Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbula Yolculuk

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 150NS
    Merhaba arkadaşlar, Pulsar 150NS kullanıcısıyım.Manisa da yaşıyordum ve ani bi karar ile İstanbula taşındım.Motorumu almak için Manisaya geldim, önümüzde ki hafta içi İstanbula getirmeyi düşünüyorum ve daha önce kendi aracım ile İstanbula hiç gitmedim bilgisi olan arkadaşlar gideceğim yolları, ücretli geçişleri, köprü mü feribot mu bunları bana belirtebilir mi HGS veya OGS kullanmadım hiç almam gerekiyor galiba ne kadar yüklemem gerekir, İstanbul içinde kullanırken nereler de ücret kesilir bunları belirtebilir misiniz çok farklı ve büyük bi şehir çünkü, semt gerekli ise Ayazağa/Sarıyer. Yol güzergahı yağış bilgileri için bakabileceğim bi uygulama v.s var mı ? Nerelerde Radar vardır ? Şu bölgede benzin istasyonu yok diyebileceğiniz yerler var mı dır ? Kışlık ekipmanım yok Yazlık Mont ile çıkıcam yola ekstra yapmam gereken birşey var mı tecrübelerinizi bekliyorum arkadaşlar. Çok teşekkürler şimdiden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    manisa akhisar susurluk bursa üzerinden yalovaya ordan da izmit e gececeksin. senin güzergahın üzerinde kullanacagın ücretli yollar var evet ama hgs almadan da eski yolları kullanarak gelebilirsin. tabi istanbulda nereye gidecegin önemli. köprüleri ve otobanları kullanmaz isen eski bursa yalova yolundan gidip birde bogaz körfez geçişlerinde feribotları kullanırsan hgs ile hiç işin olmaz

Motosikleti
    Pulsar 150NS
    Alıntı Ufuk ARSLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    manisa akhisar susurluk bursa üzerinden yalovaya ordan da izmit e gececeksin. senin güzergahın üzerinde kullanacagın ücretli yollar var evet ama hgs almadan da eski yolları kullanarak gelebilirsin. tabi istanbulda nereye gidecegin önemli. köprüleri ve otobanları kullanmaz isen eski bursa yalova yolundan gidip birde bogaz körfez geçişlerinde feribotları kullanırsan hgs ile hiç işin olmaz
    Cevabın için çok teşekkürler, açıkcası olay şöyle en az ücret şeklinde gitmek istiyorum öğrenciyim ne kadar az ücret o kadar iyi benim için. Fakat şöyle bi durum daha var 5-10 lira az para gitsin diye 100 km yol fazla gitmek istemiyorum haritadan baktığımda tek yol çıkıyor seçenek sunmuyor bana sadece feribot gözüküyor, köprü seçeneği bile sunmuyor.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    At otobüse, getir. Ne uğraşıyorsun.

Motosikleti
    Pulsar 150NS
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    At otobüse, getir. Ne uğraşıyorsun.
    Motosiklet kullanmaktan zevk alıyorum zaten yaz kış aktif kullanan birisiyim, Kar,kış bitti ve zamanla bu yolda fazla fazla gidip gelicem, öğrenmem gerekli diye düşünüyorum. Otobüs ile getirdiğimde 2 bilet ücreti alınıyor diye okumuştum forumda artı olarak benim biletim 225 lira yapıyor, kendim getirirsem 100 lirayı geçiceğini düşünmüyorum.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    İstanbula taşınacaksan ogs hgs zaten lazım olacak sana.En ucuz yoldan ziyade en güvenli yolu tercih et.En ekonomik yol bencede otobüsle getirmek.

Sana tek diyeceğim şu, yazlık motorla o yola çıkarsan zatürre olursun. Icine ne giyersen giy. Ben mayıs ayında yazlık montla 3 saatlik yol gittim ve tir tir titredim.
    Belki bu önerimi ciddiye almayacaksın ama emin ol acısı fena çıkacak.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu soğukta çok ciddi tedbir almalısın. Günün en sıcak saatlerini seç. Saat 11 gibi çıksan yaklaşık 5 saat sonra eskihisar topçular feribotuna varırsın. Feribota atla ve ısın daha sonraki yolda çok fazla soğuk almazsın. Ama kesin olan birşey var Balıkesir Bursa ciddi rüzgarlı ( Özellikle de karacabey ). Bunun dışında önünde bir zorluk yok. Yol gayet güzel. Şimdiden iyi yolculuklar.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Öncelikle İstanbul şoförleri motorculara görece olarak küçük Anadolu şehirlerinden daha saygılı. Bolu, Sakarya, Manisa, Antalya gibi yerlerde motosikletlere en ufak bir saygı-görgü yok. İstanbul'da nüfusa göre motorculara olumlu tepki daha fazla.

