iseniz ülkemizde hiçbir ücret ödemeden olana kadar ücretsiz tüp bebek tedavisini istediğiniz ÖZEL HASTANE de dahil yaptırabilirsiniz. Özel hastanelerde paşalar gibi yatar, tedavi olursunuz. Özel hastane faturayı keser, valiliğe bildirir ve ücretini devletten alır. Kısacası sağlık hizmeti ücreti ödenerek alınan bir hizmettir, Suriye'liler için ise tamamen ücretsizdir.
    espresso, zabuzaretta, obarey ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Dr.Fatih Bey
    Gayet güzel bir şekilde anlatmış.
    Ücretsiz sağlık hizmeti istiyorsanız , suriye vatandaşı olmalısınız����
    Bedava barınma , bedava eğitim , bedava sağlık, maaş vs vs
    Ooh miss
    Mengu16, Ali Bircan ve Shrieker bunu beğendiler.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanlış hatırlamıyorsam Devletin eğitim ve araştırma hastaneleri ile normal devlet hastaneleri arasında da böyle bir fiyat farkı vardı. Eğitim ve araştırma hastanelerinin muayene ve tedavi masrafları, diğerine göre daha ucuz

( Uzun zamandır hastaneye gitmiyorum. Uygulama değişmiş olabilir. Olmayabilir )

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı Dr. Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk hastane girişinizde açık yarayla gittiğinizi varsayıyorum, kaza sonrası acilden giriş yaparsanız SGK, 15 lira katılım payı hariç hiçbir ücret talep edemez. Zaten etmemişler 15 lira kesmişler. Yanık, trafik kazası, kalp krizleri, kanser bulgusu gibi acil durumlarda acilden giriş yapabilir, pratisyen hekim uzman hekime sevk etse bile sevk edilen bölümlerden bu fark ücretleri talep edilemez.. (Bazı istisnalar var uzatmama gerek yok) Çünkü bunlar kırmızı alan kapsamındadır. Kısacası doktorlar kaza sonrası sizi hayatta tutmak için ellerinden gelen her müdahaleyi yapar her türlü ilacı kullanır. AMAAA

Siz acilden tekrar giriş yapıp ben pansumana gelmiştim derseniz, kullanılan ilaç, tıbbi malzeme ücreti sizden kesilir. Çünkü acil için yeşil alandasınız yani en son sırada beklemeye mecbur acil hasta. Devlet hesapta parasız gibi lanse etse de katılım payı özel hastanelerde peşin alınır buna yüzde 200'e kadar alınabilen fark ücreti de eklenebilir, diğerlerinde eczaneden tahsil edilir. Burada algı parayı devlet değil de eczacı alıyormuş gibi lanse etmek. Bir nevi eczaneleri tahsildar olarak kullanır.

Yani sağlık hizmeti ülkemizde parasız değil aksine paralıdır. Tamamen parasız sağlık için Suriye'li olmanız gerekmektedir. Eğer bir Suriye'li iseniz acil doğumla gelip en güzel odada paşalar gibi 3-4 gün geçirip beş kuruş ödemeden evinize dönebilir, ilaçlarınızı ücretsiz alabilirsiniz.

Ülkemizde tüp bebek tedavisinin ilk denemesi, vatandaşlarımız için devlet tarafından teşviklidir. Ancak 2. 3. denemeler tam tabiri ile yüksek meblağlardadır ve bu sebepten birçok ülke vatandaşı yüksek fiyatlardan dolayı 2. ve 3. denemelere giremez ancak Suriye'li iseniz ülkemizde hiçbir ücret ödemeden olana kadar ücretsiz tüp bebek tedavisini istediğiniz ÖZEL HASTANE de dahil yaptırabilirsiniz. Özel hastanelerde paşalar gibi yatar, tedavi olursunuz. Özel hastane faturayı keser, valiliğe bildirir ve ücretini devletten alır. Kısacası sağlık hizmeti ücreti ödenerek alınan bir hizmettir, Suriye'liler için ise tamamen ücretsizdir.
    Yani PARASIZ Tedavi PARASIZ Eğitim diyerek bu MİLLETİ SALAK Yerinemi koydular.
    Aşağıdaki Resimdeki İş Adamı BU MİLLETİN A... KOYACAĞIZ Dediği Millet TÜRK MİLLETİMİ ?

Her şeyi HAK EDİYORUZ.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani PARASIZ Tedavi PARASIZ Eğitim diyerek bu MİLLETİ SALAK Yerinemi koydular.
    Aşağıdaki Resimdeki İş Adamı BU MİLLETİN A... KOYACAĞIZ Dediği Millet TÜRK MİLLETİMİ ?
    http://galeri12.uludagsozluk.com/535...giz_592813.jpg

Her şeyi HAK EDİYORUZ.
    nerden çıkarıyorsunuz hocam. Sayın mehmet Cengiz bu lafını alman milletine söylemiştir. Hatta sözün tamamı da şu şekilde:

-Hitler denen iblis yıllarca insanları savaş mağduru etti. Bu milletin a.... k........

Yilldiray ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XRX - 2015
    Hayır anlamadığım şey şu; madem biz SGKya prim ödüyoruz, neden bidaha teadeviden sonra para kesiyorlar arkadaş? Bu nedir şimdi?
    Shrieker bunu beğendi.

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi nerenizle okuyonuz ya, adamdan para filan kesilmemiş sgk karşılamış zatende bu arkadaş niye diğer hastane az aldı bu hastanede daha çok para aldı sgk dan diye soruyor. Bence senden para almadıklarına dua et derim daha şu aşamaya şükretmemişken bunu sorgulamaya şuan gerek yok bence

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Hayır, devletin devleti soyduğu yok.
    Devlet genel olarak bizi soymakla meşgul.
    fatih.met, zabuzaretta, Shrieker ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    R25
    Alıntı peruwasa12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi nerenizle okuyonuz ya, adamdan para filan kesilmemiş sgk karşılamış zatende bu arkadaş niye diğer hastane az aldı bu hastanede daha çok para aldı sgk dan diye soruyor. Bence senden para almadıklarına dua et derim daha şu aşamaya şükretmemişken bunu sorgulamaya şuan gerek yok bence
    Şükür demek istediğimi az da olsa anlayan çıktı, tam olarak demek istediğim ikiside devlet hastanesi ve sgk da bir devlet kurumu birine fazla ödeme yapıyor diğerine az, sgk sorgulamıyormu bunu aynı tedaviye hastanenin neden daha fazla fatura çıkardığını, devletin hastanesi devletin sigorta kurumunu düdüklüyor ve sgk dan ses cıkmıyor, demek istediğim bu...

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Kılışdaroğlu SGK'yı batırdığı için öyle olmuş
    Shrieker, Yilldiray ve zabuzaretta bunu beğendiler.

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Hadi yazmayayım dedim dayanamadım, hadi vakit ayırıp nedenini açıklayayım dedim, adam okumamış bir de oraya yazmış "Şükür demek istediğimi az da olsa anlayan çıktı" Her naneye koşturursan böyle olur, sana ne demi. Motosiklet forumunda SGK ,katılım payı açıklıyoruz.

Zannedersem hayatınızda hastaneye gitmemiş birisiniz, ya eczaneye gitmiyorsunuz ya da maaş dökümünüze bakmıyorsunuz. "adamdan para filan kesilmemiş sgk karşılamış" SGK neyi nerden karşılıyor, size bedava mı baktırıyor. Adamlar ya eczane kanalıyla ya da maaştan kesinti yapıyor. SMS ile bunu haber veriyor. Eczaneye reçete ile gittiğinde bir ağrı kesiciye 75 lira ücret çıkacak bunu cebinden ödeyecek..

Muayene Katılım Payları Nasıl Ödenir?

Muayene katılım payları, diğer muayene ücretleri Sosyal Güvenlik Kurumundan (SGK) maaş alanların ( genel olarak emekliler ) kendileri ve bakmakla yükümlü olduklarının muayene katılım payları maaşlarından aylık olarak kesinti yapılır. Diğerlerinin muayene katılım payı ücretleri ise reçete ile eczaneye ilk müracaatında alınır.

Banane arkadaş yahu, bunları da diğer arkadaşların kafasında soru işareti kalmasın diye yazdım. Hadi eyvallah..
    zabuzaretta, Invoker, mgora ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    R25
    Alıntı Dr. Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi yazmayayım dedim dayanamadım, hadi vakit ayırıp nedenini açıklayayım dedim, adam okumamış bir de oraya yazmış "Şükür demek istediğimi az da olsa anlayan çıktı" Her naneye koşturursan böyle olur, sana ne demi. Motosiklet forumunda SGK ,katılım payı açıklıyoruz.

Zannedersem hayatınızda hastaneye gitmemiş birisiniz, ya eczaneye gitmiyorsunuz ya da maaş dökümünüze bakmıyorsunuz. "adamdan para filan kesilmemiş sgk karşılamış" SGK neyi nerden karşılıyor, size bedava mı baktırıyor. Adamlar ya eczane kanalıyla ya da maaştan kesinti yapıyor. SMS ile bunu haber veriyor. Eczaneye reçete ile gittiğinde bir ağrı kesiciye 75 lira ücret çıkacak bunu cebinden ödeyecek..

Muayene Katılım Payları Nasıl Ödenir?

Muayene katılım payları, diğer muayene ücretleri Sosyal Güvenlik Kurumundan (SGK) maaş alanların ( genel olarak emekliler ) kendileri ve bakmakla yükümlü olduklarının muayene katılım payları maaşlarından aylık olarak kesinti yapılır. Diğerlerinin muayene katılım payı ücretleri ise reçete ile eczaneye ilk müracaatında alınır.

Banane arkadaş yahu, bunları da diğer arkadaşların kafasında soru işareti kalmasın diye yazdım. Hadi eyvallah..
    O zaman konu başlığı değişmesi lazım ;

DEVLET BİZİ DÜDÜKLÜYOR

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------

sailor33 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)