İstanbul'da yaşayacaksan kendine bir hgs alacaksın. Bankalardan almak daha avantajlı çünkü karayollarından falan alırsan minimum yükleme tutarı bilet parası falan derken ayaküstü seni 60 lira silkeliyorlar. Ama hgs yi ilk otoban-köprü kullanımından sonraki 15 gün içerisinde alabiliyorsun. Öyle yap hemen onunla uğraşma.

Manisadan Bandırma'ya git. Oradan feribotla Yenikapıya git. Oradan sahilden geze, geze Sarıyer'e git. Sen beni dinle, başka güzergahlara kulak asma.

Havaya göre, Manisa-Bandırma arası genelde serin ve karasal bölgeler. Korumalı motosiklet montunun içine bir içlik giysen iyi olur. Dizliklerin sayesinde dizlerin pek üşümez. Motosiklet eldivenlerin de elini soğuktan korur. Yanlış olarak böbreklik olarak bilinen bellik' de ana görevi olan belini korumakla beraber ikinci bir iş olarak böbreklerini de soğuktan koruyacaktır zaten.

Yukarıda saydığım korumaların yoksa, zaten bu yolculuğa çıkma ve bunlardan kendine edin. Eğer bunlar varsa zaten çok da soğuktan etkilenmezsin.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    PTT merkez şubesinden Kredi kartı tipi olan 6. sınıf hgs kartını al hem uygun ücretli geçiyorsun hemde yanında taşımana veya gişeden okutmana gerek yok plakanı okuduğu sürece otomatik olarak düşüyor, Yalova Topcular dan feribota bin eskihisar da in ordan zaten D100 den direk hiç sapmadan devam et köprüyü geçtikten sonra zaten sana sapakları verir sıkıntı olmadan gideceğin yere gidersin. Topcular a kadar yol güzergahında gişe varmı onu bilmiyorum.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    şimdi teknik bilgi verelim;

anadolu avrupa geçişlerinde köprüler ücretsiz. hgs ye kgs ye ogs ye ihtiyacın yok.

ayrıca yukarıda arkadaşların belirttiği gibi akhisar, balıkesir, susurlık, karacabey, bursa, yalova, izmit, istanbul yapabilirsin. ücretli yola girmek istemiyorsan sürekli mavi olan istanbul tabelasını takip edeceksin. yeşiller paralı yollar. unutma mavi. mavi

şimdi işin enteresan kısmına, ben sabah işe gelirken bile bu havada motosiklet montunun üstüne kışlık mont giyip geliyorum ki yine içim titriyor, o kadar yolu bu havada bir de kesinlikle önermiyorum. hele ki yazlık montla.

ha ama ben bayılıyorum tir tir titremeye, 7-8 saat 0 derece yada daha altı sıcaklıklarda rüzgara maruz kalmak hem göğüs kaslarım, hem diz eklemlerim için çok iyi geliyor diyorsan, bol şans. yolun açık olsun dostum.

Motosikleti
    Pulsar 150NS
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbula taşınacaksan ogs hgs zaten lazım olacak sana.En ucuz yoldan ziyade en güvenli yolu tercih et.En ekonomik yol bencede otobüsle getirmek.
    Bi üst mesajda yazdığım gibi otobüs ile getirirsem 225 tl motorla gelirsem ise 100 tl yi geçmiyor o yüzden kendim gelmeyi tercih ettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu soğukta çok ciddi tedbir almalısın. Günün en sıcak saatlerini seç. Saat 11 gibi çıksan yaklaşık 5 saat sonra eskihisar topçular feribotuna varırsın. Feribota atla ve ısın daha sonraki yolda çok fazla soğuk almazsın. Ama kesin olan birşey var Balıkesir Bursa ciddi rüzgarlı ( Özellikle de karacabey ). Bunun dışında önünde bir zorluk yok. Yol gayet güzel. Şimdiden iyi yolculuklar.
    10 veya 11 gibi burdan çıkmayı planlıyorum, önerilerin için çok teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:50 ----------

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle İstanbul şoförleri motorculara görece olarak küçük Anadolu şehirlerinden daha saygılı. Bolu, Sakarya, Manisa, Antalya gibi yerlerde motosikletlere en ufak bir saygı-görgü yok. İstanbul'da nüfusa göre motorculara olumlu tepki daha fazla.

İstanbul'da yaşayacaksan kendine bir hgs alacaksın. Bankalardan almak daha avantajlı çünkü karayollarından falan alırsan minimum yükleme tutarı bilet parası falan derken ayaküstü seni 60 lira silkeliyorlar. Ama hgs yi ilk otoban-köprü kullanımından sonraki 15 gün içerisinde alabiliyorsun. Öyle yap hemen onunla uğraşma.

Manisadan Bandırma'ya git. Oradan feribotla Yenikapıya git. Oradan sahilden geze, geze Sarıyer'e git. Sen beni dinle, başka güzergahlara kulak asma.

Havaya göre, Manisa-Bandırma arası genelde serin ve karasal bölgeler. Korumalı motosiklet montunun içine bir içlik giysen iyi olur. Dizliklerin sayesinde dizlerin pek üşümez. Motosiklet eldivenlerin de elini soğuktan korur. Yanlış olarak böbreklik olarak bilinen bellik' de ana görevi olan belini korumakla beraber ikinci bir iş olarak böbreklerini de soğuktan koruyacaktır zaten.

Yukarıda saydığım korumaların yoksa, zaten bu yolculuğa çıkma ve bunlardan kendine edin. Eğer bunlar varsa zaten çok da soğuktan etkilenmezsin.
    Bütün ekipmanlarım tam bandırma 265 km uzaklıkta bana yani baya bi yakın, Bursa'dan feribota binicem sanıyordum peki bandırmadan binersem ücreti ne kadar ve ne kadar süre de yeni kapıya ulaşırım. Bilgilendirmen için çok teşekkürler 😀
    ''Ek olarak Bandırma Yenikapı seferleri tek sefer sadece sabah 7.45 de olan sadece yolcu için akşam da 6.30 da sadece kaçırma durumlarında kötü olabilir veya geceye doğru evde olmuş oluyorum yanlışım varsa kusura bakmayın.''

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PTT merkez şubesinden Kredi kartı tipi olan 6. sınıf hgs kartını al hem uygun ücretli geçiyorsun hemde yanında taşımana veya gişeden okutmana gerek yok plakanı okuduğu sürece otomatik olarak düşüyor, Yalova Topcular dan feribota bin eskihisar da in ordan zaten D100 den direk hiç sapmadan devam et köprüyü geçtikten sonra zaten sana sapakları verir sıkıntı olmadan gideceğin yere gidersin. Topcular a kadar yol güzergahında gişe varmı onu bilmiyorum.
    O zaman ilk işim pazartesi PTT Merkezine gitmek olucak fiyatı ne kadar oluyor tahmini diğer arkadaşlar da bilgilenmiş olur, cevap için çok teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi teknik bilgi verelim;

anadolu avrupa geçişlerinde köprüler ücretsiz. hgs ye kgs ye ogs ye ihtiyacın yok.

ayrıca yukarıda arkadaşların belirttiği gibi akhisar, balıkesir, susurlık, karacabey, bursa, yalova, izmit, istanbul yapabilirsin. ücretli yola girmek istemiyorsan sürekli mavi olan istanbul tabelasını takip edeceksin. yeşiller paralı yollar. unutma mavi. mavi

şimdi işin enteresan kısmına, ben sabah işe gelirken bile bu havada motosiklet montunun üstüne kışlık mont giyip geliyorum ki yine içim titriyor, o kadar yolu bu havada bir de kesinlikle önermiyorum. hele ki yazlık montla.

ha ama ben bayılıyorum tir tir titremeye, 7-8 saat 0 derece yada daha altı sıcaklıklarda rüzgara maruz kalmak hem göğüs kaslarım, hem diz eklemlerim için çok iyi geliyor diyorsan, bol şans. yolun açık olsun dostum.
    Cevabın için çok teşekkürler, haftanın sıcak günlerini ve o günün en sıcak saatlerini seçmeye çalışıyorum bahsettiğim gibi otobüs ile götürmeye kalkarsam fazla bir fiyat çıkıyor. Mavi,Mavi,Mavi bunu hiç unutmayacam

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    üstad ben kendi motorumu manisadan aldım.ilk defa manisa-istanbul seferi yaptığım için osmangazi köprüsünü kullandım.benimki gibi biraz fazla yakan bir alet bile 90 liraya geldi.osmangazi köprü ücreti 62 lira ödedim temiz bir şekilde geldim.senin motor benimki gibi yakmaz.

edit:(diğer köprü geçişlerine varan kadar plakalık vidaları gevşeyip düştüğü için plakayı montuma sokmak zorunda kaldım bu yüzden diğer köprü geçişinde para ödemedim )

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Alıntı kivircikhd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet kullanmaktan zevk alıyorum zaten yaz kış aktif kullanan birisiyim, Kar,kış bitti ve zamanla bu yolda fazla fazla gidip gelicem, öğrenmem gerekli diye düşünüyorum. Otobüs ile getirdiğimde 2 bilet ücreti alınıyor diye okumuştum forumda artı olarak benim biletim 225 lira yapıyor, kendim getirirsem 100 lirayı geçiceğini düşünmüyorum.
    Otobüsle götürmeni tavsiye ederim, neredeyse her yerde yağmur görünüyor. Yalnız çok tanınmış firmalara yaklaşma, diğerlerinin kaptan ya da muavinleri ile daha düşük fiyatlara anlaşabileceğini düşünüyorum. Usulca yanlarına yaklaş ve fısılda, gülümserlerse tamamdır)

Motosikleti
    Pulsar 150NS
    Alıntı ByYlmzZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad ben kendi motorumu manisadan aldım.ilk defa manisa-istanbul seferi yaptığım için osmangazi köprüsünü kullandım.benimki gibi biraz fazla yakan bir alet bile 90 liraya geldi.osmangazi köprü ücreti 62 lira ödedim temiz bir şekilde geldim.senin motor benimki gibi yakmaz.

edit:(diğer köprü geçişlerine varan kadar plakalık vidaları gevşeyip düştüğü için plakayı montuma sokmak zorunda kaldım bu yüzden diğer köprü geçişinde para ödemedim )
    Detaylı bir şekilde anlatırsan benim de plakam düşebilir diye düşünmüyor değilim

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı kivircikhd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Detaylı bir şekilde anlatırsan benim de plakam düşebilir diye düşünmüyor değilim
    İstanbula çabuk uyum sağlıyıcan gibi

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    osmangazi köprüsü veya körfezi dolaşmak yerine feribota bin, 13 liraydı galiba fiyatı. hem dinlenmiş olursun.

montla donarsın, bi yerden sonra geri dönüşü olmayacak. kesinlikle rüzgardan korunman lazım. çok kat kat giyinince de motor üstünde robot gibi oluyorsun. bunun hesabını iyi yap.

ben de hep istanbul - manisa yapsam diye içimde ukte var, eğer sürerek gelirsen, tecrübelerini aktarırsın bize de.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Pulsar 150NS
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbula çabuk uyum sağlıyıcan gibi
    Cezalardan kaçmamızın tek yolu malesef ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    osmangazi köprüsü veya körfezi dolaşmak yerine feribota bin, 13 liraydı galiba fiyatı. hem dinlenmiş olursun.

montla donarsın, bi yerden sonra geri dönüşü olmayacak. kesinlikle rüzgardan korunman lazım. çok kat kat giyinince de motor üstünde robot gibi oluyorsun. bunun hesabını iyi yap.

ben de hep istanbul - manisa yapsam diye içimde ukte var, eğer sürerek gelirsen, tecrübelerini aktarırsın bize de.
    Rüzgardan korunmak için yapabileceğimiz şeyler hakkında araştırma yapmak gerekir ozaman

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler